"Informativni razgovor"

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Locked
Alohaa
Posts: 49
Joined: Thu May 27, 2021 3:25 am

Re: "informativni razgovor"

Post by Alohaa »

StopBup wrote: Wed Jun 30, 2021 4:06 pm
Alohaa wrote: Wed Jun 30, 2021 10:23 am Danas ostao razgovor samo , sve mi je bolje i bolje , ne osjećam više ni umorne noge ni ništa . Volja se vraće , motivacija takođe .
Slab san je i dalje prisutan , spavam po 4-5-6 sati posljednjih 8- 9 dana ali bolje je i to nego ono prije toga kad nisam uopšte ni spavao po par dana .
Od tableta pijem neke sitnice samo a i to bataljujem sad ovih dana .
Veliki pozdrav za sve i hvala puno !
Drago mi je sto ti za sad dobro ide! Skidanje sa bupa je vrlo kompleksno i nepredvidivo. Sama kriza nije nesto fizicki izrazena, ali psihicki je jako duga, dosadna, nepredvidiva i oscilatorna. Desi se da 4-5 dana budes bas ok, pomislis kako je naglo krenulo na bolje, ono bam, od jednom te sastavi nekoliko losih dana, i tako u krug. Ja sam jos sam sebe mogu da kazem prejako i nerealno bodrio u pocetku, punio se onim velikim laznim samopouzdanjem, pa sam cesto upadao u neka euforicna stanja, sto nije pametno...
Skoro svi bup u pocetku potcene, olako ga shvate, pa kasnije vide koliko su se zeznuli, i sa kakvom podmuklom zveri su se spetljali.
Uzimao si ga i vise nego dovoljno dugo, i prilicno velike kolicine da ce ti trebati dosta vremena da se oporavis.
Budi svestan da te ceka dug period oporavka, pricaj sa svojima iskreno, budi iskren sa zenom(koliko sam te ispratio, mislim da vec i jesi), nemoj da ulepsavas stvari ni samom sebi, ni svojima kroz pricu.
Budi pametniji od mene! To nije tesko. :) Ja sam dosta dugo isao kao june kroz taj proces skidanja, oporavka, lecenja, apstinencije, i pravio sam recidive. Oni svi znamo nisu nikakvo cudo u ovoj prici, ali mogu da se izbegnu u koliko se covek postavi mudrije, ako postupa svesnije i pametnije.
Onda hocu da te upozorim sta se meni desilo nakon par meseci od skidanja sa bupa. Ni ja kao sto znas, kako ni ti, nisam imao vecih problema sa heroinom, ali nakon nekih 3-4 meseca od skidanja sa bupa, javila mi se jaka zelja da ponovo osetim heroin, a kako sam kroz pricu skidanja sa bupa dosta isao kao june, bio prilicno srecan sto sam konacno uspeo da ostavim bup, nakon dugog vremena bezuspenog pokusavanja, protiv crva/rovca, to jest zelje koja mi se javila za heroinom, nisam se u opste tada ni borio. Ono, ja sam "mnogo pametan", nisam nikad bio navucen na h, pa sam mislio da smem sebi da dozvolim "taj luksus", i da prodjem bez nekih posledica, sto naravno nije bilo tacno, bila je velika zabluda, i to je bila posledica mog tadasnjeg neshvatanja problema dovoljno ozbiljno, i kao sto vec pomenuh, idenja kroz pricu dosta dugo kao june.
Imao sam 3 recidiva, prva 2 u glavnom sa h, ali je bilo i bupa, cak koji put sam uzeo i metadon, i onaj zadnji, zimusnji sto se desio je bio "samo" sa h. U stvari poceo je tako sto sam se napio, pa uzeo spid, sutradan se "lecio" sa h, i onda jos 7-8 puta uzeo h.
Da, onaj prvi recidiv, koji je bio i najduzi, krenuo je tako sto sam se nekoliko dana "zavozao" sa marihuanom. I nje se treba prilicno paziti, to jest treba i nju izbegavati u sirokom luku.
Nakom zimusnjeg recidiva, sam popio 3-4 puta, ne puno, ali ipak jesam, i toga se treba paziti, to jest izbegavati, preksinoc sam popio na nekoj velikoj seoskoj festi, sutradan, to jest juce, bio nervozan i "neupotrebljiv", i necu vise to raditi!
Srecno brate, i pisi. Pisi i o napretku, i ako nesto zaskripi, tu smo, uvek ovde ima sa nekim da se prodiskutuje i da se nadje podrska...
Da ne ispadnem glup i naivan previše , sa ovim mojim "Veliki pozdrav za sve i hvala puno ! " , nisam naravno mislio da je sad gotovo i da ja više ne moram o tome ni misliti , nego sam htio da kažem da je onaj najružniji dio prošao i da sada ide nova faza u kojoj sve zavisi od mene a i nekoga od povjerenja sa kim ću moći da prođem i kroz to ako bude potrebno .
Mrzim već odavno da lažem sebe i ne pričinjava mi nikakvo zadovoljstvo . Svjestan si kroz šta smo -manje / više - svi prošli i da nije naivno . Mislim da je najbitnije da se shvati i uvijek sjeti kroz šta se prošlo da bi se valjda u budućnosti saniralo što bolje .
Ovo moje sadašnje pisanje vjerovatno izgleda najvno , ali sam ja ovdje pomno pričitao većinu faza i otp shvatio sta me čeka i za mjesec-dva , pola godine - godinu pa sam pisao ovako kao da se podrazumjeva .
Mislim da je trening jako bitan -u svakom smislu - jako bitan i da treba raditi na sebi uvijek !
Svako dobro brate i samo jako !!!
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by xxxana »

Alohaa, samo pametno i polako, nema potrebe da razmisljas unapred, vrati se svakodnevnim stvarima, treningu, sta si vec zapostavio i korak po korak
Alohaa
Posts: 49
Joined: Thu May 27, 2021 3:25 am

Re: "informativni razgovor"

Post by Alohaa »

xxxana wrote: Wed Jun 30, 2021 7:53 pm Alohaa, samo pametno i polako, nema potrebe da razmisljas unapred, vrati se svakodnevnim stvarima, treningu, sta si vec zapostavio i korak po korak
Xxxana hvala puno , stanje uzrokovano ovim stvarno zahtjeva dodatni rad na sebi i tome cu se morati povinovati u narednom periodu . Malo uživanja takođe pa ce biti bolje vremenom valjda .
Citao sam ovuda dosta oko raznih stadijuma i perioda vezano za apstinenciju , pa cu pregurati nekako .
Naravno bicu i tu da podjelim moje stanje i faze , posto sam siguran da ce trajati jos neko vrijeme .
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by xxxana »

Alohaa wrote: Thu Jul 01, 2021 10:06 am
xxxana wrote: Wed Jun 30, 2021 7:53 pm Alohaa, samo pametno i polako, nema potrebe da razmisljas unapred, vrati se svakodnevnim stvarima, treningu, sta si vec zapostavio i korak po korak
Xxxana hvala puno , stanje uzrokovano ovim stvarno zahtjeva dodatni rad na sebi i tome cu se morati povinovati u narednom periodu . Malo uživanja takođe pa ce biti bolje vremenom valjda .
Citao sam ovuda dosta oko raznih stadijuma i perioda vezano za apstinenciju , pa cu pregurati nekako .
Naravno bicu i tu da podjelim moje stanje i faze , posto sam siguran da ce trajati jos neko vrijeme .
Prihvati to stanje kao oporavak..
Puno bi ti znacio neko ko ce ti dati prostora i razumevanja, meni je u tom smislu majka pomogla, jer je i ona puno citala o tome, tebi moze supruga
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Viktor89 »

StopBup wrote: Wed Jun 30, 2021 4:06 pm
Alohaa wrote: Wed Jun 30, 2021 10:23 am Danas ostao razgovor samo , sve mi je bolje i bolje , ne osjećam više ni umorne noge ni ništa . Volja se vraće , motivacija takođe .
Slab san je i dalje prisutan , spavam po 4-5-6 sati posljednjih 8- 9 dana ali bolje je i to nego ono prije toga kad nisam uopšte ni spavao po par dana .
Od tableta pijem neke sitnice samo a i to bataljujem sad ovih dana .
Veliki pozdrav za sve i hvala puno !
Drago mi je sto ti za sad dobro ide! Skidanje sa bupa je vrlo kompleksno i nepredvidivo. Sama kriza nije nesto fizicki izrazena, ali psihicki je jako duga, dosadna, nepredvidiva i oscilatorna. Desi se da 4-5 dana budes bas ok, pomislis kako je naglo krenulo na bolje, ono bam, od jednom te sastavi nekoliko losih dana, i tako u krug. Ja sam jos sam sebe mogu da kazem prejako i nerealno bodrio u pocetku, punio se onim velikim laznim samopouzdanjem, pa sam cesto upadao u neka euforicna stanja, sto nije pametno...
Skoro svi bup u pocetku potcene, olako ga shvate, pa kasnije vide koliko su se zeznuli, i sa kakvom podmuklom zveri su se spetljali.
Uzimao si ga i vise nego dovoljno dugo, i prilicno velike kolicine da ce ti trebati dosta vremena da se oporavis.
Budi svestan da te ceka dug period oporavka, pricaj sa svojima iskreno, budi iskren sa zenom(koliko sam te ispratio, mislim da vec i jesi), nemoj da ulepsavas stvari ni samom sebi, ni svojima kroz pricu.
Budi pametniji od mene! To nije tesko. :) Ja sam dosta dugo isao kao june kroz taj proces skidanja, oporavka, lecenja, apstinencije, i pravio sam recidive. Oni svi znamo nisu nikakvo cudo u ovoj prici, ali mogu da se izbegnu u koliko se covek postavi mudrije, ako postupa svesnije i pametnije.
Onda hocu da te upozorim sta se meni desilo nakon par meseci od skidanja sa bupa. Ni ja kao sto znas, kako ni ti, nisam imao vecih problema sa heroinom, ali nakon nekih 3-4 meseca od skidanja sa bupa, javila mi se jaka zelja da ponovo osetim heroin, a kako sam kroz pricu skidanja sa bupa dosta isao kao june, bio prilicno srecan sto sam konacno uspeo da ostavim bup, nakon dugog vremena bezuspenog pokusavanja, protiv crva/rovca, to jest zelje koja mi se javila za heroinom, nisam se u opste tada ni borio. Ono, ja sam "mnogo pametan", nisam nikad bio navucen na h, pa sam mislio da smem sebi da dozvolim "taj luksus", i da prodjem bez nekih posledica, sto naravno nije bilo tacno, bila je velika zabluda, i to je bila posledica mog tadasnjeg neshvatanja problema dovoljno ozbiljno, i kao sto vec pomenuh, idenja kroz pricu dosta dugo kao june.
Imao sam 3 recidiva, prva 2 u glavnom sa h, ali je bilo i bupa, cak koji put sam uzeo i metadon, i onaj zadnji, zimusnji sto se desio je bio "samo" sa h. U stvari poceo je tako sto sam se napio, pa uzeo spid, sutradan se "lecio" sa h, i onda jos 7-8 puta uzeo h.
Da, onaj prvi recidiv, koji je bio i najduzi, krenuo je tako sto sam se nekoliko dana "zavozao" sa marihuanom. I nje se treba prilicno paziti, to jest treba i nju izbegavati u sirokom luku.
Nakom zimusnjeg recidiva, sam popio 3-4 puta, ne puno, ali ipak jesam, i toga se treba paziti, to jest izbegavati, preksinoc sam popio na nekoj velikoj seoskoj festi, sutradan, to jest juce, bio nervozan i "neupotrebljiv", i necu vise to raditi!
Srecno brate, i pisi. Pisi i o napretku, i ako nesto zaskripi, tu smo, uvek ovde ima sa nekim da se prodiskutuje i da se nadje podrska...
Al' ga us** sad.

Čovek ne mora imati recidive iz istih razloga iz kojih si ih ti imao. Suvišno je sve što si ispisao. Ne treba se paziti svega što si naveo. Treba dobro ispratiti sebe i ne suzdržavati se obratiti se za pomoć kada sa nečim ne umemo da se nosimo, a to nisu recidivi, već razlozi zbog kojih ih imamo.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

Viktor89 wrote: Thu Jul 01, 2021 1:04 pm

Čovek ne mora imati recidive iz istih razloga iz kojih si ih ti imao. Suvišno je sve što si ispisao. Ne treba se paziti svega što si naveo. Treba dobro ispratiti sebe i ne suzdržavati se obratiti se za pomoć kada sa nečim ne umemo da se nosimo, a to nisu recidivi, već razlozi zbog kojih ih imamo.
Naravno da ne mora imati recidive iz istih razloga kao ja, ne mora ih u opšte ni imati, ako se postavi pametnije.

Ja samo rekoh ukratko, šta je kod mene bilo nakon skidanja.

Usput, mene ovih dana često jebe volja, sastavila me frka sa poslom, uhvati me i neka malodušnost, ali uspevam da prebrodim sve, samo se ne treba prepuštati tom stanju i skenjavati, ne treba ni ćutati, već popričati sa kim imamo, i sve se ispravi.
Ne traje to dugo, ali bude gadno, baš danas me sastavilo to stanje, nisam znao gde ću pre, no sad je ok, uspeo sam da se organizujem.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Alohaa
Posts: 49
Joined: Thu May 27, 2021 3:25 am

Re: "informativni razgovor"

Post by Alohaa »

Sve u svemu , da je problem , problem je ali svakako dobar dio života sam proveo profesionalno ispravljajući tuđe probleme ali kada je u pitanju moj to tek treba da vidim .
Treba rješiti mnoge stvari i sam sa sobom jer imamo svi svoje bubice a one mogu prerasti u nešto veće kao npr. u rovce ili kasnije ponavljanja .
Ja stvrano iskreno ne pomišljam i ne vidim sebe u toj priči i jednostavno mi je sve to gadno , pogotovo zbog onoga što sam prošao . Tokom ovog perioda sam rješavao i tuđe probleme zajedno sa ovim mojim , pa sam čak pomišljao i na ono kliničko liječenje što bi stvarno u mom slučaju bila greška i obično bjekstvo od drugih obaveza . Drago mi je što sam ovo uradio za sebe i što više neću imati ovaj problem .
Samo se sjetim svoje psihe od prije 12 dana i danas , što je dovoljno i previše da mi se povraće od svega toga .
Imate svi školu više u životu i svako je od nas može iskoristiti na neki način , zato ponavljanja nisu opcija .
Alohaa
Posts: 49
Joined: Thu May 27, 2021 3:25 am

Re: "informativni razgovor"

Post by Alohaa »

Inače psiha mi je razvaljena do te mjere da sam postao malo zaboravan , malo mi se vokabular poremetio , teže zadržavam misao , često kad ( e sad mi je stao mozak ) prezentujem nekome određenu ideju , dešava mi se "Brain-storm" što me jako nervira jer još ne znam dali je to sve dio ovog problema ili sam naoravio neki dodatni problem . Volio bih da znam ako ste se susrecali sa time jer mi to jako smeta i zabrinjava me .
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by xxxana »

Sa psihom smo se svi mucili, daj sebi vremena
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: "informativni razgovor"

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Thu Jul 01, 2021 6:42 pm Sa psihom smo se svi mucili, daj sebi vremena
Šta se promijenilo kroz godinu i pol do dvije da si ti psihički nešto bolja ili jača. Koju promjenu si uvela u život? Voliš da ti se ide niz dlaku al vuk mijenja dlaku al ćud nikada.
E Sanela jebiga oprosti, od čega se ja trebam liječiti? Jebiga, ak pročitaš odgovori. Mislim ak nije frka.
A da sam glup to znam i tu lijeka nema.
https://youtu.be/mps6wvzxP2c
Locked