Uloga očeva u životu

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Makedonec
Posts: 48
Joined: Sun Oct 04, 2020 12:43 am
Location: Macedonia

Re: Uloga očeva u životu

Post by Makedonec »

@Akkasha, hvala 🤘🏼
Fate whispered to the warrior,
you cannot withstand the storm
and the warrior whispered back,
I AM THE STORM!!!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Uloga očeva u životu

Post by licaninsasela »

Akkasha Come Back wrote: Wed Feb 24, 2021 4:42 pm Kako da ne reagujem kad nas ima 5? :lol: Da nas ima 4 hiljade, pa i da preskočim.
A, ne TI, ono za pizzu sam samo dodala kao šlag na tortu.

Ovo se odnosi na StopBup-a, a @Makedonec dobrodošao :)
Niko tebe ne analizira niti ti se kaci na kicmu. Samo kazem da smo za svoja sranja mi odgovorni a ne neko drugi. Sta imas taj gard u sebi da ti niko nista ne moze reci sta tebi ne odgovara. Zivo mi se jebe za tvoj zivot jer imam previse svojih sranja sada za rjesavati. Mozemo mi i ovako, svi drugi su krivi za sva moja sranja. A jebo im pas mater kako su me samo navukli na dop. I tako se moze razmisljati. Sve je to ok i nemoj misliti da ti zelim lose. Mozes Stopa vozati ovdje ali onog ko kuzi problematiku bas i ne. Mada je stopic sada puno pametniji nego prije.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Uloga očeva u životu

Post by Akkasha Come Back »

Da, imam gard. I prag tolerancije koji je nešto niži nego kod prosečnog čoveka, pa reagujem malo temperamentnije nego što bi mi bilo pametno.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Uloga očeva u životu

Post by licaninsasela »

Akkasha Come Back wrote: Wed Feb 24, 2021 5:45 pm Da, imam gard. I prag tolerancije koji je nešto niži nego kod prosečnog čoveka, pa reagujem malo temperamentnije nego što bi mi bilo pametno.
Pa ok al to je ovisnicki obrambeni sistem koji nisi rijesila nego udaras gdje stignes. I mene se ovdje prozivalo vjerovatno najvise od svih ali kuzim da greske koje radim za njih sam odgovoran i nikog ne krivim.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Uloga očeva u životu

Post by Akkasha Come Back »

licaninsasela wrote: Wed Feb 24, 2021 6:11 pm
Akkasha Come Back wrote: Wed Feb 24, 2021 5:45 pm Da, imam gard. I prag tolerancije koji je nešto niži nego kod prosečnog čoveka, pa reagujem malo temperamentnije nego što bi mi bilo pametno.
Pa ok al to je ovisnicki obrambeni sistem koji nisi rijesila nego udaras gdje stignes. I mene se ovdje prozivalo vjerovatno najvise od svih ali kuzim da greske koje radim za njih sam odgovoran i nikog ne krivim.
Ok sve, ali kakve (sve) to ima veze sa @temom ?

Hajde se svi vratimo na stranicu br. 1 jer ja sam više izgubila nit o čemu pričamo, malo smo skrenuli na mene više nego što je potrebno i meni očigledno smeta, ja sam zamislila da na ovu temu kažemo svi ponešto, ne mora ni iz ličnog iskustva, ali nisam očekivala da ću JA da budem tema.
@licaninsasela JESTE odbrambeni mehanizam 👍nego ne želim sad o tome, možemo o tom potom da otvorimo temu "Odbrambeni mehanizmi", to ti je ustvari odlično pa mogao bi da otvoriš i tu temu :)
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Uloga očeva u životu

Post by licaninsasela »

Akkasha Come Back wrote: Wed Feb 24, 2021 8:19 pm
licaninsasela wrote: Wed Feb 24, 2021 6:11 pm
Akkasha Come Back wrote: Wed Feb 24, 2021 5:45 pm Da, imam gard. I prag tolerancije koji je nešto niži nego kod prosečnog čoveka, pa reagujem malo temperamentnije nego što bi mi bilo pametno.
Pa ok al to je ovisnicki obrambeni sistem koji nisi rijesila nego udaras gdje stignes. I mene se ovdje prozivalo vjerovatno najvise od svih ali kuzim da greske koje radim za njih sam odgovoran i nikog ne krivim.
Ok sve, ali kakve (sve) to ima veze sa @temom ?

Hajde se svi vratimo na stranicu br. 1 jer ja sam više izgubila nit o čemu pričamo, malo smo skrenuli na mene više nego što je potrebno i meni očigledno smeta, ja sam zamislila da na ovu temu kažemo svi ponešto, ne mora ni iz ličnog iskustva, ali nisam očekivala da ću JA da budem tema.
@licaninsasela JESTE odbrambeni mehanizam 👍nego ne želim sad o tome, možemo o tom potom da otvorimo temu "Odbrambeni mehanizmi", to ti je ustvari odlično pa mogao bi da otvoriš i tu temu :)
Jebes temu jer su teme ovdje najmanje bitne. Ljudi se otvaraju spontano. I sve dolazi spontano. Cim nesto zelis i jurisas nema nista od toga. Evo pr.stopili pazi ovo, to je kao da ides na pazar a on ide pa kaze e sad bi si mogo sa 35 godina naci vrsnjakinju koja mu odgovara i svi sretni. Ne pta sam stopic sebe a navodno je zgodan u pizdu materinu dal ce on moci ili ona s njim uopce htjeti zivjeti. A o sebi mogu reci da sam nikakav ruzan zajebanog karaktera al neko je uvijek uz mene. A garantiram da stopili ima dusu za deset samo dusa i ljepota njegova nisu dovoljnji za ono sta on hoce i uvijek ce biti sam.
Stopili samo za tebe ah ti to neslusas.
https://youtu.be/q0FGrJG0VEs
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Uloga očeva u životu

Post by sanela »

Zanimljivo je bilo iščitati cijelu diskusiju.
Licanina razumijem, jer je on bio u komuni i zna da je jedini način da se neko potakne na promjenu taj da budeš surovo iskren i direktan. Ličanin nema suptilnosti u nastupu, ne upakuje istinu u šarene papiriće i mašnice, nego direktno konfrontira drugu osobu. Ja to razumijem, ali druga strana ne mora uvijek biti spremna da to čuje i najčešće se tako aktiviraju narkomanski odbrambeni mehanizmi.
Postoje osobe koje su u otporu za promjenu, koje ne vide ništa loše u načinu na koji žive. Da bi uvidjeli potrebu za promjenom trebaju se koristiti suptilniji načini da osoba stekne uvid - to se postiže kroz psihoterapiju. Gdje educirani stručnjaci kroz individualni pristup i razgovor omogućavaju osobi da stekne uvid u svoje postupke.
Također, kroz terapijski rad se ne ruši otpor, nego se radi na segmentima koje osoba želi mijenjati, dok ne bude spremna za neku veću promjenu. Otpor se ispoštuje. Međutim, ovo nije terapija, ovo je forum i ovo je diskusija. Potrebno je da se poštujete i da znate da ste svi u istom problemu i da vam niko ne govori iz loše namjere.
Kad je neko u otporu, onda se povlači, što si ti Akasha i uradila. Nemoj ovo doživljavati kao napad, jer to nije bila ličaninova namjera. Ličanine, rekao si što si imao, nema potrebe da dalje insistiraš na svom viđenju Akashinog života. Kažeš da si u problemu. Ako imaš potrebu da pišeš, onda piši o tome. Na drugoj temi. Ovdje možeš pisati o svom odnosu s ocem i kakav si ti kao otac svojoj djeci.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Uloga očeva u životu

Post by Akkasha Come Back »

👏👏👏👏👏👍👍👍👍
Da!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Uloga očeva u životu

Post by licaninsasela »

sanela wrote: Thu Feb 25, 2021 11:08 am Zanimljivo je bilo iščitati cijelu diskusiju.
Licanina razumijem, jer je on bio u komuni i zna da je jedini način da se neko potakne na promjenu taj da budeš surovo iskren i direktan. Ličanin nema suptilnosti u nastupu, ne upakuje istinu u šarene papiriće i mašnice, nego direktno konfrontira drugu osobu. Ja to razumijem, ali druga strana ne mora uvijek biti spremna da to čuje i najčešće se tako aktiviraju narkomanski odbrambeni mehanizmi.
Postoje osobe koje su u otporu za promjenu, koje ne vide ništa loše u načinu na koji žive. Da bi uvidjeli potrebu za promjenom trebaju se koristiti suptilniji načini da osoba stekne uvid - to se postiže kroz psihoterapiju. Gdje educirani stručnjaci kroz individualni pristup i razgovor omogućavaju osobi da stekne uvid u svoje postupke.
Također, kroz terapijski rad se ne ruši otpor, nego se radi na segmentima koje osoba želi mijenjati, dok ne bude spremna za neku veću promjenu. Otpor se ispoštuje. Međutim, ovo nije terapija, ovo je forum i ovo je diskusija. Potrebno je da se poštujete i da znate da ste svi u istom problemu i da vam niko ne govori iz loše namjere.
Kad je neko u otporu, onda se povlači, što si ti Akasha i uradila. Nemoj ovo doživljavati kao napad, jer to nije bila ličaninova namjera. Ličanine, rekao si što si imao, nema potrebe da dalje insistiraš na svom viđenju Akashinog života. Kažeš da si u problemu. Ako imaš potrebu da pišeš, onda piši o tome. Na drugoj temi. Ovdje možeš pisati o svom odnosu s ocem i kakav si ti kao otac svojoj djeci.
Nemam ja tu sta reci sto se ne zna. Moj odnos sa djecom je takav da djeca i pokusavaju nesto, bar prije, sada i ne, ali prilagodba koja meni treba da se vratim u normalnost jednostavno je prekratka i naucio sam ono od scog starog ili pokupio. Da se ljubav djece moze kupiti i financijiski a ne moze. Moja djeca su hvala bogu potpuno suprotna od mene zahvaljujuci zeni i ovo sta ona kaze ne drzi vodu. Kao i da je neko kriv za moja sranja. A da me neko maltretiro nije. Baka me tukla svaki dan ali sam toliko bio nesretan kad je umra i vidio sam da svoje roditelje ne volim ni upola koliko sam nju ali to su bila drugcija vremena a i svaki put ili dan sam zasluzio od babe to sto me sljedovalo. Ovo malo dobrog sto imam u sebi mogu zahvaliti njoj i takvu odgoju. Takoder i prkosljivost i nikad me nije mogla slomiti i zato kod mene nema predaje jer uvijek ima izlaz iz svih tih sranja. A onda kad mi neko dode s pricom od 45 koja je na lepinjama i onda jos naivno pita jel svima tako curi slina ko njoj dode mi da eksplodiram. Pa kakva su to pitanja za okorjelu narkomanku kojoj je zivot stao u 45oj. Nes ti godina. Eto akasa ti se osjecas ko baba a ja ko djecak i uzivam u putenosti zivota. Da i necu nista pakirati pogotovo nekom ko je proso sito i reseto i mojih je godina. A gard? Zivo me boli kurac za njega. Nekad kad te citam imam jebeni osjecaj da umjesto zene je ovdje neki rambo koji prvo sve isprebija pa onda vidi ko vrijedi. Ma zajebi te zatvorske price. Proso sam ja zatvorsku skolu i mene ne mozes na tome hvatati. A sta ti Sanela pisi o toj i toj temi. Bog te jebo ima tema sa istom tematikom pogotovo sada koliko hoces. Jos mi je najbolje sjetit se neke dobre stvari i pustiti mi da svira a ako sta progovorim progovorim dok sam jos kratko doma jer papiri su tu. Fali krvna grupa za lupit ju jos u knjizicu i idemo. Pa cemo vidit dokle.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Uloga očeva u životu

Post by licaninsasela »

Akkasha Come Back wrote: Thu Feb 25, 2021 11:47 am 👏👏👏👏👏👍👍👍👍
Da!
Ma sta pljesak. Komu ? Sameli sto te jos uvijek stedi i daje ti prostor da jos uvijek budes ulicarka koja mlati klince po kvartu( ne binme cudilo da si iz kompleksa zdgada izgradene u socijalizm u za radnickunklasu srednjeg lisijegvimovinskogbstanja), a kad ne mozes te klince ispizditi onda izigravas zrtvu.
Kako to da Sanela nema iste kriterije za nas oboje? Polako doci ce i do toga. Jos malo da ispunis svoje bonuse i eto te na njenoj terenu di te djecje fore vise nece prolaziti. Davno sam ja bio reko da sam se kojim slucajem rodio ko zensko di bi mi bio kraj. Pustis koju suzicu i eto dopa. A sad daxne budem vulgaran sta je zena dankinu stanju napravitinza piz dopa. Necu ti vise temu zatrovavati alinpljesak govori vise od ijedne tvoje rijeci.
Post Reply