EASY TOPIC

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Ljudi, imam pitanje za Vas

Da li ako bih zelela da predjem na subutex, mogu to odmah da ucinim ili moram da prvo prekinem sa metadonom i da sacekam da prodje jedno vreme? Ako moram da sacekam jedno vreme, zanima me koliko dugo? I da li postoji neki lek koji bih mogla u medjuvremenu piti, da sebi malo olaksam? Zanima me da li za to vreme mogu piti i antidepresiv Prozak? I da li uopste smem da mesan subutex i prozak?
Bila bih vam jako zahvalna na odgovorima!
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Da se upoznamo

Post by Samantha »

Evo i mene da se upoznamo prije nego sto nestanem.
Mozda sam trebala ici na Slike ali ionako su tu samo privremeno.
Last edited by Samantha on Mon Jul 10, 2006 8:11 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Caos Samantha, drago mi je... :D
Vidim imas bas lepe zubice i volis da ih pokazujes :-D
Super su ti slike samo stata sto su tako blede....Jel to namerno tako ili?

Pozdrav!
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Joooooojjjjjjjjj...........

Ja vise stvarno ne znam sta da radim.Hee...Evo sad sam se nesto zaineresovala i za IBOGAIN. Iskreno, sta mislite o tome? Vredili to bas zaista toliko? Jel ako vredi onda bih otisla. Sad sam trenutno u trazenju najboljeg resenja za mene. Posto sam definitivno odlucila da vise ovako necu sa metom. Na dovoljno sam maloj dozi da mogu da ili predjem na subutex ili ovo sa ibogainom da isprobam....Uf...ne znam sta da radim!
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Post by Samantha »

Namjerno su blijede. Tako mi se vise svidaju, sve ja slike okrenem na crno bijele, a zube slikam svake godine da ih uporedim.
Pozdrav i tebi.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Dracula, ja sam se zalila da mi je doza prejaka sto je uistinu i bila. Imala sam uzasnu glavobolju, povracala sam svakih 5 minuta, nista ne mozes popiti, kap vode a da ostane u tijelu. Istina je sto kazes. Pocetna doza je ovdje 50mg, no, vec nakon par dana, cujem da su na 100mg sto je potpuno bespotrebno no, stvarno su rijetki oni koji se prema metadonu odnose kao prema lijeku. Ne znam, deset godina sam na dopu, imala sam neke duze periode no nisam bila ozbiljna i odlucna kao sad. Vjerujem u sebe i znam da sam u dobrim rukama te ce me najbolje uputiti i savjetovati moji doktori.
Jeco, prelazak na subutex je upravo ono sto ovdje rade i sto doktori savjetuju. Vec od nekih 30mg se moze bez beda prijeci, Luna ima iskustvo sa njime pa ti moze reci kako joj je bilo. To cu i ja napraviti kad se jos spustim do neke minimale. Trebas se pustiti da te kriza jako opere, bas da budes u dobroj krizi i onda ispred njih uzmes manju dozu pa oni vide ako je ok ili treba vise. Nakon toga je puno lakse jer se sa njega lakse skida. Puno lakse!

*********
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

uhhh its fuckin true....
sunrise my love.....calm down....its not worth it. plus bice da sam preskocila po neki komentar jer mi nije jasno sto si se morala predstavljati...
jeco odgovor o sub sa meta imash na sunrise-temi. bitno je da si ispod 30mg i da imash catapresan. kriza od metadona je 100 gora od heroinske. to vam, svima kazem...iz iskustva.....
kate ne daj se....samo naprijed...i samo istina...
u ostalom ako iko ima potrebu da laze fok je tu s nama...onda zao mi je....ali nista za ovakvo mjesto/
laku nocc
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Samantha, poslala sam ti pm, cekam. Nemoj da moram telefonski broj traziti po netu :) .
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Luna, hanny, predstavila sam se jer je u prethodnom postu Katarina vec rekla moje ime pa sam onda to i potvrdila. jebes ga, ime ko ime, ne znam da li je mislila time mi nauditi ili sta? Zovem se Vanja, imam 29 godina, zivim u Becu i narkomanka sam. Big deal! :wink: Nosim cipele broj 38 a grudnjak cetvorka :wink:
Ok, I will listen to you
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Dracula
Posts: 99
Joined: Wed Jul 20, 2005 6:09 am
Location: Transilvania

Post by Dracula »

@ sunrise-4
Heh... jesi isprovocirana i kapiram te, narocito zbog objavljivanja identiteta... nije to dobro, svako ima u zivotu stvari koje mogu privuci paznju (recimo kod tebe to moze biti taj grudnjak 4 :twisted: ), a na okvakvom forumu je zaista bolje "da se ne poznajemo" i nadam se da par njih koji znaju moj identitet imaju dovoljno mozga u glavi da to ne objavljuju javno...

Ali Sunrise-4, nemoj bas toliko optuzivati Katarinu... svako ima sansu da se izvuce! Dilao on, ili ne, drogirao se 1, ili 26 (ili koliko vec godina). Uzasno mrzim kad neko otpisuje nekoga, jer sam i sam bio zrtva takvih stvari, a mnogi od onih koji su me otpisivali i sazaljevali me, danas se hvale time sto me uopste poznaju i pricaju kako su moji neznam kakvi drugari (veruj mi! vise puta sam cuo takve budalastine, bio zatechen njima i sto je jos gore potvrdio sa: -Da, da... znamo se... super smo mi :D ).
Koliko god budem bio ziv, pamticu kako je jedan pop (dakle svesteno lice!!!) savetovao mog najboljeg prijatelja da digne ruke od mene i da se ne druzi samnom "jer kad droga udje u kosti... nema tu pomoci i nema od tog coveka nista"!!! :evil: Sramota! Pogotovu za svestenika! On bi bolje od mene trebao da zna da "cudni su putevi nebeski", da se nezna sta ce sutra da se desi, sta ce i sa kim biti i da su pred Bogom svi jednaki! Na svi srecu, reci tog svestenika mnogo vise govore o njemu, nego o meni... Meni je tada bilo mozda 19 godina...
Zato, nemoj ni ti otpisivati Katarinu...

Sto se tice "dilovanja"... i sam sam imao takve pokusaje, samo sto sam ja bio glup i nisam umeo da prekinem da se filujem kad se veca kolichina dopa nadje u mojoj blizini, pa se to obicno zavrsavalo tako sto me "poverioc" juri da mi slomi svaku koschicu zbog dugovanja
:-D Naravno da ta sitna narkomanska dilovanja nisu nista pohvalno, ali problem dilovanja treba juriti na mnogo vecim instancama i tu resavati problem. Progonom djankozica koje kupe pet, ili deset grama, dodaju prah secer, ne bi li se sami dzabe drogirali, sigurno nece nista resiti posto postoji armija takvih "dilera". Barem je u Srbiji takva situacija... barem je bila...

Nije mi namera da branim Katarinu i naravno da osudjujem otkrivanje tvog imena... Ja samo kazem da svako ima sansu i da nista nije nemoguce!

@Samantha -Super su ti fotke i chudi me da pored dop-a imas tako zdrave zube! Svi komplimenti koje bih ti lupio mogu stati u jedan kratak opis, ono sto bi prosti ljudi, poklonici Nitcheove teorije laznog morala rekli -Dobra riba 8) :wink: :-D
"Children Of The Night, What Music They Make"
Post Reply