Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by StopBup »

yasujirozu wrote: Wed May 20, 2020 10:04 pm
StopBup wrote: Wed May 20, 2020 8:47 pm pa ću pogaziti reč.
ni jednom nisi otišao na onoliko dana koliko si gromopucatelno najavljivao! :mrgreen:

ne budi vazda drama queen, no piši kad želiš

https://www.youtube.com/watch?v=SDTSUwIZdMk
Hahaha, da, pre mesec dana sam najvao da me nece biti 10 dana, ali me nije bilo dve nedelje. :D Jbm li ga, znacila mi je ta pauza na samom pocetku apstinencije. :)
Loki wrote: Wed May 20, 2020 3:44 pm

Jos jednom hvala Loki burazeru, i evo da se upoznamo malo bolje. Ja sam isto propali sportista. Propali sportista, propali smeker, propali student, propali talenat za sviranje i pevanje, propali talenat za elektrotehniku... Sve u svemu, suvi propalitet. :D Ja volim da se pohvalim, a i da pljunem po sebi, a jako volim i da pomognem kad mogu i pruzim neki vid podrske drugima. Nemamo bas isti stav sto se tice trave, ja sam mnogo pre bupa, kao klinac imao ozbilnjnu adikciju na travu, tada sam izgubio sebe prvi put, postao nesto sto nisam, jako zavoleo drogiranje, jako zavoleo liniju manjeg otpora, a ona mi nije bila strana ni pre droge. Pre trave bio sam uzoran mladic, skoroz odlican ucenik koji je isao na razna takmicenja u znanju, prvenstveno iz prirodnih nauka, fizike, matematike i geografije. Imao sam jako visoku inteligenciju, koju sam kasnije dosta korostio za svoju stetu. Pamet i inteligencija nije isto, ja sam komotno mogu reci, do sada, veci deo svog zivota bio glup. Pamet se ogleda po postupcima, a ta inteligencija je samo kapacitet mozga, mozdana sposobnost, koja u mom slucaju, i slucaju mnogih nas zna da bude remetilacki faktor, kada nemas sklad u glavi, kao sto ga ja nisam imao, i kao sto ga mnogi od nas nisu imali. Vazio sam za genijalca u obe osnovne u koje sam isao, i na selu i u gradu, neki su me zvali "mali Tesla" :D , ali mali Tesla je uhvatio da sise travuljinu i otisao u ku*ac.
Sto se tice gudre, ozbiljnu adikciju sam imao na travu kao klinac, i na bup kao matoro magare. Nakon 3 godine duvanja kao klinac, skoro svaki dan, spustio sam sve svoje kriterijume i postao nesto sto nisam. Posle sam proredio drogiranje, i prilicno se pripovratio, ali je ljubav prema gudranju naravno ostala. Da ne tupim puno, nego da pokusam da skratim. Bio sam u neku ruku poseban, nisam bio bas narkoman po knjizi sto se kaze. Recimo dop sam probao jos 2001.-e, sa 15 godina, u drugom polugodistu osmog razreda, ali nikad vecih problema nisam imao sa njim. Imao sam do 2009.-e serije zaukavanja, po mesec, dva, tri, ne svaki dan, pa prekidao. Imao sam neki vid psihicke zavisnosti od njega, ali ne onu navucenost i fizicku zavisnost. Tacnije protiv te psihicke zavisnosti se i sada borim. Od fizike, stizao sam do jezenja, cesceg kijanja nego sto je to normlano, znjenja ispod pazuha i znojenja u toku sna. Bolove, drhtavicu, nemirne noge, stomacne tegobe, sirenje zenica nikad nisam imao. Utripovao sam da apsulutno ja kontrolisem svoje uzimanje psihoaktivnih supstanci, sto sam mnogo kasnije shvatio da je to naravno bila zabluda. Navucenost na dop sam izbegao, ali me je sacekao njegov mladji brat bup, jebao mi kevu, i doslovno me satrao. Sa nekih 28 i po godina sam se navukao na bup, hrpa pokusaja skidanja, i konacno uspeo da se skinem prosle godine nakon sto sam dao otkaz u firmi radi skidanja. Posle kao sto i pisah, recidivirah se na travuljinu u 5.-om mesecu apstinincije, a na dop u 6.-om. Jebem li ga, sad sam ok zadnjih mesec dana, nadam se da cu konacno poslagati te svoje kao ja volim da kazem delove mozaika, koj za cilj ima slobodan zivot, zivot bez supstanci. Sad sam dosta zauzet, i zivim na selu, a kad budem spreman da se vratim u grad, onda cu najverovatnije ici na psihoterapije. Tesko je naci dobrog psihoteraputa koji je upucen u bolesti zavisnoisti, ali naravno da se moze. Nedavno sam saznao za jednu zenu iz Novog Sada, 1967.-o godiste, koja je bila narkomaka "80.-ih i verovatno 90.-ih. Sada je odavno izlecena, majka troje dece, suosnivac i zamenik direktora ozbiljne organizacije koja se bavi lecenjem zavisnosti, imaju mislim i komunu, a ona se bavi koliko sam cuo i psihoiterapijom zavisnika, tako da ona sigurno zna materiju, i moze da pomogne...
Eto, ukratko o meni, a tebi zelim srecu i pamet naravno, i da postignes svoj zacrtani cilj. Budi iskren, i ako te nesto jebe, ne ustrucavaj se da kazes ovde. Ja sam ranije dosta precutkivao neke stvari, pa tek kasnije o njima pisao, sto je naravno bila greska. Slusaj zene ovde! :D One imaju mnogo veci dar po meni da kazu sta treba i pomognu coveku pisanjem na forumu. Talentovanije su po meni da deluju na coveka pozitivno i nateraju ga da se trgne. Frajlu sam "krstio" u "dr Frajla" :) , Ninocka isto zna da napise kratko, precizno i koncizno sta treba, samo je sad nesto nema, a pisala je do nedavno i jedna, meni omiljena forumasica, Xxxana, pa je prestala da pise, nadam se da je ok, koja mi je u zadnje vreme najvise pomogla.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by yasujirozu »

...
Last edited by yasujirozu on Thu May 21, 2020 4:00 am, edited 1 time in total.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by StopBup »

yasujirozu wrote: Thu May 21, 2020 1:58 am...
Cudo pa nisi obrisao komentar. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Frajla »

StopBup wrote: Thu May 21, 2020 8:03 am [quote=yasujirozu post_id=152627 time=<a href="tel:1590019106">1590019106</a> user_id=2660]...
Cudo pa nisi obrisao komentar. :D
[/quote]

Evo ga nas posebni/propali/intelektualac koji ima cudnu naviku da zivi u proslosti u periodima drogiranja i u svakom Svom postu napise istoriju svoje bolesti/ drogiranja

Ja sam sasvim sigurna da Loki zna kad si koliko puta kinuo.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by StopBup »

Frajla wrote: Thu May 21, 2020 8:32 am
Evo ga nas posebni/propali/intelektualac koji ima cudnu naviku da zivi u proslosti u periodima drogiranja i u svakom Svom postu napise istoriju svoje bolesti/ drogiranja

Ja sam sasvim sigurna da Loki zna kad si koliko puta kinuo.
Mojne si na kraj srca, nisam odavno. :D


Verovatno zato mi se sad opet vrti po glavi da pauziram sa pisanjem, trenutno nemam pravu inspiraciju za pisanjem, a volim da pišem. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

J
Last edited by licaninsasela on Sat Dec 26, 2020 5:14 pm, edited 1 time in total.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

[quote=
Last edited by licaninsasela on Sat Dec 26, 2020 5:14 pm, edited 1 time in total.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

J
Last edited by licaninsasela on Sat Dec 26, 2020 5:15 pm, edited 1 time in total.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

J
Last edited by licaninsasela on Sat Dec 26, 2020 5:15 pm, edited 1 time in total.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

G
Last edited by licaninsasela on Sat Dec 26, 2020 5:15 pm, edited 1 time in total.
Locked