Knjiga koju trenutno čitam

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by Akkasha Come Back »

Stop-e, mislio si "što ne nađeš dečka" u smislu "mislio sam da se raspadaš ali kad sam video sliku, mogla bi da nađeš muškarca", nešto u tom smislu?

Vidi, ne smem. Ono što ja gledam oko sebe, na TV, ono što čitam po forumima je strašno.
Zaratili polovi, nikad gore a kao žene su danas emancipovane. Malo sutra! Silovanja nikad više, o verbalnim uvredama da i ne govorimo...
Ja mislim i kada bih našla nekog da bi taj bio toliko grub, da bi u najboljem slučaju silom "gurao u pogrešnu rupu" jer vidim da je anal prevladao svuda, sramota me u ovim godinama o tome i da pišem, ako i ne bi bilo TO, onda bi me sigurno koristio samo kao sredstvo za masturbaciju, da se istrese i to je to.
A čitam svuda da današnje devojke gutaju spermu.
Ja to ne bih mogla da uradim pa makar ostala sama zauvek.
Eto... potpuno iskreno.
A o neželjenoj trudnoći da ne govorim.
Opet, da nađem devojku i da budem lez, fuj, nema šanse.
Što se mene tiče, to je to- sama do kraja. Ali neka, već sam se i navikla.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Wed Feb 17, 2021 6:54 pm Ne mogu Dučića, dosta sam se zatrovala Ničeom i Šopenhauerom, da ne uzeh Getea kao protivotrov možda bih prsla skroz.
(Govorim o mizoginiji. Mržnji prema ženama. Što je po mom mišljenju jedan paradoks- zašto bi iko mrzeo, ali pazi MRZEO nekoga ko je slabiji? Kao da ja volim što sam žensko, jeste, obožavam, ma jedva čekam samo mecu da dobijem pa da se raspadam od grčeva i povraćanja...
Jbte, jednostavno sam prihvatila da "me život zajeb'o", da sam "izvukla slabije karte", pa šta? I na sve to samo mi još fale muške budale koje ne kapiraju da 99% žena ne vole što su žene no trpe, i baš samo fali kakav nabeđeni filozof da vređa i/ili u najboljem slučaju da ukazuje na očigledno, jbte, nismo sve toliko glupe, kapiram svoje granice, ne treba mi neko prstom da mi pokazuje...)
Ja evo prvi put cujem za tu "mizoginiju".

Citaj Ducica, on je bas voleo zene. :)

Ja ne znam ni jednog muskarca koji ne voli zene.

Sta se trujes tim forumima bre? Izlazi malo vise napolje...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by Akkasha Come Back »

Pa što više čitam, sve više se plašim igde da idem.
Dobro, preterujem, znam, idem preko dana. Dođem kući oko 15-16h onda ručam (ako nisam usput u nekoj pekari nešto na brzinu pojela) onda gledam nešto na TV u (seriju neku uvek nađem... trenutno mi paše Epic Drama- vreme džentlmena i bez mobilnih telefona 🙄 🤣)
A dokle će to da me "drži" ne znam, dinamična sam i sve mi brzo dosadi.
Danas eto visim ovde ceo dan...svaki dan mi je drugačiji, uvek smislim nešto, pametna sam ali eto za neke stvari mi je kasno (za takozvanog "dečka" npr.)
Halo, 45 godina imam, koji "dečko"?
A i knjige su mi odnedavno ponovo deo života, dugo nisu bile.
Sledeće mi je u planu "Rođaka Beta", Onore de Balzak.
Čitala sam eto baš u zatvoru od njega "Čiča Gorio" i oduševljena sam kako piše.
Mislim, da se vratimo na temu. Da ne bi Sanela brisala, a tamo ćemo ćaskati. :)
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Wed Feb 17, 2021 6:54 pm zašto bi iko mrzeo, ali pazi MRZEO nekoga ko je slabiji?
Procitao sam u jednoj Ducicevoj knjizi da je po njemu mrznja prema slabijem bolest. Pa i jeste...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Thu Feb 18, 2021 8:16 am
Akkasha Come Back wrote: Wed Feb 17, 2021 6:54 pm zašto bi iko mrzeo, ali pazi MRZEO nekoga ko je slabiji?
Procitao sam u jednoj Ducicevoj knjizi da je po njemu mrznja prema slabijem bolest. Pa i jeste...
Mržnja je svakako bolest, uništava onog ko mrzi (dok onaj koga mrze živi normalno jer i ne zna da ga neko mrzi, najčešće).
Nebitno da li mrzi slabijeg ili jačeg, crnce, belce, žene...mržnja je kao kad bi svaki dan uzimao po jednu kašičicu otrova i pio sve čekajući da umre taj neko.
Kontaš, ba? ;)
Dučić je nekoliko puta izjavio svašta o ženama, a meni je dovoljno jednom. Kažu mi ljudi da sam kao panduri i/ili psihijatri- čoveku nešto "izleti" a ja se baš za to "uhvatim" 😂

Image
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by Akkasha Come Back »

E, vidiš...tako da ispade da je čovek upravo onakav kakav je kad mu nešto "slučajno izleti".
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by StopBup »

Ne verujem. Kad čoveku nešto izleti, to često bude u nekom afektu...

Dučićeva poezija je strava.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by StopBup »

Kako si savladala tehniku brzog citanja? Ja imam knjigu od Tonija Buzana "Brzo citanje", ali je nisam citao. :)

Evo ovu:

Image
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by Akkasha Come Back »

Hahaha 😂 pokazao mi drug pre odlaska na robiju :lol:
Ne verujem da postoji knjiga o tome :lol:
Meni je on objasnio u 2 minuta tehniku- sve ostalo je vežbanje.

Evo sad sam upravo odložila Balzak-ovu "Rođaku Betu", danas sam počela i malo-malo pa se šokiram...da me neko gleda, pomislio bi da sam looda, ležim u krevetu i bečim oči i otvaram usta u šokovima 🤣🤣🤣

Ovaj Balzak je stvarno...vrlo realan čovek i toliko razuman da svojim razmišljanjima šokira.
Na primer, voli kćerke, kao prvo. (Čitala sam od njega "Čiča Gorio", definitivno voli kćerke).
Šok je u tome što on braću i sestre vidi kao neprijatelje ("Nisam više hteo da se ženim da ne bi imao još dece, previše sam voleo svoju kćerku da joj upropastim život bratom ili sestrom")

Danas svi govore da je "došlo vreme žena", puno se priča o feminizmu itd, a Balzak kaže: "...one obrazovane žene koje su ravnopravne sa muškarcima" ja sam ono bila o5 u fazonu: "Moliiiim?! Šta wtf, 1826 godina?!

A tek sam na 62 strani. Za danas dosta.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by Akkasha Come Back »

E, a koliko strana ima ta tvoja knjiga?
Baš ironično, ali dobro, neko se dosetio da uzme pare.
To se može objasniti u nekoliko rečenica: pogledaj odjednom rečenicu, počni u prvom redu levo. Sa oba oka. Samo "skeniraj". U početku će ti biti teško, posle ćeš uspeti.
Kad savladaš to, onda "skeniraj" dve ili 3 rečenice, pardon 2-3 REDA, ne "rečenica"
To je sva tehnika, od čega je lik knjigu napisao nije mi jasno :mrgreen:

Možeš (ja nisam, ali može) da uzmeš neki papir da poklopiš sve ispod prve dve rečenice, ili ispod prve rečenice, odnosno prvog reda .
Kontaš, ba?

Ima i dijagonalna tehnika, ali polaaaako. I to ću da ti objasnim u par rečenica, o tom potom.
Sada ni ja ne koristim brzo čitanje već "gustiram", namerno, odugovlačim i promislim o onome što sam pročitala.
Kod brzog čitanja moraš brzo da shvataš, ali nemaš vremena za svoje teorije uporedno.
Post Reply