EMOCIJE

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

Ljudi, vi verujete u sve što čitate? Nazovite me paranoikom ali ako je ovo stvarno žena i to još žena ovisnika...kao prvo, ovo je muškarac. A ko je, to već nemam pojma.
Prijatan vikend, da ne zaboravim.

Zanimljivog li foruma u svakom slučaju 😂😂😂😂😂😂👍👍👍👍👍👍
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

Sad videh Viktorov post- ZA sam da prekinemo priču o toj osobi.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

Dobro, "osobe" nema.
Što se emocija tiče prema ljudima uopšte, pre sam mnogo volela ljude, pisala sam o tome. U detinjstvu najviše.
Naivnost i neminovno razočaranje.
E, sad, da li ljudi postanu vremenom "prazni" jer su sebe previše emotivno davali ILI treba da zahvalim i na ovo malo emocija što mi je ostalo upravo tome što sam u prošlosti mnogo volela, a kad voliš to ti puni baterije a ne prazni.
Nisam načisto šta je od ovog dvoje bliže istini.

Na primer, moj pas mi je "napunio dušu" za barem 50 godina, mislim da bih bila daleko praznija da ga nisam nikad imala.

Ali valjda bi trebalo da pričamo o ljudima.

Interesantno je kada mi neko drugi otvori oči, desilo mi se to, da volim dečka a nemam pojma da ga volim. Bio je iz Novog Sada pa zato ja malo više gotivim tamo taj kraj, Vojvodinu i to.
Rekla sam i ovo više puta- nisam monogamna, nikad nisam bila u vezi samo sa jednim dečkom. Dobro, kapiram da je ovo čudno.
Tako jednom dok sam bila u vezi sa tim Novosađaninom, bila sam još pre njega duže od godinu dana i sa jednim momkom koji je studirao u Nišu, a ja sam živela u Beogradu.
Eto kako sam znači lako "hendlovala" 2 veze.
Jednom- dođem u Niš, sve ok, sve cool, oboje dobro raspoloženi, izašli, itd. Da pređem na poentu: krenemo da se ljubimo i ja nešto "ukočena", on primeti, prekinemo, pita jel' sve u redu- jeste, nastavi- opet počnemo i ja onako i smorena i iznenađena kažem:
Ne znam šta mi je?! Ne mogu!
On mi na to odgovori: "Voliš ga".
E, taj momenat neću zaboraviti nikad. Taj dečko mi je više bio prijatelj i "ljubavnik", oboje smo znali za veze ovog drugog.
I tako i jeste bilo. Ostanem u Nišu za vikend kod njega, ali samo drugarski.
Posle toga sam bila samo sa tim Novosađaninom i jedino sam tada bila monogamna. Volela sam tog dečka puno.

I tako je to trajalo...zavisnik teški ali sa osećanjem krivice i morala, tako nešto nisam nikad videla kod zavisnika ni pre ni posle.
I iskrenost.
Kaže mi on: "Grize me savest".
"Zašto?"
"Založio sam kevinu zlatnu narukvicu. Moram da povratim to danas."
I onda napravi neko delo, a narukvicu vrati kevi odakle je i uzeo.
Za sve tako.
E šta nas je uništilo...njegovi su, da bi ga sačuvali od heroina menjali stan za kuću na selu. I s'obzirom da njemu nije padalo na pamet da tamo živi, počeli smo da živimo maltene na Novosadskim ulicama.
Ja sam sve duže ostajala u NS a sve manje se vraćala u BG.
To je bio stvarno jedan strašno težak život koji bukvalno neprijatelju da ne poželiš, stalno gladna, stalno poluprljava, stalno u trku, stalno u potrazi za krovom nad glavom i tušem. Hranom. (Još sam žensko pa higijena...večito sam vukla ranac sa čistim vešom i osnovnim potrebama).

Hoćete li da nastavim?
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

Poenta mi je da ispričam dve stvari:
- iz ugla suovisnika
- u vezi emocija (voleti i granica gde ljubav više nije na prvom mestu)
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: EMOCIJE

Post by xxxana »

Pisi, Akasa
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

Evo, napisaću, kad sam već počela. Možda je trebalo pod "Suovisnici", ne znam. Neka Sanela premesti ako misli da treba tamo, zbunjujuće je jer sam bila i ja zavisnik.

E...posle nekih 5 meseci spadnem na oko 40kg, jednom sam se izmerila i imala sam 37kg. On je izgledao dobro. Ja sam imala problem kad "preglednim" da ne mogu uopšte posle da jedem, on nije imao taj problem, kad dođemo do hrane, on se baš najede. Bio je pre bi se moglo reći "vitak" nego mršav, dok sam ja bila čist kostur.

Imunitet mi je sve više opadao, a on je postajao pohlepan, megaloman, nikad dosta ničega, nikad dosta droge, nikad dosta para, nikad tren da se predahne, samo još, još, još...

Onda se razbolim već klasično, temperatura i groznica i sve mi se već smučilo i dođem kući da se oporavim. Ne znam tačno koliko vremena je prošlo, nije puno, odlučim da se skinem sa dopa i skinem se. Sa njim sam se svakodnevno čula i još uvek sam ga volela, to da naglasim.

Da skratim, idem na sam kraj priče.
Dođem vozom u NS, on me čeka sa jednim našim drugarem. Kažem "našim" jer je njegovo društvo postalo odavno i moje, odnosno "naše".
I taj je bio dobar lik. To što je bio dobar lik je isto bitno za ovu priču. Naime, tek sam stigla, nismo se videli sigurno mesec dana i ja sam imala "romantične planove" i nešto para, on je takođe imao para kod sebe, čini mi se ako se dobro sećam da je imao 300 evra, a ja oko 100.
Ljudi moji, pa tačno da je imao 30 a ja 10 bilo bi dovoljno, ali kako rekoh, njemu nikad dosta.
Krenemo ka "šteku" (i dop je imao kod sebe) i prolazimo pored jednog dvorišta i ženska tašna stoji u dvorištu na stolu. On kakav je, kaže u fazonu:
-" Vi se odmaknite ali budite u blizini, ako počne da me juri, znate šta treba"
(A "treba" da se "slučajno sudarimo" sa tim ko ga juri- hiljadu puta odrađen scenario)
Međutim- meni je tad stvarno "prekipelo". Dosta!
Imamo tolike pare, drogu, hoću malo mira. Ne mogu više da živim tako.
Ni ovaj naš drug nije bio za "akciju".
Moj dečko prokomentariše da smo slabići i da će sam i otrča tamo.

Ovaj naš drug me tačno pročitao (da ću da se okrenem i vratim u Beograd), samo me zagrlio i to je bilo to.
- Taman stižeš na voz....za 15 minuta.
- Taman...

I tako sam stigla na voz 5 minuta pre polaska.

Neko vreme se uopšte nismo čuli, ali me zvao taj drug. Kaže, da je moj dečko trčao do stanice ali je zakasnio, već sam otišla. Kaže da je plakao kao kiša. Ali da je znao u dubini duše da ću ga ostaviti, samo nije očekivao da će to biti baš tad.

Sve se ovo desilo 2005. Tada sam "zakačila" i HCV.

Toliko o ljubavi. Patila jesam, i on je. Čuli smo se telefonom još 2 godine skoro svakodnevno, ali smo razgovarali kao da sam ja na drugom kraju sveta, jer smo bili svesni da se više nikada nećemo videti, barem ne kao par.

Videla sam ga jednom još, sa roditeljima je prolazio kroz Beograd, pa smo se našli, njegovi su na to pristali ali na pola sata, ja ga "pokupila" iz kafića gde su me čekali i on je pravio sranja čak i tada, 2 i po sata su njegovi čekali, poludeli ljudi, zamalo nisu otišli i ostavili ga.

Posle je otišao u zatvor, nisam to ni znala a skoro istovremeno sam tražila da idem i ja, pre pravosnažnosti tako da smo takoreći istovremeno otišli oboje na nekoliko godina i izgubili kontakt.

To je cela priča. Skoro...
User avatar
Makedonec
Posts: 48
Joined: Sun Oct 04, 2020 12:43 am
Location: Macedonia

Re: EMOCIJE

Post by Makedonec »

@Ljubavni čaj pišete da svako treba da se otvori, a vi niste ništa rekli nit objasnili o sebi, i samo dajete neke kritike i prodajete pamet. Naravno da ce Akassha posumnjati u vas, što je sasvim na mestu.
Svakako je forum anoniman, pišite u kakvu ste vezu s ovisnikom, od čega je ovisan, koliko dugo, pišite o vas i vaše iskuatvo sa supstanicjama, rekli ste da imate iskustva..eto otvorite se i vi kako što kažete drugima da urade, pa onda možete očekivati nekakva normalna komunikacija.
Fate whispered to the warrior,
you cannot withstand the storm
and the warrior whispered back,
I AM THE STORM!!!
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: EMOCIJE

Post by xxxana »

Ne znam koliko vezu iz takvog sveta mozemo uzeti kao primer veze.. Muskarci su tu bas slicni, kao balvani, samo nesto petljaju, nesto traze.. Nema tu ljubavi, samo neka bolesna povezanost.. To se shvati kada ode u zatvor, jer nema druge nego da zavrsi tamo ili kada je udaljen da imas prostora za sebe i da razmislis o svemu
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: EMOCIJE

Post by Viktor89 »

xxxana wrote: Sat May 15, 2021 4:51 pm Ne znam koliko vezu iz takvog sveta mozemo uzeti kao primer veze.. Muskarci su tu bas slicni, kao balvani, samo nesto petljaju, nesto traze.. Nema tu ljubavi, samo neka bolesna povezanost.. To se shvati kada ode u zatvor, jer nema druge nego da zavrsi tamo ili kada je udaljen da imas prostora za sebe i da razmislis o svemu
Hej, lakše malo.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: EMOCIJE

Post by xxxana »

Viktor89 wrote: Sat May 15, 2021 5:03 pm
xxxana wrote: Sat May 15, 2021 4:51 pm Ne znam koliko vezu iz takvog sveta mozemo uzeti kao primer veze.. Muskarci su tu bas slicni, kao balvani, samo nesto petljaju, nesto traze.. Nema tu ljubavi, samo neka bolesna povezanost.. To se shvati kada ode u zatvor, jer nema druge nego da zavrsi tamo ili kada je udaljen da imas prostora za sebe i da razmislis o svemu
Hej, lakše malo.
Izvini, molim te
Post Reply