:"Da li je Katarina banovana?"

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

sanella wrote:1. Dužina vremena provedenog u komuni obavezno da bude veća od 12 meseci
2. Da te u toj komuni nauče i kulturi, načinu komunikacije sa ljudima ili da te ne puštaju dok se ne naučiš
3. Staž u narkomaniji ne sme biti duži od...?
4. Recidivi nisu poželjni, no ukoliko ih ima dozvoljeno je do...
5. Niko ne sme izazivati osećanja u drugim članovima foruma (negativna a ni pozitivna)
5. Postati mogu samno osobe sa čijim se načinom života moderatori slažu, drugi neka criknu!
+
PONIZNOST.......


TO ISTO SIGURNO VRIJEDI JEL TAKO SANELA?
A JA MISLIM DA TO UMANJUJE COVJEKA! I DA TIME COVJEKA PONIZUJETE, I ODUZIMATE MU NJEGOVU LICNOST... BOLJE RECI PRANJE MOZGA. DAJTE LJUDI LJECITE SE KOD DOKTORA, OK U ZAJEDNICI, SLAZEM SE, ALI SA STRUCNIM OSOBAMA, PA NISU SE ONI 30 GODINA DJABE SKOLOVALI. DA BI SADA VJERSKI FANATICI PREUZELI STAVR U RUKE I LJECILI NAJTEZU BOLEST. NAJBOLJE DA LJUDI ODLAZE U CRKVU LJECITI SE. TO JE ISTO KO I KUPOVANJE OPROSTO ILI KADA LJUDI UCINE ZLOCIN PA IM JE DOSTA TO SPRICATI POPU KAKO BI SE OSLOBODIO KRIVNJE . TO JOS UVIJEK TAKO FUNKCIONIRA!!!!! KAO DA SMO DVA-TRI STOLJECA UNAZADILI. GDJE JE TEHNIKA, ZNANJE KOJE SE SVAKE GODINE STO PUTA POVECAVA, EKSPONENCIJALNO RASTE, A OVISNOST LJECE LJUDI TIPA BERNARDICA JURETIĆ, SVASTA!
Ima li ijedan način tretmana koji ti smatraš dobrim, koji možeš preporučiti i koji je tebi pomogao? Najlakše je kritikovati... :roll:
TeqilaSunrise
Posts: 13
Joined: Thu Aug 31, 2006 7:18 pm

Post by TeqilaSunrise »

Da, bio sam na ovom forumu ali se nisam prijavio pod istim nickom jer mi je jednostavnije bilo ovako, zbog promene adrese. Inače se bavim profesionalno ovom tematikom, uz to i privatno imam česte dodire sa narkomanima, a ko ih pa nema? Moji stavovi se nisu svideli mnogima! A sada iste takve stavove imaju baš oni koji su me osudili posle samo jednog posta!
Jeco, tvoje kopiranje Katarininih postova nije ni malo kulturno sada kad nije u mogućnosti da ti odgovori, to je tračanje i ništa drugo! Da li ti zaista misliš da si izlečena? U 20-ak godina si na državnoj sisi, na metadonskom održavanju, šta misliš da li bi ti uspela da kreneš skidanje na suvo? Tvoj uspeh je samo u tome što se ne moraš brinuti o svojoj dozi, te tako normalizuješ život! Mislim da bi i tebi bilo pametnije da se okreneš svom životu, jer ti si na početku a Katarina na kraju! Za nju ne bi bilo šteta ni da umre, svoje je odživela! A ne bi očigledno bilo šteta ni da se ne izleči, jer ako je do sada uspela da živi i ako joj se takav način života sviđa, šta koga briga? Obe živite u istom samozavaravanju, daleko od realnosti!
Black Rose, zašto odmah tako reaguješ? Ja samo napisah čime se sve narkomani bave?!MOj komšija je izdrogirao kuću svojih roditelja, firmu, doveo majku od 73 godine na selo da živi i on je "pošteni" narkoman!
Samantha, pozdravljam te, tvoje postove mi je zaista uvek bilo drago čitati, iako imaš oštar nastup, veoma smo slični
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Ne mislim da sam uradila nista loze i ruzno. A prvo zbog toga sto sam ja na njenoj strani, tj ne dopada mi se postupak nadleznih.
U tom postu nema ni jedne hladne i grublje reci. Tuzno je to sto je sada izgubila kontakt sa prijateljima i ja zato smatram da je sasvim ok to sto sam njene prijatelje sa foruma obavestila o njenom pokusaju skidanja.
I naravno, jos jednom joj zelim puno srece
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

I da, jos nesto. Ja barem nikada nisam na forumu bila jedna od tracerki. Nikada se nikome nisam zamerala ili bilo sta drugo. I bas jesam od tih koje mgledaju samo svoj zivot i u tudji se ne mesaju.
Tako da te molim da jos jednom procitas taj moj post i onda prosudi da li je u redu sto si me napao
User avatar
Nemke
Posts: 27
Joined: Tue Jul 18, 2006 2:39 am

Post by Nemke »

Nikad se nisam zeleo svadjati,niti raspravljati ako za to nije bilo potrebe.
A smatram da se ovde dosta ljudi svadja i prepire oko gluposti.
Zrelost coveka se bas i u tome ogleda,tako sto ce u odredjenom trenutku precutati nesto za sta zna da je u pravu,dok ce dete pokusavati dokazivati.
Mozda ja i ne trebam da pisem ovaj post,jer u sebi znam da sam u pravu pa makar mi neko rekao 100 puta da nisam,a mislim da bas iz ovog recenog treba i da shvatim da ja ovde ne mogu vecini dokazati svoju poentu.A mozda i gresim,ne znam.
U zadnje vreme nisam slao postove na forum,niti bio cesto na netu.
Jer sam odavno shvatio da izlecen covek nema ovde sta da trazi.
Govorim o tome da nekome ko je zaista izlecen ima hiljade drugih zivotnih stvari koje su vaznije od prepucavanja na forumu o toj"komuni",koja je zaista pocela da me iritira,ili kojekakvim drugim glupostima,i samog surfovanja na netu.
OK net je potreban i koristan,ali cini mi se da ovde veliki broj clanova visi i dan i noc(i ja sam jedno vreme ).
A kazem ponovo,da je neko zaista izlecen,i srecan,ne bi on bio toliko cesto na netu,u to sam potpuno uveren.Kao sto je droga zavisnost,tako i internet moze postati ozbiljan problem i porok.
Nisam mnogo bio na ovom forumu,mozda nekih 2 meseca.
Ali toliko sam "ludih" postova video i procitao.
Prvo ta prepucavanja,rasprave o drogama,gde ispadne da je to sve OK i lepo,i taj osecaj i sta vise.
Pa onda rasprave o lekovima,i njihovom uzimanju na sopstvenu ruku,sto je van svake pameti,pogotovo govorim o benzodapiensima koji su ovde veoma popularni,a koji bez nadleznosti mogu stvoriti ozbiljnu zavisnost itd...
I ja sam kad kad slao te nazovi"lude" postove,i kajem se sto sam to uradio,sto sam davao sebi pravo da pricam o necemu za sta nisam strucan.
OK da ne bude sve crno,ima i dobrih stvari na forumu,ali zaista malo,trebalo bi se vise pricati o poeziji,knjigama,pametnim stvarima.Trebamo pomagati jedni drugima ali na pravi nacin.
Zaista ne shvatam nekada kada odem na ispovesti,i vidim da prosto ljudi jedva cekaju da cuju o krizama o drogiranju i dilovanju,o tome koja je najbolja droga(uzmite "Mi deca sa stanice Zoo"pa citajte).U redu covek treba da izbaci to iz sebe da kaze nekome,ali to meni sve deluje pogresno,barem ovaj nacin ovde.I kao jedna vazna stavka,pored ispovesti i pise ne slati postove,koje ocigledno niko nije ispostovao pa ni ja.
Postoje jos toliko stvari o kojima se moglo pricati,a mislim da lekove i psihicke probleme treba ostaviti lekarima.
Svaka osoba je prica za sebe i svako od nas je zasebna i jedinstvena prilika koja postoji samo jednom.Pa logicno je da i svako drugacije reaguje na odredjene drazi.
Izvinjam se ako sam nekoga uvredio ovim postom.
Na svom telu I u svojoj dusi sam iskusio da mi je greh bio preko potreban,da naucim da volim svet,da ga ne uporedjujem sa nekakvim uobrazenim svetom svojih zelja,sa savrsenstvom kakvo sam zamislio,vec da ga pustim onakvog kakav jeste,I da mu rado pripadam
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Post by Samantha »

@TeqilaSunrise

Pozdrav i tebi....medutim licno ne razumijem tvoj stav (nakon procitanih postova). Jos jedna sitnica. Da li dvije osobe koriste ovaj nick???
Prvi post je pisala zenska osoba (ili se radi samo o slucajnoj greski), a poslije vidim ti si ON.

Ja sam i došao sa jednog foruma gde su se pojavili grupno neki vaši čnaiovi, pojedini su bili banovani od strane jednog od moderatora, ali im se admin na kraju izvinuo jer nije obratio pažnju zbog čega je sve to bilo, nije ni važjhna priča, ti si Luna bila na tom forumu! Poenta je u tome da je pokazano veće poštovanje prema narkomanima nego ovde, gde bi trebali svi slobodno pisati! Ispada da se ne pridržavaju propisa koje su sami osmislili! I pravo im je Manson zapretio! Ko zna šta će im i Katarina reći kad ih bude srela
Hajde molim te pojasni mi ovo crveno. Nekako nejasno.
User avatar
sanella
Posts: 50
Joined: Thu Feb 02, 2006 4:08 pm
Location: Zagreb

Re: moja odluka da se prikljucim

Post by sanella »

sanela wrote:
sanella wrote:

I izbrisala sam sam tvoju poruku u kojoj si kopirala katarinin PM, jer se privatne poruke ne mogu postavljati na forum.

to je istina... to je bilo u afektu... nema to veze sa drugim ljudima, jebiga sad, sori.
User avatar
sanella
Posts: 50
Joined: Thu Feb 02, 2006 4:08 pm
Location: Zagreb

Post by sanella »

sanela wrote:
sanella wrote:1. Dužina vremena provedenog u komuni obavezno da bude veća od 12 meseci
2. Da te u toj komuni nauče i kulturi, načinu komunikacije sa ljudima ili da te ne puštaju dok se ne naučiš
3. Staž u narkomaniji ne sme biti duži od...?
4. Recidivi nisu poželjni, no ukoliko ih ima dozvoljeno je do...
5. Niko ne sme izazivati osećanja u drugim članovima foruma (negativna a ni pozitivna)
5. Postati mogu samno osobe sa čijim se načinom života moderatori slažu, drugi neka criknu!
+
PONIZNOST.......


TO ISTO SIGURNO VRIJEDI JEL TAKO SANELA?
A JA MISLIM DA TO UMANJUJE COVJEKA! I DA TIME COVJEKA PONIZUJETE, I ODUZIMATE MU NJEGOVU LICNOST... BOLJE RECI PRANJE MOZGA. DAJTE LJUDI LJECITE SE KOD DOKTORA, OK U ZAJEDNICI, SLAZEM SE, ALI SA STRUCNIM OSOBAMA, PA NISU SE ONI 30 GODINA DJABE SKOLOVALI. DA BI SADA VJERSKI FANATICI PREUZELI STAVR U RUKE I LJECILI NAJTEZU BOLEST. NAJBOLJE DA LJUDI ODLAZE U CRKVU LJECITI SE. TO JE ISTO KO I KUPOVANJE OPROSTO ILI KADA LJUDI UCINE ZLOCIN PA IM JE DOSTA TO SPRICATI POPU KAKO BI SE OSLOBODIO KRIVNJE . TO JOS UVIJEK TAKO FUNKCIONIRA!!!!! KAO DA SMO DVA-TRI STOLJECA UNAZADILI. GDJE JE TEHNIKA, ZNANJE KOJE SE SVAKE GODINE STO PUTA POVECAVA, EKSPONENCIJALNO RASTE, A OVISNOST LJECE LJUDI TIPA BERNARDICA JURETIĆ, SVASTA!
Ima li ijedan način tretmana koji ti smatraš dobrim, koji možeš preporučiti i koji je tebi pomogao? Najlakše je kritikovati... :roll:
Je psihoterapija!!! pod broj jedan, pa onda medikamenti, ali u pocetku, nikako ne odrzavanje jer je i to opaka droga!!

I znas jos sto, sto mi je najvise pomoglo... kad sam fino odputovala na Ciovo, sa jednom dragom osobom koja je bila CISTA. e tamo!? nema tog boga koji moze zamijeniiti takvu terapiju. 5. mjesec, maj,sunce, bez turista! kakva kriza, receptori se ciste nevjerojatnom prirodnom brzinom. Nema pranja mozga, jer samo me to smeta, JAKO!!!!! Dakle, putovanje!!!!!preprimitivno je i prenazadno, ako smijem kritizirati. Jasno da imam bolju ideju, evo na jednoj radim, pomazem maldim entuzijastima (koji se nikada nisu drogirala, a zeljeli bi svima nama pomoci). Samo sto su ljudi naobrazovani i ne namjeravaju ljudima prodavati maglu ko nasa sestra Bernardica. Necu o tom pisati da se nebi izjalovilo! Ha! A i vidjet ces da ce se stvari ubrzo poceti mjenjati, kroz 5-10 godina,da ce biti sve vise i vise mjesta gdje ce se ljudi ljeceti, ali uz strucno osoblje. Neka se popovi, svecenici i amami drze svoje struke i bice sve u redu!! Jer ljudi jako cudni izgledaju kad dodju iz komune, precudno! oni rijetki koji ostanu tamo djelovati cio zivot, nisu za nista drugo ni spremni, to je moje misljenje, jbg sanela, nisma nikada voljela ni vejru ni crkvu niti bilo sto, sto je u vezi sa tim. Ja sam ti pri onom misljenju, sto Marx rece za vjeru: Opijum za narod! vidis kako je nas dragi Marks mislio i na nas! ili frojd neznam tocno, ali istinito! pozdrav!
TeqilaSunrise
Posts: 13
Joined: Thu Aug 31, 2006 7:18 pm

Post by TeqilaSunrise »

Jeca wrote:E ljudi, izgleda da je to sto je Katarina banovana imalo i neke dobre strane i da se napokon malo vise okrenula sebi i svom putu do izlecenja.
Ili je ovo samo jedna laz? Ja se nadam da nije i ako je krenula tim putem ja joj zelim puno srece.
Ovo je tebi prijateljski receno? Pruzila si podrsku Katarini i izrazila neslaganje sa nadleznima?Isto kao sto si se ti okrenula sebi i na putu si izlecenja, e sad koliko ce dug biti taj put nema veze zar ne? Zar ne mislis da bi tebi bilo pametnije da se okrenes sebi i da vec jednom odbacis tih par tableta metadona od kojih si zavisna, kao i jos hrpe drugih lekova uz to?
Samantha
Radio sam kao strucni saradnik volonterski na jednom forumu i u nekim nasim internim razgovorima pomenuli smo ovaj forum jer je i kod nas bilo onih koji duvaju ali se ne smatraju narkomanima, da bi jedna od vickastijih clanica poslala spam poruku, ljudima koji ovde stalno postuju i zamislite iznenadjenja kada se pojavila devojka odavde koja je pisla o tome kako je bila clan gangova u Americi, kako je ostavila sopstveno dete i jos mnogo toga na sta se ljudi sablaznjavaju, kao i momak koji je nosio svoju mrtvu majku i u tancine poceo da opisuje svoju narkomaniju! Nikome nije bilo jasno sta ce oni tu sa pricama od kojih se normalnom coveku dize kosa sa glave, niti su poverovali objasnujenju da slatka mala devojcica moze biti toliko zlobna i ismejavati tudju nesrecu! Neki od moderatora su odlucili da ih banuju, bez njihove krivice, ali je onda vecina sa adminom na celu donela odluku da im se skine ban, da mogu postati, samo da je izlisno da iznse svoje intimne detalje na sta ih je i navela ta devojka!
Last edited by TeqilaSunrise on Mon Sep 11, 2006 10:43 am, edited 1 time in total.
TeqilaSunrise
Posts: 13
Joined: Thu Aug 31, 2006 7:18 pm

Re: moja odluka da se prikljucim

Post by TeqilaSunrise »

sanella wrote:
sanela wrote:
sanella wrote:

I izbrisala sam sam tvoju poruku u kojoj si kopirala katarinin PM, jer se privatne poruke ne mogu postavljati na forum.

to je istina... to je bilo u afektu... nema to veze sa drugim ljudima, jebiga sad, sori.
Sanella ja odradih svoj zadatak! Ono "Srbe na vrbe" isto nema veze sa drugim ljudima?! Ono sto si citirala rekao je Marx a njegova "religija" odnese mnogo zivota u veoma kratkom vremenu vladavine, dok druge relijgije traju hiljadama godina!
Locked