SVAKODNEVICA, opšte stvari, sve i ništa

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Makedonec
Posts: 48
Joined: Sun Oct 04, 2020 12:43 am
Location: Macedonia

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Makedonec »

xxxana wrote: Wed Apr 28, 2021 6:47 pm
Akkasha Come Back wrote: Wed Apr 28, 2021 5:43 pm Nekad mi to čak i prija, bolje su mi društvo moje sopstvene misli nego bilo i bilo šta.
Razmišljam. Puno i o svemu.
Slazem se sa ovim, al’ aj’ da vam ne remetim temu
Depresivac sam, jbg :)
Ma opušteno, piši sve šta ti ide na pamet, kakva je situacija generalno ni mi ne pucamo od pozitive :D
Fate whispered to the warrior,
you cannot withstand the storm
and the warrior whispered back,
I AM THE STORM!!!
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by xxxana »

Makedonac, iskreno, nikada nisam volela komedije, ni kao mladja, a nisam upoznala nikoga ko ih ne voli
Serije koje pominjete, meni su nepoznanica :oops:
Za sve sam to cula, nikada nisam gledala
Izbor su mi psihotrileri, ali toliko dugo nista gledala nisam da ne znam ni za danasnje serije u tom zanru, ako ih ima
Akasa, meni je knjiga uvek bila bolja od filma, jbt, treba iskopati tezinu reci koju neko osetiti moze, sa filmovima lakse ide
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Viktor89 »

xxxana wrote: Wed Apr 28, 2021 9:08 pm Makedonac, iskreno, nikada nisam volela komedije, ni kao mladja, a nisam upoznala nikoga ko ih ne voli
Serije koje pominjete, meni su nepoznanica :oops:
Za sve sam to cula, nikada nisam gledala
Izbor su mi psihotrileri, ali toliko dugo nista gledala nisam da ne znam ni za danasnje serije u tom zanru, ako ih ima
Akasa, meni je knjiga uvek bila bolja od filma, jbt, treba iskopati tezinu reci koju neko osetiti moze, sa filmovima lakse ide
Ne volim komedije. Psihotrilere, takođe, volim. A i ovo je dobar opis za nešto što bih, na primer, gledao:
Makedonec wrote: Wed Apr 28, 2021 5:39 pm Ja gledam momentalno seriju “Dark” Nemačka serija je i odlična…drama, sci-fy, horror, triler sve upakovano odlicno u jednu seriju
User avatar
Makedonec
Posts: 48
Joined: Sun Oct 04, 2020 12:43 am
Location: Macedonia

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Makedonec »

Engleski humor je poseban po tome da je više satirična kritika društva i ljudskih karaktera,nego samo obicna komedija, ali pogledajte “DARK” serija je odlično odradjena.
A psiho trilere neznam dali ste gledali “OldBoy” original Korejsku verziju? mislim da je to vrh u tom žanru kojeg niko nije dostigao, baš sam se pitao kakav je to mozak koji je takav scenario napisao.
Fate whispered to the warrior,
you cannot withstand the storm
and the warrior whispered back,
I AM THE STORM!!!
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Viktor89 »

Makedonec wrote: Wed Apr 28, 2021 10:36 pm Engleski humor je poseban po tome da je više satirična kritika društva i ljudskih karaktera,nego samo obicna komedija, ali pogledajte “DARK” serija je odlično odradjena.
A psiho trilere neznam dali ste gledali “OldBoy” original Korejsku verziju? mislim da je to vrh u tom žanru kojeg niko nije dostigao, baš sam se pitao kakav je to mozak koji je takav scenario napisao.
Gledao sam. Film jeste bolestan, ali je i remek delo za razmišljanje. Tačno tako, kada te film natera da razmišljaš i o režiseru.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by xxxana »

Nisam gledala taj, ali kada ga tako opisujete moram :)
Korejce nesto i ne volim, ali dobro
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

Moram da nađem trejler a film ne mogu da gledam jer imam od uređaja samo telefon i prosto neke sajtove neće da otvori (error 404, error svi mogući brojevi...)

Što se tiče domaćih filmova, ja to prosto ne kapiram. Pokušala sam nekoliko puta na primer "Maratonci trče počasni krug", ne vredi. Pa "Ko to tamo peva", pa "Balkanski špijun", pa tako te poznatije i ja kao da "nisam sa ovih prostora", ne vredi.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by xxxana »

Akkasha Come Back wrote: Thu Apr 29, 2021 12:07 pm Moram da nađem trejler a film ne mogu da gledam jer imam od uređaja samo telefon i prosto neke sajtove neće da otvori (error 404, error svi mogući brojevi...)

Što se tiče domaćih filmova, ja to prosto ne kapiram. Pokušala sam nekoliko puta na primer "Maratonci trče počasni krug", ne vredi. Pa "Ko to tamo peva", pa "Balkanski špijun", pa tako te poznatije i ja kao da "nisam sa ovih prostora", ne vredi.
Nista domace ni ja ne volim, sa filmovima smo smesni
User avatar
Makedonec
Posts: 48
Joined: Sun Oct 04, 2020 12:43 am
Location: Macedonia

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Makedonec »

Film ili knjiga, šta je bolje..bar kad je Akkasha u pitanju siguran da bi ona sto posto preferirala knigu nego filma, bas je česta ta tema, i uvek neko je kao da,da knjiga naravno bolja :D bar se meni to desilo par puta da čujem, a znaš lika il devojku da u životu nije nikada ni uputsvo na kesu od špagete pročitao :D ja sam pročitao onu trilogiju od Stig Larasona, “Devojka sa tetovažu zmaja” al čisto jer sam dobio knjige na poklon, i odlične su, takodje i filmove koje su uradjenje po knjige su mnogo dobre (Švedska produkcija) tri filma za svaku knjigu zasebno, odlični trileri.
Fate whispered to the warrior,
you cannot withstand the storm
and the warrior whispered back,
I AM THE STORM!!!
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

Makedonec wrote: Thu Apr 29, 2021 3:02 pm Film ili knjiga, šta je bolje..bar kad je Akkasha u pitanju siguran da bi ona sto posto preferirala knigu nego filma, bas je česta ta tema, i uvek neko je kao da,da knjiga naravno bolja :D bar se meni to desilo par puta da čujem, a znaš lika il devojku da u životu nije nikada ni uputsvo na kesu od špagete pročitao :D ja sam pročitao onu trilogiju od Stig Larasona, “Devojka sa tetovažu zmaja” al čisto jer sam dobio knjige na poklon, i odlične su, takodje i filmove koje su uradjenje po knjige su mnogo dobre (Švedska produkcija) tri filma za svaku knjigu zasebno, odlični trileri.
"Milenijum" trilogija, vrh
Naravno, uvek je sve bolje u originalu nego kad Ameri prerade.
Mene inače sama tema fascinira... "muškarci koji mrze žene".
Dođe mi da to proučavam.
Malopre sam baš gledala film na tu temu "Pljunem ti na grob" prvi deo i ima jedan deo gde lik iako je vezan i svašta govori "Ne primam naređenja od žena", ali na kraju filma me zaprepastila rečenica koju izgovara policija, šerif: "Silovaću te i u paklu, ti si samo običan komad mesa".

Tolika mržnja i prezir. Oduvek sam se pitala zašto. Ispade da muškarci misle da penis ima neku ogromnu vrednost ili ne znam ni ja šta, evo scena u pomenutom filmu kad ona njemu makazama "otfikari" onu stvar, ono fazon mu bio da je bolje biti i mrtav nego biti žensko.

Koji su to bolesni ljudi.

A inače mi koji gledamo "boleštine", horore, psiho-trilere i tako dalje smo-verujte iz iskustva-daleko bolji ljudi.
Ovi što gledaju tupave romantične komedije i slično, siluju, kradu, lažu, biju i idu redovno u crkvu su najgori.
By the way, ja sam ateista.

Izvinjavam se sada ja što "mračim" zezateljsku temu.

I, da, domaće filmove ne volim jer kao prvo ne sviđa mi se način na koji predstavljaju naš narod, a sem toga mi se jednostavno ne sviđaju, a neke i ne kapiram.
Post Reply