Knjiga koju trenutno čitam

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Knjiga koju trenutno čitam

Post by Akkasha Come Back »

Po drugi put...treći, ustvari.
Nil Gejmen "Knjiga o groblju"
Odlomak koji se meni sviđa:
- Znači, ljudi sahranjeni s druge strane ograde su loši?
Sajlas podiže savršenu obrvu. - Mm? O, nipošto. Ček' da se prisetim, odavno nisam tamo zalazio. Ali ne sećam se nikoga ko je bio naročito zao. Seti se, u minulim vremenima mogli su da te obese zbog krađe jednog jedinog šilinga. A oduvek postoje i ljudi kojima život postane toliko neizdržljiv da poveruju kako je najbolje da ubrzaju svoj prelazak u naredni vid postojanja.
- Misliš, ubiju se? - upita Iko. Bilo mu je osam godina, upijao je i opažao sve oko sebe, bio je ljubopitljiv i nimalo glup.
- Svakako.
- Da li im uspeva? Jesu li srećniji kad su mrtvi?
- Ponekad. Uglavnom ne. Baš kao i ljudi koji veruju da će biti srećniji ako odu da žive negde drugde, ali potom shvate da to tako ne ide. Gde god da odeš, vodiš i samog sebe. Ako shvataš na šta mislim.


Image
Last edited by Akkasha Come Back on Wed Feb 17, 2021 3:45 pm, edited 1 time in total.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by StopBup »

Sviđa se i meni odlomak, samo mi se ne sviđa baš naslov. :)

Nego rekla si da voliš Hesea, ja sam nedavno počeo da ga čitam. Doneo sam sinoć sebi "Sidartu", jesi čitala to, ako jesi, kakva ti je knjiga?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Wed Feb 17, 2021 3:43 pm Sviđa se i meni odlomak, samo mi se ne sviđa baš naslov. :)

Nego rekla si da voliš Hesea, ja sam nedavno počeo da ga čitam. Doneo sam sinoć sebi "Sidartu", jesi čitala to, ako jesi, kakva ti je knjiga?

Ne sviđa ti se naslov? A sviđa ti se odlomak?
Sad si me zbunio totalno 😂
...
Od Hesea ne samo da sam pročitala sve, nego sam zbog Hesea pročitala i ono što je on pročitao 😂

Eeee...pazi, ja sam bukvalno "Hese tip" i kao prvo moram reći da Hese nije za većinu ljudi.
Ne piše uzalud crvenom bojom Samo za ludake u "Stepskom vuku", jer zaista moraš biti u takvom nekom stanju svesti da čitaš to.
Jedan lik iz književnog kluba je rekao "....Hese je dobar pisac kao stilista, ali odvede pola sveta u ambis"

Dobro, možda je malo preterao, Hese nije Gete i nije izazvao nikakav "talas samoubistava", ali kažem ti, trebaš biti stvarno privremeno lud za "Vuka".

Nego, ti pitaš za Sidartu. To je jedina njegova knjiga koju mogu da čitaju "Neheseovci", ne bavi se Heseovim večnim temama i da se laički izrazim: nije "teška". Samo navali. A i "tanka" je.
Ako bih ti rekla još nešto onda bi džabe čitao, ionako nema mnogo strana, pa kad završiš možemo da razmenimo utiske, baš me zanima, evo prvi put upoznajem nekoga ko je "nevin" što se Hesea tiče.

P.S. napiši koje pisce ti voliš
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Wed Feb 17, 2021 3:59 pm
StopBup wrote: Wed Feb 17, 2021 3:43 pm Sviđa se i meni odlomak, samo mi se ne sviđa baš naslov. :)

Nego rekla si da voliš Hesea, ja sam nedavno počeo da ga čitam. Doneo sam sinoć sebi "Sidartu", jesi čitala to, ako jesi, kakva ti je knjiga?

Ne sviđa ti se naslov? A sviđa ti se odlomak?
Sad si me zbunio totalno 😂
...
Od Hesea ne samo da sam pročitala sve, nego sam zbog Hesea pročitala i ono što je on pročitao 😂

Eeee...pazi, ja sam bukvalno "Hese tip" i kao prvo moram reći da Hese nije za većinu ljudi.
Ne piše uzalud crvenom bojom Samo za ludake u "Stepskom vuku", jer zaista moraš biti u takvom nekom stanju svesti da čitaš to.
Jedan lik iz književnog kluba je rekao "....Hese je dobar pisac kao stilista, ali odvede pola sveta u ambis.

Dobro, možda je malo preterao, Hese nije Gete i nije izazvao nikakav "talas samoubistava", ali kažem ti, trebaš biti stvarno privremeno lud za "Vuka".

Nego, ti pitaš za Sidartu. To je jedina njegova knjiga koju mogu da čitaju "Neheseovci", ne bavi se Heseovim večnim temama i da se laički izrazim: nije "teška". Samo navali. A i "tanka" je.
Ako bih ti rekla još nešto onda bi džabe čitao, ionako nema mnogo strana, pa kad završiš možemo da razmenimo utiske, baš me zanima, evo prvi put upoznajem nekoga ko je "nevin" što se Hesea tiče.

P.S. napiši koje pisce ti voliš
Stepski vuk mi se baš sviđa, "progutao" sam knjigu. Ono "Prekinuti školski čas", i "Hodočašće", mi je ok, ali "Stepski vuk" mi je super. Zato hoću "Sidartu" da pročitam.

O piscima ti ne mogu puno pisati, rekao sam ti ranije, jer sam slabo čitao dela, već sam guslao enciklopedije, nedavno sam krenuo da nadoknađujem taj propust. :)

Garant si onda Getea čitala zbog Hesea, haha. :)

Sviđaju mi se Šilerove neke misli, pa i njega ću verovatno čitati. Sviđa mi se ona njegova evo odmah je se setih:"Samo je moralno izgrađen čovek slobodan čovek."
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by Akkasha Come Back »

Getea nisam čitala zbog Hesea, nego zbog Šopenhauera i to onda kad sam slučajno saznala da je Gete dotičnog gurnuo niz stepenice 😂
Hese je obožavao lik i delo F. Ničea, pa sam iako žensko, pročitala "Tako je govorio Zaratustra".

A, već si čitao Hesea, super.
Sad se setih da si već rekao šta i kako si čitao, pa i to ima svoje prednosti: znaš o svemu pomalo, ja sam isto takva bila sa 20 godina.

O5 pominjem zatvor ali eto tamo kada sam došla prvo sam rekla u biblioteci: "Dajte mi prvu lektiru za srednju školu" 😂

Hesea i Getea nisam čitala "tamo", to je moj izbor i uživanje a ne čisto popunjavanje i vremena i rupa u znanju.
"Tamo" sam čitala knjige tipa Ildefonso Falcones "Katedrala na moru", Luka Di Fulvio "Banda snova" (autor "Dionisovih stepenica"), "Lovac na zmajeve" i sve ostale od Haleda Huseinija, zatim Nušića da se malo smejem...
To je ono što valja.
Ostalih 100 ili 200 knjiga nisu vredne ni pomena (glupavi trenutni hitovi, "bestseleri" za domaćice sa IQom 90)

Naučila sam tehniku brzog čitanja, 100 stranica po satu, sada namerno razvlačim, gde žurim...pre neki dan sam pročitala (pomenuh to negde) "Đavo u telu" (Ramon Radige) i 4 sata mi je trebalo za 116 strana, što je presporo, ali baaaš presporo.

Koji mix sam sada napisala :lol:
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by StopBup »

Znas sta. Lepo je i citati, nego trgni se ti malo, nadji si posao, muskarca, i postaraj se za to zdravlje, nije to nista neresivo sto tebe zeza trenutno. :) Da, za malo da zaboravim, i naravno, resi se leponeksa, hahah...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Wed Feb 17, 2021 5:01 pm Znas sta. Lepo je i citati, nego trgni se ti malo, nadji si posao, muskarca, i postaraj se za to zdravlje, nije to nista neresivo sto tebe zeza trenutno. :) Da, za malo da zaboravim, i naravno, resi se leponeksa, hahah...
Znači ja treba da (po tvom mišljenju):
1.Da prestanem da čitam ( koj' će mi Rac, treba duzmem didem napolje i da pišem neznam
2.D'idem da radim za dvajesšes' 'iljada dinara mesečno
3.Duzmem da pušim k*rac i da se naguzim da me *ebu
4.(ovo poslednje nisam razumela, kako da se "postaram za zdravlje"?)

Dobro, breJ ako neš' da pričamo o knjigama :lol:
To ne znači da sad moram da izađem napolje i po*ebem se sa prvim komšijom koji naiđe LMAO
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by Akkasha Come Back »

P.S.
Inače, preporučujem sve što su zajedno napisali Teri Pračet i Nil Gejmen 🏆
Ko voli crni humor i sarkazam i još da je malo detinjast u pozitivnom smislu, obožavaće na primer "Svetlost čudesnog" i "Dobra predskazanja"👏
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Wed Feb 17, 2021 6:17 pm
Znači ja treba da (po tvom mišljenju):
1.Da prestanem da čitam ( koj' će mi Rac, treba duzmem didem napolje i da pišem neznam
2.D'idem da radim za dvajesšes' 'iljada dinara mesečno
3.Duzmem da pušim k*rac i da se naguzim da me *ebu
4.(ovo poslednje nisam razumela, kako da se "postaram za zdravlje"?)

Dobro, breJ ako neš' da pričamo o knjigama :lol:
To ne znači da sad moram da izađem napolje i po*ebem se sa prvim komšijom koji naiđe LMAO
Hahah, ae ne budi prosta, nisam to rekao. I nisam rekao da batalis citanje. Nego kako si ranije pisala, mislio sam da se raspadas. :) Pa me pozitivno iznenadila tvoja slika.

Sto se knjiga tice, sad se setih, imam nekih 15-ak inspirativnih knjiga i za samopomoc, to mi je dala na USB-u jedna devojka, kad se cupala iz nekog svog sranja, te je knjige citala, a ona zna za moje probleme sa drogom. Njeni problemi nisu bili vezani za drogu, ali mi je opet preporucila te knjige. Nisam nikad citao knjige preko kompa. Naslov koji bih prvi procitao od tih je Don Migel Ruiz "Cetiri dogovora sa samim sobom", ako mi se svidi knjiga, kupicu je u knjizari, glupo mi je da citam sa monitora knjigu.

Trtenutno citam neku koju sam trebao pre 15 godina, hahah, ta ce brzo biti gotova, onda cu "Sidartu", pa tu koju malo pre pomenuh, inace citam u zadnje vreme i poeziju od Jovana Ducica, on je meni genijalan, citao sam i neku njegovu filozofiju.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by Akkasha Come Back »

Ne mogu Dučića, dosta sam se zatrovala Ničeom i Šopenhauerom, da ne uzeh Getea kao protivotrov možda bih prsla skroz.
(Govorim o mizoginiji. Mržnji prema ženama. Što je po mom mišljenju jedan paradoks- zašto bi iko mrzeo, ali pazi MRZEO nekoga ko je slabiji? Kao da ja volim što sam žensko, jeste, obožavam, ma jedva čekam samo mecu da dobijem pa da se raspadam od grčeva i povraćanja...
Jbte, jednostavno sam prihvatila da "me život zajeb'o", da sam "izvukla slabije karte", pa šta? I na sve to samo mi još fale muške budale koje ne kapiraju da 99% žena ne vole što su žene no trpe, i baš samo fali kakav nabeđeni filozof da vređa i/ili u najboljem slučaju da ukazuje na očigledno, jbte, nismo sve toliko glupe, kapiram svoje granice, ne treba mi neko prstom da mi pokazuje...)
Post Reply