KVANTITET I KVALITET

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

KVANTITET I KVALITET

Post by mustafa »

Svaka cast na obnovljenom forumu.
Jeste do neke mjere komplikovaniji ali sa malo napora se sve nauci.
Obracam se svim onima koji citaju ali se ne pridruzuju aktivnom ucescu da nam se pridruze i na taj nacin doprinesu sirenju borbe protiv narkotike. Ja sam jedno vrijeme morao (iz vise razloga) da se inaktiviram kao clan te takodje i kao moderator ali nikad vas nisam zaboravio. Od skoro imam malo vise vremena tako da ponovo aktivno mogu doprinositi na sajtu ,iako i dalje imam posao, familiju, hobije i pokusavam ostvariti zajedno sa nekim Svedskim organizacijama dugorocni projekat za konstruktivno pomaganje u borbi protiv narkomanije na podrucju BiH ta takodje i u ostalim dijelovima EX.YU
Moja namjera je da uskoro napisem i na ovom sajtu objavim strucne tekstove koji su dio mojih terminskih radova na fakultetu u Stokholmu.
Sve najbolje i molim vas da nam se pridruzite. :-D
M. Sarkic
ns
Posts: 152
Joined: Sun Apr 17, 2005 10:06 pm

Post by ns »

Pozdrav Sarkicu,super sto si ponovo ovde :smt023!!
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Post by mustafa »

Hvala . Drago mi je ponovo sresti stare prijatelje.
M. Sarkic
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Dobrodošao!
U Beogradu pri ''Lekarima bez granica'' volontira devojka koja takođe studira u Stokholmu i trenutno piše disertaciju na temu narkomanije!Možda je poznaješ?
U svakom slučaju dobro je da si ovde!
Pozdrav Katarina
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Post by mustafa »

Hvala na dobrodoslici .
ta djevojke/zena koja zivi i studira u Svedskoj? Koji ima nick ili e-mail adresu. Bilo bi mi drago stupiti u kontakt sa njom.
Sve ti najbolje zelim
M. Sarkic
roby
Posts: 14
Joined: Wed Jun 01, 2005 9:52 pm
Location: brčko

Post by roby »

Dragi prijatelju,u ovoj borbi,kad ćemo moći saznati nešto više o tome?
Ja radim u jednom udruženju bivših ovisnika u Tuzli i sve na tu temu me zanima.Inače sam i sama bivši ovisnik i prošla sam kroz komunu(2g.) u CENACOLO u međugorju.
Veliki pozdrav svim borcima i onima koji žele to biti :D ;-)
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Post by mustafa »

Koja te tema zanima ili bolje receno sta ti je najteze za shvatiti u radu sa ovisnicima ili uopste.
Ja cu ti rado probati dati odgovor na pitanja/nje.
Sve najbolje ti zelim Roby
M. Sarkic
Suncica
Posts: 25
Joined: Wed Jun 08, 2005 9:14 pm

Post by Suncica »

Roby, interesuje me vas rad...mozes mi molim te dati malo vise podataka jer imam nekog u familiji ko je se skoro vratio iz komune i trazi kontakt s nekom vrstom AN...hvala unaprijed :D
roby
Posts: 14
Joined: Wed Jun 01, 2005 9:52 pm
Location: brčko

Post by roby »

Suncica wrote:Roby, interesuje me vas rad...mozes mi molim te dati malo vise podataka jer imam nekog u familiji ko je se skoro vratio iz komune i trazi kontakt s nekom vrstom AN...hvala unaprijed :D
Radimo svjedočanstva,radionice i pravimo radne grupe sa ovisnicima koji su nam se javili za pomoć(grupno i pojedinačno,zavisno od potrebe).
Naš cilj je uputiti i pripremiti na neku od postoječih komuna jer i sami smo završili neku od komuna.
Sve detaljnije što te zanima možeš me pitati preko ličnih poruka,pošto neznam niti odakle ste ,niti išta konkretnije.
roby
Posts: 14
Joined: Wed Jun 01, 2005 9:52 pm
Location: brčko

Post by roby »

mustafa wrote:Koja te tema zanima ili bolje receno sta ti je najteze za shvatiti u radu sa ovisnicima ili uopste.
Ja cu ti rado probati dati odgovor na pitanja/nje.
Sve najbolje ti zelim Roby
Mislila sam na tvoje radove sa fakulteta o kojima pošeš na početku ove teme a zanimaju me jer sam čula baš o Tebi od prijatenjice kojoj si mnogo pomogao svojim savjetima.
Nemam poteškoča(ne klasičnih) u kontaktu sa samim ovisnicima,naš najveći problem je edukacija roditelja,jer bez njihove čvrste odluke teže je "obratiti " i samog ovisnika(nadam se da razumiješ šta želim reći)
Vjerujemo da je njihova podrška vrlo bitna za realizaciju naših planova jer se rukovodimo sa iskustvom koje je promjenilonaše živote i živote naših roditelja.
Postoje momenti kada je roditeljska saradna sa nama presudna,daliče ovisnik pristati ili ne a roditelji ko roditelji uvijek poslednji shvataju da je podrška djeteta a ne nas u stvari podrška droge.
Naravno da znamo da je sve u Božjim rukama i da mi ne možemo promjeniti cijeli svijet ali doprinos možemo dati svakako.
Ako mi možeš pisati o programima koje vi praktikujete,o pitanju roditelja(tvoje gledište na problem) ili ako me želiš pitati nešto konkretnije o programu komune cenacolo,učini to molimte putem P.P.
vELIKI POZDRAV.
Post Reply