Raja ne da našu kaficu!!!!!

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Spirit
Posts: 145
Joined: Wed Aug 17, 2005 4:42 am
Location: Beograd

Post by Spirit »

IME NIJE VAZNO

Ma hajde kakav napad. Tvoj post bi morao da bude mnogo drcniji i bezobrazniji da bih ja to tretirala kao napad. Jednostavno prag tolerancije mi je verovatno pomeren malo dalje.

Sta bih da je komuna bila tada jedina solucija? Jel ti to mene ozbiljno pitas? Pa sta bih? Isla bi u komunu, jer je jednostavno bio momenat kada je trebalo nesto preduzeti i to brzo. Nisam smela da dozvolim da upadne u krizu, a takodje nisam smela da dozvolim da se vrati na ulicu. Prema tome dabome. Bio je momenat u kom se ne filozofira mnogo nego se dela i nikako nije smelo da dodje do toga da se on propusti. U tom trenutku sam vagala mnogo stvari. Iskreno receno mnogo toga je islo u prilog ibogaina, ali eto ni to nije moglo brzo da se sprovede u delo jer je postojao problem viza. Ovo sam morala da pomenem jer je jednostavno to bio deo tadasnjih odlucivanja, iako znam da ce sad Manson da se navrzne i ponovo me napljuje i opet ce da pomene ono cuveno da je pravo cudo sto mi se cerka ne lupa kontejnerima u glavu sa ovakvim mojim stavovima.

To oko komuna i kako se u njima radi. Vagala sam ja i to, ali jednostavno ono sto je u tom trenutku bilo ovde na raspolaganju (a i sada je slicna situacija) meni licno se nije preterano dopadalo. Tek mnogo kasnije, kad je lecenje bilo debelo u toku, sam doznala za komunu u Novom Sadu (Raskrsce) za koju bih se licno najpre opredelila, ako bi odluka pala na komune. Medjutim, kao i na svim valjanim mestima, tako i tu, lista cekanja je poveca i ne moze se nista uciniti u prilog ustede vremena, bez obzira da li je trenutak pravi ili ne.

Nije mi jasno zasto smatras da je komuna laksi i sigurniji nacin lecenja od onog koji smo mi odabrali. Ja licno ne mislim tako. Moze biti da je sigurniji, ali da je laksi, to nikako. Mnogo je tezi. Ako ovo treba da obrazlozim reci. Komune pod okriljem crkve necu komentarisati jer cu se verovatno zameriti mnogim vernicima svih profila.

Razumem i ja sta Manson govori ali ne moze se aman tako. “Ja smatram da je to i to tako i sad svi ima da misle kao ja, a ako ne misle udaracu ih u glavu sve dotle dok ne pocnu da misle.” Ili mozda radi kao PR neke komune. Jednostavno ne moze se tako. Svi smo mi ovde licnosti za sebe i jedno uvazavanje razlicitosti mora da postoji.

Ne znam, mislis da mi nesto konkretno radimo? Meni se cini da samo pokusavamo.

To sto kazes da se ovde supljira i filozofira, pa i to je potrebno, a neki put i konstruktivno. Ljudi se jednostavno bave necim sto nije droga. Vec samo to je pozitivno. Iz ove gomile prica, misljenja, saveta, pa cak i filozofiranja, moze da se desi i da nekom kvrcne i krene da radi na sopstvenom spasavanju ili na spasavanju nekog njemu bliskog i dragog. Pravo da ti kazem, dok nisam pre 2 godine naisla na ovaj forum, vrtela sam se u krugu, ne znajuci ni kako ni odakle da pocnem. A onda, odjednom, posle uzasno mnogo citanja, stvari su pocele da lezu na svoje mesto i dobijaju oblik. Odjednom sam znala sta je sta, a ono sto nisam znala, mogla sam da potrazim jer sam znala sta trazim. Eto vidis, to supljiranje i filozofiranje meni licno su mnogo pomogli, a jos vise Zvrky. Mislim da se ti secas starog foruma jer si bio na njemu, pa da ti ne pricam puno. Isto je bilo puno zucnih rasprava. Cak mi se cini i da si bas ti ucestvovao u onoj o ibogainu, ali mozda i gresim, davno je bilo.

Kad smo kod te 2-3 casice alkohola, mogu da se slozim sa tobom. Delim misljenje da joj to ne treba, ali samo pitanje zasto, moraces ipak njoj da uputis. Ja mogu samo da nagadjam. Ono sto sam rekla o strahu je moje licno osecanje koje nije vezano za alkohol, vec gledano generalno. E sad, nisam ja sa kruske pala, pa da ne znam da alkohol povecava rizik. Ali, daj mi reci, sta cu drugo nego da naucim da zivim sa strahom. Ne mogu je zakljucati u kucu i drzati je tu dozivotno, ili pak ici svuda sa njom i mlatiti je ako samo pogleda tamo gde ja mislim da ne bi trebalo.

Sad ce nam Sanela ove postove najverovatnije premestiti, jer smo ovde na kafici skroz off topic. Izvinjavam se svima zbog toga.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ne,ne treba da zivis u strahu,ja to ne zelim :!: Da ja kad god negde izadjem treba da razmisljam kako se ti kuci treses dal cu nesto da uradim ili necu,ja to ne zelim :!: A ne mogu ni da sprecim tvoj strah i sta ja sad da uradim da ti budes mirna kad ja izadjem iz kuce :?: 2-3 casice pa ljudi gde mi zivimo,rizik?Ne razumem? da sam ja pila i opijala se konstantno pre i sad to bi bila druga stvar ali posto nikad nisam pila mnogo niti volim preterano alkohol mislim da nema brige oko toga ali opet ja ne mogu ili ne znam da sprecim tu brigu i strah svoje okoline za mene.
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Spirit
Posts: 145
Joined: Wed Aug 17, 2005 4:42 am
Location: Beograd

Post by Spirit »

zvrky wrote:Ne,ne treba da zivis u strahu,ja to ne zelim :!: Da ja kad god negde izadjem treba da razmisljam kako se ti kuci treses dal cu nesto da uradim ili necu,ja to ne zelim :!: A ne mogu ni da sprecim tvoj strah i sta ja sad da uradim da ti budes mirna kad ja izadjem iz kuce :?: 2-3 casice pa ljudi gde mi zivimo,rizik?Ne razumem? da sam ja pila i opijala se konstantno pre i sad to bi bila druga stvar ali posto nikad nisam pila mnogo niti volim preterano alkohol mislim da nema brige oko toga ali opet ja ne mogu ili ne znam da sprecim tu brigu i strah svoje okoline za mene.
Znam ja da ti to ne zelis, ali to je jednostavno jace od mene. Verovatno bi to postojalo i da nismo prosle kroz sve ovo kroz sta smo prosle. Jednostavno to je jace od mene. Svaka majka poznaje taj strah. Ti ces to najverovatnije u potpunosti razumeti tek onda kad i sama postanes majka. Nista strasno, treba da ga imas na umu, ali ne treba da se mnogo opterecujes njime. Jednostavno, kao i u svemu, tako i u tome, treba da nadjes sredinu.
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Eeeee...Zvrky i samnom je ista situacija. Dok sam bila u Bosni, ono desi se da ja i muz mi nemozemo se javiti na telefon. Prvo mamino pitanje je bilo da se nisi nadrogirala ili napila??? Drugo je da se nisi nasla sa starom rajom??? Ja sve to razumijem. Jednom su se opekle od nas i tesko je sad da se ne brinu, mada mi to cesto se popenje na zivce. Npr. veceras...buraz nije mogao da nadje svoj check (s'posla)....ja mislim da netrebam pricati sta se desilo u kuci. Nekad mi dodje da iz inata uradim kaku glupost, al s obzirom sta sam im radila i kolko puta sam ih zajebala, ukrala od njih...dobro je pa ikako i kontaktiraju samnom. Al ne ja imam svu njihovu podrsku. Samo molim Boga, da sutra kad moje dijete ne poraste nemoram prolaziti kroz sta sam ja svoje roditelje provela. Ja neznam bil mogla podnjeti. Ja mislim da bi se objesila.

POZZ SVIMA
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

:)

Post by manson »

Vodolija wrote:Ne ne....JA SAM SIGURNA U ONO STO SAM PREPORUCILA a to je...nasa podrska, an sastanci, koraci... Citaj lutko sta pisem. Za mene komuna je radila, za svakog neradi. Npr. imala sam priliku da vidim svojim ocima da je cura umrla u komuni...jer nije navikla i boji se ljudi (sto je naravno postigla godina gudriranjem)...znaci kad su je stavili u grupu od 50 ljudi da bi imali grupu (na kojoj ti naravno pametuju kako postajes ovisan i sta ti uradi, sto mi svi znamo i bez njih) prestala disati i umrla. Neki ljudi imaju drugih razloga. Npr. Omar nemoze da napusti grad iz licnih razloga...znaci za njega komuna nije izlaz.

P.S. Na koje tvoje pitanje nisam odgovorila??? Pisi PM

E svasta ,ja tebe ne kontam,dajes ljudima koji treba da se skidaju isprike ove i one da nastave...mislim fakat.Omar ne moze da napusti grad iz kojih razloga?Uostalom eno boli glava komuna u Ilijasu.Ne moze da napusti grad zbog mezara njegove majke?Pa ja mislim da bi njegova majka mnogo vise voljela da se on skine nego da obilazi mezar,zar ne?
Mislim fakat ,zar ne mozes da mu pomognes nekom konkretnijom podrskom osim skidanja na ulici ?Pa zamisli da su tebi tako pomagali,ono da ti je neko rekao desio se taj i taj incident,nemoj tamo da ides nije to za tebe...ono sta bi bilo danas?
A pitao sam te sta sam ti rekao oko nove ili tako nesto.I da komuna je za svakoga,jer sam ja mogao biti u njoj,a ja sam bas naopak.
Nadam se da se lijepo provodis sa muzicem i da si sretna. :)
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Slušaj me Mansone dragi prijatelju.Znam da želiš dobro svima ovde, ponekad tvoji postovi izgledaju provokativno i malo licemjerno.Znam da nije tako, ali u jednoj stvari se necu složiti sa tobom.Vidi, svima iznosiš svoja mišljenja i svoje stavove, govoriš o Komunama i nekim dobrim stvarima, ali nečeš da slušaš druge ljude.Nečeš da analiziraš njihove probleme i ono što ih koći u napredovanju i apstinenciji. Ja moju majku najviše volim, u ratu nisam htio da odem, neću ni sada.Ona bi voljela da ja odem, ALI JA NEČU. NEČU MANSONE , ALI OPET TI GOVORIM KAO STO SAM PRIJE PAR MJESECI, SKINUT ĆU SE SA METADONA I ŽIVJET ĆU ĆIST, I DOKAZAT ĆU I SEBI I TEBI I SVIMA KOJI NISTE U TO VJEROVALI.
Ja i dalje i u buduće ću da budem drug i jaran, jednom prilikom jedan momak iz UG-ea, je došao i pričao o Komuni, kako mi trebamo ,kako je to najbolje.Samo jedno sam mu pitanje postavio ( a ako hočeš odmah sutra ja i ti možemo otići do njega da ga pitamo jeli ovo istina).
Molim te gospodine da li ste vi bili u Komuni, i čime ste se vi skinuli sa droge.Znaš li Mansone sta je rekao, NISAM BIO U KOMUNI, SKINUO SAM SE SA METADONOM!!!!!!!!
ČOVIJEK JE I DAN DANAS U UG-eu I DAN DANAS RAJI PRIČA KAKO TREBA I KAKO JE NAJBOLJE DA LJUDI IDU U KOMUNU.
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

:)

Post by manson »

Fanatik wrote:Slušaj me Mansone dragi prijatelju.Znam da želiš dobro svima ovde, ponekad tvoji postovi izgledaju provokativno i malo licemjerno.Znam da nije tako, ali u jednoj stvari se necu složiti sa tobom.Vidi, svima iznosiš svoja mišljenja i svoje stavove, govoriš o Komunama i nekim dobrim stvarima, ali nečeš da slušaš druge ljude.Nečeš da analiziraš njihove probleme i ono što ih koći u napredovanju i apstinenciji. Ja moju majku najviše volim, u ratu nisam htio da odem, neću ni sada.Ona bi voljela da ja odem, ALI JA NEČU. NEČU MANSONE , ALI OPET TI GOVORIM KAO STO SAM PRIJE PAR MJESECI, SKINUT ĆU SE SA METADONA I ŽIVJET ĆU ĆIST, I DOKAZAT ĆU I SEBI I TEBI I SVIMA KOJI NISTE U TO VJEROVALI.
Ja i dalje i u buduće ću da budem drug i jaran, jednom prilikom jedan momak iz UG-ea, je došao i pričao o Komuni, kako mi trebamo ,kako je to najbolje.Samo jedno sam mu pitanje postavio ( a ako hočeš odmah sutra ja i ti možemo otići do njega da ga pitamo jeli ovo istina).
Molim te gospodine da li ste vi bili u Komuni, i čime ste se vi skinuli sa droge.Znaš li Mansone sta je rekao, NISAM BIO U KOMUNI, SKINUO SAM SE SA METADONOM!!!!!!!!
ČOVIJEK JE I DAN DANAS U UG-eu I DAN DANAS RAJI PRIČA KAKO TREBA I KAKO JE NAJBOLJE DA LJUDI IDU U KOMUNU.
A to ima veze sa cim?To sto je on licemjer,to je njegova stvar...kakve veze to ima sa tobom,ne kontam?A ti treba da budes i ostanes cist,sve drugo su isprike,sve drugo su lazna opravdanja...Ako nekoga volis onda i radis ono sta bi on volio ,a ne ono sto bi ti volio,kontas? :)
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Ja znam i u pravu si. To je 100% si u pravu, a kakva je ta komuna u Ilijašu, to mi zvući OK, blizu mi je i sve ostalo, eee to je nešto drugo. Jeli ta komuna u ILIJAŠU na vjerskoj osnovi ili je malo slobodnija, kada kažem slobodnija mislim da li se može barem 5-6 cigara zapaliti i ostalo znas.Rada se ja najmanje i bojim , ja volim da radim jer kada radim mislim samo na to što radim.I drug nemoj me molim te pogrešno shvatiti kada napišem nešto , ja tebe poštujem kao i sve ljude koji su čisti i koji su se izborili da ostanu čisti.
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

Fanatik wrote:Ja znam i u pravu si. To je 100% si u pravu, a kakva je ta komuna u Ilijašu, to mi zvući OK, blizu mi je i sve ostalo, eee to je nešto drugo. Jeli ta komuna u ILIJAŠU na vjerskoj osnovi ili je malo slobodnija, kada kažem slobodnija mislim da li se može barem 5-6 cigara zapaliti i ostalo znas.Rada se ja najmanje i bojim , ja volim da radim jer kada radim mislim samo na to što radim.I drug nemoj me molim te pogrešno shvatiti kada napišem nešto , ja tebe poštujem kao i sve ljude koji su čisti i koji su se izborili da ostanu čisti.
Ma postovanje je obostrano,nemas sta tu da brines.Ja jedino ne volim narkomaniju,a Omara da. :)
Ovako ,to je komuna koju je otvorio kanton,mislim da nije vjerska u strogom smislu rijeci,znaci nema ono nista kao u cenacolu ili retu (ako sta i ima,muslimi su tamo :) )onaj...ne znam puno,znam da su dobili milon i osamsto od kantonalnog budzeta za ovu godinu,a to su fine pare...znas sta ,to bi ti mozda najbolje mogli reci Hasecic i drugi doktori jer oni se svi finansiraju iz istog izvora,pa mozda cak i usko suradjuju.Mislim da cak ima i deset cigara dnevno,ali ne drzi me za rijec.Vidi po netu.Ukcaj kanton Sarajevo,pa minisarstvo zdravstva.Ili Zehra Dizdarevic.
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
Locked