Jutarnja kafica, razgovoruša!!!!

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

ERINEJA, puno ti hvala na ovim savjetima, ali ja sam iskren i neću više nikoga pa ni sebe da lažem, takav sam se rodio, sa takvim karakterom i osječajima.Po prirodi se lako vezujem za ljude tako da mi loše pada kada me neko uvrijedi ili iskoristi ili se svo vrijeme druzio sa mnom da bi ubio koji sat.Ja skoro nemam najboljeg druga i stvarno ga nemam, on je umro prije 3 godine.BIO JE JEDAN JEDINI I OSTAO JE JEDINI NAJ,NAJ,NAJ,NAJ BOLJI DRUG.Znaš ERINEJA, opet sam iskren pa kazem, mogu samo da pretpostavim kako je Mustafi i Saneli baš vizavi tih ljudi i takvih gestova koje si ti navela, ja bi poludio, EMOTIVNO BI EKSPLODIRAO.Ja moram nešto na sebi uraditi i to ču sigurno promjeniti. Žao mi je što je Mustafa odbio da mi pomogne u odvikavanju tj.spuštanju sa Metadonal, bio sam uvjeren 100%, ma ne 100 nego 100000000000% ,da me neće odbiti ali eto odbio me je, ima posla čovjek i ja to POŠTUJEM.ERINEJA, šta ću ako padnem padnem, ako uzmem uzmem, sada sam siguran da niko neće biti pored mene, da mi niko neće pomoči.Ne bih volio reći ono, RAJA JA ODLAZIM, nikad ja to neću reći, ali vam sa sigurnošću reći, DA ME DUGO NEČE BITI. OSJEČAM SE NAPUŠTENO, BAŠ KADA SE PRELAMA ŽIVOT I ODLUKE VAŽNE ZA MOJ BUDUĆI ŽIVOT. Ono ZAPLAKAO SAM SAD, JESAM MAJKE MI MRTVE,,,,,,,,,,, RAJA ZBOGOM ,JA VAS VOLIM NAJVIŠE!!!!
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

EGO

Post by mustafa »

Kopiraj moj odgovor i stavi ga na ovaj Topic.
Neki od vas zaista imate EGO kojem nema granica. Odrastite i prestanite sa vjecnim ulogama neshvacenih zrtava. Ako ti je dosadio forum , ako hoces razlog za recidiv , ako hoces projicirati svoje lose raspolozenje na nekog drugog, ako svoju nemoc pripisujes nekom drugom onda nemas sanse da se izboris sa ovom bolescu jer nisi spreman suociti se sa cinjenicom da si TI taj koji si odgovoran za sopstveno prizdravljenje.
kao sto sam ranije rekao Maji kazem i tebi- ako ti je vrijeme da nas napustis uradi to barem stoicki a ne propsipajuci svoj unutarnji kaos na sve oko tebe, pa cak i one koji se trude da ti pomognu.
Za sada toliko i samo da ti je uvijek ovo na umu Fanatik, ja nikome ne pomazem ako me pokusava podmititi da bi brze dosao na red.
Moja familija , posao i moje licno prizdravljenje su na prvom mjestu i nema tih para ili obecanja o povlasticama koji ce taj redoslijed poremetiti!!!!
Zbogom
M. Sarkic
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Fanatik

Post by mustafa »

Ne, ne, ne, ne nemoj molim te da kvariš planove , bilo kakve, sta god. Ja sam te pitao ,a ti da si mogao ti bi mi pomogao , ja u to vjerujem.Nema problema Mustafa, ja ne znam u kolikoj gužvi da bih bio, JA BIH POMOGAO.I još sam ti rekao, da ne bi bilo uzalud, da bih se malo potrudio da potražim koju malu -skromnu donaciju od starog.Ali nemoj me molim te, molim te pogrešno shvatiti, da sam ti bolji drug ti bi mi pomogao.Nema veze ,sad i kad bi htio ja znam da bi bilo to na ZOR.I ne bih prihvatio, nema veze ako padnem padnem.Uglavnom ŽAO MI JE ŠTO POGNUTE GLAVE ODLAZIM, PAZI MUSTAFA SVE NAJBOLJE TI ŽELIM, ZBOGOM!!!!!!! CITIRANJE FANATIKA .Privatna posta koju sam ja primio
M. Sarkic
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Prvo ,ne izvrci moje rijeci Mustafa molim te, nemoj da se svađamo jer za to nema potrebe.Bili smo, ostali smo u OK ,odnosima.Zasto me KRITIKUJEŠ I HOČEŠ OD MENE DA NAPRAVIŠ ČOVJEKA KOJI SEBE SAMOŽRTVUJE I SAMOSAŽALJEVA.Slušaj nisam ja Maja.
MOLIM VAS ,SVE VAS PRISUTNE EVO ŠTA SAM UPITAO MUSTAFU A ON IZ TOGA ZAKLJUČIO DA SE JA SLUŽIM SAMOSAŽALJEVANJEM.
Zatražio sam ti pomoč Mustafa jel tako???, odgovorio si mi da nemaš vremenam, ja sam rekao i opet bih rekao i opet ću.KOLIKO GOD BI IMAO VREMENA ,I TO SLOBODNOG, JA BIH SE POTRUDIO DA TI POMOGNEM.
Ja sam tražio POMOČ Mustafa, a kako si ti zaključio da ja ZLOUPOTREBLJAVAM OVAJ FORUM, DA BIH NAPRAVIO RECIDIV I TAKO DALJE. Molim te, pazi SADA TE MOLIM, nemoj me VRIJEĐATI!!!!!!.
Nikad nisam zloupotrijebio forum u bilo kakve prljave radnje, uključujući i vrijeđanja, ponižavanja itd,itd,itd. Uvijek sam bježao od takvih tema a nisam ni bio sudionik u mnogim istim. Ja ne znam Mustafa šta ti je majke ti, ili namjerno ili si slučajno me napao, ZATO ŠTO SAM TI REKAO DA BI JA TEBI UVIJEK POMOGAO, jel te to uvrijedilo???.Ako jeste, EVO PRED ČITAVIM SVIJETOM, JA SE JAVNO IZVINJAVAM MUSTAFI, KAO STARIJEM I OZBILJNIJEM ČOVJEKU KOJEG SAM UVIJEK CIJENIO.
Ali riječi, DA OVO RADIM KAKO BI OPRAVDAO NEKAKAV RECIDIV ILI NEKE TAMO BUDALAŠTINE, IZVINI , TO NIJE TAČNO. NIJE TAČNO MUSTAFA, NIJE TAČNO.
NEĆU, DA SE SVAĐAM, SAMO HOČU DA KAŽEM SVIMA.Naumio sam da se skinem sa Metadona, I URADIT ĆU TO .A kada to uradim, za 2-3-4 mjeseca, DOĐU I DOKAZATI ĆU MUSTAFA DA NISI BIO U PRAVU.DOKAZAT ĆU TI. A KADA MI POKAZEŠ I MENI I OVOM SVIJETU, PO ČEMU I KAKO SAM TE UVRIJEDIO ILI POVRIJEDIO PA SAM IZAZVAO TOLIKI REVOLT KOD TEBE.Ja ne vidim razloga za takvom reakcijom.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

A TA DONACIJAAAAA, HAHAHAHHA, DONACIJU KOJI SI TI STAVIO NA FORUM, KOJI SI TI NAPISAO I ZAMOLIO ONE KOJE HOČE DA POMOGNU U DONACIJAMA NA ŽIRO RAČUN, TAJ I TAJ. Jel to Mustafa, jesil iz tog konteksta zaključio da ja tebe to želim da " PODMITIM"???
JAOOOOO, MAJKO MOJAAAAA.
JAOOOOO, MAJKO MOJAAAAAAAAAAAA.

NIŠTA ,SAMO TI MOGU REĆI, SVAKA TI ČAST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Omare druže, ne primaj srcu sve! Ti imaš problema, kao i svi mi, ali tebi nije sada problem apstinencija i ti ne apstiniraš, da bi ti toliko bilo loše od same pomisli na to! Ti si na metadonskom tretmanu, što je izjednačeno sa drogiranjem o državnom trošku, a koliko shvatam sada posle Nove godine ideš na "dole" i još nisi ni krenuo, nisi ni blizu, a već te hvata panika, već žuriš ka recidivu, već se ponašaš kao razmažena primadona, kao što svi mi to uglavnom činimo (neki više neki manje i žrtve su nam različite)! Šta je to ako nije samosažaljenje ili samo želiš da skreneš pažnju na sebe?! Ti si dobar momak i omiljen si ovde većini, od svakoga ćeš dobiti podršku ako je zatražiš, kao što si je i dobijao mnogo puta do sada jer se često, može se reći čak prečesto nalaziš u takvim situacijama! Zašto smatraš da je Mustafa jedini koji može da ti pomogne i to do te mere, da to uslovljavaš odlaskom? Imaš stručnu pomoć u centru u kojem dobijaš metadon i koliko sam zaključila iz tvojih postova imaš puno poverenje u te ljude, imaš ovde dve terapijske zajednice u koje si mogao da se uključiš, postoji deo koji se zove "Metadonska terapija"! Na svim tim mestima ćeš sresti i Mustafu i njegove korisne savete i upute, a ako nije u mogućnosti da se posveti isključivo tebi i tvojem problemu, to svakako nije razlog za smak sveta i odlazak odavde! Pametnije ti je da snagu prikupiš za ono "posle" umesto što je trošiš unapred se grozeći onoga od čega si mnogo daleko!
Ovo ti je moj prijateljski savet iz ličnog iskustva koje upravo proživljavam!Započela sam metadonsku terapiju,nije mi nikako dobro već drugi dan (period navikavanja), ali je opet daleko od skidanja, a tek od onog na suvo! Ipak ta metadonska terapija dozvoljava da se osećaš normalno i da nemaš velike muke! Zato iskoristi to, polako, nemaš se čega plašiti niti ima povoda ovakvim reakcijama! Skidanje sa metadona je tvoja lična odluka niko te nije primorao, sam odlučuješ i o datumu kada počinješ tako da nema mesta panici, recidivima i sličnom! Polako, kad skočiš, onda reci hop! Mi smo tu stalno zajedno, tu smo da pomognemo jedan drugom, a Mustafa je ipak jedan na sve nas!
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Ja ljudi ne mogu da spavam , ne mogu jer sam se tako uzbudio, nasekirao, skočio mi je pritisak ali napravio sam čaj od kamilice za smirenje i da ne bi zaspao, ali čisto sumnjam.Izvinite , što su svi prisutni danas bili svjedoci jedne BEZVEZE rasprave u kojoj je ( nakon nekog mog analiziranja i što se kaže glava ohladila, u kojoj je Mustafa VJEROVATNO pogrešno protumačio moje riječi i pogrešno ih formulisao.
Žao mi je iskreno, ali onako privatnu poštu na TOPIC IZNOSITI,ali neka je .Barem ima da sam ispao fer, nisam vrijeđao, ponižavao i diskriminisao druge. To što sam htio simboličnu donaciju ( kao što sam napisao) a to simbolično sigurno ne može biti više od 50-100km, i kolega Mustafa je to protumačio kao PODMIČIVANJE, jer je on iz takve i takve porodice itd,itd,itd. A izgleda Mustafa malo zaboravlja da je MOLIO SVE KOJE SU U MOGUČNOSTI DA POMOGNU DA STVARNO TO UČINE DA TO URADE. Nisam mogao vjerovati da nešto tako možeš reći a kamoli misliti, hejjjjjj SIMBOLIČNA DONACIJA. Ali , ispade da sam JA RADI MOJE POMOČI BIO U STANJU DA TE PODMITIM, ( SRAM ME BILO, NEMORALNOG I NE POŠTENOG). A ti znaš , ja znam i BOG zna , da sam samo tražio POMOČ OD TEBE U SAVJETIMA, JER DRUGAČIJE MI I NE MOŽEŠ POMOČI, SAMO U SAVJETIMA MOJ MUSTAFA, A TI SI NAPRAVIO CIRKUS OD OVOG.
Nečeš me natjerati da odem, NEČU NIGDJE , OVO JE MOJ DOM, TU SU MOJI DRUGOVI I DRUGARICE. Nikad nisam povrijedio ni jednu osobu na ovom forumu, nikad se ne svađam, trudim se da se šalim što više mogu.
A od tebe sam Mustafa ,još jednom i hiljadu i jednom bi puta rekao ovo što ču sada, OD TEBE SAM SAMO TRAŽIO POMOČ U SVJETOVANJU, JER SAM TE CIJENIO I JOŠ UVIJEK TE CIJENIM KAO ČOVJEKA, JER IPAK OVO SMATRAM NESPORAZUMOM I POGREŠNO PROTUMAČENJE RIJEĆI.
I za kraj , nisam napravio recidiv 3 i pol godine , a koliko nisi ti MUSTAFA???? Hhhehehhehehh, raja čao i vidimo se
User avatar
E A
Posts: 49
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:49 pm

Post by E A »

a ja sve konto omco neki drot hehehe
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

KATE, AJDE MOLIM TE NAVEDI MI PRIMJER GDJE SAM SE PONAŠAO KAO RAZMAŽENA PRIMADONA, MOLIM TE.I još nešto, ja volim da mi ljudi ukazuju na greške jer se na greškama i uči.Ja ako sam Mustafu povrijedio sa tim , što sam htio uplatiti ,jebenih 50km na tu donaciju a ja ga zamolio da mi samo pomogne u savjetu oko skidanja sa Hepa,a sam je trazio i ZAMOLIO da oni koji su u mogučnosti to i urade.A on se našao uvrijedžen da sam ga htio podmititi. UZIMAM SVE KA SRCU KATE, UZIMAM JER ZNAM DA NISAM KRIV, NAĐI MI U TOM PISMU U KOJEMM SAM JA POSLAO MUSTAFI I JEDNU UVREDU, I JEDNU PSOVKU, I JEDNO OMALOŽAVANJE I VRIJEĐANJE, ONDA JA NE ZAŠLUŽUJEM DA BUDEM.
A JA OD MUSTAFE NAPADNUT, DA PREKO FORUMA ŽELIM DA IZNAĐEM RAZLOG DA NAPRAVIM RECIDIV, DA FORUM KORISTIM DA BI ME LJUDI SAMOSAŽALJEVALI, DA SAM RAZMAŽENKO I NE ZNAM VIŠE ŠTA.
A JA NJEMU PIŠEM, KAKO GA CIJENIM KAO STARIJEG I ISKUSNIJEG ČOVJEKA KOJI JE VIŠE I KVALITETNIJE PROŠAO OD MENE, JA SAM ZATRAŽIO POMOČ,A ON JE REKAO DA NEMA VREMENA,JEL TAKO.NA ŠTA SAM JA ODGOVORIO, IZVINI JA ZA ČOVJEKA KOJI BI ME ZAMOLIO ZA SAVJET MAKAR BILO TO I 5 MINUTA, JA GA NE BIH ODBIO, KAO ŠTO NE BIH MUSTAFU. ŽAO MI JE I TO UŽASNO MI JE TESKO, NE MOGU DA SPAVAM UZRUJAN SAM, IZNERVIRAN I SJEBAN NAKON OVOG, JEDOSTAVNO NE ZNAM ,ŠTA SE DESILO.
User avatar
play
Posts: 119
Joined: Fri Apr 15, 2005 2:10 pm
Location: Österreich
Contact:

pa dokle vishe

Post by play »

Omare aj sad da ne sitnicarimo al ja koliko se secam,ti napisa u nekom tvom postu od pre mesec,dva,tri ne znam tachno da si se zajebo i da ces se ubiti po milioniti put jer si uzeo heroin,napravio recidiv..Nadam se da gresim,ali tu je negde post kao dokaz,prema tome nemas potrebe biti neiskren prema sebi,pusti nas,mi ti nismo nista,razmenjujemo mishljenja,a da pritom nikoga iskreno nije briga kako ce ko zavrshiti.Naravno niko nikom ne zeli zlo ali prvashodno gledaj sebe i budi iskren prema sebi i prestani da samosazaljevas sebe i da po deset puta mesecno se oprastas na ovaj ili onaj nacin jer vremenom se ljudima skurchi to blefiranje.
Nista lichno i zelim ti sve najbolje,tebi i ostalim forumashima
---"Kad Ja Tamo,A Ono Medjutim"---
Locked