"Informativni razgovor"

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

.
Last edited by StopBup on Sat Nov 27, 2021 12:03 pm, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Wed Apr 21, 2021 7:25 pm
Akkasha Come Back wrote: Wed Apr 21, 2021 7:22 pm
Nego Stope, gde ćeš sad kad sam konačno počela da kapiram šta pričaš...

Pališ na gurku. ;)

Tu sam, ne idem nigde, samo ću malo da smanjim.

Sa foruma se najteže skida. :)
😂
Al' sam ja prsla, dobro da uopšte "palim"
To je to što mi svi govore, "Lepinje" jebote ja tek sad počinjem da shvatam šta to meni radi. Verovatno imam mozak u tečnom stanju. Mada i to me zabole.

Nego, ako si ti 4 godine bio na Bupu, ja sad sve iz početka moram da kontam.
A jbg kad ne znam šta je Bup! Da si bio na metadonu to bih razumela, ja sam 2 godine i nešto više bila prvo na 3 kubika pa posle na 5 što je pola boce ili 150ml.

Mada isti đavo kad stekneš zavisnost. Koliko je meni poznato iz priče drugih ljudi, svi pričaju o farmaceutskoj mafiji i štednji/zaradi na narkomanima ali - citat "Zajebali su se sa buprenorfinom pa izbacili na tržište nešto stvarno kvalitetno".
E, sad...kao što pričaju za Fentanol ili Fentanil da je 30 puta jači od uličnog heroina, tako bi trebalo da je Bup jači od metadona, samo ne znam koliko.

Ima li ovde iko ko može da mi objasni, napravite mi poređenje, na primer jedna tableta Bupa (koliko mg) je isto kao koliko kubika ili mililitara metadona i uostalom to i nije najbitnije, najbitnije je: da li je to isto ?

Tek će ova rasprava da se razvije, kakvo napuštanje...
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

.
Last edited by StopBup on Sat Nov 27, 2021 12:03 pm, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Viktor89 »

Akkasha Come Back wrote: Wed Apr 21, 2021 7:55 pm
StopBup wrote: Wed Apr 21, 2021 7:25 pm
Akkasha Come Back wrote: Wed Apr 21, 2021 7:22 pm
Nego Stope, gde ćeš sad kad sam konačno počela da kapiram šta pričaš...

Pališ na gurku. ;)

Tu sam, ne idem nigde, samo ću malo da smanjim.

Sa foruma se najteže skida. :)
😂
Al' sam ja prsla, dobro da uopšte "palim"
To je to što mi svi govore, "Lepinje" jebote ja tek sad počinjem da shvatam šta to meni radi. Verovatno imam mozak u tečnom stanju. Mada i to me zabole.

Nego, ako si ti 4 godine bio na Bupu, ja sad sve iz početka moram da kontam.
A jbg kad ne znam šta je Bup! Da si bio na metadonu to bih razumela, ja sam 2 godine i nešto više bila prvo na 3 kubika pa posle na 5 što je pola boce ili 150ml.

Mada isti đavo kad stekneš zavisnost. Koliko je meni poznato iz priče drugih ljudi, svi pričaju o farmaceutskoj mafiji i štednji/zaradi na narkomanima ali - citat "Zajebali su se sa buprenorfinom pa izbacili na tržište nešto stvarno kvalitetno".
E, sad...kao što pričaju za Fentanol ili Fentanil da je 30 puta jači od uličnog heroina, tako bi trebalo da je Bup jači od metadona, samo ne znam koliko.

Ima li ovde iko ko može da mi objasni, napravite mi poređenje, na primer jedna tableta Bupa (koliko mg) je isto kao koliko kubika ili mililitara metadona i uostalom to i nije najbitnije, najbitnije je: da li je to isto ?

Tek će ova rasprava da se razvije, kakvo napuštanje...
Nemam neko dugoročno iskustvo, uzimao sam ga kratko i nikada neću razumeti zašto je Buprenorfin toliko izvikan, a još manje da se od jedne tablete može razbiti više ljudi. Čuo sam to i ranije.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

.
Last edited by StopBup on Sat Nov 27, 2021 12:04 pm, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Akkasha Come Back »

Ne čitam ništa "izvikano" ni "nahvaljeno" 8-) :mrgreen:
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Akkasha Come Back »

Viktor89 wrote: Wed Apr 21, 2021 8:59 pm
Akkasha Come Back wrote: Wed Apr 21, 2021 7:55 pm
StopBup wrote: Wed Apr 21, 2021 7:25 pm

Pališ na gurku. ;)

Tu sam, ne idem nigde, samo ću malo da smanjim.

Sa foruma se najteže skida. :)
😂
Al' sam ja prsla, dobro da uopšte "palim"
To je to što mi svi govore, "Lepinje" jebote ja tek sad počinjem da shvatam šta to meni radi. Verovatno imam mozak u tečnom stanju. Mada i to me zabole.

Nego, ako si ti 4 godine bio na Bupu, ja sad sve iz početka moram da kontam.
A jbg kad ne znam šta je Bup! Da si bio na metadonu to bih razumela, ja sam 2 godine i nešto više bila prvo na 3 kubika pa posle na 5 što je pola boce ili 150ml.

Mada isti đavo kad stekneš zavisnost. Koliko je meni poznato iz priče drugih ljudi, svi pričaju o farmaceutskoj mafiji i štednji/zaradi na narkomanima ali - citat "Zajebali su se sa buprenorfinom pa izbacili na tržište nešto stvarno kvalitetno".
E, sad...kao što pričaju za Fentanol ili Fentanil da je 30 puta jači od uličnog heroina, tako bi trebalo da je Bup jači od metadona, samo ne znam koliko.

Ima li ovde iko ko može da mi objasni, napravite mi poređenje, na primer jedna tableta Bupa (koliko mg) je isto kao koliko kubika ili mililitara metadona i uostalom to i nije najbitnije, najbitnije je: da li je to isto ?

Tek će ova rasprava da se razvije, kakvo napuštanje...
Nemam neko dugoročno iskustvo, uzimao sam ga kratko i nikada neću razumeti zašto je Buprenorfin toliko izvikan, a još manje da se od jedne tablete može razbiti više ljudi. Čuo sam to i ranije.
Jbg pitanje je i šta znači "razbije".
I heroin može biti različit, ono fazon kod jednog dilera ima jak fleš, umro bi koliko ti je lepo, ali drži dva-3 sata.
Drugi diler, ista cena, drugačija roba- nema fleš, ali te "pokriva" takoreći 24 sata.

Zato što je miksovano ko zna sa čim. I ono takozvano "kljucanje".

Tako da "razbiti se" sad ne znam da li da zamislim scenu ljudi leže u polunesvesti ili šta.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Akkasha Come Back »

E, da setih se sad
Jednom na Facebooku u sred noći pitam jednu poznanicu zašto ne spava, ona kaže "Ne mogu da spavam od Bupa"
Jednom pitam to isto jednu drugu drugaricu koja je iskusna i znam je iz zatvora tamo bila na metadonu i ona kaže: "Bup je odličan zato što ja vozim njega a ne on mene, ako ja neću da spavam, ne moram, ako hoću da spavam, za 15 minuta ću zaspati".

I eto. Potpuno 2 različita odgovora.
Inače ona je prešla sa metadona na Bup jer je morala da se skine sa metadona, isto kao i ja i mnogi, nismo mogli da pišamo čak se dešavalo da 24 sata ne pišam i na kateter.
Samo što ja nisam htela Bup, ja sam se skinula sa metadona i na lekovima sam.

A to "hvaljenje" Bupa sam čula više od ljudi koji nikad nisu bili narkomani, već filozofiraju o "farmaceutskoj mafiji" i prave se pametni.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by xxxana »

Viktor je u pravu, ako je sa Buprenorfinom krizu pokrivao, tu ga ne osetis, a i Stop je u pravu, jer ga je str. uzimao, a kada sam ga nedavno uzela str. i ja, nije mi bilo dobro 2 dana..
Nikada mi nije bilo jasno sta znaci to da neko misli da moze da vozi odredjenu supstancu
Mislim moze do depresije i raznih poremecaja
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: "informativni razgovor"

Post by sanela »

Knjiga Emocije od Milosavljevića je teoretska knjiga o emocijama. Ništa ti pomoći neće da je pročitaš. Emocije se uče prepoznati i doživjeti kroz terapijski rad na sebi.
Tako da je to opet mlaćenje prazne slame i ganjanje svog repa, umjesto "rada na sebi".

S emocijama teško izlaze na kraj i ljudi koji nemaju veze s drogama. Mislim da je Viktor ili neko rekao da je gomila ljudi na raznim tabletama, upravo zato jer se ne znaju iznijeti sa svojim emocijama. Zato na psihoterapiju idu sve više ljudi koji imaju problema u svakodnevnom funkcionisanju zbog stresa, nesređenih odnosa, manjkom vještina za nošenje sa svakodnevnim životom. Ništa nas to nisu naučili u školi. Svako se koprca na svoj način. Neko je imao sreću pa je u porodici naučio te stvari. Ko nije, onda se loši obrasci prenose transgeneracijski, kao i ovisnost, kao i trauma. Svaki ovisnik bi trebao kad dobije dijete razmisliti o tome da li svom djetetu želi isti život. I truditi se da napravi promjenu. Ne kažem da je lako, ne kažem da je svako svjestan toga, samo kažem da se sve prenosi transgeneracijski. I svi smo odgovorni za vlastiti život.

Buprenorfin djeluje individualno, na svakog drugačije. Tako da bih ja ovdje prekinula priču o "radu" pojedinih droga. Nekome ko čita, to može biti okidač za recidiv.
Locked