"Informativni razgovor"

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

.
Last edited by StopBup on Sat Nov 27, 2021 11:50 am, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Viktor89 »

licaninsasela wrote: Sun Apr 18, 2021 1:35 pm
licaninsasela wrote: Sun Apr 18, 2021 1:26 pm
Viktor89 wrote: Sun Apr 18, 2021 1:20 pm
Pišeš sasvim normalnu stvar, ali me nisi ukapirao. Ja sve te situacije prolazim bez plača, više ne mogu da zaplačem, a mogao sam. Voleo bih da nešto u meni opet to pokrene, ne znam kako bih objasnio, jer ni sam ne razumem šta se tu dogodilo.
skini se sa svih poroka. svaki porok ubija emocije. cim nista nemam u sebi od tih govana sta doktori propisuju ili uzimam na ulici tipa dop, sve to ubija moje emocije. sada kada sam cist potpuno od svega pa i usranog xanaxa sve moguce emocije koje su bile u meni zatomljenje,sada izlaze iz mene. i na sve doslovno mogu zaplakati.pokusavam da ne budem ko curica,međutim ne mogu i suza sama krene.
cuj dogodilo ti se to da tvoja opustanja cugom, ubijaju tvoje osjecaje a mislis da te cuga opusta. mrzim cugu vise od bilo kojeg drugog poroka ali to je moj problem. doslovno si u filmu da se opustaš kada lagano cugaš a ustvari ti je to bijeg od stvarnosti. klasika.
Kako me je alkohol prevario i sam sam šokiran, veruj.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Viktor89 »

Akkasha Come Back wrote: Sun Apr 18, 2021 2:07 pm
licaninsasela wrote: Sun Apr 18, 2021 1:26 pm
Viktor89 wrote: Sun Apr 18, 2021 1:20 pm
Pišeš sasvim normalnu stvar, ali me nisi ukapirao. Ja sve te situacije prolazim bez plača, više ne mogu da zaplačem, a mogao sam. Voleo bih da nešto u meni opet to pokrene, ne znam kako bih objasnio, jer ni sam ne razumem šta se tu dogodilo.
skini se sa svih poroka. svaki porok ubija emocije. cim nista nemam u sebi od tih govana sta doktori propisuju ili uzimam na ulici tipa dop, sve to ubija moje emocije. sada kada sam cist potpuno od svega pa i usranog xanaxa sve moguce emocije koje su bile u meni zatomljenje,sada izlaze iz mene. i na sve doslovno mogu zaplakati.pokusavam da ne budem ko curica,međutim ne mogu i suza sama krene.
To je tačno, zato ja rokam terapiju, da izbegnem emocije. Ne mogu ja to više da trpim.
Bolje hladna glava, nevezivanje za ljude/mesta/događaje, ne želim da više išta osećam. Dosta mi je što se na forumu iznerviram. Čudo da uopšte mogu i to.
Meni je ljubav muka. Ne želim tu emociju osetiti više nikad. Ozbiljno.
Ja sam klasično ono što kažu u filmovima "umrla pre fizičke smrti".
Dobro, mogu ja osetiti nekad nešto, ali retko i slabo. I to sam i htela.
Ovde si objasnila.svakog zavisnika.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Viktor89 »

StopBup wrote: Sun Apr 18, 2021 1:53 pm Iz ličnog iskustva znam da na popravljanje emotivnog stanja utiče pre svega da se očistiš, čitanje lepe lirske poezije, kretanje kroz zdrave sredine, boravak sa normalnim ljudima, boravak u prirodi, razne vrste društvenih igara u kvalitetnom društvu. Takođe je bitno kad se emocije jave, prepoznati ih, ispoljiti na pravi način, a ne ih potiskivati.

Plakao sam nedavno, onako kad pustis da ti liju suze, ali onako na glas, iz dubine duše se nisam isplakao baš dugo...
Opet pišeš gluposti. Zato imaš problem da budeš shvaćen. To je proces, koji ti nisi imao vremena da prođeš. Ako uzmemo u obzir tvoja drogiranja. Kupiš stvari iz čitanja, iskustvo nemaš.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

.
Last edited by StopBup on Sat Nov 27, 2021 11:50 am, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Viktor89 »

Akkasha Come Back wrote: Sun Apr 18, 2021 2:20 pm
Akkasha Come Back wrote: Sun Apr 18, 2021 1:49 pm
Viktor89 wrote: Sun Apr 18, 2021 12:22 pm
Verovatno zato što nisada nisi plakala, osim te situacije, te to buni.

Mene buni što više ne mogu. A plakao sam ranije... Čini mi se da godinama nisam. Osetim emocije gde bi to bilo prirodno, najradije bih se isplakao, ali neće. Nije to nikakva slabost, već ljudi tako gledaju na to kada neko zaplače, a ti si tu nešto slično napisala - plače kao pička. Veći je problem što se to tako shvata.
To, Viktore, znaš za pikado- e pa svaku strelicu si pogodio u centar! 👍
Ovo moram prosto još jednom da re-postujem.
Da, skoro da nisam plakala osim te situacije, a "plakati k'o pička" sam mislila u smislu zato što sam plakala u sudnici.
Normalno je plakati, nisam mislila na to da se plač gleda generalno kao slabost mada si u pravu, jer se tako gleda, a naročito u muriji, zatvoru...u mom slučaju u sudnici.
Ovamo neki kuratz "kriminalac", "krimos" , "faca" itd a plače k'o pička to sam htela da kažem.

I meni se dešava da bi mi bilo lakše da se nekad isplačem a ne mogu. I meni se čini da godinama nisam plakala.
Eto, to sam htela da razjasnim.
Ti si prošla ozbiljno iskustvo. Tebi svaka čast. Stvarno to mislim.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Viktor89 »

StopBup wrote: Sun Apr 18, 2021 2:57 pm
Viktor89 wrote: Sun Apr 18, 2021 2:51 pm
StopBup wrote: Sun Apr 18, 2021 1:53 pm Iz ličnog iskustva znam da na popravljanje emotivnog stanja utiče pre svega da se očistiš, čitanje lepe lirske poezije, kretanje kroz zdrave sredine, boravak sa normalnim ljudima, boravak u prirodi, razne vrste društvenih igara u kvalitetnom društvu. Takođe je bitno kad se emocije jave, prepoznati ih, ispoljiti na pravi način, a ne ih potiskivati.

Plakao sam nedavno, onako kad pustis da ti liju suze, ali onako na glas, iz dubine duše se nisam isplakao baš dugo...
Opet pišeš gluposti. Zato imaš problem da budeš shvaćen. To je proces, koji ti nisi imao vremena da prođeš. Ako uzmemo u obzir tvoja drogiranja. Kupiš stvari iz čitanja, iskustvo nemaš.
To su stvari koje sam praktikovao na nekim počecima svojih oporavka, kojih je na žalost bilo više, i uvek sam se negde sapleo vrlo brzo, i vraćao praktično na početak...

Ne znam šta ću još, ne mogu sad ništa da kažem jer su mi svezane ruke prilično, ali da ću menjati mnoge stvari, hoću sigurno, jer sam definitivno grešio u ranijim pokušajima.
Kako misliš da se stvari menjaju? Kažem da nemaš to iskustvo. Ne precenjuj sebe. To je najgora stvar kod zavisnika. Tek kada se izubijaš nakon svake ivice, shvatiš. Ni to iskustvo nemaš.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

.
Last edited by StopBup on Sat Nov 27, 2021 11:50 am, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Viktor89 »

StopBup wrote: Sun Apr 18, 2021 3:18 pm
Viktor89 wrote: Sun Apr 18, 2021 3:03 pm
Kako misliš da se stvari menjaju? Kažem da nemaš to iskustvo. Ne precenjuj sebe. To je najgora stvar kod zavisnika. Tek kada se izubijaš nakon svake ivice, shvatiš. Ni to iskustvo nemaš.
Mislim na menjanje navika, stila života, suočavanje sa situacijama koje ti izazivaju neki strah, a neophodne su ti u tom pomeranju granica, šta smatram da je neophodno u pobeđivanju samog sebe, i borbi protiv zavisnosti.

Zavisi do kojih granica ko ide, ne moramo naravno proći sva zavisnička iskustva, da bi sebe doveli u red i izborili se sa samim sobom.
Ne znam da li vidiš stepen svojih zabluda, sa pravom te upućuju na stručnjaka. Koje navike si promenio? Kako se menjaju navike? Jebeno teško.

Treba i meni stručnjak, svakome treba. Vraćamo se na problem sa autoritetima, pošto smo mi pametniji. Kod mene je problem upoznavanje sa stručnjakom i ne shvatim iz svoje krive percepcije da me je shvatio. Proces. Treba to pronaći. Idi na grupne terapije, pa se suoči. Da sam mogao plakati, bih, nego sam pi... koja ni to više ne ume.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: "informativni razgovor"

Post by licaninsasela »

Viktor89 wrote: Sun Apr 18, 2021 2:47 pm
licaninsasela wrote: Sun Apr 18, 2021 1:35 pm
licaninsasela wrote: Sun Apr 18, 2021 1:26 pm

skini se sa svih poroka. svaki porok ubija emocije. cim nista nemam u sebi od tih govana sta doktori propisuju ili uzimam na ulici tipa dop, sve to ubija moje emocije. sada kada sam cist potpuno od svega pa i usranog xanaxa sve moguce emocije koje su bile u meni zatomljenje,sada izlaze iz mene. i na sve doslovno mogu zaplakati.pokusavam da ne budem ko curica,međutim ne mogu i suza sama krene.
cuj dogodilo ti se to da tvoja opustanja cugom, ubijaju tvoje osjecaje a mislis da te cuga opusta. mrzim cugu vise od bilo kojeg drugog poroka ali to je moj problem. doslovno si u filmu da se opustaš kada lagano cugaš a ustvari ti je to bijeg od stvarnosti. klasika.
Kako me je alkohol prevario i sam sam šokiran, veruj.
vjerujem ti. prezirem alkohol i ubija me u pojam.
Locked