Sunrise

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

kada vec pisete o metadonu evo jedne, lose vijesti.Nijedna osiguravajuca kuca nece da pokrije troskove boravka u bolnici ako si ovisnik.Kao spika je o tome sto je ta bolest vec postojeca i ja znam za nju i njih to ne zanima.Kad bi se osigurala i slomila nogu onda bi mi platili bolnicu, ovako ne.
jedini nacin, najvise zbog presinga suda je da me se stavi na metadon.jebemu mater, sta cu sad.pristala sam.On nesto spominje da cu biti na od 60-80mg.to mi nikako nije bio plan.No, i dalje cemo raditi da me s stavi u neku bolnicu samo sto u ovom slucaju moram cekati duze vrijeme a ovako bi bilo u roku dva tjedna.
Sutra idem u taj fucking centar da mi odrede dozu i zapocinjem sa metadonom.Nemam drugu mogucnost a ova mi ulijeva strah u kosti.
sranje, sranje, sranje
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

...
Last edited by Vodolija on Sat May 27, 2006 4:04 am, edited 1 time in total.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

ma meni je paranoja od onog sto svi pricaju da se tesko skinuti sa metadona iako poznavajuci sebe duza terapija mi ne moze stetiti jer samo kratko skidanje od 21 dan nece bitno promijeniti stvari.stoga, dati cu sve od sebe da sa metadonom budem ok i da se drzim terapije i bjezim od dopa a jebo mater, valjda cu napraviti to fcuking osiguranje.mora postojati nacin i da se ljudi koji nisu osigurani stacionirano lijece.Pa nisam u nekom selu ili gradu od 50000 ljudi nego ipak u becu.Razocarana sam, full.No, sutra pocinjem. Imam divnog socijalnog terapeuta za kojeg znam da ce napraviti sve da mi pomogne.No, ne zelim biti i to nikad nisam htjela biti osoba na odrzavanju i onda ostati cijeli zivot na hepu ili metadonu.
To je to.zalosna istina koja me prati cijeli zivot, sto god planiram, cemu god se nadam nesto se dogodi i poremeti mi planove.
Ipak mi je trebalo dosta i hrabrosti i svega da shvatim da mi je potrebna strucna pomoc i sada me salju na mjesto gdje im je samo cilj davati metadon i ne jebe ih ziva sila da te spustaju ili da te poticu da se skines sa njega.eto, to me jebe.
No, dati cu sve od sebe.

Imam najbolju prijateljicu koja je pocela sa 80mg, prvih par dana je bila luda dok se nije prilagodila na met i nakon toga je bez jednog recidiva u 11 mjeseci dosla na 20mg cime je usla u povijest beckih narkomana.Imam uzora, makar to. Ako je mogla ona, mogu i ja.Sto je najbolje ona me svo vrijeme nagovara da i ja prijedjem na metadon jer je on za nju zicer stvar.
Eto, to su novosti, serem se na njih.
izvinjavam se na prostakluk ali sam tako razocarana
Sve sam pripremila na odlazak.vec sam dala punomoc decku za ducan, rekla knjigovodji da me nece biti tri mjeseca i sad moram svako jutro na mjesto gdje su zadnji djankiji da i ja uzmem terapiju. Fino, fino.
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Spirit
Posts: 145
Joined: Wed Aug 17, 2005 4:42 am
Location: Beograd

Post by Spirit »

Hajde smiri se, sta ti je. Kako rece Voda, bolje ista nego nista. To za prostakluk nemoj da te uznemirava, ti si jos i dobra. Ja bih verovatno psovala mnogo gore i besnela vise nego ti. Sasvim normalna reakcija kad ocekujes nesto, isplaniras sve do tancina, a onda se sve isprevrce i ispadne sasvim drugacije. Bar imas dobar primer, uhvati se za njega i ne pustaj.

Razmisljaj o tome da nista ne traje vecno, pa ne moze ni taj tretman methom i sve to sto ti se ne dopada. Mora doci kraj svemu tome. Zivi za taj momenat i precrtavaj dane. Znas kako rade momci kad odu u vojsku, a nije bas da vole da su tamo.

Neko ovih dana podeli svet na normalne i nenormalne. Eto ja sam medju tim kao fol normalnim, a isto mi se desava. Isplaniram neke stvari do tancina i onda se nesto desi i nista nije kako bih ja htela. Normalno da sam razocarana i besna, ali se tu nista ne moze i onda krecem u ono sto sam ti gore rekla. Radim sta moram, a mozak iskljucim koliko god je moguce vise.

To sto si rekla da te nece biti 3 meseca, a ovo traje 21 dan. Pa sta. Resto do 3 meseca iskoristi da se odmoris od svega. Mozda da otputujes na neko lepo mesto i posvetis sebi i onom sto ti prija. Daj, upotrebi mastu. Koristi svaki momenat da napravis da tebi bude dobro.

Hajde drzi se. Zelim ti svu srecu i da uspesno zavrsis ovu kratku etapu zivota.
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Post by Samantha »

sad moram svako jutro na mjesto gdje su zadnji djankiji da i ja uzmem terapiju
Sta znaci rijec 'djankiji' molim i po cemu ti to nisi????
MILA
Posts: 24
Joined: Thu Jan 19, 2006 3:19 am
Location: CANADA

Post by MILA »

Sunrise,
citam vec neko vreme sta pises, ne znam koliko godina imas, ali su ti postovi vrlo zreli i racionalni. Zelilm ti da uspes da se skines pa sa metadonom ili sa necim drugim, samo guraj devojko, steta je da razum i energiju tracis na iluzije, nadju snagu da to prevazidjes.
pozdrav
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Sunrise, meni si dosta toga pametnog rekla i stvarno ovo sto pises u poslednje vreme kako je Mila vec rekla i meni deluje krajnje zrelo i na mestu. Do sad si hiljadu puta pokusavala na sve moguce nacine da uspes jebi ga nisi uspela sad mi delujes kao da si resila da se ozbiljno uhvatis u kostac sa problemom....Metadon jeste zajeban ali jebi ga nemas izbora da biras,iskreno i od srca ti zelim da ovaj put bude poslednji i da izdrzis do kraja,mislim da si se dobro spremila za sve sto te ceka :!: Javi se kad mozes i SRECNO
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ahhmmm.mislim da pisete o dvije razlicite osobe. zvrky ona pise o samanthi...
a da odgovorim na njeno pitanje: nje ona ni rekla da nije junky. rekla je da tamo idu poslednji junkies....e pa eto-ona nije ta. nije zadnji olosh i sl. to je htjela da kaze. mada sunrise, nisu svi takvi. imash i par "odjela i kravata".... ne znam....
javi se na pm ili e mail ok???
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

sunrise wrote:kada vec pisete o metadonu evo jedne, lose vijesti.Nijedna osiguravajuca kuca nece da pokrije troskove boravka u bolnici ako si ovisnik.Kao spika je o tome sto je ta bolest vec postojeca i ja znam za nju i njih to ne zanima.Kad bi se osigurala i slomila nogu onda bi mi platili bolnicu, ovako ne.
jedini nacin, najvise zbog presinga suda je da me se stavi na metadon.jebemu mater, sta cu sad.pristala sam.On nesto spominje da cu biti na od 60-80mg.to mi nikako nije bio plan.No, i dalje cemo raditi da me s stavi u neku bolnicu samo sto u ovom slucaju moram cekati duze vrijeme a ovako bi bilo u roku dva tjedna.
Sutra idem u taj fucking centar da mi odrede dozu i zapocinjem sa metadonom.Nemam drugu mogucnost a ova mi ulijeva strah u kosti.
sranje, sranje, sranje
Sranje i to grozno.A mozes li da odes samo na detox(da te za 21 dan spustaju hepom),i onda tako da cekas mjesto u toj instituciji?
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ne znam...ja bih se radije na suho skidala 805 puta al ne bi uzela metadon. ma da mi neko plati ...ja bih rekla neka 'fala...ja cu ovako. jer izdrzacu 5 6 dana jebi ga....al 15 je brate previshe(koliko traje methadon withdrawals). ovdje se to zove rapid detox....i i taj je ovdje najmanje uspjesan. jer ok si do nekih 10mg(mozda 15( onda sranje zivo....
ne kazem nemoj i to...vec si uzimala hepte jel tako? ako ti mislis da mozes i ako si spremna onda ajde. imash clonidine...imash momka koji je uz tebe...znaci 21 dan i poslije kraj. si spremna? nece biti nista strasno da znash....mislim malo ...al ti to mozes ...samo nemoj posustati pred kraj. i ne produzavaj nakon 21dan. pripremi s za to i to je to.
ljubim te...budi jaka i odlucna.
cmok
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
Post Reply