SVAKODNEVICA, opšte stvari, sve i ništa

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by StopBup »

Dobro, to je sigurno ok za taj pocetni deo apstinencije.

Nema na cemu.
Ma cudno mi je bilo da si sa Xxxanom upao u takav konflikt, pa sam brzo shvatio da je u pitanju nesporazum.
Xxxana je inace bas "brat"! :) Nikad ovde ni prema kome nije ispala peder. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Masterblaster
Posts: 45
Joined: Mon Jun 14, 2021 6:54 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Masterblaster »

Ovaj forum strukturalno i programski ima jako puno mana. Struktura slogova (ne znam točno u kojem programu su ga radili no sustav je koliko god ima pohvalnih stvari ima jednu veliku manu koja cijeli sadržaj na cijelom forumu čini promašenim) programera koji su ga napravili je loše isprogramirana i sadržaj foruma vodi krivim smjerom. Ne znam gdje bih ukazao na ovaj veliki promašaj pa pišem na najaktualniji topic. Umjesto da postoji način na koji se svaki član foruma može na određeni post obratiti replikama dok se ne dođe do aksioma koji je empirijski potvrđen i proživljen pisati će se laži koje ljude dovode u zablude i proživljavanje agonija koje su već "isfurane" i koje će ljude koje se žele skinuti samo vraćati na početak i vratiti ih u krug produljujući im agoniju krize. Zar je tako teško omogućiti ljudima da i nekoliko puta odgovore na loše ispisani post (nešto što bi ljudi koji su aktivni na forumu vrlo rado iskoristili-ispraviti nekoga tko u najmanju ruku daje potpuno krive informacije a koje samo odmažu svima koji čitaju forum a vode se svačijim iskustvima). Mislim da bi ovakva promjena (a to bi jednom programeru koliko ja kužim programiranje uzelo najviše sat vremena rada) dobrodošla svima (a ima nas jako puno) koji pratimo ovaj forum ali se ili javljamo rijetko ili samo čitamo postove ovih dobrih i nesebičnih ljudi koji dijele svoje iskustvo i koji su svojim djelovanjem pomogli toliko ljudi kojima nisu pomogli svi samoprozvani doktori počevši od Sakomana, Bagarića u Hr. da ne idem dalje i da ne nabrajam sve te napuhane idiote..Molim Vas da barem razmislite o moderaciji foruma kako bi bio ne samo odgovor na već napisani tekst već da omogućite ljudima da se mogu osvrnuti na nečiju netočno napisanu tvrdnju ili iskustvo koje je potrebno ispraviti zbog netočnog navoda jer ljudi čitaju iskustva i iz prethodnih godina koje su netočno i neistinito napisani a u ovom formatu foruma nemoguće je ispraviti netočan navod što dovodi do zabluda i dodatnih agonija u ovoj nikako ugodnoj borbi sa zavisnost i borbom s kojom se mi ovisnici susrećemo. Sanela, obzirom da si ti moderator foruma ovaj tekst je upućen tebi pa te molim da ozbiljno razmisliš o navedenom problemu i ukoliko je moguće obratiš se instancama koje su odgovorne za ovaj dio posla. Hvala i lp.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by sanela »

Masterblaster wrote: Tue Jul 27, 2021 1:07 am Ovaj forum strukturalno i programski ima jako puno mana. Struktura slogova (ne znam točno u kojem programu su ga radili no sustav je koliko god ima pohvalnih stvari ima jednu veliku manu koja cijeli sadržaj na cijelom forumu čini promašenim) programera koji su ga napravili je loše isprogramirana i sadržaj foruma vodi krivim smjerom. Ne znam gdje bih ukazao na ovaj veliki promašaj pa pišem na najaktualniji topic. Umjesto da postoji način na koji se svaki član foruma može na određeni post obratiti replikama dok se ne dođe do aksioma koji je empirijski potvrđen i proživljen pisati će se laži koje ljude dovode u zablude i proživljavanje agonija koje su već "isfurane" i koje će ljude koje se žele skinuti samo vraćati na početak i vratiti ih u krug produljujući im agoniju krize. Zar je tako teško omogućiti ljudima da i nekoliko puta odgovore na loše ispisani post (nešto što bi ljudi koji su aktivni na forumu vrlo rado iskoristili-ispraviti nekoga tko u najmanju ruku daje potpuno krive informacije a koje samo odmažu svima koji čitaju forum a vode se svačijim iskustvima). Mislim da bi ovakva promjena (a to bi jednom programeru koliko ja kužim programiranje uzelo najviše sat vremena rada) dobrodošla svima (a ima nas jako puno) koji pratimo ovaj forum ali se ili javljamo rijetko ili samo čitamo postove ovih dobrih i nesebičnih ljudi koji dijele svoje iskustvo i koji su svojim djelovanjem pomogli toliko ljudi kojima nisu pomogli svi samoprozvani doktori počevši od Sakomana, Bagarića u Hr. da ne idem dalje i da ne nabrajam sve te napuhane idiote..Molim Vas da barem razmislite o moderaciji foruma kako bi bio ne samo odgovor na već napisani tekst već da omogućite ljudima da se mogu osvrnuti na nečiju netočno napisanu tvrdnju ili iskustvo koje je potrebno ispraviti zbog netočnog navoda jer ljudi čitaju iskustva i iz prethodnih godina koje su netočno i neistinito napisani a u ovom formatu foruma nemoguće je ispraviti netočan navod što dovodi do zabluda i dodatnih agonija u ovoj nikako ugodnoj borbi sa zavisnost i borbom s kojom se mi ovisnici susrećemo. Sanela, obzirom da si ti moderator foruma ovaj tekst je upućen tebi pa te molim da ozbiljno razmisliš o navedenom problemu i ukoliko je moguće obratiš se instancama koje su odgovorne za ovaj dio posla. Hvala i lp.
Hvala lijepo na komentaru.
Dorat
Posts: 46
Joined: Sat Jun 19, 2021 11:23 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Dorat »

Tema je svakodnevnica, pa je red da napišem nešto. Danas čišćenje, a jučer sam završio renoviranje kupatila u koje sam utrošio dvije sedmice i sve para što sam imao. Obzirom ko je radio, odnosno da sam sve sam odradio, od struje, vode do keramike i fine montaže odlično je ispalo. Pogotovo što su mi to prvi kvadrati keramike u životu. Nisam zadovoljan jedino utrošenim vremenom. Predugo je trajalo, a kako neće kada sam pripit zajeb'o te sam morao štemati tek postavljanje pločice i pod kako bi izmjestio wc šolju i slivnike. Izgubih dva dana bez veze da bi na kraju napušen zaspao i ostavio fugu da stvrde preko noći. Tako da sam izgubio još dva dana na struganje mjesto samo da sam je oprao za sat, dva. Glupan, ali hajde barem sam imao vremena za razmišljanje 😀 I da, "svetkovo" sam subotu, odnosno nedjelju uz društvo, roštilj i odbojku. Nisam pio tako da mislim da mogu sve kada hoću. Sve u svemu kada dodam sedmicu u kojoj sam bio samohrani roditelj sa svim obavezama koje roditeljstvo nosi, fakat nije loše.
A vi kako te?
Lp
"Svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem".
Ausername
Posts: 185
Joined: Wed Jun 09, 2021 4:53 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Ausername »

Masterblaster wrote: Tue Jul 27, 2021 1:07 am Ovaj forum strukturalno i programski ima jako puno mana. Struktura slogova (ne znam točno u kojem programu su ga radili no sustav je koliko god ima pohvalnih stvari ima jednu veliku manu koja cijeli sadržaj na cijelom forumu čini promašenim) programera koji su ga napravili je loše isprogramirana i sadržaj foruma vodi krivim smjerom. Ne znam gdje bih ukazao na ovaj veliki promašaj pa pišem na najaktualniji topic. Umjesto da postoji način na koji se svaki član foruma može na određeni post obratiti replikama dok se ne dođe do aksioma koji je empirijski potvrđen i proživljen pisati će se laži koje ljude dovode u zablude i proživljavanje agonija koje su već "isfurane" i koje će ljude koje se žele skinuti samo vraćati na početak i vratiti ih u krug produljujući im agoniju krize. Zar je tako teško omogućiti ljudima da i nekoliko puta odgovore na loše ispisani post (nešto što bi ljudi koji su aktivni na forumu vrlo rado iskoristili-ispraviti nekoga tko u najmanju ruku daje potpuno krive informacije a koje samo odmažu svima koji čitaju forum a vode se svačijim iskustvima). Mislim da bi ovakva promjena (a to bi jednom programeru koliko ja kužim programiranje uzelo najviše sat vremena rada) dobrodošla svima (a ima nas jako puno) koji pratimo ovaj forum ali se ili javljamo rijetko ili samo čitamo postove ovih dobrih i nesebičnih ljudi koji dijele svoje iskustvo i koji su svojim djelovanjem pomogli toliko ljudi kojima nisu pomogli svi samoprozvani doktori počevši od Sakomana, Bagarića u Hr. da ne idem dalje i da ne nabrajam sve te napuhane idiote..Molim Vas da barem razmislite o moderaciji foruma kako bi bio ne samo odgovor na već napisani tekst već da omogućite ljudima da se mogu osvrnuti na nečiju netočno napisanu tvrdnju ili iskustvo koje je potrebno ispraviti zbog netočnog navoda jer ljudi čitaju iskustva i iz prethodnih godina koje su netočno i neistinito napisani a u ovom formatu foruma nemoguće je ispraviti netočan navod što dovodi do zabluda i dodatnih agonija u ovoj nikako ugodnoj borbi sa zavisnost i borbom s kojom se mi ovisnici susrećemo. Sanela, obzirom da si ti moderator foruma ovaj tekst je upućen tebi pa te molim da ozbiljno razmisliš o navedenom problemu i ukoliko je moguće obratiš se instancama koje su odgovorne za ovaj dio posla. Hvala i lp.
Ništa nije menjano od starta i zastareo je, jedva sam se prilagodio i grafici akamoli o ovome o čemu pričaš.
Ništa ne valja.
Da bar ima opcija emotikona na nečiji post (slažem se, ne slažem se, smešno mi) ali ne znam koliko bi to uopšte značilo, konkretno neki ljudi imaju fobiju od smajlića, ja sam to video kod Stopa i Akkashe (da su koristili smajliće) dok xxxana kaže bukvalno da "neki ljudi sebi daju previše slobode stavljajući smajliće koji plaču od smeha", tako da bolje ništa ne radi.
"Prilagodi se ili ne", ti je moto ovde.
Ausername
Posts: 185
Joined: Wed Jun 09, 2021 4:53 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Ausername »

StopBup wrote: Mon Jul 26, 2021 8:59 pm Dobro, to je sigurno ok za taj pocetni deo apstinencije.

Nema na cemu.
Ma cudno mi je bilo da si sa Xxxanom upao u takav konflikt, pa sam brzo shvatio da je u pitanju nesporazum.
Xxxana je inace bas "brat"! :) Nikad ovde ni prema kome nije ispala peder. :D
Nisam ja rekao da nije, ali meni nije. (Ispala "brat")
jednostavno nijedan njen post me nije zainteresovao dovoljno da ga uopšte "registrujem" osim nekih ne tako dobronamernih.
Akkasha će se čuditi kad bude došla i videla da je "varničila" sa xxxanom, jer ona to ni ne zna.
Stope ja sam svestan da je tebi stalo do Ane i ne pokušavam da umanjim njen značaj u tvojim očima, ne "koskarim" jedva znam šta ta reč i znači, ali dobro, sve što je bilo- bilo.

Konkretno ti, Stope, koji pamtiš svako slovce bi trebalo da se prisetiš da je Akkasha meni napravila FB profil samo da ne budem sam, odnosno dala mi jedan od svojih profila, ako je iko ispao brat ovde prema nekome, ona je prema meni. Baš mi je glupo isticati to, dobra dela nekako umanjuju vrednost kad moraš ljude da podsećaš).

To joj nikada neću zaboraviti, jebeš Facebook nego sam ČIN, neko je jak na rečima, retko ko na delu.

Ne dam na nju i tačka, razumi me. Poz.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

xxxana wrote: Mon Jul 26, 2021 7:06 pm Ajde, dobro..
Bili smo u fazama rasprava, zajednicke teme su svoj tok izgubile, na osnovu toga je i receno da je nasla nekoga, bez “konacno” cime smisao recenice menjas, sada sam na to videla i njenu reakciju- da treba uvek imati plan b, sto znaci da me je ona shvatila
Iza svojih reci stojim, jer su one u nekom trenutku naisle
Kako me koje reci karakterisu ovde, ne zanima me, svako svoj nacin vidjenja ima
Ima takvih likova, jure mladje generacije- uvek je drustvo imalo one starije, iskusnije, koji se iz nekog razloga osecaju bolje sa mladjima i manje iskusnima
Sada zelim sacuvati ovo malo mase u ovom bolesnom mozgu sto se cini zdravom, jer vise ne znam sa kim pricam ni koliki je stepen tih gluposti sa kojima se cesto vise zavozamo, nego sa realnim problemima
Uostalom, zanemareno je sve od pre, a ti iz nekog razloga opet to pokreces i pominjes vec 2.-3. put, al’ aj’, da stavim tacku
?
Svašta. Ja tek sad ukapirala šta ti je bilo onda, nisam uopšte primetila da "nismo dobro" niti da "varničimo".
Čak štaviše, sa tobom nisam ni pričala jer je bilo nemoguće, od Viktora, u fazonu ja post tebi- odgovor od Viktora; ja opet tebi- opet odgovor od Viktora.
U najboljem slučaju njegove upadice tipa "Ne pecaj se", "Iskuliraj" pa čak i "Ne brini Akkasha, skinućemo ti se" i slično, na kraju sam odustala i od pokušaja da razgovaram sa TOBOM, ali nisam znala da to gledano sa strane izgleda kao da nismo OK.
Preterala jesi nazivajući me maltene "kuguarkom" (starije žene koje jure mlađe muškarce) koliko god da smo trenutno bile loše, preterala si sa tim ali ja sam takođe ZA da ono što je bilo u prošlosti tamo i ostane.

Viktore, tako jeste bilo ali i ti se mnogo promenio, u poslednje vreme nekoliko puta si me jedino ti shvatio i nadam se da ćemo u budućnosti biti OK.

@Auseru, ni ti se ne vraćaj, mada hvala ti za ovo, i mene je kopalo zašto mi xxxana tako piše, jer kako si rekao ja uopšte nisam znala ni da "varničim" sa nekim jbte.

Ljudi ja možda imam takav stil pisanja pa delujem agresivno, ne znam stvarno šta da kažem, zatečena sam, ono...da je mene neko pitao da li sam ikad imala problem sa xxxanom, ja sam mislila da nisam.

Svašta, još jednom.

P.S. programer- slažem se.
Ausername
Posts: 185
Joined: Wed Jun 09, 2021 4:53 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Ausername »

@Akkasha
Last edited by Ausername on Sun Jan 30, 2022 2:39 pm, edited 1 time in total.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

Ausername wrote: Tue Jul 27, 2021 5:13 pm @Akkasha
Smiri se, kuguarko (moram da stavim smajli jer bukvalno plačem od smeha 🤣)eto kada se budemo videli neću ja da dolazim po tebe, ja sam onaj "mlađi" koji juri gospođe zbog para 🤣🤣🤣🤣🤣 Kupi auto, iznajmi, snađi se ahahaha
:lol:
Izgledam sa 400 godina bolje nego ti sa 31 😂
Dobro, videću neki polovan, HAHAHA, dogovoreno :lol:
Ausername
Posts: 185
Joined: Wed Jun 09, 2021 4:53 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Ausername »

Akkasha Come Back wrote: Tue Jul 27, 2021 5:18 pm
Izgledam sa 400 godina bolje nego ti sa 31
Jbg to je tačno.
Post Reply