EMOCIJE

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

NAPAD PANIKE me "sastavio" u prodavnici ispred zgrade jer sam se prethodno istresirala na šalteru Biroa.
Ustvari, šalter danas nije ni radio iako je ljudima pisalo u kartonu da dođu 4. Maja.
Strašno, zamalo se nisam onesvestila. Ovog puta sam stvarno mislila "Gotovo, padam!"
Ne znam kako sam se održala na nogama.

Nemam ni ovde sa kim da pričam. Ovo je treći put da pominjem problem sa dotičnim šalterom, a već sam i ranije pisala da me tamo redovno stignu anksioznost i napad panike.

Viktor i Ana su toliko egocentrični da obraćaju pažnju samo jedno na drugo i/ili kada se o njima piše. Malopre je @Makedonec napisao post Viktoru o delirijumu kroz koji je prošao neko koga on poznaje, Viktor post uopšte nije video, dok mu ja nisam rekla.

Malopre isto pisala o tome kako sam prošla danas, čim sam napisala nešto a da se ne tiče njih dvoje- nema odgovora, ko tebe šiša Akasha, samo kad treba savet "Gde je Akasha" "Pomozi Akasha"...
Ma i ja sam budala od koga ja očekujem neku potporu.

Neka ih... čovek uvek sazna na koga može ili ne može da se osloni kad mu neko zatreba. Eto, ja nemam nikoga ali možda je to i dobro. Nekako, taj momenat kad mi u glavi klikne: "Sama si!" me na neki način ojača, ne znam tačno kako da opišem emociju...kao nekakav priliv energije...

@Makedonec hoće da pomogne, kad je tu.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: EMOCIJE

Post by xxxana »

Akkasha Come Back wrote: Tue May 04, 2021 9:39 pm NAPAD PANIKE me "sastavio" u prodavnici ispred zgrade jer sam se prethodno istresirala na šalteru Biroa.
Ustvari, šalter danas nije ni radio iako je ljudima pisalo u kartonu da dođu 4. Maja.
Strašno, zamalo se nisam onesvestila. Ovog puta sam stvarno mislila "Gotovo, padam!"
Ne znam kako sam se održala na nogama.

Nemam ni ovde sa kim da pričam. Ovo je treći put da pominjem problem sa dotičnim šalterom, a već sam i ranije pisala da me tamo redovno stignu anksioznost i napad panike.

Viktor i Ana su toliko egocentrični da obraćaju pažnju samo jedno na drugo i/ili kada se o njima piše. Malopre je @Makedonec napisao post Viktoru o delirijumu kroz koji je prošao neko koga on poznaje, Viktor post uopšte nije video, dok mu ja nisam rekla.

Malopre isto pisala o tome kako sam prošla danas, čim sam napisala nešto a da se ne tiče njih dvoje- nema odgovora, ko tebe šiša Akasha, samo kad treba savet "Gde je Akasha" "Pomozi Akasha"...
Ma i ja sam budala od koga ja očekujem neku potporu.

Neka ih... čovek uvek sazna na koga može ili ne može da se osloni kad mu neko zatreba. Eto, ja nemam nikoga ali možda je to i dobro. Nekako, taj momenat kad mi u glavi klikne: "Sama si!" me na neki način ojača, ne znam tačno kako da opišem emociju...kao nekakav priliv energije...

@Makedonec hoće da pomogne, kad je tu. Jebiga, svrati na brzinu. A ovi miševi zbrisali u rupu. Miševi, gde ste?
Kako da ti pomognem kada ne kapiram zasto toliki problem imas sa salterom? Ne kapiram ni zasto ti se takve stvari desavaju.. Sta je tacno problem?
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: EMOCIJE

Post by xxxana »

Meni se to desava u guzvi, ne podnosim guzve, nevezano za saltere ili bilo koje drugo mesto
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: EMOCIJE

Post by Viktor89 »

Napisala si ovaj post na prosloj temi:
Akkasha Come Back wrote: Tue May 04, 2021 8:31 pm
Viktor89 wrote: Tue May 04, 2021 8:27 pm Zaboravio sam i ovo da joj ostavim ❤

Izvinjavam se.
:lol:
Lako je tebi sprdati se, ja sam danas bila na šalteru koji nije radio. Neću biti "sva svoja" do 11.-og.
Prvo moram da overim karton na birou, a posle zdravstvenu knjižicu u socijalnom.
Ko zna koliko puta ću morati da idem a procedura je maximalno jednostavna, ukucaju moj JMBG u comp i produže.
Ali zašto prosto kad možeš jebati ljude.
Reci mi u kom si delu ovog posta tražila pomoć i za šta? Potcenjuješ. Post nije izgledao kao da tražiš pomoć. Doneseš sud lako.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: EMOCIJE

Post by Viktor89 »

Akkasha Come Back wrote: Tue May 04, 2021 9:39 pm NAPAD PANIKE me "sastavio" u prodavnici ispred zgrade jer sam se prethodno istresirala na šalteru Biroa.
Ustvari, šalter danas nije ni radio iako je ljudima pisalo u kartonu da dođu 4. Maja.
Strašno, zamalo se nisam onesvestila. Ovog puta sam stvarno mislila "Gotovo, padam!"
Ne znam kako sam se održala na nogama.

Nemam ni ovde sa kim da pričam. Ovo je treći put da pominjem problem sa dotičnim šalterom, a već sam i ranije pisala da me tamo redovno stignu anksioznost i napad panike.

Viktor i Ana su toliko egocentrični da obraćaju pažnju samo jedno na drugo i/ili kada se o njima piše. Malopre je @Makedonec napisao post Viktoru o delirijumu kroz koji je prošao neko koga on poznaje, Viktor post uopšte nije video, dok mu ja nisam rekla.

Malopre isto pisala o tome kako sam prošla danas, čim sam napisala nešto a da se ne tiče njih dvoje- nema odgovora, ko tebe šiša Akasha, samo kad treba savet "Gde je Akasha" "Pomozi Akasha"...
Ma i ja sam budala od koga ja očekujem neku potporu.

Neka ih... čovek uvek sazna na koga može ili ne može da se osloni kad mu neko zatreba. Eto, ja nemam nikoga ali možda je to i dobro. Nekako, taj momenat kad mi u glavi klikne: "Sama si!" me na neki način ojača, ne znam tačno kako da opišem emociju...kao nekakav priliv energije...

@Makedonec hoće da pomogne, kad je tu.
Prvo, ne mislim da je zbog šaltera. Možda nešto ukorenjeno postoji. Ako je problem kakav opisuješ, popričaj sa stručnjakom. Uzroke možemo samo da nagađamo. Kao i Xana što ima frku u gužvi, postoji razlog što je tako.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

Viktor89 wrote: Tue May 04, 2021 10:03 pm Napisala si ovaj post na prosloj temi:
Akkasha Come Back wrote: Tue May 04, 2021 8:31 pm
Viktor89 wrote: Tue May 04, 2021 8:27 pm Zaboravio sam i ovo da joj ostavim ❤

Izvinjavam se.
:lol:
Lako je tebi sprdati se, ja sam danas bila na šalteru koji nije radio. Neću biti "sva svoja" do 11.-og.
Prvo moram da overim karton na birou, a posle zdravstvenu knjižicu u socijalnom.
Ko zna koliko puta ću morati da idem a procedura je maximalno jednostavna, ukucaju moj JMBG u comp i produže.
Ali zašto prosto kad možeš jebati ljude.
Reci mi u kom si delu ovog posta tražila pomoć i za šta? Potcenjuješ. Post nije izgledao kao da tražiš pomoć. Doneseš sud lako.
Donesem sud i lako i brzo jer sam pametna i brzo mislim.
Nije izgledao post kao da tražim pomoć? Dovoljno je bilo samo da počnem da pišem o sebi da nestanete.
Dobro, sledeći put ću na početku napisati "Kuku, danas sam išla na šalter" pa će valjda biti očiglednije.

Ja ne mlatim ovde praznu slamu i ne pišem Tra la La bila sam ovde/onde, čim nešto napišem valjda očekujem nekakav komentar.

Pozdrav i laku noć, hvala na pažnji.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

xxxana wrote: Tue May 04, 2021 9:47 pm Meni se to desava u guzvi, ne podnosim guzve, nevezano za saltere ili bilo koje drugo mesto
E, to je i kod mene.
Prvi put mi se desilo iste godine kad sam izašla iz "hotela" pa otišla na neki koncert na Trgu
Nisam ukapirala zašto, izgleda da jeste do gužve.

Posle toga više u gužvi nisam ni bila, a ovo sa šalterima je smešno kad se kaže ali u realnosti je zajebano.

Sad kad si pomenula gužvu, to sam potpuno zaboravila (jer je bilo samo tada i samo jednom) ali ima logike.
I ovo danas u prodavnici, baš je bila gužva.

Hvala ti, xxxana. Laku noć.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: EMOCIJE

Post by xxxana »

Akkasha Come Back wrote: Tue May 04, 2021 10:36 pm
xxxana wrote: Tue May 04, 2021 9:47 pm Meni se to desava u guzvi, ne podnosim guzve, nevezano za saltere ili bilo koje drugo mesto
E, to je i kod mene.
Prvi put mi se desilo iste godine kad sam izašla iz "hotela" pa otišla na neki koncert na Trgu
Nisam ukapirala zašto, izgleda da jeste do gužve.

Posle toga više u gužvi nisam ni bila, a ovo sa šalterima je smešno kad se kaže ali u realnosti je zajebano.

Sad kad si pomenula gužvu, to sam potpuno zaboravila (jer je bilo samo tada i samo jednom) ali ima logike.
I ovo danas u prodavnici, baš je bila gužva.

Hvala ti, xxxana. Laku noć.
Meni se desava i na visinama, a volim planinu vise od mora i to se postepeno razvilo, zbog cega, necu saznati nikad
Laku noc
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

Xxxana, sad kad si tako jasno rekla, lako mi je bilo i da skapiram i da nađem (rekoh, pametna sam 8-) )

Pošto i ti imaš problem sa gužvom, pročitaj ovaj deo sa interneta:

(Prvo da napravim uvod- Sanela može da potvrdi da ne grešim, ja ništa ne pišem ako nisam sigurna- AGORAFOBIJA, prvenstveno fobija "strah od otvorenog prostora" se danas koristi u još širem smislu i obuhvata i strah od ljudi i strah od gužve)

Agorafobija ima tendenciju razvoja od unutrašnje anksioznosti, do straha od odlaska bilo gde, ili bilo kakvog rada na mestima gde su se neprijatni događaji dešavali ranije. Ova dešavanja uvećavaju broj neugodnih iskustava, mesta na kojima su se dogodila, tako da osobe koje pate od agorafobije, nakon nekog vremena, uopšte ne izlaze iz kuće.

Ranije su mi se najgora iživljavanja i maltretiranja dešavala na šalterima. To je to.

Vidiš zašto insistiram da razgovaramo? Jedna tvoja rečenica je bila dovoljna da znam šta mi je, a to je već 60% rešenja problema.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

xxxana wrote: Tue May 04, 2021 10:41 pm
Akkasha Come Back wrote: Tue May 04, 2021 10:36 pm
xxxana wrote: Tue May 04, 2021 9:47 pm Meni se to desava u guzvi, ne podnosim guzve, nevezano za saltere ili bilo koje drugo mesto
E, to je i kod mene.
Prvi put mi se desilo iste godine kad sam izašla iz "hotela" pa otišla na neki koncert na Trgu
Nisam ukapirala zašto, izgleda da jeste do gužve.

Posle toga više u gužvi nisam ni bila, a ovo sa šalterima je smešno kad se kaže ali u realnosti je zajebano.

Sad kad si pomenula gužvu, to sam potpuno zaboravila (jer je bilo samo tada i samo jednom) ali ima logike.
I ovo danas u prodavnici, baš je bila gužva.

Hvala ti, xxxana. Laku noć.
Meni se desava i na visinama, a volim planinu vise od mora i to se postepeno razvilo, zbog cega, necu saznati nikad
Laku noc
Pobogu, xxxana, nemoj tako! Pa evo vidi mene, ja sam bukvalno za 10 minuta razmišljanja shvatila pola problema.
Nemoj da budeš lenja, pokušaj da se prisetiš, odgovor je sigurno negde u sećanju, kao što sam ja potpuno zaboravila na trg i svirku, ti si me podsetila.
Post Reply