Sunrise

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Tia
Posts: 70
Joined: Thu Mar 16, 2006 7:32 pm

Post by Tia »

Hvala na pitanju, super sam. 8.dan mi je. 2 dana sam skroz cista (niti jedna tableta)...
Ukratko...hihi.
Alsa
Posts: 45
Joined: Sun Apr 09, 2006 5:24 pm
Location: Blizu

Post by Alsa »

Zdravo svima :)
Krizira se od metadona al nije to nista, bole te ledja, zima ti je stalno i tako neki bezvezni osjecaji. Ja sam pocela pit Noni drugi dan te krize. Cetvrti dan nije bilo vise niceg. Al niceg!
radim tezak poso, u 7 ujutro vec sam napolju a radim od 8 do 5 pos'o gdje sam cijeli dan u pokretu. Osjecam se skroz normalno. Prije sam bila mnoooogo nervozna a sad se sama sebi cudim sto me stvari koje su me prije jele sad nikako ne nerviraju. Izbacila sam sve crnjake iz glave.
Sestri i meni je mjesec dana kako ne uzimamo. Bude tu djavola sto izazivaju al drzimo se
Zivot je lijep :) Al ne stalno
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Hvala ti lutko! Napokon netko tko govori iz svog vlastitog iskustva a ne sve rekla-kazala spike dva mjeseca krize!
Od cega si dva mjeseca u kurcu. Pa ne brijem godinu dana da mi te price serviraju! Thx, Alsa drago mi je da si ok.Samo tako nastavi.Pusa
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Alsa
Posts: 45
Joined: Sun Apr 09, 2006 5:24 pm
Location: Blizu

Post by Alsa »

ma bitno je bit optimista. Meni su rekli da mi treba onoliko vremena koliko sam uzimala da dodjem sebi. Ma jok. Htjela sam se drogirat pa sam se drogirala al kad je to postalo patnja pa jebe'mu dan dosta. Ja sam jarac a mi smo ti veliki karijeristi i kako je da napredujem poslovno ako mi treba crta u 6 ujutro da se dignem iz kreveta a to je bio slucaj. od 6 ujutro do 11 navece :evil:
Sunrise nastavi sto si pocela i ne okreci se vise. Vidit ces kako ce poso sam da krene kad si puna ove pozitivne energije a vidim da jesi. I ti si ko i ja na ovom zapadu i ovde su sve sanse vece. Da potones na dno a i da uspijes. Ako tones na dno jasno je da ce tih sansi koje ce te povuc dole bit na svakom koraku i obratno.
Samo se ti polako rjesi i metadona i vidit ces. Sve ce doc na svoje.
Drzim ti fige
Zivot je lijep :) Al ne stalno
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Nije da sam nesto optimista nego jednostavno znam neke stvari. kao npr. kad sam odlucila da stanem sa dopom onda cu i stati. Do sada, nisam ni htjela zbog sebe stati nego zavarati oklinu a sanjala o iducem dopu. sada nije tako. Imam svoje neke privatne ciljeve i njih se drzim. Sve ostalo je nebitno.
Netko ce reci da je i metadon droga, no za mene nije jer ja nisam mogla ni jedan dan bez dopa. ja ga vidim kao sredstvo koje ce me dovesti do cilja.zelim ga da mi dokaze da mogu svaki dan normalno funkcionirati bez dopa.Nakopn 10 godina brijanja i ovakvim stvarima si zadovoljan.
Drago mi je da si ti super.Samo tako nastvai.
Veliki pozdrav i pusa.
A, gdje si ti to vani? Ajde, reci konacno, gdje zivis?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Alsa
Posts: 45
Joined: Sun Apr 09, 2006 5:24 pm
Location: Blizu

Post by Alsa »

U Svicarskoj. Ovde se SVI drogiraju. Uzas.
:smt109
Zivot je lijep :) Al ne stalno
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Tako je Sunrise! Metadon je lek za onog ko se nije nikada drogirao njime! Za tebe je lek, za mene je lek! I nemam nameru drogirati se celog života njime, već nekako doći do nule! Ne znam zašto bih razmišljala o krizi, ako ga spuštam, znači neću biti godinama na jednoj količini!? Onda ne možeš ni imati krize! Najbitnije je to što kažeš, naučiti funkcionisati bez droge, a onda polako, samo po sebi će da te povuče da kreneš na niže! Ne treba siliti i ispunjavati tuđa očekivanja, već isključivo svoja vlastita! Ja sam prošli put bila na jednoj tableti par meseci i to mi je bila poštapalica da nisam čista, mada sam zasigurno mogla i bez te jedne, ali... Valjda nije sudbina htela da tog trenutka stanem. Sve ima svoje zašto u životu, svakoga čeka njegovih pet minuta za sve, pa i za skidanje! Na silu ne ide, ne vredi!
ime nije vazno
Posts: 125
Joined: Sat Apr 16, 2005 9:55 pm
Location: kopenhagen

Post by ime nije vazno »

mhgmh
Last edited by ime nije vazno on Wed Jun 14, 2006 9:00 am, edited 1 time in total.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

istina jebi ga!!! metadon nije lijek. trudila sam se svim silama da ga vidim kao lijek....ali....! prvih mjesec dana je bilo ok. i stalno su mi govorili kako si ti zapravo normalan na metadonu. aha. bila sam na njemu godinu i po. pocela sam sa 30mg zavrsila sa 25. uspjela sam cak jednom i u 6 dana da se skinem sa dopa uz pomoc metadona(uzimala sam metadon 6dana-skinula se s dopa a nisam se navukla na M...).Nista od toga-vratim se dopu...onda opet na metadon. Nisam nista uzimala (osim metadona nekih godinu dana). Onda sam pocela sa bijelim... Onda ova jedna kaze kako dolazi u kliniku vec 15 godina svaki dan. Tu puknem. kontam jebem ti takav zivot(sorry) ako cu svaki dan da dolazim u ovu smrdljivu kantu... I tu pocnem s dopom opet. pa sam onda zajebala stvar skroz i bila nakacena i na metadon i na dop i na bijelo. I onda sam cula za Subutex. I rekla sam sebi to je to. Prestanem ici u kliniku....necu reko' vishe ... uzimala sam dop tih par dana i onda pocela sa Subutexom. Jebena metadonska kriza je trajala skoro 3 sedmice. 3sedmice ba. Kakav crni lijek. I ono sto su mi govorili da sam normalna na njemu....LAZ!!!! tek kad je izasao taj silni otrov iz mene sam skontala da ne da nisam bila normalna nego sam bila neko drugi. kao ina dopu. Metadon nije za odrzavanje. On je samo podstapalica da se lakse i brze skines. po meni ne treba se uzimati vishe od 3 sedmice. 15godina??>??!!!!!! ma daj. pa ako je lijek sto se ne skinu? ako je lijek zasto ne izlijeci bolesne glave? zasto je adiktivniji od dopa? zato sto je cisci od njega. to je drzavni dop. ja kod dilera ja u kliniku....isto sranje. Naravno nekad je to jedina opcija...ali ne mora da bude i dugotrajna. Eto iz prve ruke. Da nije bilo SUbutexa ja bih i dan danas bila ili u klinici (sto je moguce) ali i na dopu. Sa Subutexa se mnogo lakse skinuti ...nema velike krize i ne sjebe ti mozak kao ostalo. Evo da kucnem sace godina dana od zadnjeg uzimanja dopa...
Metadon je napravljen da te skloni s ulice...da te vrati u sistem. Da mozes da radish(a da nisi bolestan)....ali i da zavisish od drzave kao sto si od dilera. Opet ti ne nude samostalnost niti kontrolu. Samo zamjene prodavace. A ti si i dalje jebeni ovisni kupac...! Bez njih....jadan i bolestan. pu jebesh takav lijek ba....
izvinite-to je moje iskustvo. nemam sta da lazem i ukrasavam (stavila sam masnu doduse....nema sjajnog papira-Ime sve potrosio :-D ) sala ime.
eto to ti je to. Clonidine(katapresan) mi je spasio zivot tokom te proklete krize od metadona. to ovde redovno daju kad se kao pustas. znam 3 ljudi koji su dosli do 0. To je jako tesko. I ja sam htjela vjerovati da je moguce. Medjutim kad dodjes do nekih 10mg onda postaje zajebano. Mozak pocinje da vrije i psiha udara. lakse je prestati u tom momentu nego ici ka 0.
sta god da radish sunrise...pozuri i zavrsi s tim ....skupi snage zaleti se odradi to i gotovo. znash da ti zelim sve najbolje ali ne zelim da budes na metadonu kao ja skoro 2 godine. on me vishe sjebao nego dop. eto da znash. ajde....ljubim te. cmok
Last edited by Luna on Thu May 04, 2006 10:27 am, edited 2 times in total.
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Luna i sam kažeš da je razlika između skidanja metadonom i održavanja! Da si ga tretirala kao lek, skinula bi se ne bi bila dve godine na njemu?! Mnogi se navuku i na Subutex koliko sam uspela da čujem i pročitam, kao što ima na milione ljudi navučene na tablete, zar ne? Svako za sebe treba pronaći pravi način, u tome je poenta! Ja i nisam rekla da je za svakoga metadon lek, već sam decidirano navela Sunrise i sebe, znajući o čemu govorim! Onaj ko provede više godina na metadonu i nema nameru da se skine, ali to je već stvar psihe. Na taj način umiruje svoju savest ( ja se ne drogiram), a ne mora ni juriti za drogom, nabavljati novac i slično! To već zalazi u zloupotrebu leka, te sve češće pomišljam da su naši lekari zapravo u pravu zbog stroge selekcije pri odabiru pacijenata kojima će davati metadonsku terapiju! Nekada je terapija metadonom trajala isključivo 21 dan, nakon čega on stvara zavisnost!
p.s. Jel to Ime prdi il se zemlja trese?!? #-o Zasmrde nešto!? Drago mi je da mi još uvek broji dane! Od prethodne menstruacije mi je prošlo tačno sedamnaest dana,a od zadnjeg sexa tri ( ako se čovek seti šta je to)! Ne znam šta je još potrebno da upotpunim opsesiju?! [troest] Čedo, moje, kako se on zavozao? "Šta će Kate da kaže u svoju odbranu?" :smt082
Post Reply