SVAKODNEVICA, opšte stvari, sve i ništa

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by xxxana »

Akkasha Come Back wrote: Thu Jul 22, 2021 4:44 pm P.S.
Što inače znači na latinskom "Post Scriptum" /čita se "post skriptum"/ odnosno "Posle napisanog".

Šta htedoh...a, da, pa Vujakliju sam i guglala, tako da je isto.
Sve te stare knjige se mogu naći online.

I više neću da se proseravam, govoriću tako da izbegnem neke reči, razumem koliko može da iritira, pardon, nervira jer mene nervira kada neko tako priča a nema potrebe.
I meni je iritantno, kada su reci ovako nabijene, pa sustina posta izgubi znacaj
Ne treba preterivati, Stope
U knjigama me isto to nervira kod pojedinih pisaca, kada recenicu pretrpaju
Ne nastavljam sa citanjem, a ne znam zasto me to iritira, bas nema potrebe sto ti kazes Akasa
Ukusnije su mi kratke recenice, lepo spojene reci, ali ovo je forum
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

xxxana wrote: Thu Jul 22, 2021 7:14 pm
Akkasha Come Back wrote: Thu Jul 22, 2021 4:44 pm P.S.
Što inače znači na latinskom "Post Scriptum" /čita se "post skriptum"/ odnosno "Posle napisanog".

Šta htedoh...a, da, pa Vujakliju sam i guglala, tako da je isto.
Sve te stare knjige se mogu naći online.

I više neću da se proseravam, govoriću tako da izbegnem neke reči, razumem koliko može da iritira, pardon, nervira jer mene nervira kada neko tako priča a nema potrebe.
I meni je iritantno, kada su reci ovako nabijene, pa sustina posta izgubi znacaj
Ne treba preterivati, Stope
U knjigama me isto to nervira kod pojedinih pisaca, kada recenicu pretrpaju
Ne nastavljam sa citanjem, a ne znam zasto me to iritira, bas nema potrebe sto ti kazes Akasa
Ukusnije su mi kratke recenice, lepo spojene reci, ali ovo je forum
Eto, lepo rekla devojka. I nju nervira.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

Setih se jednom moj otac priča o registraciji auta i rekao je "...i zato prolongiram..."
Ja u fazonu šta reče?
"Odlažem"

E, takve stvari me nerviraju, gde jedna reč ima zamenu u jednoj reči. Zašto "prolongiram" kad može i postoji "odlažem"?

Druga stvar je kad kažem na primer "Parafraziraću", to znači "Reći ću svojim rečima onoliko koliko se sećam i to nije citat" što je čitava rečenica i u tom slučaju je "opravdano".

Moje mišljenje...
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu Jul 22, 2021 7:14 pm
I meni je iritantno, kada su reci ovako nabijene, pa sustina posta izgubi znacaj
Ne treba preterivati, Stope
U knjigama me isto to nervira kod pojedinih pisaca, kada recenicu pretrpaju
Ne nastavljam sa citanjem, a ne znam zasto me to iritira, bas nema potrebe sto ti kazes Akasa
Ukusnije su mi kratke recenice, lepo spojene reci, ali ovo je forum

Neces da stavis tacku, ni greskom. Samo kod "str." cini mi se. Nema veze, samo nek si ti str. :)

Akkasha Come Back wrote: Thu Jul 22, 2021 7:18 pm
Eto, lepo rekla devojka. I nju nervira.
Dobro de...

I sta ti fali sto sad znas sta su reperkusije? :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

Ne znam, nikako ne mogu da zapamtim reč 😂
Trebaće vremena, moraš ponoviti još koji put :lol:
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by yasujirozu »

Akkasha Come Back wrote: Thu Jul 22, 2021 2:31 pm Jao ljudi molim vas nemojte i od ove teme praviti "radio", idi muziku postavljaj na temi "o muzici i ćevapima", a ovde malo da pričamo..
ovo se odnosilio vrlo gadno na mene, a ne kužim čime sam te uvrijedio...

ok
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

yasujirozu wrote: Thu Jul 22, 2021 11:40 pm
Akkasha Come Back wrote: Thu Jul 22, 2021 2:31 pm Jao ljudi molim vas nemojte i od ove teme praviti "radio", idi muziku postavljaj na temi "o muzici i ćevapima", a ovde malo da pričamo..
ovo se odnosilio vrlo gadno na mene, a ne kužim čime sam te uvrijedio...

ok
Nisam htela nikoga da uvredim, u poslednje vreme "hodam forumom kao po jajima", u smislu da baš pazim da ne uvredim nikoga.

Nisi me uvredio, nego jednostavno na svu ovu našu zbunjenost, taman o nečemu krene i neko postavi pesmu, kontaš li da nije lično ništa?

Razgovori a onda odjednom prekid. A i inače se teško pokrenemo da uđemo dublje u neku temu- u ovom slučaju ne dublje nego pliće, svakodnevne stvari...

Ok je postaviti muziku, ok je pričati o skidanju sa Bupa, ok je postaviti citate, latinske ili ne, poenta je da bukvalno sve ima svoju temu, da ne kažem: mesto i vreme.
Vreme može uvek, 24 sata dnevno, a može i muzika na kraju nekog smislenog posta, a ne samo dve reči i link.

Opet-nismo svi isti. Ja volim da pričam, muziku svoju biram sama, ne mogu sebe prekinuti u razmišljanjima nekim linkom ka YouTube, ako me razumeš.

Slobodno postavljaj muziku ali ako može ovako. Pozdrav i nemoj nešto da se ljutiš.
User avatar
Makedonec
Posts: 48
Joined: Sun Oct 04, 2020 12:43 am
Location: Macedonia

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Makedonec »

Pozdrav svima,
Evo sa se javim, jer me Akkasha stalno kori što se ne javljam :) al pored problema i ne bih da ulazim u lične svadje i prepirke, jer ipak je poenta foruma pomoći i spodeliti svoje iskustvo, a ne lečiti komplekse i provocirati..eto, generalno to je razlog da se nisam javljao na opste teme.
Što se meni tice zadnje pola godine zivot mi podelio baš lose karte, nakon saobračajke dobijem na posao crevna infekcija, u kliniku nisu prepoznali bakteriju i dali mi obican antibiotik, krene malo bolje da nakon neko vreme, BAAAM…pritisak ode na 70 sa 50 i temperatura skoro 41 stepen, krenem u urgentnom i se onesvestim na ulazu na stepenice, sva sreca da je bila privatna klinika pa me odmah pokupili, da je bilo u državno ohladio bih se na te stepenice. ispalo da sam dobio sepsu, krenuli su odmah da mi menjaju krv, nekoliko razlicitih antibiotika i bog zna još koliko razlicitih lekova…srce mi na dva put stalo, drzali me u komu nekih sest dana dok su mi menjali krv, da ne bih dobio srcani udar. Nakon toga još jedno nedelju dana, svakog dana po pet-sest infuzije: vitamine, antibiotike, antiokoagunte i sta jos ne…smrsao sam za dve sedmice preko dvadeset kila, od skoro devedeset iz bolnice sam izasao sa jedva sezdeset cetiri kila, sreca da mi srce bilo prejako i nije se predalo, doktor mi je rekao da je neverovatno da posle takve sepse, takvog trovanja sam živ, niko u sali nije mislio da cu preziveti..al eto, izvukao sam glavu.
Sad se polako oporavljam, hvala bogu svi su mi organi u dobrom stanju, srce je odlicno samo jedva imam snage da prohodam desetak metara, nemogu povratiti kilazu,za zadnjih dva meseca sam jedva nakacio cetiri kila, al polako…korak za korak.
E i ovo sam bas hteo da napišem, dobio sam izvestaj iz klinike preko dvadeset stranice, kad sam izlazio posetio me direktor klinike i rekao mi da, da bi otisao na drzavno bio bi mrtav jos u prvih petnaes minuta, a da ne bih imao osiguranje (platio sam samo dveste evra fransizu, ostalo mi pokrilo osiguranje) sve sto mi uradili kostalo bi odprilike preko petnaes hiljada eura…žalosno u kakvu državu zivimo.
Eto to je od mene, nadam se da ste svi dobri.
Pozdrav i svako dobro svima
Fate whispered to the warrior,
you cannot withstand the storm
and the warrior whispered back,
I AM THE STORM!!!
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by yasujirozu »

Makedonec wrote: Fri Jul 23, 2021 12:57 am Pozdrav svima,
Evo sa se javim, jer me Akkasha stalno kori što se ne javljam :) al pored problema i ne bih da ulazim u lične svadje i prepirke, jer ipak je poenta foruma pomoći i spodeliti svoje iskustvo, a ne lečiti komplekse i provocirati..eto, generalno to je razlog da se nisam javljao na opste teme.
Što se meni tice zadnje pola godine zivot mi podelio baš lose karte, nakon saobračajke dobijem na posao crevna infekcija, u kliniku nisu prepoznali bakteriju i dali mi obican antibiotik, krene malo bolje da nakon neko vreme, BAAAM…pritisak ode na 70 sa 50 i temperatura skoro 41 stepen, krenem u urgentnom i se onesvestim na ulazu na stepenice, sva sreca da je bila privatna klinika pa me odmah pokupili, da je bilo u državno ohladio bih se na te stepenice. ispalo da sam dobio sepsu, krenuli su odmah da mi menjaju krv, nekoliko razlicitih antibiotika i bog zna još koliko razlicitih lekova…srce mi na dva put stalo, drzali me u komu nekih sest dana dok su mi menjali krv, da ne bih dobio srcani udar. Nakon toga još jedno nedelju dana, svakog dana po pet-sest infuzije: vitamine, antibiotike, antiokoagunte i sta jos ne…smrsao sam za dve sedmice preko dvadeset kila, od skoro devedeset iz bolnice sam izasao sa jedva sezdeset cetiri kila, sreca da mi srce bilo prejako i nije se predalo, doktor mi je rekao da je neverovatno da posle takve sepse, takvog trovanja sam živ, niko u sali nije mislio da cu preziveti..al eto, izvukao sam glavu.
Sad se polako oporavljam, hvala bogu svi su mi organi u dobrom stanju, srce je odlicno samo jedva imam snage da prohodam desetak metara, nemogu povratiti kilazu,za zadnjih dva meseca sam jedva nakacio cetiri kila, al polako…korak za korak.
E i ovo sam bas hteo da napišem, dobio sam izvestaj iz klinike preko dvadeset stranice, kad sam izlazio posetio me direktor klinike i rekao mi da, da bi otisao na drzavno bio bi mrtav jos u prvih petnaes minuta, a da ne bih imao osiguranje (platio sam samo dveste evra fransizu, ostalo mi pokrilo osiguranje) sve sto mi uradili kostalo bi odprilike preko petnaes hiljada eura…žalosno u kakvu državu zivimo.
Eto to je od mene, nadam se da ste svi dobri.
Pozdrav i svako dobro svima
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

Makedonec wrote: Fri Jul 23, 2021 12:57 am Pozdrav svima,
Evo sa se javim, jer me Akkasha stalno kori što se ne javljam :) al pored problema i ne bih da ulazim u lične svadje i prepirke, jer ipak je poenta foruma pomoći i spodeliti svoje iskustvo, a ne lečiti komplekse i provocirati..eto, generalno to je razlog da se nisam javljao na opste teme.
Što se meni tice zadnje pola godine zivot mi podelio baš lose karte, nakon saobračajke dobijem na posao crevna infekcija, u kliniku nisu prepoznali bakteriju i dali mi obican antibiotik, krene malo bolje da nakon neko vreme, BAAAM…pritisak ode na 70 sa 50 i temperatura skoro 41 stepen, krenem u urgentnom i se onesvestim na ulazu na stepenice, sva sreca da je bila privatna klinika pa me odmah pokupili, da je bilo u državno ohladio bih se na te stepenice. ispalo da sam dobio sepsu, krenuli su odmah da mi menjaju krv, nekoliko razlicitih antibiotika i bog zna još koliko razlicitih lekova…srce mi na dva put stalo, drzali me u komu nekih sest dana dok su mi menjali krv, da ne bih dobio srcani udar. Nakon toga još jedno nedelju dana, svakog dana po pet-sest infuzije: vitamine, antibiotike, antiokoagunte i sta jos ne…smrsao sam za dve sedmice preko dvadeset kila, od skoro devedeset iz bolnice sam izasao sa jedva sezdeset cetiri kila, sreca da mi srce bilo prejako i nije se predalo, doktor mi je rekao da je neverovatno da posle takve sepse, takvog trovanja sam živ, niko u sali nije mislio da cu preziveti..al eto, izvukao sam glavu.
Sad se polako oporavljam, hvala bogu svi su mi organi u dobrom stanju, srce je odlicno samo jedva imam snage da prohodam desetak metara, nemogu povratiti kilazu,za zadnjih dva meseca sam jedva nakacio cetiri kila, al polako…korak za korak.
E i ovo sam bas hteo da napišem, dobio sam izvestaj iz klinike preko dvadeset stranice, kad sam izlazio posetio me direktor klinike i rekao mi da, da bi otisao na drzavno bio bi mrtav jos u prvih petnaes minuta, a da ne bih imao osiguranje (platio sam samo dveste evra fransizu, ostalo mi pokrilo osiguranje) sve sto mi uradili kostalo bi odprilike preko petnaes hiljada eura…žalosno u kakvu državu zivimo.
Eto to je od mene, nadam se da ste svi dobri.
Pozdrav i svako dobro svima
Jeste, stalno ti zvocam da pišeš javno haha
Da ponovim- dobro je da je najgore prošlo, šta je tebe sve snašlo u poslednje vreme, pa gori si i od mene (ima tamo pre nekoliko stranica o mojim glavoboljama, ali to je ništa u poređenju sa tim kroz šta si ti prošao....)

Razumem u potpunosti zašto nisi pisao javno, u takvom stanju bi se tačno raspao, svađe, vređanje, znaš unapred da će tvoja muka biti ili ignorisana ili omalovažena pa i bilo bi tako nešto.

Ok, sad smo ovde.
Post Reply