Moj kut(ak)

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Viktor89 »

xxxana wrote: Fri Apr 09, 2021 10:52 pm
Viktor89 wrote: Fri Apr 09, 2021 9:47 pm
xxxana wrote: Fri Apr 09, 2021 9:10 pm Treba mi nesto novo, zapravo sve novo, otkaz, prazan stan/kuca da sve prozore otvorim, sednem na kauc, odvrnem muziku i uvo da me boli, mislim figurativno
To imam, Xano. Misliš da bi ti to slobodu donelo, jer ne znaš kako je biti potpuno sam, bez bližnjih, bez rešenih narušenih odnosa, šta god ti sada mislila.

Kada bi ti se sada pružila ta šansa, shvatila bi u kratkom roku šta to znači.
Nisu nam iste situacije, ja mojima nisam zadavala neke strasne muke, osim sto sam sebi skodila i terala inat
Neka sam sebicna i rekla sam vec da se cudno osecam, jer mi je krivo, a zelim sto dalje, pa neka shvatim svojim iskustvom sta to znaci
Mislim da bi mi to slobodu donelo
Idi onda, ali j*** te to što nisi takva.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by xxxana »

.
Last edited by xxxana on Sun Apr 11, 2021 12:27 pm, edited 1 time in total.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Viktor89 »

xxxana wrote: Fri Apr 09, 2021 11:45 pm
Viktor89 wrote: Fri Apr 09, 2021 11:07 pm
xxxana wrote: Fri Apr 09, 2021 10:52 pm
Nisu nam iste situacije, ja mojima nisam zadavala neke strasne muke, osim sto sam sebi skodila i terala inat
Neka sam sebicna i rekla sam vec da se cudno osecam, jer mi je krivo, a zelim sto dalje, pa neka shvatim svojim iskustvom sta to znaci
Mislim da bi mi to slobodu donelo
Idi onda, ali j*** te to što nisi takva.
Nosi se :)
Kažem ono što vidim, curo draga. Osećajan čovek najebe i ponoviću to. Na pravom mestu to reši, kod doktora. Da stekneš tu jačinu. Nisi to.

Privukao mi je pažnju Akkashin deo rečenice:

Ja znam samo za kazne

Čemu to, Akkasha?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by StopBup »

xxxana wrote: Fri Apr 09, 2021 7:37 pm lako se vratis na pocetak, a dostici i ono malo sto si uradio, izgleda daleko, a zapravo je nekoliko dana iza jer
Mozes se relativno brzo vratiti na ono sto si bila postigla, i ako ti sad to izgleda daleko. Zvuci pateticno, ali ipac cu ti reci:"Nemoj klonuti!".

Tvoja situacija realno gledano, u opste nije tako losa, losa je situacija u tvojoj glavi, i na tome treba da radis. Pisala si jos pre godinu dana otprilike, da ti je posao ok, samo da se eto u njemu ne pronalazis. Retka je sreca danas raditi nesto sto bas volis i od toga ziveti, takodje je i retka sreca sto se tice posla, to sto ti imas, radis od 7 do 3, i ne radis subotom, eeej sreco, danas tu privilegiju imaju oni koji su se laktali kroz zivot, i nisu radili to sto smo mi radili, vec vise od pola svog zivota posvetili poslu i napretku, mada i mnogi koji su ziveli odgovorno, moraju da rade ono sto im ne pase, i u cemu se ne pronalaze.

To sto ti pises:"Otisla bih sto dalje.", meni nekako proizilazi iz toga sto bi ti sad najradje pobegla sto dalje od sebe i svog stanja. Ti sad bilo gde kad bi otisla, isto bi ti bilo. Kako je ono Tamara napisala:"Gde god da odes, svoju glavu nosis.". U opste ne treba da razmisljas o odlasku, dok ne sredis glavu, i odnose u kuci. Oni u opste ne moraju biti idealni, ali siguran sam da mogu biti na mnogo boljem nivou nego sto su sada. Idealni odnosi ne postoje, postoji samo sklad, razumevanje, postovanje, dogovor...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: Moj kut(ak)

Post by Marta Tufna »

Frajla wrote: Fri Apr 09, 2021 5:53 pm Ooooo evo je Marta Tufnica

Welcome back
Tu sam ja, Frajla.
Više kao nema posmatračica.

Ne znam šta bih pametno rekla Xani pošto sam se i sama sjebala.

Idem na terapije. Tražim i rešavam uzroke pada.
I to bih uvek preporučila.

Akaša, ne zameri na upadu ;)
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Frajla »

Marta Tufna wrote: Sat Apr 10, 2021 10:09 am [quote=Frajla post_id=158411 time=<a href="tel:1617983583">1617983583</a> user_id=12211]
Ooooo evo je Marta Tufnica

Welcome back
Tu sam ja, Frajla.
Više kao nema posmatračica.

Ne znam šta bih pametno rekla Xani pošto sam se i sama sjebala.

Idem na terapije. Tražim i rešavam uzroke pada.
I to bih uvek preporučila.

Akaša, ne zameri na upadu ;)
[/quote]

Neka si dosla.

I bitno je da si reagovala na pad! Zivele terapije
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by xxxana »

Marta Tufna wrote: Sat Apr 10, 2021 10:09 am
Frajla wrote: Fri Apr 09, 2021 5:53 pm Ooooo evo je Marta Tufnica

Welcome back
Tu sam ja, Frajla.
Više kao nema posmatračica.

Ne znam šta bih pametno rekla Xani pošto sam se i sama sjebala.

Idem na terapije. Tražim i rešavam uzroke pada.
I to bih uvek preporučila.

Akaša, ne zameri na upadu ;)
Da te pozdravim, drzi se
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by xxxana »

.
Last edited by xxxana on Sun Apr 11, 2021 12:27 pm, edited 1 time in total.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Apr 10, 2021 10:47 am
StopBup wrote: Sat Apr 10, 2021 9:48 am
xxxana wrote: Fri Apr 09, 2021 7:37 pm lako se vratis na pocetak, a dostici i ono malo sto si uradio, izgleda daleko, a zapravo je nekoliko dana iza jer
Mozes se relativno brzo vratiti na ono sto si bila postigla, i ako ti sad to izgleda daleko. Zvuci pateticno, ali ipac cu ti reci:"Nemoj klonuti!".

Tvoja situacija realno gledano, u opste nije tako losa, losa je situacija u tvojoj glavi, i na tome treba da radis. Pisala si jos pre godinu dana otprilike, da ti je posao ok, samo da se eto u njemu ne pronalazis. Retka je sreca danas raditi nesto sto bas volis i od toga ziveti, takodje je i retka sreca sto se tice posla, to sto ti imas, radis od 7 do 3, i ne radis subotom, eeej sreco, danas tu privilegiju imaju oni koji su se laktali kroz zivot, i nisu radili to sto smo mi radili, vec vise od pola svog zivota posvetili poslu i napretku, mada i mnogi koji su ziveli odgovorno, moraju da rade ono sto im ne pase, i u cemu se ne pronalaze.

To sto ti pises:"Otisla bih sto dalje.", meni nekako proizilazi iz toga sto bi ti sad najradje pobegla sto dalje od sebe i svog stanja. Ti sad bilo gde kad bi otisla, isto bi ti bilo. Kako je ono Tamara napisala:"Gde god da odes, svoju glavu nosis.". U opste ne treba da razmisljas o odlasku, dok ne sredis glavu, i odnose u kuci. Oni u opste ne moraju biti idealni, ali siguran sam da mogu biti na mnogo boljem nivou nego sto su sada. Idealni odnosi ne postoje, postoji samo sklad, razumevanje, postovanje, dogovor...
Ne mozes znati sta bi ti neki odlazak doneo, mozes samo sebe ograniciti sa takvim razmisljanjem
Frajla me je ukapirala sa postom o porodicnoj situaciji
Nisam iskljucivao odlazak od kuce i osamostaljenje, vec smatram da si ti trenutno previse ranjiva za tako nesto.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Fri Apr 09, 2021 7:54 pm
Akkasha, niko ovde ne zeli tebi da vidi ledja, niti da obustavi komunikaciju sa tobom, ali Viktor je u pravu, nekad previse lako menjas misljenje, donosis neki pogresan sud o nekome, i na osnovu njega pises. Tada se jave problemi...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply