Kriminalac iz inata

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Kriminalac iz inata

Post by Akkasha Come Back »

.
Last edited by Akkasha Come Back on Tue Feb 01, 2022 8:39 pm, edited 1 time in total.
User avatar
đondo
Posts: 40
Joined: Wed Sep 08, 2021 5:41 pm

Re: Kriminalac iz inata

Post by đondo »

Akkasha Come Back wrote: Wed Mar 03, 2021 5:33 pm Nećete verovati, ja sam htela da budem vojnik ili policajac.
Spremna sam bila psihofizički da upišem Vojnu školu posle Osnovne škole.
Onda država tokom mog 8-og razreda obavesti da neće u narednim godinama primati devojke.

Popizdim.

Ta sam generacija, nas su svi zvali "eksperimentalna".

Tako je bilo i sa policijom.

"Ne primamo ove godine devojčice, ne znamo za sledeću".

Upišem srednju, sve čekajući da mi tokom srednje "neko od njih otvori vrata". Ništa. Niko. Naredne 4 godine nisu primali ženski rod.

Popizdim na kvadrat. Ogorčena. Mlada, još naivna, na neki način volim svoju zemlju. Ali moja zemlja ne voli mene.
Ne bi mi bilo krivo da nisam uspela da se upišem zato što sam glupa ili zato što nešto fizički ne mogu.
Krivo mi je bilo što mi nije data šansa.

Ja vama ne trebam? Nećete čak ni da me proverite, ne zanima vas šta imam u glavi, ne zanima vas što sam ceo život trenirala ne bih li uspela da ispunim i fizičke norme, ne zanima vas.
Ok. Od sad, ne zanimate ni vi mene. Dabogda vam se sve najgore desilo. Zašto mrzim policiju? Oni su prvi počeli.

Nisam postala momentalno narkoman i kriminalac, ali da su me primili u policiju ili u vojsku verujem da bih stvarno časno obavljala taj posao.

Osim toga, ja sam se uvek pokazala odlično tamo gde je bio potreban timski rad.

U zatvoru mi nije smetalo da spavam u sobi sa još 19 njih.

Inat, revolt i bunt. Eto šta je nesposobna država napravila od mnogih ljudi, neprijatelja. Odbacili su me, zamrzela sam ih.

Morala sam da otvorim novu temu, da bude preglednije, tamo sve trpamo a ja nemam naviku da po forumima idem po tim "kafanama", i tako neobaveznim ćaskanjima, nemojte pogrešno da me shvatite, ćaskanja imam i previše u realnom životu, ja na forum dolazim uglavnom da razgovaram o "teškim temama" i/ili da filozofiram- to nemam sa kim.
Ma kakva policija, nisam to htio biti ni kad smo se kao djeca igrali.

Ali sumnjam da se bilo tko rodio kao kriminalac. Tebe je inat, revolt i bunt tamo odveo. Nekog drugog socijalne (ne)prilike. Trećeg možda jedan krivi korak u životu. Netko je htio izazov u životu ili je mislio da će možda dobro profitirati od nečega pa završio na ovom forumu da potraži pomoć dok na kraju, kao i vjerojatno velika većina na ovom forumu, ne završi kod psihijatra, u komuni, na trp...

Novi sam na ovom forumu pa nisam još siguran da li uopće želim sherati priču o svom 'kriminalnom' životu ali mislim da bi svakom tko tim putem krene trebalo biti jasno nekoliko stvari.
Prvo, to nije kao u filmovima gdje si ti velika njuška i pucaš po ljudima, muriji i radiš što god ti padne na pamet.
Drugo, nema happy enda. Samo na dva mjesta može završiti takva priča a to su zatvor ili groblje.
Jako malo današnjih klinaca to razumije pa ulaze u 'kriminal' ili da bi se dokazali sebi ili drugima i to naravno, obično završi u crnoj kronici ili čitulji. Nekad, "kad sam ja bio mlad", :) postojala su neka nepisana pravila i nepisani zakoni, kojih su se takvi 'kriminalci' čvrsto pridržavali.
Nema smisla da ja sada objašnjavam koja su to pravila bila jer tko ih do sada nije shvatio nikada ni neće.

To je nestalo, valjda od kada su se pojavili net, mob i milioni nadobudnih trolova koji svi misle da su samo oni bogomdani i da se na njih ništa od toga na odnosi jer su iznad svega i iznad svih. Dok ih se ne spusti i stavi na pravo mjesto. A to uvijek dođe, prije ili kasnije.

7 ili 8 od 10 ljudi, koje sam znao još iz mladosti su ili mrtvi ili u zatvoru ili nekoj drugoj ustanovi. Teško da nas par ostalih nismo shvatili kuda to sve vodi ali i dalje radimo iste ili slične stvari bez obzira na sve.
Nešto malo ih se oženilo ali u međuvremenu i rastalo, neki i više puta. Kao da mu nije dosta kad jednom proba pa vidi da ne ide, nego opet iste greške rade. Nekako mi to izgleda kao veći mazohizam nego uništavanje teškim gudrama ili lakim ženama.
Uglavnom, već sam odužio post i više nego što sam namjeravao, puno toga bi bilo drugačije da smo kao djeca znali stvari koje znamo nakon teškog narkomanskog, uličnog, kriminalnog i svih ostalih vrsta života koje žive ovisnici.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Kriminalac iz inata

Post by Akkasha Come Back »

@đondo, Dobrodošao.
Nije post predug, čak samo maltene početak. Slažem se sa tobom i razumem te.
Nego sam razmišljala da li onom liku što hoće da radi istraživanje pošaljem eto na primer ovu moju priču?
Znaš šta, da je neko ozbiljniji u pitanju, poslala bih mu ali ovaj tip je toliko površan i nezainteresovan, ja ne shvatam ni zašto je došao. Možda da jednostavno plati nekom narkomanu da mu napiše taj rad koji mu treba za fakultet ili za anketu, da mu predložimo, a? Sastav za 50 evrića? :lol:
User avatar
đondo
Posts: 40
Joined: Wed Sep 08, 2021 5:41 pm

Re: Kriminalac iz inata

Post by đondo »

Akkasha Come Back wrote: Fri Sep 10, 2021 4:43 pm @đondo, Dobrodošao.
Nije post predug, čak samo maltene početak. Slažem se sa tobom i razumem te.
Nego sam razmišljala da li onom liku što hoće da radi istraživanje pošaljem eto na primer ovu moju priču?
Znaš šta, da je neko ozbiljniji u pitanju, poslala bih mu ali ovaj tip je toliko površan i nezainteresovan, ja ne shvatam ni zašto je došao. Možda da jednostavno plati nekom narkomanu da mu napiše taj rad koji mu treba za fakultet ili za anketu, da mu predložimo, a? Sastav za 50 evrića? :lol:
Ako mislimo neku kintu uzeti morati ćemo požuriti jer vidim da je tražio da mu maknu post i sad se kao ispričava :D
A i teško je naći takvu priču ako ti stvarno treba. Zaustavi 5 ljudi na ulici i barem od trojice ćeš dobiti priču o svemu što mu treba. Ali ne vjerujem da je to stvarno nešto službeno. Ili možda misli da će poslije naći lijek i izlaz za te jbn narkomane.
To je k..... stručnjak a i takvo mu je istraživanje koje možda provodi.
:evil:
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Kriminalac iz inata

Post by Akkasha Come Back »

Zato sam i rekla u šali da možemo mi da mu pišemo esej za fakultet :lol:
User avatar
đondo
Posts: 40
Joined: Wed Sep 08, 2021 5:41 pm

Re: Kriminalac iz inata

Post by đondo »

U današnje, moderno vrijeme više nema smisla baviti se sitnim kriminalom.
Em kamere na svakom ćošku, em zujalice u milka čokoladi kad je otvoriš, em znatiželjni
susjedi. A još nisam ni spomenuo muriju, koliko ih je i kaj sve oni mogu.
Pretpostavljam da većina zna o čemu pričam što se murije tiče pa neću detaljno objašnjavati.
Ili moraš odmah početi negdje "na veliko" ili si donji za čas.
Plus sad pandemija, pa jbt, da si prije par godina smio sa maskom i naočalama ući u dućan, kladionicu ili poštu bilo bi
pljački svaki dan.
Nije uopće lako vrijeme za baviti se nezakonitim poslovima! :| :ugeek:
Post Reply