Slaba posecenost foruma ili sta vec

Ovdje možete pročitati važna obavještenja koja je napisao administrator u vezi korištenja foruma. Molimo Vas da izdvojite nekoliko minuta i to pročitate, prije nego što počnete pisati na forum.

Moderator: sanela

User avatar
Heroin Rehab 4 YU
Posts: 39
Joined: Tue Jun 07, 2016 8:38 pm
Location: Beograd

Re: Slaba posecenost foruma ili sta vec

Post by Heroin Rehab 4 YU »

Nakon 10-ak dana prelistavanja foruma, mogu da kažem samo jedno - ovaj forum je RUDNIK ZLATA. Tačka.

Žao mi je dve stvari... pod jedan, nikada neću sebi oprostiti što se nisam ovom forumu priključio ranije, u njegovo zlatno doba, jer sam baš u periodu od 2005. (godina kada sam se skinuo u Rusiji) do 2009. provodio pola svog života po raznim forumima, ali nažalost ne i na ovom, iako sam bio svestan da postoji.

Druga stvar koje mi je žao jeste što fizički nemam vremena da pročitam - sve, a realno interesantnije su mi ove diskusije ovde nego bilo kakav film, serija, utakmica ili sl... Ubio sam dosta sati u poslednjih 2 nedelje na ovom mestu, a imam osećaj kao da se navlačim, i da nikad nije dosta.

Dobro, žao mi je i što su neki članovi, poput Voyagera, napustili forum, i što je najžalosnije, sami obrisali 80% svojih postova. Au, koja fatalno-kobna greška. Ako su mu preostali postovi onoliko informativni i kvalitetni, mogu da zamislim tek kakve je sve postove obrisao u afektu. Greota.

Elem, poruka dolazećim naraštajima - informišite se ovde o drogi i posledicama, NIJEDAN doktor nema ni približno znanje, čak ni teorijsko, a o praktičnom da i ne govorimo - kao bivši zavisnici, oni ozbiljni, oni koji su živote dali da bi istražili taj svet. Lečio sam se u nekoliko zemalja kod dvocifrenog broja psihijatara, sve je to bilo zabavište u poređenju sa diskusijama sa "kolegama po igli".

Kada sam svojevremeno ležao u Drajzerovoj, sećam se da je bilo više završenih fakulteta među nama pacijentima, nego među medicinskim osobljem.

Uglavnom inteligentni ljudi posežu za istraživanjem ljudske svesti. Da, mnogi se okliznu, čak unište svoje živote, ali to ih ne čini ništa manje pametnim. Ovde ćete naći više pravih informacija nego i na jednom drugom mestu.

Jedina mana ovog foruma - nedovoljno informacija o halucinogenima i enteogenima, zapravo i jedinim "drogama" koje nešto vrede, koje nas čine pametnijim, a ne mogu da se rade često i u najvećem broju slučajeva ne stvaraju fizičku (pa ni psihičku) zavisnost. Pokušaću da napišem nekoliko tekstova o DMT-u, ketaminu, psilocibinu (pečurke), ayahuasci... supstancama koje predstavljaju portale u druge dimenzije, pomažu u introspekciji, koriste se više hiljada godina, pripremaju nas za smrt i sl. Te stvari nisu problem, već alatka, čak deo rešenja, sve dok se ne zloupotrebe. Zna se šta je problem i zašto smo svi ovde. Ali o tom potom.

Rudnik zlata.
You Are Infinite Consciousness Having A Human Experience. You Are A God In Amnesia.
vlada78
Posts: 37
Joined: Mon Feb 20, 2017 3:24 pm
Contact:

Re: Slaba posecenost foruma ili sta vec

Post by vlada78 »

Poštovani prijatelji i društvo,evo mog razloga zašto sam se ja učlanio baš na ovaj forum.Znači drogirao sam se 13 ili 14 godina heroinom.Uspeo sam da se skinem sa tog sranja koje mi je upropastilo život i jednostavno hoću da podelim mišljenja sa ljudima koji su bili u tom (moj naziv "đavoljem kolu")ujedno i da pomognem iz iskustva ljudima koji hoće da napuste to kolo.ISKUSTVO je jedna veoma vredna reč.Ja nisam lekar ali imam dovoljno iskustva da barem dam nekome nekakav savet ili nešto slično.Nekažem ja taman posla da sam ja sada neki "baja"što je uspeo da se skine pa prodaje neku pamet,ne to nikako.Čitajući postove na ovom forumu dosta ima inteligencije među ovim ljudima,oseća se to.Ali neznam po mom nekom mišljenju najviše zavisnika od heroina od bivših YU-republika ima ovde kod nas u Srbiji i u Hrvatskoj i Makedoniji.Neznam neka me neko ispravi ako grešim ali baš sam pročitao nemogu sada tačno da se setim čini mi se u nekakvim novinama tu statistiku.Dobro ima heroina svuda i svakoj državi i zemlji ali ja pričam ovde za bivše YU-republike.A što se tiče posećenosti ovog foruma ne bih rekao da je baš slaba,jer na" google" kada god ukucaš nešto vezano za narkomaniju uvek naiđeš na ovaj"naš"forum a kao što je i kolega rekao neki su se registrovali da bih izneli nekakav svoj stav i svoje mišljenje ili problem što ja mislim da i jeste svrha ovog foruma.Pozdrav i sve najbolje. ;)
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Slaba posecenost foruma ili sta vec

Post by Don Dop »

manson4ever wrote:mislim da je u moderatorima problem. i dalje ne razumiju o cemu se radi, a ako nisu dosad, tesko da ce ikada. prosto, covjek ako nije uzimao drogu, tesko moze da percipira o kakvom se problemu tu radi. Ego im ne dozvoljava da puste i bave se necim pametnijim. zato, danas na ovom forumu imamo ovakvu situaciju, gdje nema zaista konstruktivnog razgovora, pravih informacija i tako dalje. rekao bih steta, ali ni meni vise nije previse stalo. svratim ovdje svakih par mjeseci, a cist sam godinama. zivot je okej i tako. zasto bih se cimao i peglao radi par ovisnika, i pokusavao da se ubjedim sa nekom kokoskom sta je crno, a sta bijelo? ja svakako znam sta je sta, a forum je, iako mi je svojevremeno valjao, sada mjesto gdje dominira glupost. prosto mi se ne da plivati uz vodu i boriti se i sa ovisnikom i sa moderatorom, ma koliko ponekad pozelio da pruzim neku korisnu informaciju.

Nisam citao dalje, ali kad sam pogledao hijerarhiju foruma video sam sanelu (najlepse ime) i nekog avdiju.
Sanela administrator 100 miliona poruka i ima je svuda i niko se ne zali na nju :D :D :D
Zato avdija (moderator) sa 50 poruka dobija na ovoj temi neke bezvezne kritike.

Na ovom forumu, a to tvrdim odgovorno, ljudi koji ga vode su krajnje tolerantni i nikoga ne gledaju kao nizu rasu zato sto se drogira.

Ja se sa Sanelom ne slazem u mnogim temama, ali zena je krajnje fer i svaki moj post objavi. Hvala im na tome i samo tako nastavite.

Pozdrav.
Ja sam Bog
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: Slaba posecenost foruma ili sta vec

Post by Jajajajaisamoja »

stvarno steta, mislim da su onaj brdokaramela i njegova knjiga poremetili mnogo toga onlajn...
ali da je Sanlela razmisljala globalno, kao kod naziva Udruženja, npr. plačala bi mensi da uvodi red i TM na forum.
što bi sigurno privuklo djecu ovisnu o onlajn igrama i kanalima i barem smanjilo broj ovisnika kao sve vjerske zajednice zajedno!
nego kako nam je komšija Avdija?
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
Post Reply