Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Sun Apr 04, 2021 4:17 pm Nisam religiozna, takodje, ali verujem u Boga
Nisu ni meni moji brqnili takve stvari i imala sam lepo detinjstvo do onog trenutka kada sam bila na pragu nakromanije, gde sam sprecena da odem negde, a zelela sam to i to me i dalje boli, a proslo je puno od tada, jer iz majcine perspektive, ko zna sta bi sa mnom bilo
Poredim tvoju pricu sa mojom, samo iz drugog ugla, ja sam jako vezana za oca, a u nekim delovima gde povremeno pomenes cerku, se pronalazim
Moja majka nikada nije uticala na mene na taj nacin, nije ni pokusala, ali je njega krivila za sve, ona je strozija, a on popustljiv i veciti krivac zbog te slabosti u mom problemu
Otac mi ne radi ovde i cesto je odsutan i bas sam te ispratila onda kada si pisao da te je supruga pritiskala dok si bio na okeanu i nisi mogao da se vratis odmah, jer ti je trebalo vremena, a to me pogodilo zato sto sam ja takvu situaciju prosla, gde je ona njega pritiskala telefonskim pozivima i meni je bilo bolno slusati te razgovore i to sto ona njega krivi, on je trebao drugacije, a ona uvek zna bolje..
Moja majka je neprirodno forsirala neka ponasanja, cim vidi da nesto ne ide, a ja koja vidim sta ona radi i namerno radim ono sto ona misli da moze da promeni kod mene takvim ponasanjem, ako me razumes, a razumes i to je trajalo i kada poznajes tu stranu nekoga, jako je tesko razgovarati i odrzati tu normalan razgovor, a ja sam takva da se tu paranoisem i uvek imam neke tripove
Mislim da ne mozemo znati sta moze uticati na to da li ce neko postati zavisnik, jer zasvisnik ne moze da ima istovremeno iskustvo nezavisnika i suprotnih okolnosti, pa da ta druga strana nesto dokaze
Ne volim da pisem ove duge postove, jer ne drzim pravac i uvek ima jos neki pravac u koji skrecem
samo ovdje pusti kocnice a prvac je nama takav kakav je. i nek skrenes. i to je ok.pogledaj kako ja pisem.jedno krenem zarsim na desetom kolosijeku. ali ko ima volje i kuzi pohvaat ce me.ok,nekad nece jer pisem nesto sto rijetko ko razumije.ali uvijek netko razumije.tako i ti. samo se pusti i prazni i to je bit bar ove stranice.ne mora niko ni citatati ali uglavnom svi iscitaju pa tako i ti i dobit ces i naci odgovor na sve nedoumice.dosadan sam znam ali mi nemamo o cemu drugomu pisati kad svi uglavnom imamo iste probleme,slicne ksana.pusti skretanje.skrecem ja svaki dan pa sta onda?
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Tue Apr 06, 2021 3:04 pm Priznajem da sam se malo precenila i sebe forsirala van svojih mogucnosti, ali se ne zelim sada vracati na cigarcine, a tako bih je zapalila, nemas pojma
Tesko da mozes to shvatiti, jer si nepusac, a ne moze se porediti ni sa cim i izgleda smesno u poredjenju sa drugim porocima, dok ne osetis da je vreme da ga se resis i sebe ispratis sa te strane..
Pocnes shvatati sta ti taj problem radi psihicki, kada dodje do nenamerne svadje sa nekim zato sto ne mozes zapaliti u tom trenutku
Desavalo mi se
Na pislu je zabranjeno pusenje, imamo ispred mesto za pusace i zamisli ti kada tu borave ljudi sa kojima ne podelis ni dve recenice, ali kao pusaci smo ekipa
Imam deo posla gde nisam mogla zapaliti sat do sat i po vremena
Jedina stvar kojoj se radujes tada je kraj, gde konacno mozes zapaliti, dok se ne pojavi nesto neplanirano i gde izazoves svadju sa onim ko ti to kaze sada, a nije ranije i apsolutno ti je nebitno sto mozda ni on to ranije nije znao i tada vec imas dva problema
Ne znam kako tebi ovo deluje, ali meni ni malo naivno
pa pusi onda.pa nije to droga koja te je satrala.ne mozes sada iz krajnosti u rajnost odjednom ici.meni je to tako glupo sto uopćepisete o cigarama. nes ti cigare ksana.ako teopusta zapali.nisu indijanci pusili duhan sto je on stetan nego zbog njegovih dobrih svojstva,lula mira?zasto?lula mira,ajd razmisli zasto su je zvali lula mira ksana.pusti propagandu i doktore pogotovo ako pusis malo. sto govore da su stetije to su skuplje i idu cijene u nebesa.drzava ubire lovu zbog te satro stetnosti.nemoj ici iz krajnosti u krajnost.zapamti moje rijeci ksana.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Post by licaninsasela »

idem leci joj mi flava pada od omora.nw odxanaxa jer im danasnisam imootrbupiti nego samo umoran pa cu u pola 6 dici se i uciti do pola deve.ne mogu.zapspo sam sam za laptom.glava na biljeznici svemi pootvranao nemanikoganemam snage veceras uciti,ujutro cu.dosta je menitri sata da kezin+m.nemoram i spavati u krevetu jer mito vise nije prirodnolezatik+ kraj zene ali sada moram,idembeztableta leci. nadam se da cu sutra dobiti ksanin odgovor ako rocita sta sam napiso.ko vinska musica joj ne dam mira dok to ne rijesi sama sa sobom.idem.noc svim i posebno meni dragoj osobikoja isto mora spavatii odmarati od svega jer bit ce tu jos dosta toga nadam se i uvjeren sam lijepoga.spavaj slatkice ako si sve poslusla. i tisina je velikai grozna ali tako je sad kako je. izvucemo se iz svega toga znam sto kaze akasa happy endom.plako samo bez brzanja kako ti si meni govorila a ja nisam sluso.moram senauciti slusati.moras me to nauciti i zatijr+evati uvijekod mene kad tit+ to treba. razuman sam i znas da jesam, i zajeban,ali vise sam neoodovljivorazuman i sve sta si nabrojala ilipresutila a vidio sa ti u ocima,nema istih gresaka vise.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Post by licaninsasela »

imam pauzu na zoomu do 11 47 pa cetvrti sat pocinje. ksana cekam tvoj odgov dns ma kakac god on bio ne boj se napisitai. samo ne prihvacam da odustajes od razgovora sa starom moji moras odraditi i nije te briga kako ce ona to prihvatiti.ok? to je njen problem ne tvoj. ti samo u glavi razraditocno sta ces joj recii stavit si u gklavu da ti ona ne dozlovi na finjaka da te skine s k...ne smijem psovati. ona ce pokusati od bijesa manipulirati mozdacak i suzama ali to te ne smije odvuci od onoga sto ti njoj imas za reci a sto smo rekli, da bi ti skinila taj teret sa sebe, tu ciglu kojugodinama imas u stomaku radi je ksana. nadam se da razumijes sta sam ti sad reko. idem se pripremiti za 4ti sat,nisam nista spavo jer sam nn kraju odlucio da cu ipak uciti a ne leci. ucio do 4 sata a digo se u 6 da ponovim i zanimljivo sve zapamtio a ima toga mnogo. sckakvih simbola u nacrtima. kazem zanimljivo da mozak i dalje pamti i ucim kvalitetno a neznam sta sam jucerakasi primjer reko. kako to? idem
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Post by licaninsasela »

eto gotova on line nastava. zadovoljan sam. odradio za sada sve uredno 12 sati od 320. ozbiljno sam shvatio poso na kopnu al u mojoj struci. buduca firma placa eu certifikat.nemam pojma koliko jer 160 sati praktike u zg s njihovim ljudima. ne vjerujem da je jeftino a poso je zeznit i kompliciran a moras od prije imati sve vjestiine za taj poso.a za zenu sam ja narkomancina i probisvjet jer necu na brod. sad mi obasnila pred djecom.srecom da ju ni djeca ne dozivavaju u izljevima bjesa.krenila provokacije cim je nastava prosla. strasno za izdržati.al moram jop malo.srecom da je odlučila ostat tu inace bi se nesto gadno meni dogodilo a nije nemoguce i ovdje da me zatuce na spavanju. Moguće je vjerujte mi jer mi je par puta to vec naglasila.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Post by licaninsasela »

gu.. ucim da mogn otici ali mislim na tebe
https://youtu.be/Cb6v9_WNNuM
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Post by licaninsasela »

hvala bogu da imam kutak za opustanje i da se ovdje mogu ispucati i isprazniti. zadovoljan sam. nisam psovo,nisam se dao izmanipuliratii uvuci u blokadu kod Sanele, nisam se svado.ako je akasa ovovidila kao neki moj krivi nastup, moja isprika. i to je to. sve ostalo sta doticna tvrdi je iz njenog ugla gledano bez mijesanja i gubljenja vremena na tipkanju.na kraju ce mi frajla postati uzor. ali kakav ne treba biti. moji problemi su moji problemi i naravno da ih imam hrpu.da ih nemam ne bih ni bio ovdje.to sto imam svojih problema nije razlog da ne mogu nekoga savjetovati i vidjeti sta mu se ili sta joj se desava i kako ogu pomoci da to prebrodi jer mene takvi problemi ne muce i prebrodio sa ih ai zato imam drugih problema koje teskom mukom resavam i mijenjeam cjelokupni sistem svog zivota sa 46 godina. da li je to kasno za novi pocetak?mislim da nije. to i akasi hoci dati do znanja. da ako zeli da sve moze ostvariti.sto se tice ksane ona zna sta mora rijesiti i potpuno razumijem u kojem je problemu i koliko joj je tesko. da li sam je sada zatvorio sa onim sto sam rekao akasi, mislim da nisam i da ce ksana to napraviti. da li mi je lakse gledai tude probleme nego svoje?nekad da nekad ne. fokusiran sam na ono sta sam naumio i tako cu napraviti kako sam odlucio. certifikat uredno odslusavam i odgovaram na pitanja dok je on line, a brzo ce doci period kada ide prakticn dio di necu moci ovako sjediti i dangubiti. i brzo ce i sedmi mjesec i to je to. kako ce biti neznam. na brod necu i to je definitivno. od nule krunuti?pa sta ima veze. neces ti nekretnina i pokretnina. necu ih u grob odnijeti. bitno je da sam zadovoljan a sve ostalo je manje bitno. bitno je da djeca razumiju sve i da njima nece nista nedostajati. da li idem daleko?kako ko misli sta znaci daleko. tu su avioni i sve je blizu.pocetkom petog mjeseca druga doza cjepiva i imam sto se kaze zelenu putovnicu. i ja zadovoljan i sa time. i to je to. sin hoce da pravim rucak pa razmisljam sta da pravim a ne da mi se nista. a nesto moram.
https://youtu.be/rc_JlAbCEeM
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Post by Frajla »

I prestani da me spominjes ako ti vec nisam bitna.

I da se razumemo.... menjas zivot iz korena ne zato sto si tako hladne glave odlucio, nego zato sto si napravio sranje.
I to ti je tesko za izdrzati
Jesam za to da se nista ne prepusta slucaju i da se sve u zivotu menja ako ne odgovara, ja sam bar to uradila pre par meseci, ali ne po svaku cenu i ne pod moranje

A cena kod nas zna da bude veoma visoka... a to je recidiv
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Thu Apr 08, 2021 2:01 pm I prestani da me spominjes ako ti vec nisam bitna.

I da se razumemo.... menjas zivot iz korena ne zato sto si tako hladne glave odlucio, nego zato sto si napravio sranje.
I to ti je tesko za izdrzati
Jesam za to da se nista ne prepusta slucaju i da se sve u zivotu menja ako ne odgovara, ja sam bar to uradila pre par meseci, ali ne po svaku cenu i ne pod moranje

A cena kod nas zna da bude veoma visoka... a to je recidiv
do recidiva mi ne pada na pamet. mozda ti lakse mozes pasti od mene,neznam. najmanje o cemu razmisljam sad je recidiv jer ne bi na kraju krajeva ni mogao raditi ovo za sta se kvalificiram tako da se ne bojim recidiva..meni je drago da si se sredila prije par mjeseci.na kraju krajeva i sam sam ti rekao da nesto moras mijenjati i nisam te savjetovao da napravis nesto lose za sebe koliko se sjecam. isto tako ne zelim lose ni ksani ni akasi. gledas sve iz nekog krivog ugla. nazalost. stvarno mi se ne da vise prepucavati s tobom jer nema smisla i umori me psihicki a nema efekta niti pomaka. tebi ako se da samo peglaj po meni, ja necu vise i tu cu stati frajla.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Post by licaninsasela »

a za pola sata rucak tek gotov. ne moze prije. skuzih da ovdje treba biti uzoran bivsi ili sadasnji narkoman. pocesnjan,uredan,kulturno odgojen,uzor ostalima kakav treba biti,ono narkoman u odijelu i sređen zivot i glava se podrazuijeva. tito bi reko potpuno zdrav,lijep i kulturan bivsi narkoman. ma koji zileti i samoozljedivanje,tetoviranje,zatvori,komune,svade,krade itd. toga nema kod pravih uzornih narkomana ili bivsih. svi lijepi,zgodni/lijepe,zgodne, urozni/uzorne,svi skole imaju i fakultete. nema narkomana ili bivseg sa problemom. svi se drogirali iz zabave. zato sto su lijepi,uzorni i imaju sređene zivote. to su ustvari bivsi ili sadasnji ovisnici. to sam shvatio sada u 46oj godini zivota. a zivota ti dragoga i narkomanije i alkoholizma i ovisnosti o kocki. svi titini omladinici ili ko hitlerova djecica. plavi,lijepi zgodni/plave,lijepe,zgodne. to je danasnja narkomanije ili bivsa narkomanija. dakle moras biti uzoran bivsi narkoman bez problema u zivotu. tek onda imas pravo dici dva prsta i reci e jel smijem reci to i to. samostan je goli penis za narkomansku utvrdu u glavi. a o egu narkomana. to je druga i duga prija. ego ili eko ili odjek svog imena kad galamis izmedu dvije planine. eko. eko je zeznitiji od ega.
nema veze.opusteno samo
i ti biti opustena.dobra i lijepa ko i uvijek
https://youtu.be/y-E7_VHLvkE
Post Reply