Sunrise

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Spirit
Posts: 145
Joined: Wed Aug 17, 2005 4:42 am
Location: Beograd

Post by Spirit »

Sad cemo opet da zamenjujemo teze i da pricamo o marginalnim stvarima, ko koga , kako i zasto. Najbolje da je razapnemo na krst zato sto sebe nije nazvala djankijem, a neke druge jeste nazvala zadnjim djankijima i zato sto ne zeli terapiju koja joj se nasilno namece.

Za one koji su citali, ali nisu procitali, Sunrise je rekla sledece:
Nijedna osiguravajuca kuca nece da pokrije troskove boravka u bolnici ako si ovisnik. jedini nacin, najvise zbog presinga suda je da me se stavi na metadon, sta cu sad.pristala sam. On nesto spominje da cu biti na od 60-80mg.to mi nikako nije bio plan.No, i dalje cemo raditi da me stavi u neku bolnicu samo sto u ovom slucaju moram cekati duze vrijeme a ovako bi bilo u roku dva tjedna. Nemam drugu mogucnost a ova mi ulijeva strah u kosti. meni je paranoja od onog sto svi pricaju da se tesko skinuti sa metadona dati cu sve od sebe da sa metadonom budem ok i da se drzim terapije i bjezim od dopa. mora postojati nacin i da se ljudi koji nisu osigurani stacionirano lijece. Razocarana sam, full.No, sutra pocinjem. ne zelim biti i to nikad nisam htjela biti osoba na odrzavanju i onda ostati cijeli zivot na hepu ili metadonu. Ipak mi je trebalo dosta i hrabrosti i svega da shvatim da mi je potrebna strucna pomoc i sada me salju na mjesto gdje im je samo cilj davati metadon i ne jebe ih ziva sila da te spustaju ili da te poticu da se skines sa njega. No, dati cu sve od sebe.
Mislim da je sasvim jasno sta ne zeli i zasto to ne zeli, a to sto je u besu rekla neko ishitreno misljenje (cak nije ni misljenje) o nekoj grupi ljudi, pa sta onda. To cak nije ni bitno u ovoj celoj prici. Hajde, neka se javi bar jedan koji o sebi ne misli u superlativu.

Jos nesto. Da li je moguce da mislite da cura ako ima svoj privatni biznis i radnju neophodno mora biti sposobna da plati bolnicko lecenje ili je mozda druga opcija u pitanju. Ona iz serije neka komsiji crkne krava. Cura ima radnju, bolje se snasla od drugih, mozda cak i samo bolje od mene, pa hajde sad da je malo popljujemo jer ona ima 2 sibice, a ja samo jednu.
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Post by Samantha »

Jos nesto. Da li je moguce da mislite da cura ako ima svoj privatni biznis i radnju neophodno mora biti sposobna da plati bolnicko lecenje ili je mozda druga opcija u pitanju. Ona iz serije neka komsiji crkne krava. Cura ima radnju, bolje se snasla od drugih, mozda cak i samo bolje od mene, pa hajde sad da je malo popljujemo jer ona ima 2 sibice, a ja samo jednu.
Ovo je bila lekcija broj 1.
Ovaj dio posta se vjerovatno odnosi na mene. Samo za Spirit onako figurativno kao sto je docarala i sama, jedan dodatak od strane mene. Ja Spirit imam 3 sibice i to nije bila moja glavna misao. Dakle pogresno, za mene se ovdije radilo o zakonima neke druge prirode.
Samantha!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

SAMANTHA

Post by sunrise »

1.Kad sam rekla "zadnji junkiji" mislila sam na doslovno zadnje junkije, podzemni stakori koji od jutra do mraka stoje po U-Bahnskim stanicama cekajuci da dodje diler, na one koji su izgubili i stanove, nemaju gdje spavati, ko zna gdje i kako uopce odrzavaju svakodnevnu higijenu. U tu kategoriju ne spadam niti cu ikada biti takva. Uostalom, tebi je svejedno tko je junkie ili nije, oder?
Ovdje si niti dva mjeseca, da si duze onda bi znala da sam ja vec duze vrijeme "na klackalici", kako kaze Vlado.Probala sam sama no, bez tableta, bez necije podrske ko bi bio uz mene itd. ne mogu se skinuti.Ovdje sam shvatila da mi treba potpuna lijecnicka pomoc i u cemu je problem sto mi ljudi daju podrslu? sta bi trebali reci, ma zejebi skidanje, drogiraj se jos iducih 9 godina ili pocni se rokati?
2. Kazes da si 3gr dopa mogu priustiti a zdravstveno neß Jel ti znas, curo, o cemu pricas? o kojoj sumi novaca mi pricamo? Prije dvije godine sam zavrsila dva dana u bolnici, jedva ostala ziva, za svoju odgovornost izasla vani bas zbog racuna.Za ta dva dana sam dobila cestitku od 2400E.
Koja je uopce tvoja poanta svega, o cemu ti pricas? kakve gluposti meljes bez ikakve veze i smisla?
Sta se hvatas te rijeci "zadnji junkie"? OK, neka budu zadnji tipovi bolesnika koji su ovisni o opijatima? Eto, je sad ok?
I sta ti ti iskreno i direktno kazes? Nisam nista primijetila i nasla da nesto savjetujes?
Keith richards, divni primjer osobe koja se drogira a nema posljediceß Divno izgleda za svojih 50 godina.Pametno zboris, curo.
3.Koji su to zakoni neke druge prirode?

ps.ko ima 5 sibica dobiti ce za nagradu jedno lijepo ukrsno jaje???

jebes sibice samatha.No, s obzirom na to kako ti gledas na nas koji se drogiramo moje dvije su kao tvojih 50 vrijedne
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

MANSON

Post by sunrise »

Imala sam problem na sudu.pitali me ako se hocu testirati jer je problem star 2 godine pa sam mozda u medjuvremenu ok.pristala sam i iako sam imala dovoljno vremena da se skinem i iskriziram u medjuvremenu ne bi izdrzala duze od jednog dana.zato sam tih ljudima, znaci, mom socijalnom radniku rekla istinu i da zelim ici u bolnicu.sada, kad smo vidjeli da privatna osiguranja ne zele pokriti ovisnike, njihova bolnicka ljecenja, on mi je rekao da je u frci sa vremenom i da mora nesto reci sudu. znaci, jedina terapija koja mi se nudi kao osobi bez osiguranja je metadon.
Ne znam da li bi izdrazala skidanje na suho. Morala bi nabaviti krdo nekih tableta, opet na crno, ne znam ni sama koje i kako, i opet, cak i kad bi izgurala ostaje moj problem u glavi, moj gier za dopom, moj pocetak i kraj svega, uzrok i razlog vracanja dopu.
zato mi se cini bolje zapoceti sa metadonom i skidati se brzinski i moliti Boga da brzo nadje platz za mene na nekom ok mjestu.Sta cu, nemam neki izbor, moram zapoceti terapiju da ne bi imala problem sa sudom.
I, vjeruj mi, necu si dozvoliti da budem na njemu poput nekih ljudi, godinama zavaravajuci se da sam cista a u biti jedem jos veca govna.
Ne znam, moram poceti ovako.Mozda ako mi je doza too much se stavim na codidol a sa njega se lakse skida, u biti bez beda se skida sa njega. Za pocetak, glavno da se maknem od dopa onda ce se kockice poceti slagati same od sebe, po malo.
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Mansone, ne brini, mi radimo i dalje na tome da nadjemo neku bolnicu gdje mogu ici samo sto zbog presinga suda moram zapoceti nesto konkretno pa makar jebeni metadon.

hvala svima na savjetima i podrsci a posebno hvala samanthi jer mi je mnogo toga pametnog rekla i pomogla.Ne znam kako je uspjela u svega dva mjeseca sto je tu, kao navodni suovisnik, da nauci toliko toga o narkomaniji, zakonima, velicini bolesti itd. a ljudskost i suosjecanje je vec odavno usadjeno u njoj stpga to nije potrebno spominjati.No, potrebna si nam tu, budi sto cesce pristuna i pomazi svima kao sto si i meni pomogla.THX, Sam
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Post by Samantha »

Sunrise nemoj biti sujetna. Ti si cvrsta u svojoj odluci i nista te ne smije pokolebati pogotovo ne ja i moji glupi komentari.

Nemoj meni kaciti kutijice sibica, to je bio odgovor za Spirit i njenu deskripciju i ti to odlicno znas. Sto se tice jajeta za uskrs moze samo ako je cokoladno ova druga ne jedemo, nemamo tradiciju.
Inace Keith Richards je 63 godine.
Sto se tice 3g dopa dnevno, koliko sam ja shvatila do je pozamasna kolicina i mislim da trebas malo presabrati svoje motive.

Ja sunrise ovdije nikoga ne savjetujem i ne pisem dobrodoslice. Mislim da ti sve puno bolje znas od mene, ja sam dosla ovdije da pitam za savjet ili da ga sama pronadem. Osim toga nema tu sta da se savjetuje. Vidis i sama.
Znas kako se pisu postovi podrske ljudima na methadonu, koji idu na salter svaki dan i isto tako znas kako se napise 'zadnji junkie' kad ti trebas na salter svaki dan. Dakle dvolicnost.
Probala sam sama no, bez tableta, bez necije podrske ko bi bio uz mene itd. ne mogu se skinuti.
Meni je iskreno zao svakoga ko je u ovakvoj situaciji i jedini moj savjet je idi dr. ili u komunu, medutim vidim tendencija je da se komune degradiraju i na tome se intenzivno radi.

Ne daj se iznervirati sunrise. Inace sam procitala mnogo toga o methadonu sa medicinskog aspekta naravno i cak ne zvuci lose ako se drzis reda. Citala sam i ispovijesti usera i neces vjerovati dosta uspjesnih. Mozda ni to nije lose.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

to je velika kolicina ali (sad ce me lincovati opet da dizem spomenike dopu i da ga promoviram) becki dop je kurac od dopa. Ja sam sa ta tri grama u hrv. prolazila za niti pola grama dnevno, znaci, nije neka kolicina.
Mogla bi se ja skinuti na suho cak i usprkos cinjenici da bi bila sama a u tim trenucima ti je potreban netko da te natjera popiti casu vode-caja-soka, da te malo pokusa oraspoloziti, da poppricate itd. nemam nikoga.Decko mora biti u ducanu. Moze me nazvati par puta na dan i to je to.
Ali, cak i kad prodje ta kriza za mene odmah pocinje real life.Job, od jutra do mraka, obveze, problemi itd. Kako cu se ja nositi sa njima kad nisam naucila da ne pokleknem. Dop je svo ovo vrijeme bio moj stit. sada bi ostala gola, nezasticena i bez tog procesa da me netko uputi kako reagirati kad si povrijedjen, kad te boli, kad bi suzu trebao pustiti a ne crtu povuci. Zato sam mislila da bi me kroz ta tri mjeseca ipak mogli nauciti, dati mi osnove, neku podlogu da se nosim sa zivotom.Ne zelim vise pasti. Jebes moju ciistocu, koju sam opet sama postigla i odrzala dvije godine kad sam pala a vise se ni ne sjecam zasto, kako i zbog cega je doslo do toga.
Ne znam kako bi podnijela jos jedan pad? Uistinu, ne znam.
Imam 29godina. Voljela bi ozdraviti i imati dijete,no, ovakva ne mogu.Zalosno.

I kakva su to fucking osiguranja koja placas bijesne sume no, oni ovisnost smatraju postojecom bolescu i time je ne zele pokriti. Sta bi bilo da se osiguram i nakon mjesec dana saznam (ne dao Bog) da imam karcinom i to vec duze vrijeme, sta onda? I to ne bi pokrili jer je on vec ranije postojao? Ma, mislim to je sve jedan veliki zajeb.

Za dva dana imam rodjendan.Planirala sam tada biti u bolnici i docekati ga cista, sada planiram sasvim druge stvari koje nisam imala namjeru napraviti

Samantha, ok smo.Malo sam nervozna pa sam too much reagirala.No hard feelings
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Post by Samantha »

Slusaj sunrise, ja znam da sam malo gruba ali imam i ja svoja sredstva da ne pokleknem. Nije to dop ali eto uvijek se nade ponesto. Htjela bih ti napisati nesto pametno i pomoci nekako ali stvarno ne znam sta. Sto ne probate zatvoriti taj ducan na par sedmica i probati nekako zajedno.
To sto imas ducan, job i obaveze trebalo bi da je dobro. Tako vecina ljudi zivi, radi i ima obaveze. Dop kao stit i sama vidis da nije ispravno. Kako reagovati kada si povrijeden je valda uroden, prirodan proces. Ja placem, ponekad danima. Ponekad razbijem ponesto i tada znam da sam bespomocna i jos se mizernije osjecam. Niko nece ni da se solidarise pa pokupi ono sa poda pa ja sama kupim.
To sto si bila cista dvije godine nije za potcjenjivanje. Uradi opet isto pa za dvije godine ko zna kako ce sve izgledati.
Ne znam kako to iz tvoje perspektive izgleda podnositi padove ali ja mislim da biti cist dvije godine pa pasti je ipak bolje nego ne biti cist nikako. Mozda uostalom neces ponovo pasti. Nauci se plakati, napadati prije nego budes napadnuta, lomiti daljinske i ko zna sta vec. Postavi sebi cilj. Vidis kako si mlada. Mozda dobijes dijete kao sto i sama kazes da bi htjela. Mnoge stvari se tada promijene. Mnoge izgube na znacaju.
Pozdrav!
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Sunrise draga, nisam citala sve od pocetka, pa mozda napisem i koju glupost ili ponovim neciju pametnu :D , ali svejedno. Ti zenska samo kreni, bilo kako i bilo gdje. Ne da ti se po salterima, ma ko ga sisa - bolje i to od ovog sada. Proci ce, a ti ces biti bolje. I u pravu si, dobices neki alat za ta tri mjeseca koji ce ti pomoci da se nosis poslije. Nemoj da te brinu stvari poput kako ce radnja bez tebe, kao i sa tobom (malo losije :) ), ali si ti sebi najvaznija. Vrijeme je da stanes na svoje noge, da ostvaris i ispunis svoje zelje, da imas porodicu, da dises normalno i da ti je za to potreban samo nos i nista vise, da ne ovisis o sranjima, da budes svoja.
Donijela si odluku, ne ispricavaj nam se sto si ljuta i sta ja znam, svi imamo pravo na to i na svoje misljenje. Cuvaj se i ma kako lose da ti bude djelovalo sve to, prodje... Bolje i patiti nekoliko dana, ma i godinu i dvije ako treba, pa poslije imati normalan zivot, nego nikada ga ne dozivjeti.
Svim srcem ti zelim sve najbolje.
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Re: MANSON

Post by manson »

sunrise wrote:Imala sam problem na sudu.pitali me ako se hocu testirati jer je problem star 2 godine pa sam mozda u medjuvremenu ok.pristala sam i iako sam imala dovoljno vremena da se skinem i iskriziram u medjuvremenu ne bi izdrzala duze od jednog dana.zato sam tih ljudima, znaci, mom socijalnom radniku rekla istinu i da zelim ici u bolnicu.sada, kad smo vidjeli da privatna osiguranja ne zele pokriti ovisnike, njihova bolnicka ljecenja, on mi je rekao da je u frci sa vremenom i da mora nesto reci sudu. znaci, jedina terapija koja mi se nudi kao osobi bez osiguranja je metadon.
Ne znam da li bi izdrazala skidanje na suho. Morala bi nabaviti krdo nekih tableta, opet na crno, ne znam ni sama koje i kako, i opet, cak i kad bi izgurala ostaje moj problem u glavi, moj gier za dopom, moj pocetak i kraj svega, uzrok i razlog vracanja dopu.
zato mi se cini bolje zapoceti sa metadonom i skidati se brzinski i moliti Boga da brzo nadje platz za mene na nekom ok mjestu.Sta cu, nemam neki izbor, moram zapoceti terapiju da ne bi imala problem sa sudom.
I, vjeruj mi, necu si dozvoliti da budem na njemu poput nekih ljudi, godinama zavaravajuci se da sam cista a u biti jedem jos veca govna.
Ne znam, moram poceti ovako.Mozda ako mi je doza too much se stavim na codidol a sa njega se lakse skida, u biti bez beda se skida sa njega. Za pocetak, glavno da se maknem od dopa onda ce se kockice poceti slagati same od sebe, po malo.
Ako mislis da nemas izbora ,grijesis ,jer uvijek imas.Postavi stvaro ovako,zamisli da treba da dodjes do dopa v(i nemoj se praviti fina :) ),e sada svu tu snalazljivost i energiju i sve ostalo zamisli da upotrijebis u lijecenje...razmisli molim te...
Sve najbolje
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
Post Reply