EMOCIJE

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: EMOCIJE

Post by xxxana »

Subotom ne spavam
Ljubavni čaj
Posts: 30
Joined: Thu Apr 29, 2021 2:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Ljubavni čaj »

Viktor89 wrote: Sun May 09, 2021 12:30 am
Ljubavni čaj wrote: Sat May 08, 2021 10:39 pm
Viktor89 wrote: Sat May 08, 2021 10:17 pm
Naravno da nije moguće. Imam dug o kome ne mogu javno da govorim. O onome što je moja porodica prethodno činila da me iz istih izvadi, ne mogu javno da govorim. O problemima koji su tu nastali, takođe. Ne mislite da ste pametni i da sve shvatate. Iz svog iskustva reagujete, moje nemate. Niste vi isprobali nikakav recept i ne znate o čemu pišete.
Tipično polagano agresivno proračunato. A to je tek santa leda. Kakvih li tek problema ima ispod. Mene ne možete zastrašiti svojim frazama. Gledajte, samo jedno pitanje na koje je odgovor da ili ne, Vi pišete cijeli tekst o tome kako nemam iskustva. Ponavljam Vam da imam iskustva. Ponavljam Vam drugi put da financije nisu familiji bitne. Pitam Vas opet pijete li? Sta Vam nije jasno?
Na sreću, ipak svojoj glavom mogu razmišljati i donositi odluke koje ne rasturaju familiju, a o udaranju flašama po glavi, iskreno nisam nikad.
Razumijete, nije pitanje bilo o mojoj pameti, nego pijete li večeras alkohol. Vrlo jednostavno pitanje.
Pohvala za vas. Psihoterapeuti bi zavideli vašoj moći da sagledate stvari kroz par postova. Posebno oni, što tu godine ulože.

Nemam nameru zastrašiti vas. Siguran sam da kockara u kući nemate. Da, pijem, da ne bih otišao u kocku. Odem li, kraj. Ne možete me tu razumeti.

Ne mogu da odem na lečenje dok ne skupim ceo iznos, sada me mesečno košta i to me usporava. Da li treba da odem i mojima to ostavim? Šta mi predlažete sa vašim iskustvom?
Savjetujem Vam da pregazite svoj ponos i napravite ono što je svima vama zajedničko. Da ne budete kukavica. Da isključite podatkovni promet i vratite se u surovu stvarnost. Da skupite hrabrost i obratite se familiji za pomoć. Ovako srljate u još veće probleme uz potporu gospođe xxxane. Vi ste do prije foruma imali osobe koje su Vam do sada bila podrška, zar ne?
Kako ne uviđate da Vi ovdje očijukate sa ovisnicom?
Skupite hrabrosti i obratite se onima kojima je zaista stalo do Vas i koji Vas izvrsno poznaju. Kada ste kao familija na okupu, zajedno ste jači. To je jedini ispravan put. I naravno, priznati svoje slabosti, a ne glumiti nekoga koji Vi to niste.
Finansije? Vjerujte da je jedino ono što Vaši najmili žele da Vam pomognu i da ne umrete. Precjenjujete svoje mogućnosti, a sve pod okriljem lažnog samopouzdanja i neimanja hrabrosti svojima reći da ste opet zaglibili. Ionako svi oni to znaju, a bježeći od istine, svaki dan će Vam njima to priznati biti još teže i neizvodivije.
Potjcenjujete da nemam iskustva. Mogu reći da imam ulično ponašanje i ovisnost kao i suzivot sa ovisnikom u malom prstu.
A skakanje iz jedne ovisnosti u drugu mi je također poznato. A navodni pokušaj zaštite familije na način da nam prešćujete vaše probleme ne vodi ničemu dobrome.
Morate shvatiti da mi vas prihvaćamo takvi kakvi jeste a ne kako vjetar puše.
Razmislite.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

xxxana wrote: Sun May 09, 2021 2:36 am
Akkasha Come Back wrote: Sat May 08, 2021 8:12 pm
xxxana wrote: Sat May 08, 2021 7:09 pm Vidis Akasa, ja napisem situaciju koja se desavala pre 2013 u kuci, nadovezem se na Viktorovu pricu i ti od toga napravis film o meni
Majka i ja ne mozemo da pricamo, jer i jedna i druga burno reagujemo i ode u svadju i pogresan pravac price, ti to prevedes kao “losu majku”, ja nigde nisam napisala da je ona losa, tako je i Licanin shvatio, vec da me njene reakcije izbace iz koloseka kada pricamo o narkomaniji
I sto meni treba da pisem o problemu, kada prica uvek ode na pogresnu stranu i ranije su to radili ovde i problem ode u drugi plan i vrse se procene i analize, meni to ne treba
Da li ti znaš šta si upravo rekla? Ovo je oooogroman napredak, ili nije napredak jer si možda i pre znala ali nisi rekla pa kako da stvorim sliku kad samo ponekad neki detaljčić vidim?
Zbog toga sam ti i rekla da grešiš što pišeš po inboxu sa bilo kim, dok nas je bilo više nešto je stvarno moglo da se uradi, shvati.
Ovako se stvarno "pravi film".
Nemoj sad da se naljutiš, ali @Ljubavni čaj je u pravu da gubiš vreme na forumu radeći ovako.
Ja stvarno ne razumem odakle u onom tvom toliki otpor da ti kažeš javno o sebi nešto, to nije normalno da te tako "drži za sebe", opet, što reče @Ljubavni čaj, mogu i ja sad da kažem da uopšte nisam ona osoba iz 2005 ili da izmislim da sam Đorđe Trbović ali ti bolje od mene valjda znaš šta radiš, ja jedino mogu da pravim filmove jer je nemoguće skapirati iz ovog što javno pišete, vidi se da je teška interna stvar.
Stvarno pokušaj da saslušaš majku, bez reakcije, eto nateraj se da istrpiš šta ima da kaže, možeš valjda toliko da učiniš za obe, ILI mlati praznu slamu i kucaj o majci koja je na nekoliko metara od tebe.

Nisi se ti meni džabe obratila, razmisli i o tome. Post ti bukvalno vrišti upomoć samo ja ne znam kako da ti pomognem više od ovoga što sam sad rekla. Nemoj da plačeš, nešto imam takav osećaj. Polako, sredićeš se ti.
Upravo govoris da dajes sebi za pravo da stvaras sliku na osnovu detaljcica koji PONEKAD vidis.. Tako si ih sama nazvala i od “ponekad” napravila analizu
Sta je moglo da se uradi kada nas je bilo vise?
Da ti kazem, moze?
Napisem problem, nadoveze se njih vise, ne radi se o problemu, vec o talogu koji nose isti oni koji udju u raspravu sa mnom, a kasnije voznjom i u medjusobnu
Akasa, zaboravljas da je ovo forum gde smo svi u problemima
Osoba iz 2005 nema magije da budes, godine su u pitanju, a u svakoj vidimo razliku, bar ja
Za savet za majku, hvala
Kad si u pravu, u pravu si.
Samo mala ispravka (uvek dođe do nesporazuma)
Nije "dajem sebi za pravo" nego se slika sama od sebe stvori.
Drugo- htela sam da kažem da sam mogla izmisliti da sam ona osoba koja je ovde pisala 2005, a da sam ustvari muškarac (Đorđe Trbović, lupila ime i prezime, da se nadovežem na ono što je rekla @Ljubavni čaj)

Što se tiče saveta za majku, evo ja upravo radim dve radnje istovremeno, pitala majku šta je bilo juče u seriji (turska serija koja mene savršeno ne interesuje, ali ona gleda, pa zbog nje pitam) i tako istovremeno pišem i pričam sa njom.

Ostavim telefon na momente da ustanem da vidim jel mi proključala voda (za infuziju, "Orosal"), majka pravi prženice za "prvu pomoć", da stavim bilo šta u usta da se ne onesvestim, hrane u kući nema pa ću da idem za pola sata u par prodavnica- rutina, eto.

Popodne ako uletim na forum, isto je tako, sedim u dnevnoj sobi i istovremeno i pričam sa majkom i kucam ovde.

Tako se ona ne oseća zapostavljeno i nekako mi više i veruje kad provodim vreme sa njom.

To je to. Nauči se u životu saslušati i ono što te uopšte ne zanima. Jebiga, ona je prošla pakao zbog mene svojevremeno. Ona me rodila, gajila, treba to na neki način uzvratiti iako niko od nas "nije tražio da se rodi".

*******
Nešto primećujem da ovaj forum počinje da me dotiče, u smislu da se nerviram, pa mi još samo to fali.

*****Sad ionako nemam više vremena, da jedem, pa spisak i napolje. (Imam ja i dalje problem da sam na ivici nesvesti u prodavnicama ako su veće i naročito ako je gužva, ali idem. Makar se srušila. Valjda u tome i jeste fazon, ići uprkos tome što znam da me neka mesta "stresiraju".
Sa šalterima sam završila, uspela sam.

*****
@Ljubavni čaj
Vi mi delujete kao jaka i pomalo autoritativna osoba pa vaš partner verovatno ima neki strah od vaših napada.
Svaka čast što ste mnoge stvari primetili, ali fali vam malo fleksibilnosti. Takvi kakvi ste "kruti", da sam ja vaš dečko i ja bih se krila od vas, vi mislite da ste sve shvatili a ustvari niste shvatili ništa.
Uhvatili ste se Viktora valjda projektujući na jedinog muškarca ovde svoja pitanja, on vam još i odgovori, čovek nema para za "sad i odmah", to jeste argument i nemojte ga više vređati. Nije vam on kriv.

*****
Odoh. Poz!
Ljubavni čaj
Posts: 30
Joined: Thu Apr 29, 2021 2:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Ljubavni čaj »

xxxana wrote: Sat May 08, 2021 11:23 pm
Ljubavni čaj wrote: Sat May 08, 2021 8:34 pm
Akkasha Come Back wrote: Sat May 08, 2021 8:12 pm
Da li ti znaš šta si upravo rekla? Ovo je oooogroman napredak, ili nije napredak jer si možda i pre znala ali nisi rekla pa kako da stvorim sliku kad samo ponekad neki detaljčić vidim?
Zbog toga sam ti i rekla da grešiš što pišeš po inboxu sa bilo kim, dok nas je bilo više nešto je stvarno moglo da se uradi, shvati.
Ovako se stvarno "pravi film".
Nemoj sad da se naljutiš, ali @Ljubavni čaj je u pravu da gubiš vreme na forumu radeći ovako.
Ja stvarno ne razumem odakle u onom tvom toliki otpor da ti kažeš javno o sebi nešto, to nije normalno da te tako "drži za sebe", opet, što reče @Ljubavni čaj, mogu i ja sad da kažem da uopšte nisam ona osoba iz 2005 ili da izmislim da sam Đorđe Trbović ali ti bolje od mene valjda znaš šta radiš, ja jedino mogu da pravim filmove jer je nemoguće skapirati iz ovog što javno pišete, vidi se da je teška interna stvar.
Stvarno pokušaj da saslušaš majku, bez reakcije, eto nateraj se da istrpiš šta ima da kaže, možeš valjda toliko da učiniš za obe, ILI mlati praznu slamu i kucaj o majci koja je na nekoliko metara od tebe.

Nisi se ti meni džabe obratila, razmisli i o tome. Post ti bukvalno vrišti upomoć samo ja ne znam kako da ti pomognem više od ovoga što sam sad rekla. Nemoj da plačeš, nešto imam takav osećaj. Polako, sredićeš se ti.
Ma mislim, nije mi mjesto ovdje, ne pripadam tom miljeu, ali vidim kada netko ovdje traži utočište bježeći od stvarnosti i problema koje život nosi, a gdje još kad je ovisnost u pitanju i deklarirani recidivisti kao što to i je gospođa xxxana. Nemam vremena trošiti vrijeme na nekog tko traži internetsku pažnju i tepanje a nema hrabrost promijeniti se da sa ženom koja ju je rodila ne može da utroši vremena i truda i sa realne strane sagleda zašto majka ima tako nepovjerljiv odnos sa njom. Zar gospođa nije u recidivi do neki dan bila? Olako prihvaća svoje asocijalno ponašanje i recidiva,a ne razmišlja koliko to sve pogađa majku koja ju je donijela na svijet. Moje skromno mišljenje je da je gospođa teški egocentrik koja od istine svjesno bježi u krilo osobe koja će joj tepati sve ono što ona želi čuti,a to je sve samo ne istina. Vjerujem i u privatnim porukama to još više dolazi do izražaja.
Ovo govorim zato što sam se već susretala sa svim ovime,a ipak nadajući se da je sve drugo, a samo ne droga. A droga je.
Mislite da ste mudriji i pametniji od nas naivnih normalnih a toliko ste ustvari prozirni da ni ne zaslužujete bolji tretman dok ne pokažete volju za cjelokupnom promjenom.
Gubim svoje vrijeme naravno svjesno na nešto na što ne mogu ovdje utjecati i sada prestajem i vraćam se u stvarnost gdje su moji stvarni problemi uzrokovani ne mojom krivicom. I ne pada mi se napamet mijenjati radi tuđih grešaka i neodlučnosti. I laganja naravno.
Razmislite...
Po cemu mislite da ja olako prihvatam recidiv? Ne branim zavisnike, ali i zavisnik sebe dovede u psihicko i emocionalno stanje, koje mislim da ne mozete da shvatite, postupa odatle, a tesko je
Za razliku od zavisnika, vama nece pasti na pamet da probleme resavate kao zavisnik i nikada necete saznati sta moze zavisnika u nekom trenutku navesti na recidiv
Gospođo xxxana,
i sami ste dovoljno razumna osoba da uviđate da olako prelazite preko Vaših recidiva.
Kako? Na način da koristite svoju nevino-šarmantnu stranu koju ste koristili i na "ulici". Glumite nevinašce koju svaka sitnica ili "nepravda" povrede. I sami sebe poznate da znate da je to tako. To koristite kao obrambeni mehanizam ovdje, a preslikali ste ga i na odnos u obitelji.
Pr. otac je razuman jer me shvaća( popušta i podilazi), a s majkom ne možete jer dolazi do svađe(govori istinu).
Pr. gospodin Viktor Vam govori ono što želite čuti, a nekog drugog tko Vam govori istinu smatrate provokatorom.
Dakle, koristite mehanizme uličnog ponašanja i preživljavanja, a problem je još uvijek tu.
Moje prisustvo i motivi ovdje? Da shvatite da niste napušteni i neshvaćeni koliko god se svima vama činilo da vas ne razumijemo.
Za razliku od vas mi od problema ne bježimo nego ga rješavamo na ispravan način.
Životni primjer: ako osoba neće test, neću ga niti ja. Sve što smo pronašli u kući a nama je nepoznanica, idemo kroz razgovor toliko koliko je potrebno da se osoba prvo oslobodi straha, drugo, ako može da sam kaže što je to i trece, zajednički ići kod stručnjaka koji je kompetentan za borbu protiv ovisnosti da se problem prvo detektira,a kroz vrijeme rješava sa stručnim osobljem. Familija mora biti uključena, a to Vam govorim iz iskustva jer nema niti jednog načina negiranja problema,a koji već neznam. Zato Vam i govorim da ovdje samo gubite vrijeme, a od pogrešnih ljudi tražite pažnju i razumijevanje.
Žene imaju sklonost i u običnom životu da se tako izrazom, plijeniti pažnju i iskorištavati ljude da dođu do nekih svojih neostvarenih ciljeva i prikrivati na taj način svoje neznanje i nedostatke.
Vi ste tipičan primjer izbjegavanja rješavanja svojih problema. Zvuči surovo, ali Vi isto kao i ja vidite i znate da je to tako.
Nemojte mi ovo uzeti za zlo. A i možete. Mogu podnijeti bijes nemoćne i izgubljene osobe.
Hiljadu puta mi je došlo da dignem ruke od svega. Ne mogu. Ne gledam ovisnost kao nešto užasno, mada iz ugla nekoga koji nema ovisnika u familiji zvuči zasigurno grozno i očajno. Gledam da je to bolest, recidivirajuća ali znam da se ako postoji volja, iskrenost i ljubav, može pobijediti.
Vi da promijenite svoje ponašanje i da snizite Vas ego, bili biste sretna i zadovoljna žena u stvarnom životu sa svojom stvarnom familijom. Najlakše je reći da Vi nikako ne možete sa primjer majkom. Pokušajte se staviti u njen položaj i shvatiti koliko je majka u svemu tome izgubljena a Vi uopšte ne surađujete. Vi ste ta osoba koja stvara probleme i Vi se morate mijenjati a ne pokušavati majku mijenjati. Olakšanje napokon i njoj i sebi a ne bježati u 4 zida i teretanu ili u virtualni zagrljaj ovisnika koji također nema hrabrosti suočiti se sa svojom familijom. I tu ste se vas dvoje našli i odgovarate kao takvi jedno drugome. Ovisnik ovisnika razumije itekako dobro pogotovo ako imaju zajednički problem o kojem pričaju ali ga nikad neće riješiti. Vjerovatno dobivate najbolje savjete kad je gospodina Viktora već uzelo piće. Uostalom i sami znate kad uzmete drogu prvo što radite je da olako pričate baš o svim problemima koji vas tište s nekom dozom olakšanja. Naravno to traje samo u onih prvih 10tak minuta od uzimanja opijata. Kako to znam? Jednostavno znam.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: EMOCIJE

Post by Viktor89 »

Vi ste ušli ovde da shvatimo mi da nismo napušteni? Da vi imate hrabrosti, koliko to ovde pokazujete, trošili bi ste se tamo gde treba. Možemo mi ovako. Samo vi svoju stranu ne vidite. Zašto ste se ulogovali? Nemoć? Sve držite u malom prstu. Zašto vam ovo treba? Zašto ste se uhvatili Xane i mene? Znate zašto. U nama vidite problem, što u kući imate. Da li mi sada treba to da shvatimo kako vi shvatate nas? Foruma što se tiče.

Uzeo sam novac na kamatu. Moram da ostanem napolju da radim. Shvatate li vi to? Nije opravdanje. Ne treba da mi pričate šta da radim, ne znate ništa o mojoj porodici i meni.
Ljubavni čaj
Posts: 30
Joined: Thu Apr 29, 2021 2:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Ljubavni čaj »

Akkasha Come Back wrote: Sun May 09, 2021 11:23 am
xxxana wrote: Sun May 09, 2021 2:36 am
Akkasha Come Back wrote: Sat May 08, 2021 8:12 pm
Da li ti znaš šta si upravo rekla? Ovo je oooogroman napredak, ili nije napredak jer si možda i pre znala ali nisi rekla pa kako da stvorim sliku kad samo ponekad neki detaljčić vidim?
Zbog toga sam ti i rekla da grešiš što pišeš po inboxu sa bilo kim, dok nas je bilo više nešto je stvarno moglo da se uradi, shvati.
Ovako se stvarno "pravi film".
Nemoj sad da se naljutiš, ali @Ljubavni čaj je u pravu da gubiš vreme na forumu radeći ovako.
Ja stvarno ne razumem odakle u onom tvom toliki otpor da ti kažeš javno o sebi nešto, to nije normalno da te tako "drži za sebe", opet, što reče @Ljubavni čaj, mogu i ja sad da kažem da uopšte nisam ona osoba iz 2005 ili da izmislim da sam Đorđe Trbović ali ti bolje od mene valjda znaš šta radiš, ja jedino mogu da pravim filmove jer je nemoguće skapirati iz ovog što javno pišete, vidi se da je teška interna stvar.
Stvarno pokušaj da saslušaš majku, bez reakcije, eto nateraj se da istrpiš šta ima da kaže, možeš valjda toliko da učiniš za obe, ILI mlati praznu slamu i kucaj o majci koja je na nekoliko metara od tebe.

Nisi se ti meni džabe obratila, razmisli i o tome. Post ti bukvalno vrišti upomoć samo ja ne znam kako da ti pomognem više od ovoga što sam sad rekla. Nemoj da plačeš, nešto imam takav osećaj. Polako, sredićeš se ti.
Upravo govoris da dajes sebi za pravo da stvaras sliku na osnovu detaljcica koji PONEKAD vidis.. Tako si ih sama nazvala i od “ponekad” napravila analizu
Sta je moglo da se uradi kada nas je bilo vise?
Da ti kazem, moze?
Napisem problem, nadoveze se njih vise, ne radi se o problemu, vec o talogu koji nose isti oni koji udju u raspravu sa mnom, a kasnije voznjom i u medjusobnu
Akasa, zaboravljas da je ovo forum gde smo svi u problemima
Osoba iz 2005 nema magije da budes, godine su u pitanju, a u svakoj vidimo razliku, bar ja
Za savet za majku, hvala
Kad si u pravu, u pravu si.
Samo mala ispravka (uvek dođe do nesporazuma)
Nije "dajem sebi za pravo" nego se slika sama od sebe stvori.
Drugo- htela sam da kažem da sam mogla izmisliti da sam ona osoba koja je ovde pisala 2005, a da sam ustvari muškarac (Đorđe Trbović, lupila ime i prezime, da se nadovežem na ono što je rekla @Ljubavni čaj)

Što se tiče saveta za majku, evo ja upravo radim dve radnje istovremeno, pitala majku šta je bilo juče u seriji (turska serija koja mene savršeno ne interesuje, ali ona gleda, pa zbog nje pitam) i tako istovremeno pišem i pričam sa njom.

Ostavim telefon na momente da ustanem da vidim jel mi proključala voda (za infuziju, "Orosal"), majka pravi prženice za "prvu pomoć", da stavim bilo šta u usta da se ne onesvestim, hrane u kući nema pa ću da idem za pola sata u par prodavnica- rutina, eto.

Popodne ako uletim na forum, isto je tako, sedim u dnevnoj sobi i istovremeno i pričam sa majkom i kucam ovde.

Tako se ona ne oseća zapostavljeno i nekako mi više i veruje kad provodim vreme sa njom.

To je to. Nauči se u životu saslušati i ono što te uopšte ne zanima. Jebiga, ona je prošla pakao zbog mene svojevremeno. Ona me rodila, gajila, treba to na neki način uzvratiti iako niko od nas "nije tražio da se rodi".

*******
Nešto primećujem da ovaj forum počinje da me dotiče, u smislu da se nerviram, pa mi još samo to fali.

*****Sad ionako nemam više vremena, da jedem, pa spisak i napolje. (Imam ja i dalje problem da sam na ivici nesvesti u prodavnicama ako su veće i naročito ako je gužva, ali idem. Makar se srušila. Valjda u tome i jeste fazon, ići uprkos tome što znam da me neka mesta "stresiraju".
Sa šalterima sam završila, uspela sam.

*****
@Ljubavni čaj
Vi mi delujete kao jaka i pomalo autoritativna osoba pa vaš partner verovatno ima neki strah od vaših napada.
Svaka čast što ste mnoge stvari primetili, ali fali vam malo fleksibilnosti. Takvi kakvi ste "kruti", da sam ja vaš dečko i ja bih se krila od vas, vi mislite da ste sve shvatili a ustvari niste shvatili ništa.
Uhvatili ste se Viktora valjda projektujući na jedinog muškarca ovde svoja pitanja, on vam još i odgovori, čovek nema para za "sad i odmah", to jeste argument i nemojte ga više vređati. Nije vam on kriv.

*****
Odoh. Poz!
Ako živite s osobom koja se nesigurno i labilno ponaša, naravno da kao osoba moram biti psihički jaka jer da nisam nikada ne bismo niti riješili problem, a niti bi netko tko nema čvrst stav živio sa ovisnikom.
Nikoga ne vrijeđam niti imam tu namjeru. To su Vaši životi i Vi sami morate odabrati što je najbolje za Vas. Da li uključiti familiju naravno da je to na Vama.
Samo Vam želim prikazati da mi kao osobe koje žive sa ovisnicima nismo bas naivni i da smo vrlo dobro upućeni u Vaše probleme. Nikoga ne želim uvrediti. Sve su to Vaši odabiri i postupci a koje ovdje može pročitati i vrlo jednostavno sve shvatiti svaka osoba koja se iti malo razumije u problem ovisnosti.
Ništa osobno. Neću se više miješati u Vaše virtualno lažne živote.
Izvinjavam se na smetnji, a i pametnije mi je vreme i živce posvetiti mojim ukućanima. Niste u pravu gospođo Akasha da sam tvrda i autorativna osoba, dapače, imam strah od ovisnosti ali ako je opet prisutna ne gledam na nju kao da je smak svijeta nego pokušavam, a i uspijevam kroz puno truda i muke nekako doprijeti i dokučiti gdje je opet zapelo i to zajednički rješavati. Bez osude tipa " ah opet pad, opet borba, opet muka i kad" mada mi priznajem to i prvo padne napamet. Vjerujte nije lako, a uvijek novi,novi i novi problemi s kojima se nismo susretali. Ali kažem, od ovisnika me ništa više ne može iznenaditi .
Ah da, ponašali bi ste se i Vi autorativno kada ste svjesni da ako dignete ruke od ovisnika, gubite cijelu familiju, a familija je kod nas sve. I dobro i loše. Svim snagama se truditi da familija ne izgubi člana ma kakav on bio. To je smisao života, a ne dopustiti da izgubljenog čovjeka pojede njegova slabost. Također mu dati do znanja da je on jako važan član familije i ne pokazati mu da manje vrijedi. Jer ne vrijedi manje nego je bolestan.
Ljubavni čaj
Posts: 30
Joined: Thu Apr 29, 2021 2:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Ljubavni čaj »

Viktor89 wrote: Sun May 09, 2021 12:22 pm Vi ste ušli ovde da shvatimo mi da nismo napušteni? Da vi imate hrabrosti, koliko to ovde pokazujete, trošili bi ste se tamo gde treba. Možemo mi ovako. Samo vi svoju stranu ne vidite. Zašto ste se ulogovali? Nemoć? Sve držite u malom prstu. Zašto vam ovo treba? Zašto ste se uhvatili Xane i mene? Znate zašto. U nama vidite problem, što u kući imate. Da li mi sada treba to da shvatimo kako vi shvatate nas? Foruma što se tiče.

Uzeo sam novac na kamatu. Moram da ostanem napolju da radim. Shvatate li vi to? Nije opravdanje. Ne treba da mi pričate šta da radim, ne znate ništa o mojoj porodici i meni.
Ne morate Vi ništa shvatiti niti usvojiti što pišem. Samo je to moje viđenje koje ne mora nužno biti ispravno.
Kada Vas se malo isprivocira tada pokazujete pravo lice. Pokazujete agresivnost. Ako je ovdje ispoljava te tada je ispoljavate i u stvarnosti.
Ne moram znati Vašu familiju da bi se vidjelo kako bježite od problema.
Novac na kamatu nije dovoljno opravdanje zašto sada pijete. Nakon alkohola će doći nešto treće.
Mislim, u pravu ste. Ne poznam Vas. Samo stječem dojam koji je napisan a kažem ne mora biti točan. Ne morate biti agresivni da bi mi dali do znanja da nisam u pravu. Vi znate točno da li Vas je sada istina ili moja zabluda dovela do takve reakcije.
Oprostite na smetnji. Imam i previše ličnih problema da bi ovdje trošila vrijeme koje je bar meni jako dragocjeno.
Moja greška je uopšte i bila ta što sam si dozvolila da ulazim u komunikaciju sa Vama, a greške ne želim ponavljati tako da Vam je jasno da Vam se neću niti želim više obraćati.
Još jednom izvinjavam se na smetnji i ako sam Vas kojim slučajem uvredila i poremetila kao osobu, iskreno se izvinjavam. Samo si dajte oduška...
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: EMOCIJE

Post by Viktor89 »

Ljubavni čaj wrote: Sun May 09, 2021 12:54 pm
Viktor89 wrote: Sun May 09, 2021 12:22 pm Vi ste ušli ovde da shvatimo mi da nismo napušteni? Da vi imate hrabrosti, koliko to ovde pokazujete, trošili bi ste se tamo gde treba. Možemo mi ovako. Samo vi svoju stranu ne vidite. Zašto ste se ulogovali? Nemoć? Sve držite u malom prstu. Zašto vam ovo treba? Zašto ste se uhvatili Xane i mene? Znate zašto. U nama vidite problem, što u kući imate. Da li mi sada treba to da shvatimo kako vi shvatate nas? Foruma što se tiče.

Uzeo sam novac na kamatu. Moram da ostanem napolju da radim. Shvatate li vi to? Nije opravdanje. Ne treba da mi pričate šta da radim, ne znate ništa o mojoj porodici i meni.
Ne morate Vi ništa shvatiti niti usvojiti što pišem. Samo je to moje viđenje koje ne mora nužno biti ispravno.
Kada Vas se malo isprivocira tada pokazujete pravo lice. Pokazujete agresivnost. Ako je ovdje ispoljava te tada je ispoljavate i u stvarnosti.
Ne moram znati Vašu familiju da bi se vidjelo kako bježite od problema.
Novac na kamatu nije dovoljno opravdanje zašto sada pijete. Nakon alkohola će doći nešto treće.
Mislim, u pravu ste. Ne poznam Vas. Samo stječem dojam koji je napisan a kažem ne mora biti točan. Ne morate biti agresivni da bi mi dali do znanja da nisam u pravu. Vi znate točno da li Vas je sada istina ili moja zabluda dovela do takve reakcije.
Oprostite na smetnji. Imam i previše ličnih problema da bi ovdje trošila vrijeme koje je bar meni jako dragocjeno.
Moja greška je uopšte i bila ta što sam si dozvolila da ulazim u komunikaciju sa Vama, a greške ne želim ponavljati tako da Vam je jasno da Vam se neću niti želim više obraćati.
Još jednom izvinjavam se na smetnji i ako sam Vas kojim slučajem uvredila i poremetila kao osobu, iskreno se izvinjavam. Samo si dajte oduška...
Tako sam i mislio. Imate odgovor na sve, ali ni na jedno postavljeno pitanje.

Pozdrav.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

Viktor89 wrote: Sun May 09, 2021 12:22 pm Vi ste ušli ovde da shvatimo mi da nismo napušteni?
I meni je ta rečenica "upala u oči".

@Ljubavni čaj "najavljuje napuštanje foruma "

Slušajte GOSPOĐO čaj, verovatno ste se iznenadili mojom podrškom xxxani i Viktoru, pa se sad povlačite.
Agresivni? Pa kad nas ovde pokušavate ubediti da nas "čitate" i to "lako" jer imate iskustva.
Možda njih dvoje nemaju toliko iskustva, ali ja imam, 20 godina u svetu koji vi tvrdite da znate kako funkcioniše i što je bitnije +10 godina u svetu čistih i "normalnih".
I šta ćete sad? Sa mnom da ulazite u raspravu, imam 3 decenije iskustva i tamo i ovamo.
Drugo- sa xxxanom i Viktorem nećete tako razgovarati da ne pokažem ja šta je napad i agresivnost, neću da dozvolim da se neki priučeni terapeut koji je slučajno ili namerno nabasao ovde "praksa" na ljudima koje ja razumem. Kakvi god da smo međusobno u odnosu na takve kao vi naravno da ćemo stati na istu stranu. MI. A sad lepo odlepršajte odakle ste i došli i nemojte pokušavati tu psiho teoriju da primenjujete ovde, ne na nama.
Ok, probali ste, videli (valjda) i eto sad se možete jedino hvaliti da ste komunicirali sa pravim zavisnicima.

Mnogi su pokušavali da izigravaju Sanelu ovde, ali ne može. Sanela je odrasla u getu i tom delu grada i njeno iskustvo sa nama je životno a ne teorijsko.

Baj baj.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

Rekla sam joj " Gospođo čaj" 😂😂😂
Post Reply