Policija testira vozace i na drogu

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Policija testira vozace i na drogu

Post by Mark_Renton »

Vest preneta iz Kurira dana 28.05.2002:

Vozace na srpskim drumovima pored alko-testa uskoro ocekuje i testiranje na drogu!
Saobracajna policija ce uredjaj "dreger drug test" poceti da koristi vec naredne nedelje. Novi test radi na principu merenja prisustva droge u pljuvacki.
Vozac se testira tako sto se pomocu tampona za jednokratnu upotrebu uzme uzorak pljuvacke sto traje oko dva minuta, epruveta se posle stavlja na poseban stalak na uredjaju koji meri prisustvo narkotika. Na displeju aparata se vidi koja droga je prisutna u pljuvacki ispitanika. Test raspoznaje pet vrsta droga: opijate, kokain, amfetamine, kanabiz i benzodizepine. Rezultat se ocitava za svaku drogu pojedinacno, i on se odmah stampa. Za razliku od alkohola, ne postoji dozvoljena kolicina droge tako da je i najmanja kolicina strogo kaznjiva.

Kada policija utvrdi da je neko vozio pod uticajem droge, podnosi prekrsajnu prijavu i kaznjava ga placanjem od 1000 do 9000 dinara. Ukoliko je izazvao saobracajnu nezgodu, platice 4500 do 21000 dinara. Ako je neko tesko povredjen ili je stradao, protiv vozaca moze biti podneta i krivicna prijava.

Kod nas ce prvo poceti sa koriscenjem u Beogradu, a potom i u drugim vecim gradovima kao sto su Kragujevac, Novi Sad, Nis i drugi.



Kako stvari stoje, ne pise nam se dobro :roll:
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Heh - zato ja ni ne vozim - mene voze
:wink:
User avatar
Džoni
Posts: 12
Joined: Fri Apr 15, 2005 1:16 pm
Location: Twilight Zone

Post by Džoni »

Glupost sta ako neko koristi medikamente bazirane na pomenutim grupama supstanci, na koji nacin ce nekome dokazati da je smrkao dop ako je koristio oksikontin protiv bolova ili apaurin za smirenje wtf :roll:
:wink:
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Recimo...

koliko sam ja upucen, ti lekovi koje si nabrojao imaju crveni trougao sto znaci da se ne sme upravljati masinama i motornim vozilima posle njihovog uzimanja. Tako da nije ni bitno jesi li uzimao heroin ili apaurin - smanjena ti je sposobnost brzog i pravovremenog reagovanja.

A mene zanima koliko unazad taj test detektuje? tj. da li ce mi naci dop koji sam ja smrkao sinoc? Pre tri dana? ili samo tog dana?
Mada, logicno bi bilo da detektuje samo od tog dana jer ako sam ga uzimao prekjuce - nisam sad pod uticajem, zar ne?
A cenim da cim bi ti nasli nesto u pljuvacki - golog bi te skinuli :-D
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Post by oxo »

nisam citao bash sve,ali jel si radio nekad one kucne testove za dop?oni nalaze i posle 3 dana#@$@#$%#$
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Ma, ok je to.

Ali ovde je fora ne da li si koristio, vec DA LI SI TRENUTNO POD UTICAJEM? Jer ako sam se ja pre tri dana npr. napio i sad sednem da vozim to nema nikakve veze. Valjda bi logicno bilo da je tako i za drogu. Valjda zato i traze u pljuvacki (neka moja logika). Jer ako te trenutno ne radi droga, nema je u pljuvacki.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Post by oxo »

pa trebalo bi da je tako.ako nisi trenutno pod uticajem znaci i da ne moze da "utice" na tvoje vozacke sposobnosti...ne mogu oni da te kazne zato shto si se drogirao pre neki dan a sad vozish kola?! :?
fightstigma
Posts: 7
Joined: Sun Jun 19, 2005 12:21 pm
Location: NZ

Post by fightstigma »

Ja sam na metadonskoj terapiji u Novom Zelandu i zahvaljujuci experimentima koji su dokazali da metadonsko odrzavanje ne utice negativno na motornu sposobnost,reflekse i koordinaciju neophodnu za upravljanje kolima,ovde nema restrikcija sto se tice voznje.Da li se taj novi zakon odnosi i na one koji su na metadonskm odrzavanju?
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

EEEj - Novi Zeland? Uau!!! Imate li na Novom Zelandu vaših, domaćih droga? Čega ima od psihodelika - koriste li Maori što, ili su oni 'čisti' ... Hmm ako imaju šamane, moraju imati i nekakve droge ... Pusa od Ramone i dobro nam došao ! I ja sam na metadonu, ali tu u Dalmaciji
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

metadon je sarena laza....zao mi je da tako kazem..ali nakon izvjesnog vremena treba bjezati od toga..a to da ne utice na mozak...to tek znas jel istina ili ne kad se skines....a ja kao da sam se ponovo rodila nakon toga...a bilo mi je ok napocetku...prvih godinu dana je ok...ali sve nakon toga je otrov...a tek kakva je kriza od njega...moj doktor kaze da bi mjenjao sve pacijente na metadonu koji mu dodju za subuitex za one na dopu. Jer je toliko lakse skinuti se sa dopa...a u zatvoru kao sto neko kaze...ne daju metadon...nego umires...cura je bila na 180 mg i na cisto se skinula u zatvoru..kaze da je molila boga da umre. ALi kazu biraj od dva zla manje...ma valjda je...a tek kad pocnes mjesati dop i metadon...jao majko...pa tek kad se skines s toga svega vidis da si ti bio 1/1 LUD. Isto kao da sam imala vrecu kamenja u gavi to svo vrijeme....trebalo mi je 2-3 sedmice da izbacim otrov iz sebe... ne utice na voznju kad se naviknes na datu dozu...a ja kad sam prvi put uzela spavala sam 3 dana...i onda sam vidjela zenu i to ne jednu koja je na tom maintenancu vec 15 godina..i to svaki dan dolazi...i rekla sams ebi neces vala pa makar crkla...15 godina dolaziti na tu sugavu kliniku i piti metadon? ma necu...i ja sam samo prestala ici...otisla na subutex terapiju i etot u sam sada deveram///a da mi neko kaze evo ti metadon platicu ti 1000dolara ja bi rekla neka hvala...to je moje misljenje...ali kao sto rekoh M mi je bio svetinja prvih godinu. vjerovala sam u njega borila se....bila se i skinula...ali...
Locked