"Informativni razgovor"

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Locked
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Viktor89 »

Akkasha Come Back wrote: Sun Apr 18, 2021 10:48 pm
Viktor89 wrote: Sun Apr 18, 2021 10:11 pm
Akkasha Come Back wrote: Sun Apr 18, 2021 9:40 pm Viktore, koliko vremenski piješ? Ja ne znam ni koliko vremena treba da se navuče na alkohol.
Eto nešto da naučim kroz priču, iskustva nemam, ali možda pogodim nešto pametno da kažem...
Nemam šta, plačem za institucijom zatvorenog tipa, a od problema nemam termin kada tu da kupim i ne znam kako bi mi tu doktor pomogao. Možda da iz svega izvučem žešću problemčinu, pa da moram da rešavam.

Mogu to opisati. Povremeno je bilo, jer nisam mogao funkcionisati u takvom stanju. Nisam bio ni kapacitet da nastavim sutradan. Pronašao sam dozu koja me drži. Na toj sam dozi bio normalan sasvim. I to je izgubilo smisao.

Neupoznat sa alkoholom, nisam shvatao šta mi koja doza daje. Našao sam i to. Iz flaše. Čašu više ne koristim, čak ni kada flaša ima onaj dozer, ne znam kako se to zove, ono sranje sa kuglicom.

Budim se u drhtavici, nije to kriza, svega nekoliko sati između. Pretpostavljam da se telo bori sa prethodno unetom količinom, a klin se klinom izbija. Preko dana funkcionišem na nekom minimumu, moram tako, a veče... Uz dobru mjuzu, to je to. I tako u krug.

Za krizu nisam imao vremena.

I eto.
A kad si uopšte počeo? Ja od "iskustva" imam film "Napuštajući Las Vegas" (Nikolas Kejdž, Elizabet Šu) kad lik dođe iz L.A. u Las Vegas da se otruje alkoholom- to mu je bio plan i onda sam gledala šta se dešava dan za danom.

Valjda vrlo brzo dođe do toga da se sav treseš, ako će ti biti lakše i ja se nekad ujutru tresem, šake naročito dok ne prodeluje jutarnja doza.

I ja sam tako jurila, smanjivala pa povećavala dok nisam našla koliko mi treba, samo ja tablete ti alkohol.
I da, ti ćeš da se skineš i otrezniš a ja ću "zauvek" ostati ovakva, eto...strpljen, spašen, polako. Mlad si. Trudiš se i uspećeš, prosto 1+1=2. Barem sebe vidiš.

Izvini zbog lupetanja za film. Ja samo ne znam kako da ti priđem da te ne uvredim slučajno, ne znam da li ti smetaju izrazi "cuga" npr. Možda ni film nisam trebala pominjati mada je meni onako delovao poučno, ne znam.
Ne znam. Morao sam da odem na temu, polovinom marta.

Šake ok. Ja se sav tresem. Nije to kriza. Samo je par sati u pitanju.

Ne vređa mene tuđe razmišljanje, volim da vidim drugačiji pravac, slobodno. Ne smetaju mi nikakvi izrazi.

Problem emocija, svima nama, pa i tebi. Lakše je kada zabetoniraš
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by xxxana »

Viktor89 wrote: Sun Apr 18, 2021 11:48 pm
xxxana wrote: Sun Apr 18, 2021 11:24 pm
Viktor89 wrote: Sun Apr 18, 2021 10:11 pm
Nemam šta, plačem za institucijom zatvorenog tipa, a od problema nemam termin kada tu da kupim i ne znam kako bi mi tu doktor pomogao. Možda da iz svega izvučem žešću problemčinu, pa da moram da rešavam.

Mogu to opisati. Povremeno je bilo, jer nisam mogao funkcionisati u takvom stanju. Nisam bio ni kapacitet da nastavim sutradan. Pronašao sam dozu koja me drži. Na toj sam dozi bio normalan sasvim. I to je izgubilo smisao.

Neupoznat sa alkoholom, nisam shvatao šta mi koja doza daje. Našao sam i to. Iz flaše. Čašu više ne koristim, čak ni kada flaša ima onaj dozer, ne znam kako se to zove, ono sranje sa kuglicom.

Budim se u drhtavici, nije to kriza, svega nekoliko sati između. Pretpostavljam da se telo bori sa prethodno unetom količinom, a klin se klinom izbija. Preko dana funkcionišem na nekom minimumu, moram tako, a veče... Uz dobru mjuzu, to je to. I tako u krug.

Za krizu nisam imao vremena.

I eto.
Zbog cega mislis da doktor ne moze da ti pomogne? Bar da ne upadnes u dublju problemcinu o kojoj pricas, vidis kako srljas sa alkoholom
Tesko ti je alkohola da se odreknes i da prozivis pocetne faze lecenja, kao i svima nama
To sto sada radis nema nikakve veze sa problemima koje imas
Možemo i ovako ti i ja. Isti smo.

Misim da ne može, jer nemam vremena da može. Teško mi jeste, imam iskustva i znam kako ide.

Šta ti radiš drugačije? Objasni mi.
Ne vadim se na probleme, na primer
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Viktor89 »

xxxana wrote: Mon Apr 19, 2021 12:00 am
Viktor89 wrote: Sun Apr 18, 2021 11:48 pm
xxxana wrote: Sun Apr 18, 2021 11:24 pm
Zbog cega mislis da doktor ne moze da ti pomogne? Bar da ne upadnes u dublju problemcinu o kojoj pricas, vidis kako srljas sa alkoholom
Tesko ti je alkohola da se odreknes i da prozivis pocetne faze lecenja, kao i svima nama
To sto sada radis nema nikakve veze sa problemima koje imas
Možemo i ovako ti i ja. Isti smo.

Misim da ne može, jer nemam vremena da može. Teško mi jeste, imam iskustva i znam kako ide.

Šta ti radiš drugačije? Objasni mi.
Ne vadim se na probleme, na primer
Osim toga, šta radiš drugačije? Bežiš, Xano.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by xxxana »

Viktor89 wrote: Mon Apr 19, 2021 12:02 am
xxxana wrote: Mon Apr 19, 2021 12:00 am
Viktor89 wrote: Sun Apr 18, 2021 11:48 pm
Možemo i ovako ti i ja. Isti smo.

Misim da ne može, jer nemam vremena da može. Teško mi jeste, imam iskustva i znam kako ide.

Šta ti radiš drugačije? Objasni mi.
Ne vadim se na probleme, na primer
Osim toga, šta radiš drugačije? Bežiš, Xano.
Stvar je nesposobnosti, kao i kod tebe
Bolje ces resiti probleme sa alkoholom, nego sa doktorom?
Sta uopste ti tako resavas? Zavozao si se, mislio si.. Sjebao se opet
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Viktor89 »

xxxana wrote: Mon Apr 19, 2021 12:07 am
Viktor89 wrote: Mon Apr 19, 2021 12:02 am
xxxana wrote: Mon Apr 19, 2021 12:00 am
Ne vadim se na probleme, na primer
Osim toga, šta radiš drugačije? Bežiš, Xano.
Stvar je nesposobnosti, kao i kod tebe
Bolje ces resiti probleme sa alkoholom, nego sa doktorom?
Sta uopste ti tako resavas? Zavozao si se, mislio si.. Sjebao se opet
Šta ti rešavaš? Zašto se ti ne obratiš doktoru? Ti to možeš. Vidiš problem u meni, koji imaš i sama.

Sjebao se jesam. Da se obratim za pomoć, kome? Svi traže podršku u lečenju. Niko zavisniku ne veruje.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by xxxana »

Viktor89 wrote: Mon Apr 19, 2021 12:16 am
xxxana wrote: Mon Apr 19, 2021 12:07 am
Viktor89 wrote: Mon Apr 19, 2021 12:02 am
Osim toga, šta radiš drugačije? Bežiš, Xano.
Stvar je nesposobnosti, kao i kod tebe
Bolje ces resiti probleme sa alkoholom, nego sa doktorom?
Sta uopste ti tako resavas? Zavozao si se, mislio si.. Sjebao se opet
Šta ti rešavaš? Zašto se ti ne obratiš doktoru? Ti to možeš. Vidiš problem u meni, koji imaš i sama.

Sjebao se jesam. Da se obratim za pomoć, kome? Svi traže podršku u lečenju. Niko zavisniku ne veruje.
Idemo u krug
U pravu si
Ne mogu sada da mislim, idem da spavam
Laku noc
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Viktor89 »

xxxana wrote: Mon Apr 19, 2021 12:22 am
Viktor89 wrote: Mon Apr 19, 2021 12:16 am
xxxana wrote: Mon Apr 19, 2021 12:07 am
Stvar je nesposobnosti, kao i kod tebe
Bolje ces resiti probleme sa alkoholom, nego sa doktorom?
Sta uopste ti tako resavas? Zavozao si se, mislio si.. Sjebao se opet
Šta ti rešavaš? Zašto se ti ne obratiš doktoru? Ti to možeš. Vidiš problem u meni, koji imaš i sama.

Sjebao se jesam. Da se obratim za pomoć, kome? Svi traže podršku u lečenju. Niko zavisniku ne veruje.
Idemo u krug
U pravu si
Ne mogu sada da mislim, idem da spavam
Laku noc
Beži, beži...
Laku noć.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Akkasha Come Back »

Off topic:
xxxana, šta znači ovo tri puta x ispred ana?
(Kod mene je Akkasha sa 2k slučajno, zapravo bi trebalo Akasha)
:lol:
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

.
Last edited by StopBup on Sat Nov 27, 2021 11:53 am, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Mon Apr 19, 2021 12:30 pm
Akkasha Come Back wrote: Mon Apr 19, 2021 11:35 am Off topic:
xxxana, šta znači ovo tri puta x ispred ana?
(Kod mene je Akkasha sa 2k slučajno, zapravo bi trebalo Akasha)
:lol:
Bio sam ti odgovorio u mesto nje, pa obrisao. Neću da su mi prsti brži od pameti.

Ako pogodiš, dobijaš 3 bambija! :)
Da nije zbog filma xXx?
Locked