BMI kalkulator(odnos mase i visine tela)

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

BMI kalkulator(odnos mase i visine tela)

Post by StopBup »

Ovde mozete izracinati svoj BMI indeks. Stavite starost, pol, masu i visinu, pa vam izracunaju.

https://www.nivea.rs/novo-od-brenda-niv ... ExEALw_wcB

Evo ovo je moj rezultat(indeks 24,4) ovo su mi izbacili kao rezultat:

24.4
NORMALNA TEŽINA
SAMO TAKO NASTAVITE, U DOBROJ STE FORMI
Sjajno! BMI kalkulator pokazuje da je vaša težina zdrava. Kroz pravilnu ishranu i dovoljno aktivnosti to će tako i ostati. Nastavite tako! Sve radite kako treba!


Nahvalise me ovi iz nivee. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: BMI kalkulator(odnos mase i visine tela)

Post by Akkasha Come Back »

Znam za to još odavno. I pouzdano je "da okačiš mačku o rep" 🤣
Ali dobro, igramo se.
Sad mi dođe da uploadujem svoju fotografiju iz 2016-te gde sparingujem sa trenerom, na svojih 167-8 cm otprilike (smanjila sam se, sa 30 sam bila 169, 169 i po) težina tačno 70kg ALI ne smem, zabranjene su lične fotografije.
Ono što sam već jednom rekla, nije isto imati "nabijene mišiće" i 70kg ili prosto samo imati 70kg.

Ja sam skoro bila postavila fotografiju gde izgledam sa 66kg neko bi rekao mršavo. Doduše, ima i do ugla slikanja, naravno, ali zaista nisam debela. Prosek. "Onako".

A test bi mi rekao garant da skinem 20kg :lol:
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: BMI kalkulator(odnos mase i visine tela)

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Mon Feb 22, 2021 10:03 pm Znam za to još odavno. I pouzdano je "da okačiš mačku o rep" 🤣
Ali dobro, igramo se.
Sad mi dođe da uploadujem svoju fotografiju iz 2016-te gde sparingujem sa trenerom, na svojih 167-8 cm otprilike (smanjila sam se, sa 30 sam bila 169, 169 i po) težina tačno 70kg ALI ne smem, zabranjene su lične fotografije.
Ono što sam već jednom rekla, nije isto imati "nabijene mišiće" i 70kg ili prosto samo imati 70kg.

Ja sam skoro bila postavila fotografiju gde izgledam sa 66kg neko bi rekao mršavo. Doduše, ima i do ugla slikanja, naravno, ali zaista nisam debela. Prosek. "Onako".

A test bi mi rekao garant da skinem 20kg :lol:
Ma ne bi, dobar je test. Evo ja sam izračunao indeks za tebe, pošto znam tvoje podatke. Indeks ti je 24,8, a normalna masa je kad je indeks između 22 i 27. Uračunate su i godine, ali ti si devojka, mogla bi da spustiš na 60kg. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: BMI kalkulator(odnos mase i visine tela)

Post by sanela »

22.3
NORMALNA TEŽINA
SAMO TAKO NASTAVITE, U DOBROJ STE FORMI
Sjajno! BMI kalkulator pokazuje da je vaša težina zdrava. Kroz pravilnu ishranu i dovoljno aktivnosti to će tako i ostati. Nastavite tako! Sve radite kako treba!

Evo i meni je težina normalna :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: BMI kalkulator(odnos mase i visine tela)

Post by StopBup »

sanela wrote: Tue Feb 23, 2021 12:43 pm 22.3
NORMALNA TEŽINA
SAMO TAKO NASTAVITE, U DOBROJ STE FORMI
Sjajno! BMI kalkulator pokazuje da je vaša težina zdrava. Kroz pravilnu ishranu i dovoljno aktivnosti to će tako i ostati. Nastavite tako! Sve radite kako treba!

Evo i meni je težina normalna :D
Ti si skoro pa mršava. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: BMI kalkulator(odnos mase i visine tela)

Post by sanela »

Nisam bgmi. :)
Treniram, pa sam taman :D
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: BMI kalkulator(odnos mase i visine tela)

Post by Akkasha Come Back »

sanela wrote: Tue Feb 23, 2021 2:26 pm Nisam bgmi. :)
Treniram, pa sam taman :D
To ja pričam 👍
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: BMI kalkulator(odnos mase i visine tela)

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Tue Feb 23, 2021 7:22 am
Akkasha Come Back wrote: Mon Feb 22, 2021 10:03 pm Znam za to još odavno. I pouzdano je "da okačiš mačku o rep" 🤣
Ali dobro, igramo se.
Sad mi dođe da uploadujem svoju fotografiju iz 2016-te gde sparingujem sa trenerom, na svojih 167-8 cm otprilike (smanjila sam se, sa 30 sam bila 169, 169 i po) težina tačno 70kg ALI ne smem, zabranjene su lične fotografije.
Ono što sam već jednom rekla, nije isto imati "nabijene mišiće" i 70kg ili prosto samo imati 70kg.

Ja sam skoro bila postavila fotografiju gde izgledam sa 66kg neko bi rekao mršavo. Doduše, ima i do ugla slikanja, naravno, ali zaista nisam debela. Prosek. "Onako".

A test bi mi rekao garant da skinem 20kg :lol:
Ma ne bi, dobar je test. Evo ja sam izračunao indeks za tebe, pošto znam tvoje podatke. Indeks ti je 24,8, a normalna masa je kad je indeks između 22 i 27. Uračunate su i godine, ali ti si devojka, mogla bi da spustiš na 60kg. :)
Evo i ja sam izračunala, normalna sam :lol:
Devojka od 45? Lol
Žena, druže, žena...još malo pa bakuta 🤣
Inače, zaboravih pomenuti takozvane "teške kosti". I taj sam tip.
Hvala Stope što nisi bio lenj pa izračunao i za mene haha. 👍🤣
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: BMI kalkulator(odnos mase i visine tela)

Post by sanela »

Akkasha Come Back wrote: Tue Feb 23, 2021 4:20 pm
sanela wrote: Tue Feb 23, 2021 2:26 pm Nisam bgmi. :)
Treniram, pa sam taman :D
To ja pričam 👍
Slatko je moj porok. Zato moram trenirati. Mada sam šećer zamijenila Steviom, tako da se tu i tamo počastim kolačem da uživam. A i zbog zdravstvenih razloga bih trebala slatko izbjegavati. :)
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: BMI kalkulator(odnos mase i visine tela)

Post by StopBup »

sanela wrote: Tue Feb 23, 2021 2:26 pm Nisam bgmi. :)
Treniram, pa sam taman :D

Verujem ti... Nego primetio sam još davno, i po sebi, i po drugima, kako čovek, naročito mlađi, tera kontru, i zauzima neki stav samoodbrane, kad mu se skreće pažnja da bi trebao da smrša, ili da se ugoji. Često kaže:"Ma taman sam, nemoj smarati!". :) To sam i ja radio svojevremeno.

Uvek sam bio vitak, sem jednog perioda od neke 4 godine, od 2010.-e, do kraja 2013.-e. U tom periodu sam nagurao i 115kg. Nisam ono bio debeo, ali se videlo iz aviona da imam 20-ak kilograma viška. Fali mi oko 5cm do 2m, pa se i tih 20.-ak kilograma rasporedilo po celom telu, pa se nije moglo reći baš da sam bio debeo, a ja nisam od onih kojima kad se ugoje, većina viška kg odlazi najviše u neki deo tela, tipa stomak, struk, noge, dupe, već se svuda taj višak raspoređivao.

Ja sam naravno na skretanje paženje za kilažu zuzimo stav samoodbrane. Odgovarao sam onim glupostima tipa:"Jebeš muško koje nema 100kg.". :)

P.s. Ne zameri Sanči sad za malo skretanje sa teme, nego samo da ti kažem. Gotivim ja tebe od starta mog forumašenja, i voleo bih da te upoznam. Ako te put navede u Novi Sad, ili Beograd, javi mi se da odemo na kafu, čaj, tako nešto, pa da malo proćaskmo.
Last edited by StopBup on Thu Feb 25, 2021 8:00 am, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply