Sunrise

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

MANSON

Post by sunrise »

Rekla sam da nemam izbora nego prihvatiti lijecenje metadonom.Ti kazes da imam i da moju snalazljivost i energiju i sta sve ne upotrijebim u lijecenje...ne razumijem te kompa? Oboje pricamo o lijecenju ali ne znam o cemu ti govoris?
Pomozi mi, sta da radim, kako da nadjem nesto drugo?

Kako je sa tobom islo? Koliko si se ti dugo drogirao prije nego si otisao u lijecenje? Nisam ili ne sjecam se da sam citala nesto o tome.Kao sto sam rekla Vodoliji, zelim od svih vas koji ste pobijedili dop nauciti sto vise

THX
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MILA
Posts: 24
Joined: Thu Jan 19, 2006 3:19 am
Location: CANADA

Post by MILA »

Mansone,
nisam ja bas toliko naivna da me neko moze izraditi, ja samo verujem da treba da komuniciramo na civilizovan nacin bez da nekome nabijam na nos ono sto je jasno i bez toga. Obracam se Katarini pristojno i bez omalovazavanja i kazem sve sto mislim da treba da joj kazem. Ne ulazim bas u najintimnije detalje niti hocu da joj sudim. Ko joj je pravio decu je njena stvar, deca su tu, mislim da ne treba stavljati pod lupu niciji zivot, nema to nikakve svrhe, nije produktivno, i samo se ljudi posvadjaju a da nista pametno ne ispadne iz svega toga. Tako ti ja mislim o tome.
Sunrise izvini sto sada repliciram Mansonu a nemam nista da ti kazem sem da taj tvoj mozak iskoristis na najbolji moguci nacin-uglavnom su ti to i svi drugi rekli.
Deco, zaraziste me totalno, kada se vratim odavde nece me cuditi ako pocnem negde da volontiram-valjda ce i tamo da naprave tako kao ovde. Pune bolnice baba koje volontiraju jer bolje i to nego da kukaju sta i kako ih boli dok cekaju na prevoz za onaj svet.
pozdrav
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

A sada Sunrise, priča za tebe ili mene svejedno je, jer su nam priče otprilike slične ako ne iste! To što si započela sa metadonskom terapijom nije ništa strašno, sve dok se prema metadonu odnosiš kao prema leku, a ne narkotiku, što on zapravo i nije! Tebi je ustvari najstrašnije od svega to što ti se poremetio plan koji si imala zacrtan u glavi, a to je za nas specifično! Uvek tražimo nešto što nam ne odgovara što može da bude opravdanje za neuspeh i to radimo nesvesno. Staneš u red, popiješ svoju terapiju ne osvrćući se oko sebe. U dogovoru sa doktorom, vrlo brzo možeš da je skineš na dole, ali to treba ipak pažljivo da "odradiš" kako ne bi sebi dala alibi za recidiv. Trebaš biti na onoj količini na kojoj možeš funkcionisati normalno kako ne bi trpeo posao, niti ljudi oko tebe!To vreme trebaš iskoristiti za pravljenje strategije za budućnost, kao i za promenu u tvom životu.Izbacićeš svakodnevne rituale i sve ono što čini narkomanski stil života, a da se pri tom ne patiš, jer normalno funkcionišeš. Najbolje bi bilo ako možeš da isplaniraš tako da se skineš do nule onda kada budeš imala vremena za odmor i napuštanje grada,a ako ništa drugo, ono bar dva tri dana da budeš oslobođena obaveza, jer tu fizičku krizu moraš da preguraš bez obzira na metadon. Polako, vidi koliko je ljudi uz tebe, ja sam takođe tu ako ti zatrebam iz sopstvenog iskustva, jer upravo to i sama guram!
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

SUNRISE, ja sam na Mezadonu 2 i pol godine.Nemam hepatitis , nemam bolesti.Ja cu ti samo reći i ovde svi znaju unaprijed sta cu reći. Meni je Metadon spasio ŽIVOT .
Toliko od mene i sa srećom.
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Re: MANSON

Post by manson »

sunrise wrote:Rekla sam da nemam izbora nego prihvatiti lijecenje metadonom.Ti kazes da imam i da moju snalazljivost i energiju i sta sve ne upotrijebim u lijecenje...ne razumijem te kompa? Oboje pricamo o lijecenju ali ne znam o cemu ti govoris?
Pomozi mi, sta da radim, kako da nadjem nesto drugo?

Kako je sa tobom islo? Koliko si se ti dugo drogirao prije nego si otisao u lijecenje? Nisam ili ne sjecam se da sam citala nesto o tome.Kao sto sam rekla Vodoliji, zelim od svih vas koji ste pobijedili dop nauciti sto vise

THX
Pa vidi Sunrise,izlaz uvijek postoji.Pitanje je kolko ti mislis da je droga i drogiranje problem?Kada bi bila spremna da promjenis zivot komplet i da skontas sta su stvarni prioriteti (kao npr,da nema nista ako si navucena),onda bi lako iznasla rjesenje,mimo metadona.Ne znam otisla bi u Hrvatsku u neku od zajednica ili ne znam ni ja koji sve imas nacin gledano odatle.Izvini sto sam malo konfuzan,tek sam se probudio.Pitas me koliko sam se drogirao i tako to o mom zivotu,i Kata je i mnogi drugi.Pa vidi heroin sam probao jos prije rata sa momcima koje Kata zna :),onda je bio rat,pa sam tu bio u vojsci.Tu se nisam nesto puno drogirao,ustvari jesam travom ali samo ponekad tramali ili kodein,jednom ili dva put morfijum.Adrenalin mi je bio bolji.Onda poslije rata sam poceo da dilam travu,pa sam jednu noc sa ortakom u tome,sreo jednog Sarajevskog djankija kojeg isto Kate zna,i razmjenio dobra jer ovaj obozava travu..tako sam poceo da se navlacim...Nisam se navukao jos dvije -tri godine ,dok nisam izasao iz zatvora gdje sam proveo izvjesno vrijeme zbog teskih razbojnistava i nasilnih sranja(a pazi jos nisam bio navucen) i zatekao svoju ekpu navucenu.Upoznao sam vec navucenu curu i poceo da uzivam heroin cesto.Onda sam se navukao,i poslije niza peripetija skontao ,kao ti sada da pusim foru.Kao ni ti sada nisam bio kokuz,snalazljiv sam pa sam uvijek imao para.Onda sam potrazio pomoc,prvo sam otisao u bolnicu na detox i tamo upoznao neke momke koji su pricali o A.N. sastancima.Kada sam izasao prvo sam otisao na satanke,i isao izvjesno vrijeme i bio sam cist.Isto kao i ti provalio sam princip da ako se druzim sa cistima koji su se drogirali ,da cu da kupim fore i savjete i to sam i radio.Garant i ti imas A.N. u Becu :wink: .Eh onda sam pao ,spucao sam se sa starim drugom koji je tek bio izasao iz zatvora jer me je je li "prenjelo".Ja nisam htio,ali se "desilo".Tada sam skontao da nije sve to tako jednostavno kao sto sam skontao,ma znao sam ja to i prije ,ali nisam htio da budem iskren prema sebi i priznam.Problem je mnogo kompleksniji od necu uzimati -ja imam jaku volju.Posto sam vec bio odlucio da ako padnem da cu da odmah odem u komunu,sacekao sam par dana i ganjao je kao dop,znaci bez zadrske-o tome sam gore negdje vise malo govorio,pa se ti pitas o cemu pricam.Dakle ganjao je i drogirao se.Onda sam jedno jutro poslije oko mjesec dana ganjanja(jer nije lako uci u zajednicu,vjerovali ili ne), sjeo u taxi i otisao u Medjugorje(imao sam para i u pravu su ovi sto kazu motiv je vazan,ja sam htio da prestanem da budem rob)....bio sam drogiran i usao sam u krizi,kopao sam i ne znam sta sve ne,nisam samo spavao u kontinuitetu 13 dana, ,ali je kriza prosla.Ako mislis da si ti sada vise navucena ili tako nesto varas se,ja sam se oprastao od dopa :D .Ostao sam raznim zajednicama oko godinu i sada sam vani i gazim cetvrtu godinu.Imam sve,mogu tako slobodno reci.Znaci sve sto mi treba u zivotu,i sretan sam.Sreca je relativan pojam ,pa neko drugi mozda nije istim stvarima zadovoljan kao ja,ali tvrdim da je meni bolje sada nego kada sam imao heroina koliko sam htio.Eto.
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
Alsa
Posts: 45
Joined: Sun Apr 09, 2006 5:24 pm
Location: Blizu

Post by Alsa »

ne znam dal' sam ja kompetentna da pricam o metadonu posto nisam bila na velikim dozama al mogu rec da je metadon izvad pravi. Navuce se covjek i na njeg i krizira malo poslije al nije to nista strasno. Bitno je da najgore prodje uz njega a da ni ne osjetis. Ne vrijedi ga uzimat ako nisi stvatrno rijesila da se skines sa svega. Ko sto rece Katarina disciplina je najvaznija. Poslije postepeno smanjujes dozu, kad ga se prestane ako mozes otic par dana negdje na more da se priberes i eto.I Noni pomaze ako se uzima redovno. Borba je to velika al znali smo svi oduvjek da nas ceka borba na kraju. ili propast...
Alsa
Posts: 45
Joined: Sun Apr 09, 2006 5:24 pm
Location: Blizu

Post by Alsa »

problem je kod tebe sto te drugi (taj sistem gdje zivis) tjera da se skidas tako. Zbog toga i jest bedara. Nisi ti sama odlucila na koji nacin hoces da se skines. Najbitnije je da tom lijecenju pristupis s idejom da TI HOCES da se skines i da ako treba da pojedes govno (oprosti na izrazu) koje ce ti pomoci da zapocnes skidanje neka. Jeli smo govna da dodjemo do ovde pa sta sad. Najjebeniji je strah (ili sramota?) u svemu tome. Zajebi i strah i sve ostalo sto te koci, opusti se i kreni u borbu. Nije tako tesko kako zamisljas samo treba da budes malo optimista. Za nekoliko teskih mjeseci postat ces ono sto zelis da budes - slobodna. Ja ti drzim fige
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

sunrise, ocito je da imas jaku volju, da si odlucila, i uz tebe sam. Ja ti necu pametovati i davati nikakve savjete jer ne znam. I ne znam da li Mustafa jos uvijek vodi AN, i kako to ide sa rokovima, ali naravno da bi ti i to puno pomoglo.
Cuvaj se
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

SLAŽEM SE SA DINELOM 100%.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ja nikada nisam znala da dam neki jak predlog ili savet,podrsku...od srca ti zelim da uspes to sam vec rekla glupo mi je da sad ponavljam sve sto sam vec rekla,mislim da ces uspeti drs se,budi jace nego ikada :heart:
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Post Reply