Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Post by licaninsasela »

Akkasha Come Back wrote: Thu Apr 08, 2021 11:01 pm Sad mi pade na pamet onaj moj pokojni bivši dečko iz Novog Sada je stalno kupovao garderobu i lickao se, nikad neću zaboraviti njegovo "Ja sam fensi đanki"- e to sam od njega čula prvi put u životu i posle njega nikad.

Dobro, može i tako. Ja sam bila sušta suprotnost, meni se kosa brzo masti pa se još po ceo dan nisam očešljala, ja sam stvarno izgledala kao beskućnik dok sam bila sa njim.

Eh, ljubav. I ostavila sam ga na kraju, pisala sam o tome 2005. Džabe ti ljubav ako sam se ja razbolela bukvalno živeći na ulici.
Pitanje je da li je on voleo mene kada me gledao kako se bolesna vučem 2 i po metra iza njega, a tad nije bilo korone 🤣 to rekoh zbog ovog "2 i po metra" 🤣
da akasa takav uzoran narkoman mora ovdje biti da bi imo pravo glasa. i po mogucnosti sa sto tanjim dosjeom.naravno i bez zivotnih problema.uzoran ovisnik.neznam kako uopce spojiti uzor i moral sa ovisnikom.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Post by Frajla »

licaninsasela wrote: Fri Apr 09, 2021 8:08 am
Frajla wrote: Thu Apr 08, 2021 4:41 pm
licaninsasela post wrote: uopće snisam jak,kako to ne vidis. o stvarnom zivotu s tobom stvarno ne bi. nemam se ja sta hvaliti.pogotovo narkomanijom. mozemo ti i ja i na fino i kulturno pricati.mislis mozda da neznam biti fin i kulturan. ili da nisam takav?stvaras pogresnu sliku o meni. uopće nisam jak.uopće nisam upadljiv covjek.slab sam i ovdje i u stvarnom zivotu jer da nisam ne bi ni bio to sto jesam.naravno da bih volio da je drugacije ali nije.izgled?uopće nije bitan izgled i to sam neki dan i rekao.izgled je prolazna stvar.
sto se tice samog zivota mislim da imam hrabrosti suociti se sa njim i mislim da imam puno vise iskustva od tebe u stvarnom zivotu. nista se ne uzdizem niti tebe spustam ali mislim da imam puno puno puno bogatijeg zivotnog iskustva od tebe. a da nismo svi bili slabici ne bi ni bili u problemu sa ovisnoscu. opet sve vodi k tome da po tebi narkomani ili bivsi narkomani,ovisnici moraju biti u stvarnom zivotu titini omladinci. opet krivo razmisljas frajla.
svi ovdje racunajuci tebe i ja sebe smo slabici. da nismo ne bi bili to sto jesmo.osobno mogu samo protiv toga da se borim da se ne bi vratio na dop.tako isto svi ostali.
Liko, fin i kulturan- to nisi ti
Ne razmisljam krivo, ne pokusavaj me ubediti u to jer pisem iz svega prilozenog i pola obrisanog od strane Sanele

Pojma nemas o mom zivotu nista da bi mogao uporedjivati iskustva.
Mesecima biti zatvoren na brodu mi je iskustvo za koje vredi ziveti.
eto frala.."biti zatvoren mjesecima na brodu" mi daje uvid u tvoje zivotno iskustvo.pricas o mom poslu i zanimanju koji je pozrtvovan a uz to mi je dao priliku upoznati uglavnom sve kulture svijeta.radi takvih ljudi ko ja sad imas mogucnost tipkati po tom sranju od telefona i piti kavu iz kineske salice.tako se nadovezem odmah na vozace kamiona koji su zarobjeni u svojim kabinama i na cesti,spavaju u njima i hrane se po jeftinim restoranima gdje opet rade konobarice koje maltretiraju svi od gazde do bitangi itd. da bi frajla imala komociju kupit kineski jeftini telefon.plitka si frajla. i ne prepires se ti ovdje kako tvrdis radi mene nego su ti kocnice jucer popustile. odgovorio bi ti jos jucer medutim životno iskustvo opet frajla me stavilo u poziciju koju ti opet nemas.a sad da o tome ti nastavim pisati reci ces da te gadam tamo di si najslabija i da gledajuc i poznavajuc tvoje probleme perem i ne gledam sebe. ne treba viktor mene braniti nit sam gdje procito da odobrava sta sam akasi rekao. tako ni akasi ne treba odvtetnik da mi sama ne moze reci ako joj nesto smeta.nista osobno ali plitka si za mene.da dobro si viktoru rekla.niti si djevojka niti gdica niti zena nego frajla.i to i jesi nazalost. tipkaj po tom telefonu od kojeg se ne mozes ni na odmoru u planinama odvojit.i da,dobro jutro.
Jbt zar i u ranu zoru imas potrebu ovako srati.

Kafa, sunce, dorucak .... lagano, gde si zapeo vec
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Fri Apr 09, 2021 8:21 am
licaninsasela wrote: Fri Apr 09, 2021 8:08 am
Frajla wrote: Thu Apr 08, 2021 4:41 pm

Liko, fin i kulturan- to nisi ti
Ne razmisljam krivo, ne pokusavaj me ubediti u to jer pisem iz svega prilozenog i pola obrisanog od strane Sanele

Pojma nemas o mom zivotu nista da bi mogao uporedjivati iskustva.
Mesecima biti zatvoren na brodu mi je iskustvo za koje vredi ziveti.
eto frala.."biti zatvoren mjesecima na brodu" mi daje uvid u tvoje zivotno iskustvo.pricas o mom poslu i zanimanju koji je pozrtvovan a uz to mi je dao priliku upoznati uglavnom sve kulture svijeta.radi takvih ljudi ko ja sad imas mogucnost tipkati po tom sranju od telefona i piti kavu iz kineske salice.tako se nadovezem odmah na vozace kamiona koji su zarobjeni u svojim kabinama i na cesti,spavaju u njima i hrane se po jeftinim restoranima gdje opet rade konobarice koje maltretiraju svi od gazde do bitangi itd. da bi frajla imala komociju kupit kineski jeftini telefon.plitka si frajla. i ne prepires se ti ovdje kako tvrdis radi mene nego su ti kocnice jucer popustile. odgovorio bi ti jos jucer medutim životno iskustvo opet frajla me stavilo u poziciju koju ti opet nemas.a sad da o tome ti nastavim pisati reci ces da te gadam tamo di si najslabija i da gledajuc i poznavajuc tvoje probleme perem i ne gledam sebe. ne treba viktor mene braniti nit sam gdje procito da odobrava sta sam akasi rekao. tako ni akasi ne treba odvtetnik da mi sama ne moze reci ako joj nesto smeta.nista osobno ali plitka si za mene.da dobro si viktoru rekla.niti si djevojka niti gdica niti zena nego frajla.i to i jesi nazalost. tipkaj po tom telefonu od kojeg se ne mozes ni na odmoru u planinama odvojit.i da,dobro jutro.
Jbt zar i u ranu zoru imas potrebu ovako srati.

Kafa, sunce, dorucak .... lagano, gde si zapeo vec
zapeo sam da se pripremam za on line nastavu u devet i nemam sta evo jos pola sata raditi pa samo kratko da ti objasnim tvoj plitak odgovor od jucer jer eto taman kad si jucer uhvatila zalet ja otisao.tebi mozda je rana zora. ima nas koji se i ranije budimo.recimo u pola sest pet radi raznih obveza ali opet kazem nemas to iskustvo u zivotu da bi mogla razumit.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Post by Frajla »

licaninsasela post_ wrote:
zapeo sam da se pripremam za on line nastavu u devet i nemam sta evo jos pola sata raditi pa samo kratko da ti objasnim tvoj plitak odgovor od jucer jer eto taman kad si jucer uhvatila zalet ja otisao.tebi mozda je rana zora. ima nas koji se i ranije budimo.recimo u pola sest pet radi raznih obveza ali opet kazem nemas to iskustvo u zivotu da bi mogla razumit.
[/quote]


Ali tvoji “ visokoumni” odgovori, me uvek obore s’ nogu
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Post by sanela »

Hajde ba, dosta vas je oboje. O istom vrtite ko je pametniji i cija ce biti zadnja danima. Evo, moja je zadnja, ako ne odgovarate jedno drugom, prekinite komunikaciju i mirna Bosna.
Licanine, ne spominji Frajlu, ne obracaj joj se, a ni ona tebi. I gotovo.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Fri Apr 09, 2021 8:39 am
licaninsasela post_ wrote:
zapeo sam da se pripremam za on line nastavu u devet i nemam sta evo jos pola sata raditi pa samo kratko da ti objasnim tvoj plitak odgovor od jucer jer eto taman kad si jucer uhvatila zalet ja otisao.tebi mozda je rana zora. ima nas koji se i ranije budimo.recimo u pola sest pet radi raznih obveza ali opet kazem nemas to iskustvo u zivotu da bi mogla razumit.

Ali tvoji “ visokoumni” odgovori, me uvek obore s’ nogu
[/quote]

znam to frajla. zato se i nakacis na njih ko na dop
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Post by licaninsasela »

sanela wrote: Fri Apr 09, 2021 8:49 am Hajde ba, dosta vas je oboje. O istom vrtite ko je pametniji i cija ce biti zadnja danima. Evo, moja je zadnja, ako ne odgovarate jedno drugom, prekinite komunikaciju i mirna Bosna.
Licanine, ne spominji Frajlu, ne obracaj joj se, a ni ona tebi. I gotovo.
eto sad cu stati. a i moram.9 sati ce.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Post by licaninsasela »

eto zavrsena nastava za danas.odradeno 20 sati od 320 i idemo u pon dalje.i zadovoljan sto razumijem problematiku posla sto je i normalno kad mi je u struci. a jos bitnije mi je da je prof koji predaje zadovoljan kao i direktor firme,a koji su cijelu grupu jer mi smo grupa ili baterija koja ce raditi uvijek zajedno jer to taj posao i zahtijeva,dakle timski rad,a i sistem je ko i na brodu ili vojsci di svaki pojedinac zna sta u je ciniti i za sto je sve odgovoran.i naravno da ne postoji tip rijeci ne mogu,ne znam ili necu. i to bi bilo to.sad si napravit caj i razmisljati dalje. muzika mi fali, ne smijem glasno jer sin ujutro bio kod zubara pa sad lego. no lagano moze.
i razmisljam 24og sam se cijepio,dakle do kraja mjeseca da vidim s dr da me cijepi drugi put ako to bude moguce jer vec mi je rekao da bi moglo potrajati do pocetka 5og mjeseca.pocetkom.da nije do njega nego do drzave kad ce dobiti cjepivo. al sposoban mi je i odgovoran dr i mislim da ce mi opet izaci u susret i zvati me cim prije,ustvari kad dobije i da me stavio na njegovu osobnu prioritenu listu poznavajuci me tko sam i cime se bavim i da mi je to potrebno. kad vec drzava nije stavila pomorce na prioritetnu listu.kvalitetan dr i razumije svoje pacijente jako dobro i brine o svima nama na kvalitetan i cak bi se usudio reci osoban i prisan nacin a opet sto je rijetkost u nasoj kikiriki drzavi.
za nekog ko voli njega slusati
https://youtu.be/RtyuA8LA6WQ
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Post by licaninsasela »

covjek ima vremena razmisljati kad ne radi. da mi je netko prije dvije godine pricao da ce ti trebati "zelena putovnica" za putovati gledo bi ga ko ludog covjeka, međutim situacija je gadna. vidio sam te psihoze sto su se uvukle u ljude. kod nas ne jos ni blizu kako je dalje po svijetu. europa je mila majka a posebno balkan kako je to u drugim dijelovima svijeta izrazeno. izrael,egipat,maldivi a tek australija koje rigorozne mjere i zakone uvode,odnosno uveli su ih, to je strasno. izraelci s puskama se brane od korone.strasno sta je svijet postao. da meni treba dr dati dvije injekcije koje su amerikanci napravili da bi ja bio pod navodnike slobodan i nerizican covjek. ko zna sta ce nam jos uvesti.radi gripe se firme kod nas zatvaraju,lokali propadaju,hipoteke krenile sjedati,ljudi ce ostati bez svega.bar kod nas u hr.i zato treba bjezati odavde izmedu ostaloga. od balkanskog mentaliteta koji je katastrofalan. neznam vise sta bi mislio.da djeca odrastaju i ostanu u ovom smecu od drzave ili da se idu skolovati vani.nek to ostane na njima sta zele.nek sami odluce kad budu u stanju o tome razmisljati di ce im biti bolje.mogu ih usmjeriti di je ok di nije iz svoga iskustva no nek sami odluku donesu.imat ce mogucnost biranja. vise me muci sva ta nova pravila ponasanja koja nam namecu,gubitak stoposto bespovratnih radnih mjesta primjer svih onih zgodnih teta po airportovima kojih vise nema jer ih sad zamjenjuju monitori s tipkovnicom,nema okupljanja vise, nema prirodne hrane,sve je umjetno itd. u kakvom ce to oni svijetu zivjeti. ta djeca sva.i moja i sva druga.ovdje ako ostanu docekat ce ih uz sva ova sranja vjerovatno i neki novi rat jer ratovi pocinju uvijek ovdje neznam zasto,ma i znam al bolje sutiti ponekad.bit ce kako bude.a sve vise kod nas normalnih ljudi na nekim tabletama protiv ovih psihoza i zabrana i problema naravno.nesta se cudno desava sto mi nikako nije jasno ali mi se ne sviđa.postat ce normalno da na koncu djeca vise ne idu u skolu nego ce ovako od doma imati nastavu ko i ja. razumijem da ja imam ovako nastavu jer smo svi iz razlicitih drzava uglavnom ali doma da djeca vise ne idu u skolu nego tipkaju sve preko tih govana sta su dobili u skoli, mene dovodi do zakljucka da ce buduca djeca zaboraviti, ustvari nece ni znati pisati jer ce tipkati a sto dovodi do gubitka kroz 100 godina naseg pisma.nek nestane stuje i eto ti svi nepismeni jer znaju komunicirati samo tipkajuci. dok dode dotle naravno da nece vise biti ni radnih mjesta za profesore i ucitelje nego ce ostati samo pojedinici raditi preko ovoga ili drugog uredaja.nece vise biti knjiznica da mozes uzeti knjigu i citati. buduci klinci ce citati preko e - knjiznice. bit ce to zanimljivo kako sve ovo povlaci jedno za drugim sranjem a to ce nas dovesti opet do stupnja nepismenosti, porobljavanja i gubitka svoga identiteta i pisma.bogu hvala sto to necu doziviti ali vec je pocelo neko novo doba koje ne mirise na dobro.
makar me muzika opusta i to je ok.dok je tako i dok ima toga i ja cu trajati normalnije. naravno ne slusajuci izmasturbiranu danasnju novokomponiranu muziku.
https://youtu.be/ffHCh6ZCZfo
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Post by licaninsasela »

samo zazmiris i sve vidis. cijelu bajku
https://youtu.be/NrAwK9juhhY
Post Reply