"Informativni razgovor"

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Locked
Alohaa
Posts: 49
Joined: Thu May 27, 2021 3:25 am

Re: "informativni razgovor"

Post by Alohaa »

Hvala puno Sanela !
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by xxxana »

Alohaa, kako ide?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

Alohaa, pazi se stanja nakon detoksikacije. Verovatno znaš da je oporavak psihe nakon bupa jako dug.
Nego reci mi, koliko si uzimao dugo bup, znam da si bio na 4 i po mg, je l' ti to bila maks. doza?
Reci mi staž na bupu, pa ću moći preciznije da ti kažem šta da očekuješ, i čega da se paziš.
Isto kao ti, nisam imao većih problema sa h, 4-5 dana maks. zaređao, ali bup sam "doktrirao", znam ga u pokvarenu "dušu". :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Alohaa
Posts: 49
Joined: Thu May 27, 2021 3:25 am

Re: "informativni razgovor"

Post by Alohaa »

StopBup wrote: Sat Jun 26, 2021 2:18 am Alohaa, pazi se stanja nakon detoksikacije. Verovatno znaš da je oporavak psihe nakon bupa jako dug.
Nego reci mi, koliko si uzimao dugo bup, znam da si bio na 4 i po mg, je l' ti to bila maks. doza?
Reci mi staž na bupu, pa ću moći preciznije da ti kažem šta da očekuješ, i čega da se paziš.
Isto kao ti, nisam imao većih problema sa h, 4-5 dana maks. zaređao, ali bup sam "doktrirao", znam ga u pokvarenu "dušu". :)
Jeste , 4ipo mg je maksimalna doza koju sam uzimao . Moram da batalim cigare , moram još neke finese da odradim , veoma sam tvrdoglav po prirodi a na ova tableta mi se baš smučila .
6-dan detoxa je prošao , volja se vraće polako mada mi nije nešto previše ni bilo tesko zadnjih 2 dana , ali osjetno jeste . Vidim da se već vraćem polako , još sam u ful kondiciji , mada sam se zadnjih 2 dana osjećao lošije . Inače nikad nisam sa ovom tabletom jurio neki bilo kakav rad , nego kad sam ( ko budala ) osjetio mrvicu težine prije par godina ja nastavio da je uzimam i to se oteglo i otrglo sve do prije ovih 6 dana .
Da , uzimao sam ovo otp zadnjih 3 ipo god .
Alohaa
Posts: 49
Joined: Thu May 27, 2021 3:25 am

Re: "informativni razgovor"

Post by Alohaa »

xxxana wrote: Fri Jun 25, 2021 10:15 pm Alohaa, kako ide?
Odlično , ovo ce se pregurati sve , ono sto sam prošao od 4 ipo mg do 1mg se ne može porediti sa ovom laganicom na detoxu . Baš sam se bio napatio iskreno . Kapiram da me šibala i kriza oko bromozepama koji sam spuštao uporedo sa bupom .
I doktorica je rekla da sam to dosta surovo prema sebi radio , ali nekako nisam nikad imao roditeljsku kaznu pa sam podsvjesno mozda to sam sebi odradio na taj način .
Inače sam mislio da cu biti ko zna na kakvim ljekovima , ali to je par tabletica i neki spric u infuziju . Daje se dvije infuzije po dolasku i stvarno sam prezadovoljan .
Hvala puno na podršci ✊
Alohaa
Posts: 49
Joined: Thu May 27, 2021 3:25 am

Re: "informativni razgovor"

Post by Alohaa »

Dan 8 gotov , jos sutra infuzije pa prekosjutra test .
Ja već funkcionišem dosta bolje , prezadovoljan sam ovim što sam uradio , tim više što me je sramota toga što sada radim a i igala koje ni malo ne volim pa će mi i to biti u sjećanju .
Ne znam šta me čeka poslje ovoga , ali se osjećam kao poslje neke robije ili tome slično .
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by xxxana »

Alohaa wrote: Mon Jun 28, 2021 7:01 pm Dan 8 gotov , jos sutra infuzije pa prekosjutra test .
Ja već funkcionišem dosta bolje , prezadovoljan sam ovim što sam uradio , tim više što me je sramota toga što sada radim a i igala koje ni malo ne volim pa će mi i to biti u sjećanju .
Ne znam šta me čeka poslje ovoga , ali se osjećam kao poslje neke robije ili tome slično .
Glavi treba malo vise vremena, ali takve bi klinike trebale da ponude opciju
Srecno
Alohaa
Posts: 49
Joined: Thu May 27, 2021 3:25 am

Re: "informativni razgovor"

Post by Alohaa »

xxxana wrote: Mon Jun 28, 2021 10:38 pm
Alohaa wrote: Mon Jun 28, 2021 7:01 pm Dan 8 gotov , jos sutra infuzije pa prekosjutra test .
Ja već funkcionišem dosta bolje , prezadovoljan sam ovim što sam uradio , tim više što me je sramota toga što sada radim a i igala koje ni malo ne volim pa će mi i to biti u sjećanju .
Ne znam šta me čeka poslje ovoga , ali se osjećam kao poslje neke robije ili tome slično .
Glavi treba malo vise vremena, ali takve bi klinike trebale da ponude opciju
Srecno
Hvala puno !
Danas će mi biti posljednji dan detoxa , pa se dvoumim oko primanja inekcije depoa za opijate . Želim da testiram svoju volju i karakter , jer mi iskreno ne pada na pamet da ovo uzimam .
Sutra treba da radim test i onda razgovor i to bi valjda bilo to što se tiče ambulantnog liječenja .
Alohaa
Posts: 49
Joined: Thu May 27, 2021 3:25 am

Re: "informativni razgovor"

Post by Alohaa »

Danas ostao razgovor samo , sve mi je bolje i bolje , ne osjećam više ni umorne noge ni ništa . Volja se vraće , motivacija takođe .
Slab san je i dalje prisutan , spavam po 4-5-6 sati posljednjih 8- 9 dana ali bolje je i to nego ono prije toga kad nisam uopšte ni spavao po par dana .
Od tableta pijem neke sitnice samo a i to bataljujem sad ovih dana .
Veliki pozdrav za sve i hvala puno !
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

Alohaa wrote: Wed Jun 30, 2021 10:23 am Danas ostao razgovor samo , sve mi je bolje i bolje , ne osjećam više ni umorne noge ni ništa . Volja se vraće , motivacija takođe .
Slab san je i dalje prisutan , spavam po 4-5-6 sati posljednjih 8- 9 dana ali bolje je i to nego ono prije toga kad nisam uopšte ni spavao po par dana .
Od tableta pijem neke sitnice samo a i to bataljujem sad ovih dana .
Veliki pozdrav za sve i hvala puno !
Drago mi je sto ti za sad dobro ide! Skidanje sa bupa je vrlo kompleksno i nepredvidivo. Sama kriza nije nesto fizicki izrazena, ali psihicki je jako duga, dosadna, nepredvidiva i oscilatorna. Desi se da 4-5 dana budes bas ok, pomislis kako je naglo krenulo na bolje, ono bam, od jednom te sastavi nekoliko losih dana, i tako u krug. Ja sam jos sam sebe mogu da kazem prejako i nerealno bodrio u pocetku, punio se onim velikim laznim samopouzdanjem, pa sam cesto upadao u neka euforicna stanja, sto nije pametno...
Skoro svi bup u pocetku potcene, olako ga shvate, pa kasnije vide koliko su se zeznuli, i sa kakvom podmuklom zveri su se spetljali.
Uzimao si ga i vise nego dovoljno dugo, i prilicno velike kolicine da ce ti trebati dosta vremena da se oporavis.
Budi svestan da te ceka dug period oporavka, pricaj sa svojima iskreno, budi iskren sa zenom(koliko sam te ispratio, mislim da vec i jesi), nemoj da ulepsavas stvari ni samom sebi, ni svojima kroz pricu.
Budi pametniji od mene! To nije tesko. :) Ja sam dosta dugo isao kao june kroz taj proces skidanja, oporavka, lecenja, apstinencije, i pravio sam recidive. Oni svi znamo nisu nikakvo cudo u ovoj prici, ali mogu da se izbegnu u koliko se covek postavi mudrije, ako postupa svesnije i pametnije.
Onda hocu da te upozorim sta se meni desilo nakon par meseci od skidanja sa bupa. Ni ja kao sto znas, kako ni ti, nisam imao vecih problema sa heroinom, ali nakon nekih 3-4 meseca od skidanja sa bupa, javila mi se jaka zelja da ponovo osetim heroin, a kako sam kroz pricu skidanja sa bupa dosta isao kao june, bio prilicno srecan sto sam konacno uspeo da ostavim bup, nakon dugog vremena bezuspenog pokusavanja, protiv crva/rovca, to jest zelje koja mi se javila za heroinom, nisam se u opste tada ni borio. Ono, ja sam "mnogo pametan", nisam nikad bio navucen na h, pa sam mislio da smem sebi da dozvolim "taj luksus", i da prodjem bez nekih posledica, sto naravno nije bilo tacno, bila je velika zabluda, i to je bila posledica mog tadasnjeg neshvatanja problema dovoljno ozbiljno, i kao sto vec pomenuh, idenja kroz pricu dosta dugo kao june.
Imao sam 3 recidiva, prva 2 u glavnom sa h, ali je bilo i bupa, cak koji put sam uzeo i metadon, i onaj zadnji, zimusnji sto se desio je bio "samo" sa h. U stvari poceo je tako sto sam se napio, pa uzeo spid, sutradan se "lecio" sa h, i onda jos 7-8 puta uzeo h.
Da, onaj prvi recidiv, koji je bio i najduzi, krenuo je tako sto sam se nekoliko dana "zavozao" sa marihuanom. I nje se treba prilicno paziti, to jest treba i nju izbegavati u sirokom luku.
Nakom zimusnjeg recidiva, sam popio 3-4 puta, ne puno, ali ipak jesam, i toga se treba paziti, to jest izbegavati, preksinoc sam popio na nekoj velikoj seoskoj festi, sutradan, to jest juce, bio nervozan i "neupotrebljiv", i necu vise to raditi!
Srecno brate, i pisi. Pisi i o napretku, i ako nesto zaskripi, tu smo, uvek ovde ima sa nekim da se prodiskutuje i da se nadje podrska...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked