Sunrise

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Sunrise javi se nema te par dana ne govoris sta se desava jel si krenula na terapije kako ide,jel si dobro?
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

SUNRISE NEWS

Post by sunrise »

Hallo i veliki pozdrav svima!
Nisam vam se javljala jer sam cekala ovaj dan da konacno pocnem sa terapijom.pisala sam da su me zadni put odbili i rekli da dodjem za sedam dana.E, pa tih sedam dana je proslo i danas sam isla prvo na informativni razgovor, cista klasika, koliko uzimam, sta itd. Nakon toga mi je rekla da bez obzira na to koliko dopa uzimam, oni pocinju terapiju sa 50mg pa po potrebi dizu ili je spustaju drugi dan, ovisno o tome kako si pregurao prvi dan. Danas sam bila kod neke fine tete, pa me uputila sto trebam raditi, malo pripaziti na ishranu, uzimati vise voca i piti pun kurac vode da ovaj otrov ode van. i, normalno, odo ja napraviti urin test. Zadnja tri tjedna sam uzimala samo dop i katapresan, nista drugo.

Evo rezultata:
Methadon: pos
Opiate: pos
Benzodia: pos
Amphetamine: neg
Cocain: grenzw. (znaci na granici, ima ga malo)
Cannabis: neg


I sve druge gluposti, Ecstasy, Berenorphin, TCA, PCB itd. su negativni
Teta doktor se nije previse cudila jer im je poznato da svasta mijesaju u dop, osim sto je nadjeno malo koke?

A, na ovom drugom mjestu gdje us me testirali su mi nasli samo dop i jako puno benzosa.

Uglavnom, kako se osjecam? Zicer, doza je pogodjena a to mi je najbitnije. Bilo me strah da ce mozda biti too premalo pa cu opet krizirati do sutra, no, eto pogodili smo pravu dozu.
Nakon toga sam isla, kod svog socijalnog radnika, koji me i uputo na to mjesto i koji se i dalje bori da dodjem do bolnice, tek tako da me vidi ao je sve bilo ok i kako se osjecam.
Dosla sam na posao jer am mala jos par stvari i termina za obaiti no sada cu po malo ici kuci, odmoriti se, ofarbati i easy vecer si priustiti.
Sutra cu vam svaom posebno odgovoriti na vase postove.
Hvala vam na skrbi i savjetima, necu nikog nabrajati no znate na koga mislim.
So, bis Morgen.
Big kiss svima
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Alsa
Posts: 45
Joined: Sun Apr 09, 2006 5:24 pm
Location: Blizu

Post by Alsa »

hej sunrise, meni ovo mirise na skidanje :supz: . samo nastavi. Dobro je da su uboli dozu samo da te dugo ne drze na metadonu. Sto prije se skines s metadona prije ces se pocet oporavljat od svega. Meni Noni pomaze pravo. Proljece je, covjek sam od sebe razmislja pozitivno a sto vise razmisljas pozitivno pozitivne stvari ti se i desavaju. Samo naprijed, necu da kazem hrabro vec s voljom naprijed :!: Drzim ti fige
Zivot je lijep :) Al ne stalno
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

hey...ajde nek' se barem nesto desilo. probaj da se spustis sto prije...ako si ok na 50 bices ok i na 40 a i na 30. Sto prije to bolje...dok ti se tijelo ne navikne na 50mg. Nemoj ni slucajno da mjesas dop u ovo sve...majke mi nema nista gore nego biti navucen na oboje(i josh i koku). al sto je najgore....kad se to desi, nikad nisi ok....ma koliko da uzmes jednog i drugog...treba ti josh. Ja sam jednom probala da ne uzimam M....reko' ma necu ...ajde da vidim. Pusila sam cijeli dan...ama cijeli dan...i nikako nisam bila ok. Onda sam probala bez dopa...(sa istom dozom M od prije)....nope. morala sam se popeti na 30mg sa 20 samo da bi bila ok. ma sranje.
uglavnom....pazi se.....pozuri spusti se sto nize ok. Po nekoj medicinskoj racunici-30mg je pocetna doza za sve....takodje i doza na kojoj bi svako trebao da bude ok bez obzira koliko su dopa uzimali prije. Probaj....eto....
ajde sretno ti...samo izdrzi i zavrsi s ovim vishe. ljubim te cmok
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Drugi dan, nakon sto sam popila metadon sam zaspala i probudila se nakon 3-4 sata sa onom odvratnom glavoboljom kad ti je bolno trepavice pomaknuti. Automatski sam osjetila da mi se povraca i potrcala do wc-a.Nastavila sam povracati, svakih deset minuta, ili pola sata ili 15 minuta. Na kraju sam si stavila kantu pored kreveta jer nisam vise imala snage trcati do wc-a. Nisam se mogla prisiliti popiti niti tabletu za glavu jer mi zeludac nije nista podnosio.
U biti ja sam cijelo vrijeme spavala ili bila u nekom polusnu iz kojeg bi se budila i povracala. Show program je trajao od 3 popodne do tu noc 5 ujutro kad sam zadnji put rigala.

Drugi dan sam odlucila uzeti manju terapiju, otprilike za 10mg manje i vidjela sam da mi je dobro.
Tako da sam eto vec drugi dan na 40mg i dobro mi je. Toliko da sam danas vec dosla na posao.
Sutra idem kod doktora pa cu vidjeti sta teta dok. kaze, kako cu nastaviti sa terapijom i kako cu se spustati.

Ako se stvarno pridrzavas terapije i ne zebavas sa uzimanjem i dopa uz metadon, da li onda kad dodjes na nulu, si ok i nemas nikakvu krizu? Ili i u tom slucaju imas znojenje ili nespavanje ili bilo sta od simptoma krize?

Eto, prva tri dana sam vec pregurala a to je u biti najgori dio za mene uvijek bio.Znala sam da kako startam tako ce mi i biti, zato sam se sad potrudila i mislim tj. znam da ce sve biti ok i da cu ovo ljeto ici na more bez da se jezim na 38 stupnjeva.
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MILA
Posts: 24
Joined: Thu Jan 19, 2006 3:19 am
Location: CANADA

Post by MILA »

Sunrise,
samo da te pozdravim, drzi se,
mila
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Hvala Teta Mila!

Kako ste Vi? Kakvo je stanje kod vas? Nadam se da je sve ok.
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MILA
Posts: 24
Joined: Thu Jan 19, 2006 3:19 am
Location: CANADA

Post by MILA »

Sve je OK
danas mi je divan dan, Uskrs.
Pa, srecan Uskrs onima koji ga danas slave!
pozdrav
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Uzivajte!!! :)
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Alsa
Posts: 45
Joined: Sun Apr 09, 2006 5:24 pm
Location: Blizu

Post by Alsa »

Meni je od metadona bilo bezveze. Par dana poslije umor i tako neki slicni simptomi ko od krize al ni blizu ko kriza. Nesto bas bezveze. Tad sam i pocela pit Noni. Poslije dva dana nisam vise imala onaj ruzni umor. Samo se jos jednom vratilo poslije sedmicu dana i evo nema vise. Polako skidaj dozu dok je lijepog vremena kad covjek ima sam od sebe neke energije. Poslije ta krizica od metadona prodje. Pij Noni! Kazu da kriza od metadona traje 15 dana. Pa na more ovo ljeto :smt026
Bas ti je bila velika doza ako ti je bilo toliko lose. Dobro i jest. Prije ces se skinut.
Ja evo nista ne diram od kako sam prestala.
:smt006
Zivot je lijep :) Al ne stalno
Post Reply