Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Marta Tufna wrote: Sun Oct 11, 2020 11:00 am
licaninsasela wrote: Sun Oct 11, 2020 10:56 am Sve u svemu dobro je. Dobro sam osto relativno miran kad sam vidio sve to, bez panike ali vidno ljut. Mali djecak a sta ce izvinjava se, ja mu kazem nije tvoja greska vec moja sta sam te pustio da to radis sam a i je tako, a filipinac bjezi sada od mene al mora se u osam pojaviti. Znaci nastojat zastititi filipinca od one mrcine od barbe i mislim da ima dosta vremena do tad da sredi glavu. Nije on dopili da nije to u stanju. A do tada cu ja malo vise morati zapeti i cekirati sve dok to ne dode u normalu a valjda oce. A analiza sta pokaze danas i sutra. Ak nije dobra onda nas lazu salinometri na evaporatorima al to se onda mora rijesiti. Nije toliko crno sad kad razmislim koliko mi je mrak pa na oci kad sam poceo dobivati rezultate. Bice to dobro.
Stopili je lupio opet po dopiliju 101 posto a to cemo saznati za sest mjeseci da je jucer bio u recidivu, Frajla jos zakucana od vegan tuluma vjerovatno i Marta se vjerovatno priprema sutra za posao sta sutra obuci, kojje cipele, sminkica i frizura.
Evo jedna borbena
https://youtu.be/Ti0pMVa8dXY
A kako se rešava ako voda nije dobra?

Može li ovo?
https://youtu.be/Aymgo8PODC8
Da dobro pitanje Marta. Razmisljam cijeli dan o tome ak se pokaze da ima kloride. To je sol. Znaci sce ostale stavke ka ph, nitrati, sulfati, visak kisika i ostalo se rjesava dodavanjem ili oduzimanjem kemije za odredenu stavku ovisno o vrijednosti a jedino sol ne mozes tako rijesiti nego bi pomalo sad kroz 2 tjedna do nadam se mjesec dana svakodnevno trebo po malo iz svih sistema di je prisutna konaminirana voda drenirati tu vodu a u isto vrijeme mi moraju biti isto nezasoljeni tankovi iz kojih se crpi voda pa punjenje il nadopunu. Pretpostavljam da su nam ako je tako fresh water generatori u banani i da oni ne evaporiraju dobro morsku vodu u slatku pa bi ih trebalo izunutra dobro odsoliti ako je u tome problem. I radit cesce mozda svaki drugi dan analizu na kloride. Neznam sta drugo mozemo. Jedino tako. Nadam se da je malisa sve krivo uzeo iskreno.
Nisam vidio sta si pustila. Sad cu pogledati. E si ok? Sutra radis Marta.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Marta Tufna wrote: Sun Oct 11, 2020 11:00 am
licaninsasela wrote: Sun Oct 11, 2020 10:56 am Sve u svemu dobro je. Dobro sam osto relativno miran kad sam vidio sve to, bez panike ali vidno ljut. Mali djecak a sta ce izvinjava se, ja mu kazem nije tvoja greska vec moja sta sam te pustio da to radis sam a i je tako, a filipinac bjezi sada od mene al mora se u osam pojaviti. Znaci nastojat zastititi filipinca od one mrcine od barbe i mislim da ima dosta vremena do tad da sredi glavu. Nije on dopili da nije to u stanju. A do tada cu ja malo vise morati zapeti i cekirati sve dok to ne dode u normalu a valjda oce. A analiza sta pokaze danas i sutra. Ak nije dobra onda nas lazu salinometri na evaporatorima al to se onda mora rijesiti. Nije toliko crno sad kad razmislim koliko mi je mrak pa na oci kad sam poceo dobivati rezultate. Bice to dobro.
Stopili je lupio opet po dopiliju 101 posto a to cemo saznati za sest mjeseci da je jucer bio u recidivu, Frajla jos zakucana od vegan tuluma vjerovatno i Marta se vjerovatno priprema sutra za posao sta sutra obuci, kojje cipele, sminkica i frizura.
Evo jedna borbena
https://youtu.be/Ti0pMVa8dXY
A kako se rešava ako voda nije dobra?

Može li ovo?
https://youtu.be/Aymgo8PODC8
Moze Martice.
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Marta Tufna »

licaninsasela wrote: Sun Oct 11, 2020 11:37 am
Marta Tufna wrote: Sun Oct 11, 2020 11:00 am
licaninsasela wrote: Sun Oct 11, 2020 10:56 am Sve u svemu dobro je. Dobro sam osto relativno miran kad sam vidio sve to, bez panike ali vidno ljut. Mali djecak a sta ce izvinjava se, ja mu kazem nije tvoja greska vec moja sta sam te pustio da to radis sam a i je tako, a filipinac bjezi sada od mene al mora se u osam pojaviti. Znaci nastojat zastititi filipinca od one mrcine od barbe i mislim da ima dosta vremena do tad da sredi glavu. Nije on dopili da nije to u stanju. A do tada cu ja malo vise morati zapeti i cekirati sve dok to ne dode u normalu a valjda oce. A analiza sta pokaze danas i sutra. Ak nije dobra onda nas lazu salinometri na evaporatorima al to se onda mora rijesiti. Nije toliko crno sad kad razmislim koliko mi je mrak pa na oci kad sam poceo dobivati rezultate. Bice to dobro.
Stopili je lupio opet po dopiliju 101 posto a to cemo saznati za sest mjeseci da je jucer bio u recidivu, Frajla jos zakucana od vegan tuluma vjerovatno i Marta se vjerovatno priprema sutra za posao sta sutra obuci, kojje cipele, sminkica i frizura.
Evo jedna borbena
https://youtu.be/Ti0pMVa8dXY
A kako se rešava ako voda nije dobra?

Može li ovo?
https://youtu.be/Aymgo8PODC8
Da dobro pitanje Marta. Razmisljam cijeli dan o tome ak se pokaze da ima kloride. To je sol. Znaci sce ostale stavke ka ph, nitrati, sulfati, visak kisika i ostalo se rjesava dodavanjem ili oduzimanjem kemije za odredenu stavku ovisno o vrijednosti a jedino sol ne mozes tako rijesiti nego bi pomalo sad kroz 2 tjedna do nadam se mjesec dana svakodnevno trebo po malo iz svih sistema di je prisutna konaminirana voda drenirati tu vodu a u isto vrijeme mi moraju biti isto nezasoljeni tankovi iz kojih se crpi voda pa punjenje il nadopunu. Pretpostavljam da su nam ako je tako fresh water generatori u banani i da oni ne evaporiraju dobro morsku vodu u slatku pa bi ih trebalo izunutra dobro odsoliti ako je u tome problem. I radit cesce mozda svaki drugi dan analizu na kloride. Neznam sta drugo mozemo. Jedino tako. Nadam se da je malisa sve krivo uzeo iskreno.
Nisam vidio sta si pustila. Sad cu pogledati. E si ok? Sutra radis Marta.
Nadam se da je samo loše uzorkovanje.
Dobra sam. Dišem duboko.
Da da, radim sutra. Neka, odlično je to sada za mene, ulenjila sam se.

Jesi ti dobar? Odmoran? Pun elana?
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Marta Tufna wrote: Sun Oct 11, 2020 11:47 am
licaninsasela wrote: Sun Oct 11, 2020 11:37 am
Marta Tufna wrote: Sun Oct 11, 2020 11:00 am

A kako se rešava ako voda nije dobra?

Može li ovo?
https://youtu.be/Aymgo8PODC8
Da dobro pitanje Marta. Razmisljam cijeli dan o tome ak se pokaze da ima kloride. To je sol. Znaci sce ostale stavke ka ph, nitrati, sulfati, visak kisika i ostalo se rjesava dodavanjem ili oduzimanjem kemije za odredenu stavku ovisno o vrijednosti a jedino sol ne mozes tako rijesiti nego bi pomalo sad kroz 2 tjedna do nadam se mjesec dana svakodnevno trebo po malo iz svih sistema di je prisutna konaminirana voda drenirati tu vodu a u isto vrijeme mi moraju biti isto nezasoljeni tankovi iz kojih se crpi voda pa punjenje il nadopunu. Pretpostavljam da su nam ako je tako fresh water generatori u banani i da oni ne evaporiraju dobro morsku vodu u slatku pa bi ih trebalo izunutra dobro odsoliti ako je u tome problem. I radit cesce mozda svaki drugi dan analizu na kloride. Neznam sta drugo mozemo. Jedino tako. Nadam se da je malisa sve krivo uzeo iskreno.
Nisam vidio sta si pustila. Sad cu pogledati. E si ok? Sutra radis Marta.
Nadam se da je samo loše uzorkovanje.
Dobra sam. Dišem duboko.
Da da, radim sutra. Neka, odlično je to sada za mene, ulenjila sam se.

Jesi ti dobar? Odmoran? Pun elana?
Neprocjenjivo iskustvo za upucat se u noge i ruke i glavu kad ti odjednom nestane internet a nema druge mogucnosti za odgovorit il javit se dragoj osobi. Za skocit u more ako se prezivi sucidalan napad.
A moras disat Marta nema druge. Vidim radujes se poslu. Pa je, malo ces zivnuti na svim poljima vjerujem.
Pa sta mi se desava zacudujuce sam dobar a za odmoran vise ne znam ni sam jel jesam il nisam. A nisam bas za poso pun elana al vec kad dodem ocu necu moram jer nema ko osim mene vecinu stvari a ova dva su u outu pa cu sad morati i na njih paziti.
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Marta Tufna »

Evo još jedan hitić

https://youtu.be/Jzly6jrepRU
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by StopBup »

Zavrsili smo danas skidanje kulture, koja je inače bila drugi usev na istoj zemlji ove godine. Pre nje, na istoj zemlji, bila je druga poljoprivredna kultura. To se zove postrna setva. Rod je Bogu hvala bio jako dobar, i proizvod je ispao ekstra kvalitetan.

Oterah malo pre da prodam ovo što prodajem još od kraja avgusta, i to je to od posla za danas. Danas sam baš povukao mačka. Tako se kod nas kaže kad uradiš dosta za jedan dan.

Ne pada mi trenutno ništa na pamet šta bih mogao okačiti...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by StopBup »

Evo, ova pesma mi pade na pamet. Napisao je Vlada Divljan, a Anica dobra je ovde baš dobro otpevala.
Pesma kida!

https://m.youtube.com/watch?v=Hpwyna2_q-s

Edit: Pih, izgubio Djokovic od Nadala! :( Nisam mogao da gledam, a evo upravo saznah...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by StopBup »

Ponedeljak, kiša, oblaci, sivilo. Mislim da je ovo prigodna stvar za ovaj trenutak.

https://m.youtube.com/watch?v=FYH8DsU2WCk

P s. U stvari, meni ovaj ponedeljak i nije baš "blue". Uspeli smo u zadnji trenutak da sklonimo pomenuti usev. Ova kiša bi mu sigurno pokvarila kvalitet, a ako bi padala puno, i više dana, mogla ga je potpuno uništit.

Sad se lakše diše.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Marta Tufna »

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Ha nesto kontam kako sam kontaminira bembu mojom sljakom ali nije namjerno. Da komentiram sta pise po novinama koje usput niti ne citam nema smisla. Da gledam vijesti ne zelim jer ovo mi je prilika da se odmorim od mucne svakodnevnice koja je zadnjih 25 godina u hr. E sad da mogu reci e ljudi danas sam bio neznam u nekom parkicu i sjedio i blejio ne mogu ni to. Ne mogu o nicem zanimljivom pricati kad se nalazim na ovoj prokletinji od zeljeza di si u stopostotnoj izolaciji. Vise desavanja sam imo u zatvoru il komuni nego ovdje di se sve svodi na rutinu i imas samo to u glavi i nakon nekog vremena valjda toliko otupis da taj brod postane tvoj zivot u svakom pogledu. Ako ga imalo neko od nas zapostavi brod ce nam vratiti to, naravno po losem. Ne kaze se bezveze da brodi imaju dusu. Ka da sve osjete i ponasaju se onako kako se mi ophodimo prema njima. Osobno gajim prema svakom brodu neko strahopostovanje i imam povjerenje u njih da ce nas odvesti tamo di treba pa kakvo more ljutito bilo prema njemu. Vjerujem da vama ako citate sta pisem tu nista nije jasno al ni ne zamjeram nikome jer vi svi zivite relativno normalne zivote i to je jednostavno tako. Jucer razmisljam u krevetu, nisam moga spavati od jedan do pet ujutro koji je ovo gadan zivot za sve ljude oko mene ako je uopce nekome stalo do mene. Nisam imo net, krepo nesto navacer, satelitskog telefona nema kad imamo taj net a mobiteli naravno ne rade kad nema signala. Znaci banana zesca. I onda kad se ne mozes primjer javiti osobi do koje ti je stalo pocnes samo psihicki toniti iz sekunde u sekundu. Takoder pocnes razmisljati da se mozda neko i sekira sto te nema a nemas goluba pismonosu pa da ga pustis da odleti. Ujutro smo ukrcali naoruzanu pratnju, njih trojcu na Maldivima i odma krenuli za adenski zaljev prema piratskoj zoni. Mislim da krece od preksutra il sutra zamracenje broda radi pirata nekih tri dana mozda i cetiri dok neudemo u crveno more. I sad ce krenuti psihoze koje ljudi prenesu na mene jer se boje pirata. Iskreno vise se sebe bojim nego somalskih pirata. Sve je to sirotinja izmanipulirana ko zna od koga. Jos sam nesto tija rec nemam pojma.
A kako zadnjih dana poslijepodne na bembi zapocinje dalekom obalom i banom neka tako bude i danas.
Lake note i teske rijeci koje nas ovake zna odrzati na brodu.
https://youtu.be/k2-DWkhvaEo
Locked