"Informativni razgovor"

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Locked
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Sun Apr 25, 2021 7:19 pm

...samo nastavi, ali nemoj na mojoj temi.

Iju, ju, ju što smo osetljivi! 🤣
Nisam znala da si tako "svilen"

Ne možeš da izdržiš moju rečenicu na forumu a zoveš me uživo 🤣

Ajde evo napravila sam temu "EMOCIJE", prešaltaj se tamo. Ako budeš ti "prolazio slučajno" kroz centralnu Srbiju javi na vreme da ti izbušim gume, ja auto nemam a ni posla nikakva u NS.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Mon Apr 26, 2021 12:54 pm
StopBup wrote: Sun Apr 25, 2021 7:19 pm

...samo nastavi, ali nemoj na mojoj temi.

Iju, ju, ju što smo osetljivi! 🤣
Nisam znala da si tako "svilen"

Ne možeš da izdržiš moju rečenicu na forumu a zoveš me uživo 🤣

Ajde evo napravila sam temu "EMOCIJE", prešaltaj se tamo. Ako budeš ti "prolazio slučajno" kroz centralnu Srbiju javi na vreme da ti izbušim gume, ja auto nemam a ni posla nikakva u NS.
Zamišljam te kako bušiš gume, hahhahaha. :D

Zanimljiva scena bi bilo videti ženu tvojih godina kako buši gume. Bik, reče, ovih dana rođus, častiš. 8-)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Mon Apr 26, 2021 1:07 pm
Akkasha Come Back wrote: Mon Apr 26, 2021 12:54 pm
StopBup wrote: Sun Apr 25, 2021 7:19 pm

...samo nastavi, ali nemoj na mojoj temi.

Iju, ju, ju što smo osetljivi! 🤣
Nisam znala da si tako "svilen"

Ne možeš da izdržiš moju rečenicu na forumu a zoveš me uživo 🤣

Ajde evo napravila sam temu "EMOCIJE", prešaltaj se tamo. Ako budeš ti "prolazio slučajno" kroz centralnu Srbiju javi na vreme da ti izbušim gume, ja auto nemam a ni posla nikakva u NS.
Zamišljam te kako bušiš gume, hahhahaha. :D

Zanimljiva scena bi bilo videti ženu tvojih godina kako buši gume. Bik, reče, ovih dana rođus, častiš. 8-)
Mojim godinama bi pre priličilo da te ubijem, istina...ali sam podetinjila pa grebanje auta ili bušenje guma bi bilo zabavno 🤣
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

Moram da priznam da mi je ova četvorosedmična zabrana pisanja odlično došla.
Do pre 10-15 dana, razmišljao sam da li ima u opšte svrhe da se vraćam na forum, kad sam se svojom nedovoljnom iskrenošću, ulepšavanjem i prećutkivanjem stvari, pa i teranjem često neke kontre kad to nije potrebno, skroz pogrešno dojmio doslovno kod svih članova sa kojima sam pisao.
Posle sam ipak shvatio da se to naravno može ispraviti iskrenim pisanjem, i da mogu svojim učestvovanjem na forumu da pomognem i sebi i drugima, naravno pod uslovom da budem iskren, a to naravno mogu da budem i od mene SIGURNO nećete više čitati prikrivenu istinu i ulepšane stvari.
Nisam baš precizno ni sebi još objasnio zašto sam to radio, ali sigurno je jedan od razloga i to, što za nekoga ko čita forum i bori se, nije neki podsticaj da čita kako neko pada.
Naravno da je to bila greška, nikome ovde ne možeš pomoći, niti mu olakšati prećutkivanjem istine u ovoj našoj borbi, ni sebi, ni drugima.
Nikad nisam lagao ovde(prećutkivanje ipak nije isto) , sem ranije, prošle godine, sam znao da kažem da sam čist, kad nisam bio, jebi ga, najiskrenije me je sramota zbog toga, i to se SIGURNO više neće desiti. Nije toga bilo nešto puno, ali je bilo.
Nikoga ne možeš osokoliti u ovoj našoj borbi, ni sebe, ni druge, prikrivanjem istine i pravog stanja stvari.
Naravno, pre svega se borim da ne bude ni povoda za to, a ako se ne daj Bože desi, neće biti prećutano.
Ove godine prećutah onaj recidiv, pa ga obelodanih posle mesec i po od njegovog završetka, opet nisam baš sebi tačno objasnio zašto sam tako uradio, a i moji u kući su sve znali u realnom vremenu, samo mi je ovde trebalo vremena da se otvorim.
Ponavljam, od mene od sada, samo kompletna istina na forumu.
Čitao sam vas svakodnevno za vreme zabrane pisanja, jeste ovaj moj post malo "tra-la-la-la", prvo hoću da vidim da li vas u opšte ima na forumu, da li imam kome da pišem, pošto mi se čini da nema nikoga zadnjih dana, a imam šta da kažem, i vama, a i o sebi.
P.s. Do neba me je sramota, i osećam grižu savesti, zbog Xxxane i Frajle. Xxxana, još me grize savest dok još nisi shvatila da nešto nije u redu, ono početkom marta, kad si mi prvo napisala onaj iskren savet, ono kad si mi rekla šta se tebi dešavalo kad si ostavila pljuge, i čega da se pazim, itd, a ja sam tad, nisam siguran, niti je bitno, ili još bio u recidivu, ili tek izašao iz njega.
Do neba izvini!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Alohaa
Posts: 49
Joined: Thu May 27, 2021 3:25 am

Re: "informativni razgovor"

Post by Alohaa »

Šta se radi , kako ide ?
Ajde da nešto zajedno uradimo a da je konstruktivno za početak .
Nemojmo se osuđivati previše . Ja ovo shvatam dok čitam tvoj ( SB ) post . I ja imam 35 god , mislim da smo dosta slični , kada je narav u pitanju .
Ja sebe u zadnje vrijeme osuđujem jako puno , a moja okolina bi mi pomogla vrlo rado , nego je mene zbog mog normalnog života pored ovoga sramota .
Ne kažem da sad treba ići i svima pričati o konkretnoj stvari , ali usponi i padovi su normalna stvar za sve ljude , sem za neke od nas koji se furamo da se ne smije primjetiti naša slaba tačka .
Mislim da stvarno svako može pomoći sam sebi najviše , ali ne kao floskulu , nego dok zadnjih 15 dana intenzivno čitam vaša iskustva .
Trenirajte svoj karakter , ne zadavajte mu nerealne ciljeve ako mislite da su u odjedenom momentu , nego problem rješavajte u hodu ( a ne kao ja trenutno ) , tako da se mogu dešavati i pozitivne stvari koje bi skrenule misli sa ovog problema .
Znači sustina bi bila ( i meni samom ) da ne osuđujemo sebe baš previse ili čak uopšte ako možemo , a onda će rješenje dolaziti polako samo po sebi .
Ausername
Posts: 185
Joined: Wed Jun 09, 2021 4:53 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Ausername »

Alohaa wrote: Fri Jun 11, 2021 12:16 am Šta se radi , kako ide ?
Ajde da nešto zajedno uradimo a da je konstruktivno za početak .
Nemojmo se osuđivati previše . Ja ovo shvatam dok čitam tvoj ( SB ) post . I ja imam 35 god , mislim da smo dosta slični , kada je narav u pitanju .
Ja sebe u zadnje vrijeme osuđujem jako puno , a moja okolina bi mi pomogla vrlo rado , nego je mene zbog mog normalnog života pored ovoga sramota .
Ne kažem da sad treba ići i svima pričati o konkretnoj stvari , ali usponi i padovi su normalna stvar za sve ljude , sem za neke od nas koji se furamo da se ne smije primjetiti naša slaba tačka .
Mislim da stvarno svako može pomoći sam sebi najviše , ali ne kao floskulu , nego dok zadnjih 15 dana intenzivno čitam vaša iskustva .
Trenirajte svoj karakter , ne zadavajte mu nerealne ciljeve ako mislite da su u odjedenom momentu , nego problem rješavajte u hodu ( a ne kao ja trenutno ) , tako da se mogu dešavati i pozitivne stvari koje bi skrenule misli sa ovog problema .
Znači sustina bi bila ( i meni samom ) da ne osuđujemo sebe baš previse ili čak uopšte ako možemo , a onda će rješenje dolaziti polako samo po sebi .
Slažem se 100%.
Ja sam novi ovde, a ni tebe nisam čitao.
Još bih dodao da se na grupnim terapijama prvo nauči da se krivica ne prebacuje na druge ljude.
Nije floskula, ne brini, i mene to nervira. Najčešća floskula ovde je "To više govori o vama/tebi" što je izlizano da je izgubila svaki smisao.
Kad pišeš mesecima sa nekim i onda odjednom upotrebiš to "to govori o tebi" e pa druže ako nisi skontao 8 meseci kakav je ko pazi da ne skontaš baš sad u te 3-4 rečenice.
Ima mnogo proseravanja na forumu.
Ausername
Posts: 185
Joined: Wed Jun 09, 2021 4:53 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Ausername »

Alohaa wrote: Fri Jun 11, 2021 12:16 am Šta se radi , kako ide ?
Ajde da nešto zajedno uradimo a da je konstruktivno za početak .
Nemojmo se osuđivati previše . Ja ovo shvatam dok čitam tvoj ( SB ) post . I ja imam 35 god , mislim da smo dosta slični , kada je narav u pitanju .
Ja sebe u zadnje vrijeme osuđujem jako puno , a moja okolina bi mi pomogla vrlo rado , nego je mene zbog mog normalnog života pored ovoga sramota .
Ne kažem da sad treba ići i svima pričati o konkretnoj stvari , ali usponi i padovi su normalna stvar za sve ljude , sem za neke od nas koji se furamo da se ne smije primjetiti naša slaba tačka .
Mislim da stvarno svako može pomoći sam sebi najviše , ali ne kao floskulu , nego dok zadnjih 15 dana intenzivno čitam vaša iskustva .
Trenirajte svoj karakter , ne zadavajte mu nerealne ciljeve ako mislite da su u odjedenom momentu , nego problem rješavajte u hodu ( a ne kao ja trenutno ) , tako da se mogu dešavati i pozitivne stvari koje bi skrenule misli sa ovog problema .
Znači sustina bi bila ( i meni samom ) da ne osuđujemo sebe baš previse ili čak uopšte ako možemo , a onda će rješenje dolaziti polako samo po sebi .
👏👏👏👏👏👏👍👍👍👍👍
Alohaa
Posts: 49
Joined: Thu May 27, 2021 3:25 am

Re: "informativni razgovor"

Post by Alohaa »

Probajte malo da meditirate , ako ste napeti i ako imate problem sa bilo kojim porokom , pa i ovim , probajte da pronađete sebe , zatrpanog ispod svih tih "prepreka" koje su se nagomilale godinama i događajima . Pa ako bude uspješno , garajtujem Vam da će i druge vaše želje biti .
Otklonite tako razmišljanje o proslosti i o budućnosti i živite danas , i danas rješavajte svoje probleme skoncentrisani kako treba za danas . Pozdrav 🖐
Alohaa
Posts: 49
Joined: Thu May 27, 2021 3:25 am

Re: "informativni razgovor"

Post by Alohaa »

Ausername wrote: Fri Jun 11, 2021 9:47 pm
Alohaa wrote: Fri Jun 11, 2021 12:16 am Šta se radi , kako ide ?
Ajde da nešto zajedno uradimo a da je konstruktivno za početak .
Nemojmo se osuđivati previše . Ja ovo shvatam dok čitam tvoj ( SB ) post . I ja imam 35 god , mislim da smo dosta slični , kada je narav u pitanju .
Ja sebe u zadnje vrijeme osuđujem jako puno , a moja okolina bi mi pomogla vrlo rado , nego je mene zbog mog normalnog života pored ovoga sramota .
Ne kažem da sad treba ići i svima pričati o konkretnoj stvari , ali usponi i padovi su normalna stvar za sve ljude , sem za neke od nas koji se furamo da se ne smije primjetiti naša slaba tačka .
Mislim da stvarno svako može pomoći sam sebi najviše , ali ne kao floskulu , nego dok zadnjih 15 dana intenzivno čitam vaša iskustva .
Trenirajte svoj karakter , ne zadavajte mu nerealne ciljeve ako mislite da su u odjedenom momentu , nego problem rješavajte u hodu ( a ne kao ja trenutno ) , tako da se mogu dešavati i pozitivne stvari koje bi skrenule misli sa ovog problema .
Znači sustina bi bila ( i meni samom ) da ne osuđujemo sebe baš previse ili čak uopšte ako možemo , a onda će rješenje dolaziti polako samo po sebi .
Slažem se 100%.
Ja sam novi ovde, a ni tebe nisam čitao.
Još bih dodao da se na grupnim terapijama prvo nauči da se krivica ne prebacuje na druge ljude.
Nije floskula, ne brini, i mene to nervira. Najčešća floskula ovde je "To više govori o vama/tebi" što je izlizano da je izgubila svaki smisao.
Kad pišeš mesecima sa nekim i onda odjednom upotrebiš to "to govori o tebi" e pa druže ako nisi skontao 8 meseci kakav je ko pazi da ne skontaš baš sad u te 3-4 rečenice.
Ima mnogo proseravanja na forumu.
To ti pričam stari , uhvatio sam sebe da se plašim stvarno čitajući ove razne prepiske , i stvarno ne planiram ostavljati vrijeme na ovo jer bi to stvorilo novi problem za sebe vremenom . Uzeti savjet DA , jer ima jako korisnih , ali intenzivno trošiti vrijeme na ovo NIKAKO , jer prije svega svrha je rješavanje problema a ne dobijanje još novih .
Prije svega sam tu jer sam želio vidjeti da li ludim nevezano za ovo , ili su to problemi koje ima većina tokom "Asta la vista " putovanja sa ovom supstancom . Nikad ranije nisam doživio nijednu krizu tokom apstinencije u životu i ovo mi je prvi put i to baš od ovoga kao i od svega . Ali dobro je što je većina problema koje sam trpio zadnjih skoro dva mjeseca upravo od ovoga , a kada prestanem vidjecu sta će ostati na "ruševinama" pa graditi nešto ljepše i novo .
Odje sam naučio i za izraz "Recidiv" , što tek nisam osjetio u životu i baš me zanima kako bi to moglo izgledati , pošto sam tvrdoglav a ovo sam zamrzio i kroz ovo počeo i sebe , ali ne treba niko stvarno , nego riješiti problem kako treba . Ja lično planiram ipak na kliniku , jer ne bih da ostavim bilo šta nerjeseno oko ovoga . Došao sam do 1.50mg ,i tu stojim sada malo , a za kliniku cu vidjeti od ponedjeljka sjutra , jer ne znam kakve sve posljedice bi me čekale od mrcvarenja organizma i razvlačenja ovoga .
Alohaa
Posts: 49
Joined: Thu May 27, 2021 3:25 am

Re: "informativni razgovor"

Post by Alohaa »

Zanima me samo , da li su i drugi , pored odvratnog mirisa znoja ,takođe imali neki osjećaj vezano za grlo i nekakv osjećaj u sredinu grudi kao neka kisjelina ? A o "mirisu" po zubima i onome što osjećam iz usta da ne pričam .
Zanima me da li i drugi imaju taj isti osjećaj mirisa koji izbija na kožu tako i iz usta , kao i ovo oko osjećaja kao da nešto kao rđa stoji u sredini grudi .
Čisto da znam da li da se nastavim cimati samostalno ili ipak otići na kliniku .
Locked