Noni juice

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Kate, citam te sta pises i meni to uopce nije cudno jer sam se odavno uvjerila sta je Noni i sta sve radi noi. Mama mi je ranije prodavala sok pa sam kroz nju cula dovoljno i upoznala puno ljudi i njihova pozitivna iskustva.
Nego, nabaviti cu ga i ja, nije da ga ne zelim nego mi je trenutno malo frka sa lovom. Trebam se nekako iscupati iz svega i doci do normale a ko za maler prosli tjedan tj. ovaj mi nije bas radio ducan. Imala sam probleme za telefonima i kompjuterima pa sam svaki dan zivkala tehnicare da mi sredjuju i popravljaju. Ne znam kako cu se ovaj mjesec izvuci :-k
Drago mi je da si zadovoljna. Si odlucila i raditi sa njime?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Ja ne mogu da prestanem da se čudim, svake noći ležem normalno i ustajem normalno, puna energije! Odlučila sam raditi sa nonijem, najpre zbog toga da bi što više ljudi saznalo za njega, jer pored mase sličnih proizvoda (mnoge sam i sama probala) ovo zaista radi. Ne računam na neku zaradu, dovoljno bi mi bilo da dobijem svoju flašu džabaka, svidelo mi se sve oko posla. Prvo, izaći ću iz kuće što mi je preko potrebno, a drugo, svidelo mi se što listom svi koji su uključeni u posao, zaista veruju u noni, a i prilično dobro su organizovani!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Kako ono ide spika? Cekovi sa dolarima? Je i kod vas ista spika?
Eto, Noni unio reda u tvoj zivot. Zato ti pises po danu a ja se cudim sto tvoje postove vidim u ovo doba dana a navikla sam da te citam ono sto napises u toku noci. Ste poceli svi da ga pijete, djeca i muz isto? Kazi mi nesto...ja nisam bas primijetila na sebi tada jer sam ga pila u najgoroj kurcini ali navodno je i antidepresivan?
Noni je jedna od rijetkih stvari koja bas sljaka ono sto i kaze
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Tia
Posts: 70
Joined: Thu Mar 16, 2006 7:32 pm

Post by Tia »

@ Kate

Ponovo ga sada pijem. Jedno vrijeme (zna se koje, hm) sam ga zanemarila..
U svakom slucaju, noni je cudesan!

@ Sunrise

Ja ti mogu posvjedociti da Noni ima antidepresivan ucinak. Kada ga pijem nisam lose volje, sve mi se nekak da.
:D
User avatar
KatarinaS
Posts: 85
Joined: Mon Jul 18, 2005 6:52 am

Post by KatarinaS »

E, nemojte me pogresno shvatiti, ali moram da pitam!
Drago mi je cuti da noni nekome puno pomaze, ali me nesto kopka.
Ako je zaista toliko lekovit i potpuno prirodan napitak, pun zdravih sastojaka itd., kako to da domaci (srpski) distributer nema (na sajtu, http://www.nonisrbija.com, gde je SVE objavljeno), niti jednu jedinu preporuku ili sertifikat ili bilo sta slicno, od domacih institucija. Ipak oni to ovde prodaju nasim ljudima.

Mislim, pa i fabrike kisele vode (koja je daleko od leka), na primer, jedva docekaju da se hvale i da podignu prodaju, raznim (regularnim) testiranjima u (regularnim) institucijama tj. sertifikatima i "dokazima" da imaju ili nemaju ovaj i onaj sastojak.
Pored sve te hrpe informacija o noniju, na tom sajtu, ukljucujuci i neke fotokopije americkih "sertifikata" (ko zna...), ni rec nisam nasla o tome da je pice testirano. Ako ne za lekovitost, onda makar da neko kaze, i potpise, da nije stetno, da potpise uradjenu analizu i sve nadjene sastojke.
Da ne dodje do zabune, verujem da je noni biljka korisna itd. Ali nisam sigurna za sadrzaj bas tog pakovanja koji se kod nas reklamira.
A moram priznati i da su me sve te odusevljene reakcije i svedocenja o tome kako ODMAH
"radi" tj. odmah se oseti boljitak, malo zacudile i izazvale sumnju.
Pa ni cisti vitamini, a ako cemo pravo ni jaki antibiotici ne rade u roku od pola sata, a opet lece ozbiljne bolesti.

Meni bi licno jako koristilo da se malo okrepim necim, da dobijem ekstra energiju, osvezim se... narocito sada, kada sam trudna i osecam se ekstremno premoreno (kazu da ovaj period traje samo prva 3-4 meseca).
Inace bih verovatno i ja uzela noni da probam, ali s obzirom na trudnocu, ipak ne mogu a da ne budem ekstra sumnjicava i oprezna.
Iako se na sajtu kaze da ga mogu piti i trudnice, bas mi nije sve jedno sta ce moje dete, jos u stomaku, piti. Ako noni tako jako i odmah deluje na nas "matorce", ako uspeva da jako ublazi ili eliminise i one jake simptome krize kod odraslih...kako li se onda fetus od 4-5 meseci oseca? Kako deluje na njega?
A bez sumnje deluje i bez sumnje ulazi u organizam malog stvorenja koje se tek formira.

Bilo bi mi lakse da vidim negde neki sertifikat, ili makar tekst, analizu, nesto...nekog domaceg (ne neophodno srpskog, moze i hr, slo, bh...) legalnog i legitimnog instituta.

Mozda je tako nesto vec i radjeno a ja ne znam?
javite ako znate!
Hvala i sve naj-naj, s nonijem ili bez!
:)
Katarina S. (M.)
Tia
Posts: 70
Joined: Thu Mar 16, 2006 7:32 pm

Post by Tia »

U Zagrebu ga ima za kupiti u svakoj apoteci gdje se moze uzeti razni materijal (knjizice, flyeri)o noniju.
Milsim da sama cinjenica da se moze kupiti u svakoj apoteci (i privatnim i gradskim)znaci da proizvod
ima neki certifikat ispravnosti i da je napravljena studija o djelovanju...samo moje misljenje.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Za mene znaci vise usmena preporuka ljudi za koje znam da su ga uzimali vise nego nesto na papiru.
Katarina, kad znas npr. da je netko tvoj drag bio bolestan ili u krevetu a ti ga vidis kako se polako vraca u zivot. Na to mislim. No, ti si trudna pa ipak razumijem sumnjicavost. Pogotovo ako prvi put cujes za sok.
Ps. tvoji postovi su hrana za moju dusu! pusa
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
KatarinaS
Posts: 85
Joined: Mon Jul 18, 2005 6:52 am

Post by KatarinaS »

Awwww!
Sunrise, a tvoji reply-ji hrana za moju! :):):) Uvek! Hvala ti, od srca.

Naravno da mi je drago da cujem da noni pomaze, bilo kome i bilo koliko, a narocito da pomaze puno, nekome koga jos i znam.
Tia, drago mi je da si ti u HR nasla i te sertifikate, to bas ja pokusavam da nadjem kod nas.
Znaci, zanima me neki zvanicni papir dobijen za noni, od strane neke zvanicne npr. drzavne institucije (medicinske), koja je uradila neophodne testove i analize.
Ne mislim na reklamne flajere i fotokopije americkih sertifikata koji mogu lako biti i "sertifikati".
Da sam solo, sigurno bih ga vec probala, bez problema, i narocito nakon svih ovih svedocenja i fenomenalnih utisaka, koje sam i ovde cula.
Medjutim, moja trudnoca potpuno menja stvar, vise nisam solo, potpuno odgovaram za ovo malo bice koje se tek formira u meni.
Sa mojom, najjacom na svetu, zeljom da rodim zravo i normalno, srecno dete, tj. sa jacinom te moje zelje, moze da se poredi samo moja briga i strah da nesto, ne daj Boze, ne bude u redu.
A ako postoji i promil sanse, i najmanja mogucnost, da mojoj bebi na bilo koji nacin ne prija neki sastojak nonija (da ne govorim o mogucoj stetnosti za fetus i sl.), to je rizik koji ne smem i ne zelim da preuzmem.
A ono sto me je, u tom smislu, malo zaintrigiralo i zabrinulo, jesu sva ta svedocenja o momentalnom i vrlo jakom dejstvu nonija - i kao "vitaminski eliksir", ali i kao jak sedativ!
Pa ako, na primer, nakon niza GODINA nocnog zivota i insomnije, moja draga imenjakinja Katarina di M. uzevsi noni iste veceri zaspi kao beba, ne mogu a da se ne zabrinem o tome kako bi se maleni fetus osetio i kako bi reagovao. Nadam se da se razumemo, daleko od toga da nipodastavam bilo cija iskustva, bas naprotiv. Ona me i loze da i sama probam noni.
Inace, bas bih volela da (mozda uz pomoc nekoga ovde, ko je naleteo na to sto trazim) nadjem neke zvanicne ateste i sl., jer je noni, po svemu sudeci, po pricama korisnika, nesto sto bi mi jako jako dobro doslo u ovim danima ekstremne iscrpljenosti.

Ako neko naidje na tako neke dokumente, ili zna gde ih mogu naci, bila bi vam zahvalna da i mene uputite tamo.
Svako dobro vam zeli

Katarina S. (M.)







:smt061
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Katarina, baš mi je drago što si mi dala šlagvort, da u praksi pokažem ono što će mi biti posao! Noni zvanično postoji u preko 40 zemalja, kod nas još uvek ne, zato i nisi mogla pronaći bilo kakav atest naših institucija, a u Hrvatskoj su tek od skoro zvanično. Kompanija ima razrađen strateški plan i nastupa na novo tržište u pet etapa, da te ne davim sad svim i svačim, ali mi smo u pretposlednjoj etapi, kada kompanija zvanično ne prodaje na našem tlu, već sve nabavljamo iz Hrvatske, dok mi ( distributeri) važimo samo za korisnike. U prethodnoj etapi, svi oni koji su uzimali noni, morali su da potpišu da ka kupuju isključivo za ličnu upotrebu,a to kompanija čini, da ne bi ukaljala ugled firme pre nego što osvoji tržište. Ovo podrazumeva da nemaju prava ni reklame niti distribucije po apotekama! Predviđaju tek sledeće godine da će početi sa zvaničnom prodajom kod nas, inače oduševljena sam načinom poslovanja, tako da čovek i ne razmišlja mnogo o zaradi, već o tome da čini dobro ljudima, a usput se može nešto i zaraditi. Distributeri imaju svoje forume, kompanija održava redovne konferencije koje možemo pratiti putem interneta ili telefonskim putem, a pristupnicom dobila sam i svoju "kancelariju" na sajtu kompanije u kojoj mi se beleži svaka prodaja, ide onome iznad mene, a kasnije se upisuje i moja mreža koju oformim, tako da je uvek sve pregledno!
Pored velikog broja plagijata koji se pojavljuju na tržištu, original noni koji proizvodi "Tahitian noni" je isključivo u soku, upakovana u staklenu flašu! To je za našu zemlju,a u drugim zemljama "Tahitian noni" ima u prodaji i manja pakovanja ekstrakta soka, kao i kapsule, ali kapsule su već za nešto drugo, to su namenski prizvodi za žene na primer, za kosu, nokte itd. dok je sok ono pravo zapravo! Noni se preporučuje i trudnicama, dojiljama, maloj deci, te nemaš zbog čega brinuti ukoliko odlučiš da ga probaš! Pogledaj prezentaciju mog sponzora, čiji sam link stavila, biće ti sve mnogo jasnije! Sok je potpuno prirodan proizvod, napravljen isključivo od SVEŽEG nonija, koji sadrži 89% ekstrakta nonija, dobijenog iz pirea, a ostalo je mešavina soka od grožđa i borovnice, koji su dodati da bi se popravio ukus a imaju naravno i svojih pozitivnih strana!
Neverovatno je da ja čak nisam ni pila propisanu dozu od samog početka, a preporučeno mi je i da ga ne pijem uveče, već u podne jer on daje energiju, a ne uspavljuje! I ne osetim da mi se spava, već čim legnem zaspim zdravim snom, na šta sam ja odavno bila zaboravila! Da budem iskrena neko opuštanje trenutno ne osećam, jer me boli želudac, pa sam strašno nervozna, a i trenutno sam u jednom od mojih napada hipohondrije. Međutim isto tako, gušenja koja imam redovno na nervnoj bazi, od drugog dana konzumiranja nonija nisam imala!? Kako je meni objašnjeno, stvar je u kseroninu i reakciji prokseronina i prokseronaze uz pomoć serotonina. Serotonin je potreban organizmu, a kad se unese drugi alkaloid (neka od droga, nikotin, alkohol, kofein) ćelija ga prihvata kao zamenu i postepeno se navikava na njega. Kada kasnije uskratimo organizmu droge i izbombardujemo ga prirodnim preparatom, ćelija postepeno uči da prihvata ono što joj je od početka bilo potrebno. To znači da bi možda i narkomanija mogla da se leči nonijem naravno nakon istraživanja i pronalaženja pravih doza, a to bi bilo apsolutno prirodno lečenje! Kako poseduje veliku koncentraciju prirodnih elemenata, potrebnih za brže obnavljanje ćelija u organizmu, noni ustvari deluje tako što "pregleda" svaku ćeliju, "popravlja" je i pospešuje njenu deobu, ovoga puta sa izmenjenim ključem! Zato ima bolesti kod kojih se brže vidi boljitak, a kod nekih je to malo sporije, za ove naše probleme očigledno da je odličan sa brzim dejstvom!
Znači, preporučujem ti ga od srca, tebi i bebi, a ako odlučiš da ga kupiš, nadam se da ćeš preko mene! :-D Ne znam tačno kako ide isporuka, mislim da ti ga donose na kućnu adresu ukoliko kupiš ceo karton, a na flašu, već bi se dogovorile! Meni je prvi karton već otišao, da se pohvalim!
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Zaboravih da napomenem, da svaki distributer nonija ima zvaničan atest, da je proizvod proveren i da ih kontroliše svetska organizacija , koja svakih devedeset dana vrši kontrolu. Tako su zatvorene fabrike koje su proizvodile flastere protiv pušenja, jer su nakon prvobitnog uspeha pokvarili proizvod. Da, juče sam uradila analizu krvi, krvna slika mi je 5.03 eritrocita a vrednosti su 3.7-5.8 dok mi je hemoglobin 153 vrednost 115-170! Ja sam prezadovoljna, s' obzirom na sve što unosim u sebe!
Post Reply