Malo za odmor mozga tema: debeli i srećni ili....

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Malo za odmor mozga tema: debeli i srećni ili....

Post by Akkasha Come Back »

Zdravo, raja!
Nešto mi pada na pamet, pa ako ikoga zanima ćaskanje nevezano za stručne tekstove, da se malo igramo a i da vidimo ko nam se ovde "ubucio" hehehe...

Sećam se pre jedno 20 godina kad sam bila kost i koža sa drugim ljudima koji su takođe kost i koža sam pričala o tome kako nam se svima čini da postoje 2 vrste ljudi (onako površna podela):
- debeli i sretni, stalno nasmejani i uglavnom dobroćudni
- mršavi, pametni, besni na sve, večito namrgođeni
:lol:
Neki su rekli da bi radije ostali mršavi pa makar i nadrndani non stop, samo zbog estetike, retko ko je rekao da bi izabrao biti debeo i veseo 🤣

Hahaha, ima nečeg istinitog u tome. Naravno da se inteligencija ne može povezivati sa telesnom težinom, ali izgleda da raspoloženje može.

Iz ličnog iskustva, dobila sam 16kg posle a valjda se kilogrami i inače "lepe" za nas žene 40+ i mogu vam iskreno reći da sam postala debeloguzi zajebant :lol:
Ne bih se vratila u ono nesrećno vreme ni za šta!
A hrana...nikad u životu nisam volela da jedem. Interesantno. Možda sam ja "rođena sa greškom".
Sad volim da jedem, a nepce mi je osetljivo na ukuse tako da mi obrok predstavlja pravo malo zadovoljstvo.
I uvek se setim nečega smešnog čim počnem da jedem, ma kako vidim hranu meni odmah super!

Naravno, moram se kontrolisati, sad ovoga meseca zabranila sam sebi pizzu, jer sam nabacila još 2-3 kg, malopre sam jela vruće ćevape (ali bez hleba, testo ne jedem nikakvo mesec dana).
Lakše je jesti manje nego posle trenirati i trčati, 2019. sam svako jutro išla na malo trčkaranja uglavnom brzog hodanja i trebalo mi je celo leto da skinem 4 kg.
Da ne pominjem motivaciju (koja ne postoji, samo iz jednog razloga ne dozvoljavam sebi da se baš prekomerno ugojim a to je što ne mogu da nosim sopstvenu težinu).

I tako.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Malo za odmor mozga tema: debeli i srećni ili....

Post by StopBup »

Ja sam uvek za vitko telo.

Višak kila nije dobar ni zbog zdravlja, a i estetike radi. Žderite ako hoćete, šta da vam kažem, ali lepši ste kad niste debeli. Moje viđenje stvari, naravno, nije nikakav aksiom. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Malo za odmor mozga tema: debeli i srećni ili....

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Tue Jan 26, 2021 5:48 pm Ja sam uvek za vitko telo.

Višak kila nije dobar ni zbog zdravlja, a i estetike radi. Žderite ako hoćete, šta da vam kažem, ali lepši ste kad niste debeli. Moje viđenje stvari, naravno, nije nikakav aksiom. :)
Slažem se, i zdravije i lakše hodati, ali samo hranu imam kao "jedini izvor zadovoljstva" a brate nmg da trpim glad. Jebiga. Ja bih da jedem, a da se ne gojim, e pa...ne može.
Post Reply