SVAKODNEVICA, opšte stvari, sve i ništa

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

Dokle je ova vrućina ubila svaku volju vidi se po tome što ne samo da nemam volje za pisanjem nego ni za čitanjem.
Ono, dođem, vidim nema obaveštenja, rekoh "super".
Obično je bilo obrnuto, jedva sam čekala da se ljudi raspišu.

A krivo mi što propustih Olimpijske igre, hoću da se pojedem kako je to moguće, gde sam živela, na Marsu?

Kad čitam Stopove reakcije setim se sebe, i ja sam brate isto tako, maksimalno navijala punim srcem i plućima, doduše sada nema redovnog prenosa, nego samo snimke ubacuju, nemam pojma.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

P.S.
Nisam dobro napisala naslov, kaže se SVAKODNEVICA (bez ovog drugog N)

E smešno mi kad neko dođe i vidi u obaveštenjima da je neko napisao nešto, taman proradi radoznalost i onda vidi ovo ahahahahhshahaha! Nisam nameravala, slučajno! :lol:
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by StopBup »

Evo opet mene sa svakodnevicom. :)
Pre neki dan sam pao na tehnickom pregledu auta. 5 godina su najavljivali to poostravanje uslova za prolazak, i evo konacno u zadnje vreme ga primenjuju.
Zasto ovo pominjem? Zato sto sam svestan da imam jos da radim generalno na promeni obrazaca ponasanja, i prosto mi je dobro dosao i ovaj banalan primer, da me nesto ili neko stisne, da moram da uradim nesto sto u stvari i treba da se uradi. Izaslo me je nesto manje od 300 evra da sredim na autu te stvari za tehnicki, prvo sam se bio iznervirao, jer mi je ova sezona stvarno cupava, i cesto bude frke da ne znam gde cu pre, ali sve sam stigao da uradim, i sredio auto, danas sam prosao ponovljeni tehnicki, i sad imam full ispravan auto, na kojem radi svaki dugmic.
Ima stvari i sem auta za koje sam prilicno nemaran, a o kojima bih trebao vise da vodim racuna, ono, trebalo bi to da menjm kod sebe polako, i bez da me neko, ili nesto stisne.
Sta ima kod vas, je l' ima nesto sto bi ste podelili sa nama? :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Viktor89 »

StopBup wrote: Mon Aug 09, 2021 10:44 pm Evo opet mene sa svakodnevicom. :)
Pre neki dan sam pao na tehnickom pregledu auta. 5 godina su najavljivali to poostravanje uslova za prolazak, i evo konacno u zadnje vreme ga primenjuju.
Zasto ovo pominjem? Zato sto sam svestan da imam jos da radim generalno na promeni obrazaca ponasanja, i prosto mi je dobro dosao i ovaj banalan primer, da me nesto ili neko stisne, da moram da uradim nesto sto u stvari i treba da se uradi. Izaslo me je nesto manje od 300 evra da sredim na autu te stvari za tehnicki, prvo sam se bio iznervirao, jer mi je ova sezona stvarno cupava, i cesto bude frke da ne znam gde cu pre, ali sve sam stigao da uradim, i sredio auto, danas sam prosao ponovljeni tehnicki, i sad imam full ispravan auto, na kojem radi svaki dugmic.
Ima stvari i sem auta za koje sam prilicno nemaran, a o kojima bih trebao vise da vodim racuna, ono, trebalo bi to da menjm kod sebe polako, i bez da me neko, ili nesto stisne.
Sta ima kod vas, je l' ima nesto sto bi ste podelili sa nama? :)
Koji mi i sa kojim vama? Nemojmo se deliti.

Svakodnevica. Lično nisam znao da se tako kaže.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by StopBup »

Nisam ja ovde nikad forsirao neke podele. Mi forumasi, vi forumasi. Mozda sam mogao bolje da formulisem recenicu...

Akkasha, ja pratim Olimpijske igre od Atlante 1996.-e, tad sam se primio na kosarku.
Cudno mi je sto nisam upamtio Barselonu 1992.-e, imao sam 6 godina, a secam se svog zivota i kad sam bio jos mladji.
Secam se da je za mene, sto se tice sporta, tu sa pocetka "90.-ih, postojala samo Zvezada, Darko Pancev i ekipa. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

A Dule Savić? :lol:
Ma zezam se, zbog onih scena iz filma "Rane".

E baš sam pričala ovih dana, ustvari kakvih dana, meseci, o tom tehničkom pregledu. Ono nije "pooštravanje" ono je pljačka.

A tek kako voze danas, to je strašno, na 10 vozača dolazi 9 ludaka (tako bar kaže voditelj "Suludih vožnji").

Ja sam poslednji put vozila 2016.-te i to posle pauze od nekoliko godina, pa zbog toga nisam uzela auto u rent-a-car, nego odem u autoškolu i platim 10 sati/časova sa instruktorom da vidim baš umem li ja još uvek da vozim.

Ispostavilo se da umem da vozim, ali zamalo 2 puta da me udare, jednom na semaforu, jednom bočno kad sam skretala levo, ni u jednom slučaju nisam ja bila kriva, međutim dugo nisam vozila i zaključila na opštu žalost i instruktora i moje majke da ja nemam te reflekse više kao nekad. A plus ludaka koliko hoćeš.

Prošle godine mi je istekla vozačka i nisam je ni produžavala. Barem sam odgovorna i prema sebi i prema drugima, neću da vozim više. (Eto ubacismo i osećaj odgovornosti, dobro je!)
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by StopBup »

Nisu bas pljacka ti poostreni uslovi.
Bar iz mog iskustva. Bilo je troska da se sredi to na autu, ali ponovljeni tehnicki se nista ne placa, bar u ovoj firmi gde sam ja radio, a cuo sam da neki ponovo naplacuju tehnicki pregled, u koliko ne sredis auto u roku od 3 radna dana od datuma kada si pao. Ja sam presao taj rok, ali mi nista dodatno nisu naplatili, a uradili su ponovo komplet tehnicki.
Prosao tehnicki, otisao do S.u.p.-a, dobio nalepnicu i to je to.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Tue Aug 10, 2021 5:15 pm Nisu bas pljacka ti poostreni uslovi.
Bar iz mog iskustva. Bilo je troska da se sredi to na autu, ali ponovljeni tehnicki se nista ne placa, bar u ovoj firmi gde sam ja radio, a cuo sam da neki ponovo naplacuju tehnicki pregled, u koliko ne sredis auto u roku od 3 radna dana od datuma kada si pao. Ja sam presao taj rok, ali mi nista dodatno nisu naplatili, a uradili su ponovo komplet tehnicki.
Prosao tehnicki, otisao do S.u.p.-a, dobio nalepnicu i to je to.
Ja sam ex Yugoslavia generacija, meni je sve "pljačka" ako nije džabe :lol:
Šala, ali ima istine.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Tue Aug 10, 2021 10:57 pm
StopBup wrote: Tue Aug 10, 2021 5:15 pm Nisu bas pljacka ti poostreni uslovi.
Bar iz mog iskustva. Bilo je troska da se sredi to na autu, ali ponovljeni tehnicki se nista ne placa, bar u ovoj firmi gde sam ja radio, a cuo sam da neki ponovo naplacuju tehnicki pregled, u koliko ne sredis auto u roku od 3 radna dana od datuma kada si pao. Ja sam presao taj rok, ali mi nista dodatno nisu naplatili, a uradili su ponovo komplet tehnicki.
Prosao tehnicki, otisao do S.u.p.-a, dobio nalepnicu i to je to.
Ja sam ex Yugoslavia generacija, meni je sve "pljačka" ako nije džabe :lol:
Šala, ali ima istine.
Pa i nisi bas. Bila si klinka, pa nisi mogla Bog zna kako osetiti onaj visok standard, i finansijsko nazovi blagostanje. Ja ne volim taj sistem koji je tad vladao, bilo je para, ali smo se zaduzivali, nerealno je to funkcionisalo, i znalo se da ce puci kad tad, kao sto je i puklo.
Ti si bas bez veze generacija, hahaha, salim se malo, ali i jesi sto se tice te Jugoslavije kad je bilo jedno vreme bas para, i kad je bio visok standard, jer nisi mogla bas to da osetis, jer si bila mala, pa ti nije bilo bitno. Kad si ti postala devojka, vec je pocelo sranje.
Najvise je bilo para, i najvisi je standard bio od 1975.-e do 1990.-e.
Moja mama je krajem "70.-ih i na pocetku "80.-ih kao student, dobijala toliku stipendiju da nije mogla da je potrosi, vec je slala visak para kuci svojima. Tata je uvek vozio nova auta kao klinac i kao mladic, prvo polovno auto u zivotu mu je bilo 1991.-e, kad je vec pocelo sranje. Imali smo 1990.-e novog golfa dvojku, a 1991.-e, ficu, hahah. Ja se secam da sam u tom golfu voleo da se vozim u gepeku. :D Nekad sam, nekad sa bratom. Obojica smo mogli da stanemo u gepek golfa dvojke, i da nam bude dobro. Jednom smo se nogatali u tom gepeku, pa iskidali zice od zvucnika, bas se secam. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Makedonec
Posts: 48
Joined: Sun Oct 04, 2020 12:43 am
Location: Macedonia

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Makedonec »

StopBup wrote: Tue Aug 10, 2021 12:47 am
Secam se da je za mene, sto se tice sporta, tu sa pocetka "90.-ih, postojala samo Zvezada, Darko Pancev i ekipa. :)
DAAARKOOO PANCEEEEEV!!! :D :D :D
Fate whispered to the warrior,
you cannot withstand the storm
and the warrior whispered back,
I AM THE STORM!!!
Post Reply