"Informativni razgovor"

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Mon Mar 08, 2021 5:27 pm
Akkasha Come Back wrote: Mon Mar 08, 2021 4:56 pm A izvini, ja tek sad videh ovo, ti si bio navučen na Bup kad si otišao u zatvor na 50dana?
Ako ti nije teško, napiši samo kratko koju terapiju je doktorka dala, mislim nigde to ne pominješ a kažeš izašao si čist?
Ja te ne napadam, samo me ovo stvarno zanima.
Nisam bio navučen na bup kad sam otišao u zatvor, sa bupa sam se skinuo pre više od godinu i po dana. Pravio sam recidive sa dopom. Imao sam recidiv jesenas koji je trajao maks. 40 dana, mislim ni toliko, oko 35, nebitno, dop sam uzimao u tom recidivu, ali ne svaki dan. Nisam se doveo u stanje fizičke krize, ali sam se psihički sjebao dobro. Iz recidiva sam izašao, bio sam čist oko 3 sedmice, pa onda otišao u zatvor.

Pisao sam već, ali nema veze, pio sam 35-36 dana terapiju, nebitno, pio sam rivotril i bensedin, prvo izbacio rivotril, pa bensedin, uz postepeno smanjivanje. Terapija mi je značila, to jest pomogla mi je, jer sam još bio sjeban, i ako sam izašao iz recidiva 3 sedmice pre zatvora.
Ok, hvala, konkretno i jasno.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by xxxana »

Kada osetis da ti pomoc istinski treba, osecaj je bedan, nemoc, nemas gde, osim da se konacno suocis sa sobom, nemas vise sta da izbegnes, jer si stigao do zida, a on kaze da je hteo da proba nesto novo na onoj temi?
Prihvatis neku kaznicu da robijas? Stop?
Ma daj, da su mu nasli gudru, cupao bi kosu sa glave
Znao bi tacno gde treba da ode da mu se javio onaj iskreni unutrasnji krik,
ali ne, on bi malo da se drogira, malo zatvora, svega pn malo da proba, sto je u granicama koje moze da prihvati, a da mu se u iskustvo uracuna..
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Akkasha Come Back »

P.S.
Desi se nekad, doduše retko, da je ljudima stvarno stalo da pomognu, ali da bi se nekome pomoglo ta osoba mora kao prvo dozvoliti da joj se pomogne.
Kad sam bila prvi put u zatvoru, nije mi se moglo pomoći, jednostavno nisam umela da prihvatim pomoć.

Drugi put sam shvatila da prvi put ništa nisam bila shvatila, ne umem ni da opišem KAKO.
Znam samo da sam i taj prvi put bila svesna da sam sjebana, rekla sam na grupnoj terapiji: "Ja se nalazim u paklu sada i želim da izađem odavde, taj pakao sam sama stvorila ali mi treba pomoć da izađem, to je jako duboko i prepuno lavirinata"
Nešto u tom smislu.
Znači, "sarađivala" sam, ustvari pokušala ali nije uspelo.

E taj drugi put je uspelo. Bitno je i koliko je čovek inteligentan, bitno je koliko je spreman priznati da je u paklu psihički, bitna je otvorenost uma, mentalni sklop, obrazovanje je poželjno...ti, Bupe sve to imaš, zato si se i izvukao, odnosno nisi se još potpuno izvukao iz svega, ali na vreme si video kuda vodi sve to.

Tebe ovde vide kao nekog "fensi gostujućeg kvazi- narkomana" a i ti sâm uviđaš razliku između recimo tipičnog đankija Ličanina koji je dotakao dno i sebe.

Ja se prepoznajem takođe u početnoj fazi i samo ću ti reći tj pokušati mada su i meni pričali a ja nisam verovala, da od toga gde si ti sada se vrtoglavo brzo pada na dno da ne poveruješ.

Ne želim te strašiti ali ako još jednom uletiš u "kontrolisani recidiv" kao što si radio (ja ti verujem jer sam se prve 3 godine kontrolisala- ni sama ne znam odakle mi tolika snaga i samokontrola- kad ima para uzmem, kad nema, sačekam- to je ono što ti niko ne veruje) prodaćeš i taj auto koji si pomenuo, i od svih iz života ćeš "pozajmiti" novac, onda ćeš obiti apoteku i više nema nazad.

Nemoj me pogrešno shvatiti ali za tebe bi najbolje bilo udaljiti se od svih koji imaju veze sa drogom, stalno pričaš kako si normalan u realnom životu- ja ti verujem da to čak i misliš- ali trebao bi se i od nas udaljiti. Zaboravi prošlost, stegni petlju i ne osvrći se.
Ali iz nekog razloga tebe ovaj forum vuče, što znači da te ovo podzemlje privlači, a (još) nisi svestan da si na autoputu za hell.

Ove moje reči teško da će sada dopreti do tebe, ali za nekoliko godina kad budeš ležao u krevetu u pravom zatvoru i budeš čitao šta je ko pre tebe "ugravirao" na dasci na krevetu iznad, e tad ćeš se odlično setiti šta ti je rekla ne tako davno jedna Akaša sa foruma.
(I ostali ti to pričaju, samo na drugačiji način koji ti ne uspevaš da "dešifruješ". Jedan kaže "razmažen", drugi kaže "folirant" itd a suština je da koliko god to hteo, nisi jedan od nas, ti još imaš šanse za "normalan život", mi nemamo. Ili je taj neki "život" iza nas.
Tebi treba crtati, izgleda, pa dobro, hajde nacrtaću ti: doćićeš u situaciju da pušiš ku*AC za pola grama. Ako ne budeš hteo to, onda napravi delo pa u zatvor.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

.
Last edited by StopBup on Wed Nov 24, 2021 7:03 am, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by xxxana »

StopBup wrote: Mon Mar 08, 2021 6:59 pm
xxxana wrote: Mon Mar 08, 2021 6:44 pm Kada osetis da ti pomoc istinski treba, osecaj je bedan, nemoc, nemas gde, osim da se konacno suocis sa sobom, nemas vise sta da izbegnes, jer si stigao do zida, a on kaze da je hteo da proba nesto novo na onoj temi?
Prihvatis neku kaznicu da robijas? Stop?
Ma daj, da su mu nasli gudru, cupao bi kosu sa glave
Znao bi tacno gde treba da ode da mu se javio onaj iskreni unutrasnji krik,
ali ne, on bi malo da se drogira, malo zatvora, svega pn malo da proba, sto je u granicama koje moze da prihvati, a da mu se u iskustvo uracuna..
Gledaj, ja sam tamo hteo da preguram tih 50 dana, a osećaj je bio bedan. Postao je još bedniji nakon par dana, recimo 5, i onda sam se tek javio doktorki za pomoć.

Da je do računanja u iskustvo, odmah bih pisao o tome, kao što vidiš, pisao sam nakon skoro 2 meseca.

Fora je što se meni ne opisuje šta mi je sve prolazilo kroz glavu, i kako sam se bedno osećao.
Zasto mislis da je gotovo? Sta je presudilo da bude zavrseno?
Rekao si da trenutno ne razmisljas o psihoterapijama, sto znaci da ne mislis da su ti potrebne, 2 meseca je nista u procesu lecenja
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

.
Last edited by StopBup on Wed Nov 24, 2021 7:03 am, edited 3 times in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

.
Last edited by StopBup on Wed Nov 24, 2021 7:03 am, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Mon Mar 08, 2021 7:19 pm
Akkasha Come Back wrote: Mon Mar 08, 2021 6:57 pm
Niko od nas nije isti, ali svi imamo sličan problem, a svi imamo šansu za normalan život, to ti garantujem.
TI meni (nešto) "garantuješ"? :lol:

Ovako...ti imaš 50 dana zatvora i to prekršajnog.
Ja imam ukupno 4 godine.

Ne znaš šta je komuna, ja bila.

Nisi ležao po ustanovama, ja 3 puta u Drajzerovoj.

Ti Bupove kupovao novcem koji nisi ukrao. Roditelji te nisu isterali napolje niti te se odrekli.

Mogu da nastavim ali vidim da ne vredi. Svako dobro. Misliš da si najpametniji.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

.
Last edited by StopBup on Wed Nov 24, 2021 7:03 am, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Mon Mar 08, 2021 7:49 pm
Akkasha Come Back wrote: Mon Mar 08, 2021 7:35 pm
StopBup wrote: Mon Mar 08, 2021 7:19 pm

Niko od nas nije isti, ali svi imamo sličan problem, a svi imamo šansu za normalan život, to ti garantujem.
TI meni (nešto) "garantuješ"? :lol:

Ovako...ti imaš 50 dana zatvora i to prekršajnog.
Ja imam ukupno 4 godine.

Ne znaš šta je komuna, ja bila.

Nisi ležao po ustanovama, ja 3 puta u Drajzerovoj.

Ti Bupove kupovao novcem koji nisi ukrao. Roditelji te nisu isterali napolje niti te se odrekli.

Mogu da nastavim ali vidim da ne vredi. Svako dobro. Misliš da si najpametniji.
Znaš u kom sam kraju NS odrastao, tako da ne moraš ništa to da mi pričaš. Ne mislim da sam najpametniji. Ali znam da čovek može da se isčupa i iz najdubljeg gliba. Bilo je kod nas u kraju takvih kao što ti pričaš, pa su se izvukli, a ima i onih koji se drogiraju još od početka 80.-ih. Zavisi od čoveka.
Mašiš poentu. Jesi odrastao u ghettu i još si živ i nenavučen, neosuđivan i ima još ljudi koje i ja znam da su bili nešto malo navučeni na lepak u osnovnoj školi, pa sad imaju decu.
Ja sam mislila da konkretno ti mene ne možeš "učiti o životu", u tom smislu.
Locked