Sta mi je sa mamom?

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

OdbijaDaSija
Posts: 1
Joined: Sun Mar 19, 2006 7:32 pm

Sta mi je sa mamom?

Post by OdbijaDaSija »

Mama mi pije Ksalol i Seroxat, a sa tim pije i dosta alkohola.

Nikad nije mrtva pijana, ali po ceo dan se leži, čita, spava...
Postaje sve depresivnija, počinje da skriva problem sa alkoholom, meša vreme, gubi osećaj za realnost....

Šta da radim ? Šta da joj preporučim, kažem...

ps: Ovo je počelo pre nekih godinu i po.... a pre toga je bila "najbolja mama na svetu"... usput ima 42 godine
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

:roll: ovo ko na filmu....vodi je kod lekara ne znam sta da ti kazem...imas 42 godine covece znas sta bi trebalo da radis!!!!!!!!!Pravac kod lekara htela ona to ili ne! Koliko je njoj godina ako je tebi 42?
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Josephine
Posts: 172
Joined: Tue Dec 13, 2005 7:11 pm

Post by Josephine »

....mama ima 42 god....
A ti?

...mama bi trebala hitno doktoru...
I to joj kazi jasno i glasno...a ja se nadam da ce te poslusati....
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Jao izvini ja sam pogresno procitala za godine,izvini,ali u svakom slucaju potrazi neciju pomoc ako ne mozes sam/a pa kod lekara i to hitno!
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Ljudi nemojte da zezate, fino nas je osoba pitala za savjet.Drug ili drugarice, ne znamo u kojem si gradu, jesili u večem ili manjem.Drugo, ako je to počelo prije godinu i po onda nije to toliko dugo, odmah je nagovori da ide u kliniku za Alkoholizam i druge toksikomanije.Ja mislim da bi ti to najbolje mogla pomoči naša SANELA ONA JE I PSIHOLOG I DOBARA OSOBA.
Fino idi na ove privatne poruke ( piše ti gore "Privatne poruke) i napiši ZA SANELU i fino joj objasni šta, kako, kada,gdje.Sve,sve,sve,sve joj napiši i neboj se biće sve OK , i budi uz nas i NEMOJ SE PREDAVATIII!!!!
Uz put DOBRO DOŠLA KOD NAS NA FORUM, znam da nije prilika i situacija ali bolje je da budeš sa nekim ko će ti davati podršku.Svi mi ovde imamo problema i zato smo zajedno.Ne boje se , i nemoj se sekirati ,biće sve OK.
Ja sam Omar i ako ti bude šta trebalo javi se.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ma Omare ne zezam ozbiljna sam treba da je odvede kod lekara bilo kog pa ce joj tamo odrediti gde treba da ide!
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Nisam reko da se ti zezas ba ZVRKSONE šta ti je.Reko sam da se svi ne zezamo, da shvatimo ovo ozbiljno .Hhehhe ,pa ja ba.Evo ja mislim da sam dao dobar savjet.
User avatar
Josephine
Posts: 172
Joined: Tue Dec 13, 2005 7:11 pm

Post by Josephine »

Ni ja se nisam zezala...Dapace...

Dao si odlican savjet! Zaista! :)

I nadam se da ce ova cura ili momak naci nacin da pomogne svojoj mami...


Veliki pozdrav svima!
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Čao,čao ili ja volim da kažem, vozdra. Jel de da je OK, savjet, ono možemo mi nagađati i pogađati šta je dobro a šta nije.Brate mili, naša Sanela je odličan stručnjak i ona ce dati najbolji savjet.Barem to sigurno znam.Nadam se da je OK , ali zasto se ne javlja?????
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

Ne znam koliko je tebi godina....ako si malo stariji(a)...sjedi i pricaj s njom. Vidi sta je muci. Skreni joj paznju na to da njeno pice i nije neka tajna i da znas o tome. Reci joj da si tu za nju...da se ne boji i da ce te zajedno kroz to proci. Onda joj predlozi da ode na razgovor s psihologom. Kod doktora nece otici tek tako. Morash prvo pricati s njom. Probij led-kako kazu. Ona ocigledno tone sve dublje i dublje...probaj je izvici koliko je to u tvojoj moci. Stavi se na njeno mjesto i skontaj sta bi tebi pomoglo. Ostani ovde s nama pricaj pisi....predlozi joj da i sama to ucini.
Alkoholozam je na istoj frekvenciji kao i adikcija(heroinska pogotovo)...ako ne i gora. Dakle...prvi korak je da pricas s njom...nemoj joj osjecaj krivice nabijati u tom prvom koraku. To je jako bitno. Drugo je (u stvari za nju prvo) da prizna da uopste ima problem. DOk to ne ucini nista nece pomoci. Samo budi strpljiv...i ne dozvoli da potone...ok?
puno srece
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
Post Reply