Sudbina

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Nemke
Posts: 27
Joined: Tue Jul 18, 2006 2:39 am

Sudbina

Post by Nemke »

Da li verujete u sudbinu?Odnosno da je sve negde vec zapisano,ceo nas zivot,sve kroz sta cemo proci,kroz sta smo prolazili.
A mi mozemo samo biti tu i ciniti ono sto nam je prodredjeno???
Sve vise mi se cini da verujem u nju a vi???
Na svom telu I u svojoj dusi sam iskusio da mi je greh bio preko potreban,da naucim da volim svet,da ga ne uporedjujem sa nekakvim uobrazenim svetom svojih zelja,sa savrsenstvom kakvo sam zamislio,vec da ga pustim onakvog kakav jeste,I da mu rado pripadam
User avatar
Moonlight Hermit
Posts: 33
Joined: Sat Aug 05, 2006 5:53 pm
Location: House of Ptah..

Post by Moonlight Hermit »

:-D :-D :-D :-D

Pa ovako,
verujem u neke stvari koje su (karmichki - labav termin, ne uzimam ga uvek u usta) predodredjene, verujem u tendencije, verujem u zakon akcije - reakcije. Verujem da nishta nije sluchajno. Verujem u planetarne uticaje na choveka. Verujem u mogucjnosti, u shanse. Verujem u borbu. Verujem u rezultate.

Ne verujem da je chovek samo marioneta boga/bogova. Ne verujem u verbalnu diareju. Ne verujem u pasivno zhivljenje zhivota. Zhivotinjarenje, dakle. Ne verujem u krivljenju bilo koga/chega shto se nalazi izvan nas samih. Ne verujem u neprihvatanje odgovornosti za svoje postupke. Ne verujem da smo se rodili samo da bi umrli, niti verujem da se zhivot zavrshava smrcju.

Ne verujem da je 5 sati ujutro i da ja ne spavam! :shock:

Neke stvari jesu, mozhda, predodredjene da se dese i svako od nas, mozhda, ima sklonosti ka nekim stvarima (bilo to narkomanija, umetnost, shizofrenija, ili shta god), ali takodje verujem u Pravo Izbora. Tvoje je pravo da ako se rodish zdrav i prav unishtish svoj mozak i jetru. Na tebi je da promenish svoju dijagnozu.
Poenta je ta, da sve shto nam se deshava je odsjaj nashih misli. Realnost je onakva kakva jeste. Kakvom je chinimo.
This is happening for your pleasure, at your leisure, use your evil, when you want
User avatar
expect
Posts: 39
Joined: Thu Jul 20, 2006 7:18 pm

Post by expect »

^ :smt038 :smt039
User avatar
Nemke
Posts: 27
Joined: Tue Jul 18, 2006 2:39 am

Post by Nemke »

Au Moonlight pravi zi filozof :) ,ali da znas da ti dobro ide,filozofiranje,trebao bi to studirati :wink: .
Ali ja bas govorim o tom nasem preodredjenju.Odnosno na to da ni ti ni ja niti bilo ko drugi mogao da izabere da ce se roditi ovakav kakav jeste.
Sigurno da mozemo donekle promeniti nasu putanju,ali to bi bas onda bilo suprostavljenje sudbini,odnosno preodredjenju.
Ako naprimer tebi dobro ide filozofiranje,ako ti to dobro ide?Onda je to ono sto treba da budes.A ta tvoja sklonost je rodjena sa tobom.
Kada bi postao veterinar a ne filozof onda to ne bi bilo to.
Nasi snovi su po meni nista drugo nego li ono sto zelimo i cemu se nadamo.A na nama je da ih sprovedemo u realnost.u njima lezi nas cilj.
Mozemo mi uticati na tok naseg zivota,sigurno,mozemo ga menjati i slagati slagalicu kako mi zelimo,ali ako je ne uklopimo kako treba,to nece biti to.
U svakom slucaju zelim reci da smo mi svi rodjeni sa nekim talentom,sa necim sto nas cini jedinstvenim,svaka osoba je jedna prica,jedna knjiga.
Mislim da se ne treba suprotstavljati preodredjenju,i pokusavati da ga sami stvorimo ili da ga menjamo,vec da ga pustimo da nas ono vodi ka cilju.
Na svom telu I u svojoj dusi sam iskusio da mi je greh bio preko potreban,da naucim da volim svet,da ga ne uporedjujem sa nekakvim uobrazenim svetom svojih zelja,sa savrsenstvom kakvo sam zamislio,vec da ga pustim onakvog kakav jeste,I da mu rado pripadam
User avatar
Moonlight Hermit
Posts: 33
Joined: Sat Aug 05, 2006 5:53 pm
Location: House of Ptah..

Post by Moonlight Hermit »

Ne smatram sebe nekim filozofom, niti mi pada na pamet da je uchim. Samo se uchim posmatranju sebe i stvari oko mene. Uchim se realnosti od koje sam bio odsechen toliko dugo i jednostavno me zanima.
Studiram trgovinu i bankarstvo i moja volja je da zaradim MNOGO para (za pochetak da opet kupim stvari koje sam prodao za gudru :oops: ). Ne, daleko sam ja od materijaliste, ali sa obzirom da se i ja sastojim od materije, ne porichem je.
Pored toga me zanima umetnost, kojom se bavim s vremena na vreme, kad mi dodje inspiracija.

Daklem,
sve je lepo to o chemu ti pishesh i ja donekle delim to tvoje mishljenje. Astrologija to jako lepo objashnjava. Svi se mi radjamo sa talentima i antitalentima, sa sklonostima ka nechemu, sa nekim jedinstvenim misaonim matricama, shablonima, itd.
Ali valja biti praktichan. Valja se nadopunjavati. Ja sam josh uvek jako daleko od praktichne osobe. Samo sam odredio listu prioriteta. Da budem kao jedan akademski slikar koji zaradjuje pare tako shto prodaje portrete na Knez Mihajlovoj.. Nope.
This is happening for your pleasure, at your leisure, use your evil, when you want
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

...

Post by Zona Sumraka »

ne
User avatar
starkid
Posts: 136
Joined: Fri Sep 02, 2005 2:36 pm

Post by starkid »

E pa kolega Moonlight, dobrodosao :)

koliko jos do kraja?
User avatar
Moonlight Hermit
Posts: 33
Joined: Sat Aug 05, 2006 5:53 pm
Location: House of Ptah..

Post by Moonlight Hermit »

josh 2 godine :-D
This is happening for your pleasure, at your leisure, use your evil, when you want
Post Reply