Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Jurke »

Inače sam želeo terarijum da napravim kuci sa nekom otrovni om, ali majka mi nije dala ziva, a supruga tek... :D
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

[.
Last edited by licaninsasela on Sat Dec 26, 2020 1:31 pm, edited 1 time in total.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

[.
Last edited by licaninsasela on Sat Dec 26, 2020 1:32 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Jurke »

Inače na neki način ti zavidim jer oduvek sam voleo da živim na primorju. Ne volim zime, sunce mi puni baterije. Ne žalim se ja ni ovde nije naročito poslednjih godina hladno. Medjutim nema ni snega, a ja ne računam da je prava zima dok sneg ne škripi pod nogama. Inače volim prirodu jako i to sam pomenuo dosta puta. Maštao sam ko klinjo da cu biti biolog. Da cu izučavati po prašumama i po tropskim morima ziotinje i ekosisteme. U isto vreme sam voleo egzibicionizam i eksteme. Pa sam i planinari i trenirao košarku i jurio živuljke razne, zmije, guje i akrepe. Našao sam čak i u mom kraju škorpijicu malu. Nije otrovna kao one u Mexiku, Španiji itd, ali me je iznenadilo to da postoji u Šumadija tako nešto. Onda sam istrazi ao okolinu svog zavičaja koji je bogat i planinskim i većim rekama. Čak tri velike reke su mi jako blizu. Peške od 5min do 30ak min od kuce. Plivač sam dobar tako da nema mesta gde se nisam niz vodu spustio i osmotrio. Otkrio sam gde je nekad bilo korito reke koja sada teče skoro 1000 metara dalje. Uglavnom zanimljivo sam imao detinjstvo i puno avantura.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Jurke »

licaninsasela wrote: Fri Apr 17, 2020 8:27 pm
Jurke wrote: Fri Apr 17, 2020 8:21 pm Inače sam želeo terarijum da napravim kuci sa nekom otrovni om, ali majka mi nije dala ziva, a supruga tek... :D
Uzas od zivotinje
Znam da je životinja iz pakla, ali sam nekako kao i prema onim svim glupostima o kojima zborimo na drugoj temi osecao privlačnost neku nekada. Sada više ne, kao u ostalom prema narkoticima... To sam uvek kasnije poredio sa time. Tu moju igru sa djavolom. Umeo sam u toku skidanja da sanjam kako lovim zmijurinu i ona me ujeda i borim se za život. To sam shvatio kao nešto sto je uporedivo sa igranjem sa supstancama. One nemaju zube, ali isto ujedaju potuljeno kao i zmije i onda borba za goli život... Znam Liko zašto su ti odvratne. Svako normalan ima odklon od njih, a ja im se vise ne divim...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sat Dec 26, 2020 1:32 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Jurke »

licaninsasela wrote: Sat Apr 18, 2020 11:38 am Sad cu ti ja Jurke reci istinu koliko dalmatinci jedu ribu. Zero. Nula. Eventualno sta sami upecaju. Gledaj. Kila svjezih jadranskih liganja ti se krece oko 20 do cak u sezoni i 25 eura. Sipe oko 15 eura. I to sve neocisceno. Kad ocistis ne ostane ti ni pola. Kila npr zubaca nije ispod 30 40 eura. E sad da odes u restoran tek si onda najebo sa cijenama. Ja izadem navecer sa barkom na more pa lovim lignje inace dati tolike novce nema teorije. Ali uvik ces cuti da se dole jede najvise riba. Ma jede se moj kurac. Ljudi nemaju za kilo mljevenog mesa koje kosta 3 eura a ne da glabaju ribu. Glabaju oni moj kurac. Sad ima neka prica da je plava riba puno zdravija od bile. Plava riba su ti oni mali kederi sta vi kazete. Srdele. Njih kupis kilo za 5 eura. E mozda to jedu jednom tjedno. Ne vjeruj dalmatincima da jedu tolko ribe jer sigurno lazu. To je isto ka da ti kazes da sa svojim primanjima svaki dan jedes junetinu kojoj je kila bar kod nas oko 10 do 15 eura ovisno o sezoni. Lazu ljudi. Ako si se vec napalio na hobotnicu znaci ona se friska ne valja spremati jer je strasno zilava. Nju moras zamrznuti pa uzeti neki dobar stap pa joj jebat mamu od batina i sta je vise zamrzavas i tuces to ce ti ona biti manje zilavija. Hobotnica e po meni precijenjena. Bolje kupi soma sarana i smuda i napravi pravu klopu. Ljuti fis. Ja ti garntiram da je slatkovodna riba puno bolja od morske samo sta nasi znaju to skupo i dobro izreklamirati i prodati. Kupi kod mene na pijaci domace maslinovo ulje i daj 12 eura i uvjeren sam da tu nema vise od dva deca maslinovog ulja. Moras dole nekog dobro pznavati da te ne bi slucajno zajebo. Meni nema bolje ribe od smuda. Kazu ovi moji osjeti se mulj. Blato. Mislim si ja glabaj ti one girice i uzivaj u zdravom zivotu. Nikad ne vjeruj dalmatincu jer po njihovim pricama sve njihovo je najbolje. Njihovo govno mirise kad se pokenjaju a ako je slucajno sinoc jeo ribu spreman ti je i to govno prodati pod nesto zdravo. Stidim se sto sam iz tog kraja. A nikad se nisam bolje i finije najeo nego kad odem u slavoniju kod obitelji. Prasetina, kobasica, slanina, kulin , kulinova seka, cobanac, fis... A virujem da je i u vojvodini takva kuhinja jer to je ustvari madarska kuhinja. Bjezi od hobotnice. Dat ces pare za kurac a nece ti se garant sviditi.
Ma znam ja da je jaga, guda i june nešto vrhunski... Evo sad slazem krtinu svinjski, june u u sač u kamionu u dvorištu sa stricem i ocem. Kada se to dobro ukrčka dodaćemo dosta krompira, luka belog, crnog, šargarepe i paprike... Lepše bude posle ono povrće čini mi se od mesa. Hobotnica mi obecava prijatelj spremiti. Ne marim ja sa dajem pare za to...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Jurke »

Samo kazem da si srecan što ti je more blizu. Još ako imaš barku, a imaš kako kazeš, lepota. Ja sam bogat čovek jer kroz moj kraj potiču tri velike reke. Pecanje volim i sada kada ne dajem pare na gluposti uzecu još pribora i pecati često. Mozak odmorim tu i baterije napunim, a deca i ona zarazena time. Letos sam pravio takmičenje sa njih troje ko ce više ribe nađe ati, a onda uveče večerinka lepa. Celi odmor proveli smo sa guzi ama umočenim u reku i pecaju i ribu. Još sam imao mače neko malo pufnasto belo. Sve mu je stomak otekao bio i brektalo je od šištavaca... 😜
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sat Dec 26, 2020 1:33 pm, edited 1 time in total.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

[.
Last edited by licaninsasela on Sat Dec 26, 2020 1:33 pm, edited 1 time in total.
Locked