sistemskii unisten od idiota

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

zasto bre
Posts: 5
Joined: Sat Mar 25, 2006 10:19 am

sistemskii unisten od idiota

Post by zasto bre »

zanima me da li neko zna kakvo je to lecenje od zavisnosti od marihuane , ili je to samo necija neslana sala i tezi ka tome da sistemski budem unisten od IDIOTA , moj problem je 5 gr trave ili ti marihuane koje su nadjene u mom posedu i da bih izbegao zatvorsku kaznu od 3 MESECA !!!! ja sam upucen na lecenje od bolesti zavisnosti , moram da napomenem da mi je to bilo prvo delo cak ni prekrsajnu prijavu nisam imao. Da li je neko upoznat sa tim da ce mi tako unistiti zivot ili ti moj buduci posao koji necu moci da dobijem jer sam zaveden kao ZAVISNIK i necu da vam pricam kako mi se to smucilo onog dana kad sam priveden i koji sam tretman imao u stanici i na putu do nje , ali to ocigledno nikog apsolutno ne zanima . A moram jos da napomenem da nisam imao branioca zato sto sam bio "pogresno" informisan da se plati novcana kazna i to je to , STVARNO NE ZNAM sta vise reci i da li ima smisla ali verujem ako budem upucen na to takozvano lecenje od zavisnosti od marihuane {opet moram da napomen da je to jedino sto sam konzumirao u zivotu od opojnih sredstava i imam 22 god devojku koja je cista i posao koji cu verovatno izgubiti ,odsluzio vojsku vozacku dozvolu c kategorije zavrsenu skolu itd } da ce me idioti sistemski unistiti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Post by Samantha »

Zao mi je sto ti se to desilo ako je stvarno sve tako kao sto pricas. Kako je policija uopste dosla na ideju da te pretrazuje, mislim ipak si morao biti u nekoj situaciji da policija sa tobom razgovara. Evo mene policija i ne gleda cijeli moj zivot.
Gdje je taj 'sistem' odnosno gdje se ti nalazis ako smijem pitati. Evo vidis ovaj 'sistem' u canadi bi ti isto uradio i vecina ljudi ga smatra ispravnim.
I zar ne mislis da ce mene vise upropastiti tih 3 meseca sa ko zna kakvim olosem u prdekani nego to malo trave sto sam pusio
Ja mislim da hoce.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Ta spika lijecenje od marihuane....pretpostavljam da ces biti redovito testiran na travu.Znaci, ici ces i davati urin i trebao bi ti biti ok.
Ne znam po kojom logici si ti mislio da ces za posjedovanje trave biti kaznjen novcano i odakle ti to? Spika o advokatu, ne znam i ne ulazim u to. Ipak je i trva droga i kao takbva se tretira kao kazneno djelo a ne prekrsajno, prema tome, zajebo si se. Vjerovatno si dobio neki uvjet a isto tako bi prosao da si imao advokata.
Ne znam zasto bi izgubio job koji vec imas? Nije to da sad mislis traziti job pa ti trebao priloziti neku potvrdu o nekaznjavanju nego ti vec imas neki job. zato gledaj da ga zadrzis, oder?
jebi ga, kompa, sranje a sranja se desavaju. Nasli ti travu, popusio uvjet, imas job, ok ribu, pazi se i makni se od dorge i svih sranja.Drzi taj normalni job i zajebi sve ovo drugo.
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Znaš, ipak si kod sebe imao nedozvoljenu supstancu, pa kad si se uhvatio u to kolo, trebao si da se informišeš! Druga je stvar što je kod nas popularno "Biti sistemski uništen od idiota", Zakon po kojem si osuđen, važio je samo prošle godine, a to je po ko zna koji put da eksperimentišu praveći gluposti! Ustvari, počeli su da kažnjavaju posedovanje narkotika, iz razloga što si mogao da poseduješ i kilogram heroina i ako te ne uhvate na prodaji, morali su automatski da te oslobode! Kako ja razumem tvoju presudu, ona glasi:"tri meseca zatvora zamenjeno za uslovnu kaznu, uz koju je obavezno lečenje od droge u ustanovi otvorenog tipa".Da te utešim: Lečenja neće biti nikakvog, jer ne znaju još uvek šta treba da rade sa takvim pacijentima, sem što ćeš morati da se javiš centru u Drajzerovoj (zna se kojom zemljom upravljaju idioti), pa to uradi sam što pre, da te sud još zbog toga ne opominje!Što se tiče toga da ćeš zbog lečenja imati posledica-nećeš! Na taj način nećeš nigde biti zaveden, ali zbog osude uopšte hoćeš, jer ti to sada za ceo život ostaje u dosijeu!Po zakonu koji važi od ove godine, piše da se u takvim slučajevima MOŽE izreći i oslobađajuća presuda! Pokušaj još da se žališ na presudu dok nije postala pravosnažna i avedi sve ove razloge,a evo mogu ti ponuditi svoju pomoć u sastavljanju žalbe, s' obzirom na iskustvo koje imam, advokat ti nije potreban!
zasto bre
Posts: 5
Joined: Sat Mar 25, 2006 10:19 am

Post by zasto bre »

Samantha wrote:Zao mi je sto ti se to desilo ako je stvarno sve tako kao sto pricas. Kako je policija uopste dosla na ideju da te pretrazuje, mislim ipak si morao biti u nekoj situaciji da policija sa tobom razgovara. Evo mene policija i ne gleda cijeli moj zivot.
Gdje je taj 'sistem' odnosno gdje se ti nalazis ako smijem pitati. Evo vidis ovaj 'sistem' u canadi bi ti isto uradio i vecina ljudi ga smatra ispravnim.
I zar ne mislis da ce mene vise upropastiti tih 3 meseca sa ko zna kakvim olosem u prdekani nego to malo trave sto sam pusio
Ja mislim da hoce.
Upravo tako kao sto pricam mi se i desilo a u ovoj zemlji SRBIJI nije potreban razlog da bi te pretresli dovoljno je da si u parku u kome si odrastao bio sa drustvom i eto ti povoda . Ai najcrnje nije to sto sto su nasli nego gde su nasli nasli su u travi posto je to baceno u momentu kada su nailazili i posle par minuta njuskanja nasli su , a ja sam imao samo papire kod sebe ili ti rizle a posto kod nas sistem funkcionise kako funkcionise ja kad bi poricao da je moje sedeo bi 48 sati u pritvoru a stvarno mi se nije sedelo mozda bi i dobio nekolio zuski ,ne mozda nego sigurno . tu je bilo jos par mojih drugara samnom tako da posto je to bilo nase a ja sam imao sta sam imao kod sebe ja sam preuzeo krivicu i priznao da je moje. Kasnije na sudu nisam hteo da poricem nista jer sam opet cuo dobronamerne savete da se sa sudom ne valja igrati i da ce sve biti ok ali kad sam cuo da je 3 meseca u to si se i ti slozila da je stvarno mnogo za posedovanje tog nazovimo ga narkotikom .Moram jos da napomenem osmehe tih sluzbenih lica kad sam potpisao da je moje pa to je bilo kao da su uhvatili nekog velikog narko bossa valjda zato sto to i ne rade zato su i srecni POZDRAV
zasto bre
Posts: 5
Joined: Sat Mar 25, 2006 10:19 am

Post by zasto bre »

katarinadimedici wrote:Znaš, ipak si kod sebe imao nedozvoljenu supstancu, pa kad si se uhvatio u to kolo, trebao si da se informišeš! Druga je stvar što je kod nas popularno "Biti sistemski uništen od idiota", Zakon po kojem si osuđen, važio je samo prošle godine, a to je po ko zna koji put da eksperimentišu praveći gluposti! Ustvari, počeli su da kažnjavaju posedovanje narkotika, iz razloga što si mogao da poseduješ i kilogram heroina i ako te ne uhvate na prodaji, morali su automatski da te oslobode! Kako ja razumem tvoju presudu, ona glasi:"tri meseca zatvora zamenjeno za uslovnu kaznu, uz koju je obavezno lečenje od droge u ustanovi otvorenog tipa".Da te utešim: Lečenja neće biti nikakvog, jer ne znaju još uvek šta treba da rade sa takvim pacijentima, sem što ćeš morati da se javiš centru u Drajzerovoj (zna se kojom zemljom upravljaju idioti), pa to uradi sam što pre, da te sud još zbog toga ne opominje!Što se tiče toga da ćeš zbog lečenja imati posledica-nećeš! Na taj način nećeš nigde biti zaveden, ali zbog osude uopšte hoćeš, jer ti to sada za ceo život ostaje u dosijeu!Po zakonu koji važi od ove godine, piše da se u takvim slučajevima MOŽE izreći i oslobađajuća presuda! Pokušaj još da se žališ na presudu dok nije postala pravosnažna i avedi sve ove razloge,a evo mogu ti ponuditi svoju pomoć u sastavljanju žalbe, s' obzirom na iskustvo koje imam, advokat ti nije potreban!
Upravo tako kao sto pricam mi se i desilo a u ovoj zemlji SRBIJI nije potreban razlog da bi te pretresli dovoljno je da si u parku u kome si odrastao bio sa drustvom i eto ti povoda . Ai najcrnje nije to sto sto su nasli nego gde su nasli nasli su u travi posto je to baceno u momentu kada su nailazili i posle par minuta njuskanja nasli su , a ja sam imao samo papire kod sebe ili ti rizle a posto kod nas sistem funkcionise kako funkcionise ja kad bi poricao da je moje sedeo bi 48 sati u pritvoru a stvarno mi se nije sedelo mozda bi i dobio nekolio zauski ,ne mozda nego sigurno . tu je bilo jos par mojih drugara samnom tako da posto je to bilo nase a ja sam imao sta sam imao kod sebe ja sam preuzeo krivicu i priznao da je moje. Kasnije na sudu nisam hteo da poricem nista jer sam opet cuo dobronamerne savete da se sa sudom ne valja igrati i da ce sve biti ok .Moram jos da napomenem osmehe tih sluzbenih lica u mup kad sam potpisao da je moje pa to je bilo kao da su uhvatili nekog velikog narko bossa valjda zato sto to i ne rade zato su i srecni . HVALA na informisanju moram jos da navedem da imam 3 svedoka koja ce da potvrde moju pricu o privodjenju i nalazenju supstance ali kao gore navedeno bukvalno ti iznude priznanje ,znaci od zavodjenja i evidentiranja nema nista onda je to u nekom slucaju i dobro , moram jos da kazem da mi je vestak kod kog sam bio on je inace covek koji saslusava lica po nalogu suda tacnije neuro psihijatar rekao da nisam zavisnik ali da je moguce u nekom slucaju kad to bude malo vise necega da se posalje na lecenje zbog oslobadjajuce presude , moram se zapitati sta se desava sa onim ljudima kojima nije ucinjena ova "USLUGA" sta se desava sa njima jel i oni idu u zatvor .Znam da mi je otvoren dosije i to se desava ali necu se baviti politikom Nazalost ali stvarno ne bih zeleo da se u Drajzerovoj pojavljujem na nekim grupnim terapijama 3 puta nedeljno jer jednostavno smatram da mi tu nije mesto i ipak zelim da svi koji su krenuli stranputicom krenu na pravi put jel covek gresi a ja sebe dovoljno dobro poznajem i znam u kakvom se drustvu krecem tako da nema sanse da mi se to desi . moram jos da kazem da poznajem neke momke koji su prosli sa novcanom kaznom i tako su mi rekli i u mup da ce se to i desiti otuda mi saznanje o tome jos jednom hvala
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Post by Samantha »

Onda je meni tebe stvarno zao. Imao si peh i staces sad. Probaj se nekako izvuci. Znaju li roditelji za to??? Mozda ti oni mogu pomoci. Uvijek nesto 'smisle' pa zna i pomoci. Ne valja ici tamo gdje te salju mislim sa administrativnog aspekta, a pogotovo ako samo ponekad imas 'kontakta' travom i uz to zvucis dosta realno i zdravo.
Sto se tice sistema ja to ne mogu komentarisati. Ja sam uvijek za privodenja zbog posjedovanja droga ali nekih drugih ljudi
koji imaju puno vise, koji od tog profitiraju, a ne postaju narkomani ali na zalost cujem oni se rijetko privode pogotovo u Srbiji. Njih policija malo stiti koliko sam ja shvatila, ne samo u Srbiji nego diljem bivse juge.

Srdacan Pozdrav.
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Post by Samantha »

A koliko je to 5g trave? Ja nemam orijentacije, meni se to cinilo kao nesto za licnu upotrebu.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Drug ja ne znam kako je u Srbiji ali evo kako je u Bosni, mene su HAPSENZI I TO MALO VISE PUTA ,ali ne zbog horsa ili neke druge droge nego bas radi trave.
SVAKO POSJEDOVANJE I KONZUMIRANJE I STAVLJANJE U PROMET OPOJNE DROGE MARIHUANE KAZNJIVO JE KRIVIČNIM DIJELOM!!!!
Znaci kako god okreneš, ne smijes je pušiti, ne smiješ je nuditi ni kao poklon, ne smiješ je prodavati , SKRACENO N E S M I J E Š N I Š T A !!!!!!!!!
Ja sam dobio samo sto su mi i ruci našli opušak pri kraju, na 1 godinu uslovno a ako napravim bilo koje dijelo krivično, idem odmah u muriju 6 mijeseci.
Zato nemoj se brinuti ,DOBRO SI PROŠAO I ZAHVALI SE GODPODINU SUDIJI.
Dlakava_Strvina
Posts: 41
Joined: Wed Sep 28, 2005 7:14 pm

Post by Dlakava_Strvina »

I meni se desila slicna stvar prije godinu dana samo sto mene nisu priveli vec su mi samo oduzeli salatu i uzeli podatke....Kasnije odesh na razgovor otkucash nekog levata(onog ko te najvishe zajebo) i rijeshen problem...To ti je sve do inspektora koji te klepio...
Post Reply