Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sat Dec 26, 2020 1:34 pm, edited 1 time in total.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sat Dec 26, 2020 1:34 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Jurke »

licaninsasela wrote: Sat Apr 18, 2020 12:17 pm
Jurke wrote: Sat Apr 18, 2020 11:52 am
licaninsasela wrote: Sat Apr 18, 2020 11:38 am Sad cu ti ja Jurke reci istinu koliko dalmatinci jedu ribu. Zero. Nula. Eventualno sta sami upecaju. Gledaj. Kila svjezih jadranskih liganja ti se krece oko 20 do cak u sezoni i 25 eura. Sipe oko 15 eura. I to sve neocisceno. Kad ocistis ne ostane ti ni pola. Kila npr zubaca nije ispod 30 40 eura. E sad da odes u restoran tek si onda najebo sa cijenama. Ja izadem navecer sa barkom na more pa lovim lignje inace dati tolike novce nema teorije. Ali uvik ces cuti da se dole jede najvise riba. Ma jede se moj kurac. Ljudi nemaju za kilo mljevenog mesa koje kosta 3 eura a ne da glabaju ribu. Glabaju oni moj kurac. Sad ima neka prica da je plava riba puno zdravija od bile. Plava riba su ti oni mali kederi sta vi kazete. Srdele. Njih kupis kilo za 5 eura. E mozda to jedu jednom tjedno. Ne vjeruj dalmatincima da jedu tolko ribe jer sigurno lazu. To je isto ka da ti kazes da sa svojim primanjima svaki dan jedes junetinu kojoj je kila bar kod nas oko 10 do 15 eura ovisno o sezoni. Lazu ljudi. Ako si se vec napalio na hobotnicu znaci ona se friska ne valja spremati jer je strasno zilava. Nju moras zamrznuti pa uzeti neki dobar stap pa joj jebat mamu od batina i sta je vise zamrzavas i tuces to ce ti ona biti manje zilavija. Hobotnica e po meni precijenjena. Bolje kupi soma sarana i smuda i napravi pravu klopu. Ljuti fis. Ja ti garntiram da je slatkovodna riba puno bolja od morske samo sta nasi znaju to skupo i dobro izreklamirati i prodati. Kupi kod mene na pijaci domace maslinovo ulje i daj 12 eura i uvjeren sam da tu nema vise od dva deca maslinovog ulja. Moras dole nekog dobro pznavati da te ne bi slucajno zajebo. Meni nema bolje ribe od smuda. Kazu ovi moji osjeti se mulj. Blato. Mislim si ja glabaj ti one girice i uzivaj u zdravom zivotu. Nikad ne vjeruj dalmatincu jer po njihovim pricama sve njihovo je najbolje. Njihovo govno mirise kad se pokenjaju a ako je slucajno sinoc jeo ribu spreman ti je i to govno prodati pod nesto zdravo. Stidim se sto sam iz tog kraja. A nikad se nisam bolje i finije najeo nego kad odem u slavoniju kod obitelji. Prasetina, kobasica, slanina, kulin , kulinova seka, cobanac, fis... A virujem da je i u vojvodini takva kuhinja jer to je ustvari madarska kuhinja. Bjezi od hobotnice. Dat ces pare za kurac a nece ti se garant sviditi.
Ma znam ja da je jaga, guda i june nešto vrhunski... Evo sad slazem krtinu svinjski, june u u sač u kamionu u dvorištu sa stricem i ocem. Kada se to dobro ukrčka dodaćemo dosta krompira, luka belog, crnog, šargarepe i paprike... Lepše bude posle ono povrće čini mi se od mesa. Hobotnica mi obecava prijatelj spremiti. Ne marim ja sa dajem pare za to...
E to je klopa prava. Pa to ovdje da pravis u jeku tiristicke sezone bija bi bogat covik. Prosle godine ja setam sa zenom i dicom na splitskoj rivi i sad sjeli pipiti zena kavu i tri soka. 115 kuna pa se ti misli. Reko sam ti. Jedan euro je 7.5 pa sad racunaj. A hamburger 95 kuna. Mislim si ja od cega ga radis mamu ti jebem jel ima zlata u njemu da kosta 95 kuna. I onda se cude da su im terase prazne. Ma i trebaju biti jer stoka oce za tri mjeseca da zaradi da im stane i za nerodene unuke. Pazi ti to 95 kuna. Tolika cijena nije ni u singapuru koji je po meni najspuplji grad. Tamo pica kosta u prosjeku oko 30 do 40 njihovih dolara koji je malo slabiji od americkog. Pivo neko njihovo koje oni piju Tiger pivo 15 dolara. Sokovi sta ja pijem par dolara. Kutija cigara preko 20 dolara. Ali to je singapur i stvarno imas sta viditi i placas ustvari grad da vidis. A sta imas u splitu. Kurac imas i to od ovce. Toliko je razvikan a o cijenama da ne govorim. Hamburger znaci 95 kuna pa ti sad jedi hamburger u splitu.
Nema ovde kod mene turizma toliko, a šteta. Imalo bi se šta ponuditi. Umem da razgorim lepo vatru i napravim razne djakonije. Hleb sam mrsim, a sir je iz mog kraja poznat u Srbiji. Ovde nisu cene velike, a ljudi su kreni i gurmani pa se goste lepo. Kada bi se privuklo sa strane ljudi bilo bi dobro jer bi se moglo fino zaraditi...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Sta je Jurke danas subota pa slobodan dan? Znas da sam razmisljo on Ninocki. Ne javlja se cura danima. Jucer se malo i Jasu javio. Znaci tu je, prisutan ali nijemi promatrac.
Razmisljam o toj svojoj kleptomaniji. Nisam ja nikad ukro nesto vrijedno a da idem nesto opljackati nebi imo muda za to. Jednostavno kradem samo sitne stvari i budem nesretan ako prode par dana a ja nesto ne ukradem. Prico sam bija sa svojim domtorom o tome i kaze on meni pa samo prestani krasti i problem rijesen. Ja njemu kazem da je problem upravo onda kada se suzdrzavam i ne ukradem nesto. Kaze to ti je kleptomanija. Ja kazem da znam da je to kleptomanija al kako da se obuzdam. Naravno, nema rjesenje za moj problem i po odlaku mu ukradem njegovo nalivpero i pecat. Dosa ja bija kod njega kroz par mjeseci vidim stol cist. E sad da li radi mene ili covjek oce da mu stol bude uredan. Inace, naliv pero je pelikan, izgerbaren sa nekim sarama na na onomevsta sevzakaci za dep stoji njegova titula i ime i prezime. Stoji mi u komodi sa svim ukradenim stvarima. Upaljaci, kinder jaja, zenski ulosci, baterije, kurtoni, papirici za duhan, filteri, svega ima. Uglavnom sve velicine sta stane u dep ili rukav. Danas nisam bija u trgovini. Ide zena. Ja moram ici oprati aute izvana a ona i djeca ce usisavati izunutra. Zanimljivo, nikad na brodu ili u nekoj stranoj drzavi nisam nista nikad ukrao. Samo doma to radim i ono sta sam reko ne vrijedi ako se zavucem u neki kutak di su police i di me sigurno niko nece viditi. Sve se mora odigrati maltene pred blagajnicom ili trgovkinjom. A kamere me posebno na kasama posebno pale. Kad vidim kameru onda nema sanse da nesto ne ukradem. Kazem nece zena vise sa mbom u trgovinu ali sam joj reko nemoj sad da moram i na tebe paziti dok kradem ... Htjela me prijaviti mamu joj njenu. Zamisli ti to Jurke.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Jurke »

licaninsasela wrote: Sat Apr 18, 2020 12:48 pm Sta je Jurke danas subota pa slobodan dan? Znas da sam razmisljo on Ninocki. Ne javlja se cura danima. Jucer se malo i Jasu javio. Znaci tu je, prisutan ali nijemi promatrac.
Razmisljam o toj svojoj kleptomaniji. Nisam ja nikad ukro nesto vrijedno a da idem nesto opljackati nebi imo muda za to. Jednostavno kradem samo sitne stvari i budem nesretan ako prode par dana a ja nesto ne ukradem. Prico sam bija sa svojim domtorom o tome i kaze on meni pa samo prestani krasti i problem rijesen. Ja njemu kazem da je problem upravo onda kada se suzdrzavam i ne ukradem nesto. Kaze to ti je kleptomanija. Ja kazem da znam da je to kleptomanija al kako da se obuzdam. Naravno, nema rjesenje za moj problem i po odlaku mu ukradem njegovo nalivpero i pecat. Dosa ja bija kod njega kroz par mjeseci vidim stol cist. E sad da li radi mene ili covjek oce da mu stol bude uredan. Inace, naliv pero je pelikan, izgerbaren sa nekim sarama na na onomevsta sevzakaci za dep stoji njegova titula i ime i prezime. Stoji mi u komodi sa svim ukradenim stvarima. Upaljaci, kinder jaja, zenski ulosci, baterije, kurtoni, papirici za duhan, filteri, svega ima. Uglavnom sve velicine sta stane u dep ili rukav. Danas nisam bija u trgovini. Ide zena. Ja moram ici oprati aute izvana a ona i djeca ce usisavati izunutra. Zanimljivo, nikad na brodu ili u nekoj stranoj drzavi nisam nista nikad ukrao. Samo doma to radim i ono sta sam reko ne vrijedi ako se zavucem u neki kutak di su police i di me sigurno niko nece viditi. Sve se mora odigrati maltene pred blagajnicom ili trgovkinjom. A kamere me posebno na kasama posebno pale. Kad vidim kameru onda nema sanse da nesto ne ukradem. Kazem nece zena vise sa mbom u trgovinu ali sam joj reko nemoj sad da moram i na tebe paziti dok kradem ... Htjela me prijaviti mamu joj njenu. Zamisli ti to Jurke.
Žao mi što ne umem ili nema opcija da ti nalepim sliku ovde mog kamina iz dvorišta. Matori i stric cepaju domaci rakiju, gustiraju, a ja ložim vatru i nabacujem zar na sač. Bice kroz sat ipo gotova klopa. Mene moja nebi prijavila da neznam šta uradim. Uvek je uz mene, a čak i kada je to nešto što ne odobrava.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Jurke »

Zapalo me da ne radim juče i do utorka. Da nije ove zezancije sa sačom nebi znao šta bi od sebe. Ne daju nam ni na ulicu. Policijski čas do utorka.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Jurke wrote: Sat Apr 18, 2020 12:45 pm
licaninsasela wrote: Sat Apr 18, 2020 12:17 pm
Jurke wrote: Sat Apr 18, 2020 11:52 am
Ma znam ja da je jaga, guda i june nešto vrhunski... Evo sad slazem krtinu svinjski, june u u sač u kamionu u dvorištu sa stricem i ocem. Kada se to dobro ukrčka dodaćemo dosta krompira, luka belog, crnog, šargarepe i paprike... Lepše bude posle ono povrće čini mi se od mesa. Hobotnica mi obecava prijatelj spremiti. Ne marim ja sa dajem pare za to...
E to je klopa prava. Pa to ovdje da pravis u jeku tiristicke sezone bija bi bogat covik. Prosle godine ja setam sa zenom i dicom na splitskoj rivi i sad sjeli pipiti zena kavu i tri soka. 115 kuna pa se ti misli. Reko sam ti. Jedan euro je 7.5 pa sad racunaj. A hamburger 95 kuna. Mislim si ja od cega ga radis mamu ti jebem jel ima zlata u njemu da kosta 95 kuna. I onda se cude da su im terase prazne. Ma i trebaju biti jer stoka oce za tri mjeseca da zaradi da im stane i za nerodene unuke. Pazi ti to 95 kuna. Tolika cijena nije ni u singapuru koji je po meni najspuplji grad. Tamo pica kosta u prosjeku oko 30 do 40 njihovih dolara koji je malo slabiji od americkog. Pivo neko njihovo koje oni piju Tiger pivo 15 dolara. Sokovi sta ja pijem par dolara. Kutija cigara preko 20 dolara. Ali to je singapur i stvarno imas sta viditi i placas ustvari grad da vidis. A sta imas u splitu. Kurac imas i to od ovce. Toliko je razvikan a o cijenama da ne govorim. Hamburger znaci 95 kuna pa ti sad jedi hamburger u splitu.
Nema ovde kod mene turizma toliko, a šteta. Imalo bi se šta ponuditi. Umem da razgorim lepo vatru i napravim razne djakonije. Hleb sam mrsim, a sir je iz mog kraja poznat u Srbiji. Ovde nisu cene velike, a ljudi su kreni i gurmani pa se gostJurke. Kada bi se privuklo sa strane ljudi bilo bi dobro jer bi se moglo fino zaraditi...
Kod nas se sve vise razvija taj agrarni turizan. Pogotovo u slavoniji i baranji. Otisa sam bija sa mojima jedne godine u Karanac u Baranji na sedan dana. Nista to nijebspecijalno puno ulozeno novaca u to. To su one stare svapske kuce nabijace, kreveti su slamarice, sve onako kako se prije zivilo. Bas sam se odmorio onako pravo. A ljudi svi susretljivi. A klopa bog bogova. Meso na tanjuraci, cobanac, fis... I sve zajedno tih sedam dana me kostalo, mislim smjestaj i klopa za nas cetvero oko 400 eura. Prejeftino. Kod nas ti je samo apartman koji je najveca rupa ali prvi ili drugi red do mora 100 eura. Samo smjestaj stoja. A di klopa i cuga i slatkisi za klince. Jos ti treba 150 eura da prezivis dan i to nista lukzuzno. Sto bi ja reka dalmatinci su se specijalizirali ljudima pid masne pare prodat sunce i more. Npr. Otic u istru je sasvim nesto drogo. Na visem nivou. Ljudi ulazu u taj turizam a ne ka kod nas. Jebote ovdje po ljeti zadnjih godina koliko se sve to izgradilo kuca i ima turista da je pid normalno da od 5 do 7 navecer nema vode jer vodovod ne moze slati toliko vode. Nece niko da ulaze u vodovod a o kanalizaciji da ne govorim. Kuca primjer ima 12 apartmana a covik ima prikljucak za vodu isti ka i moj a ja imam obicnu obiteljsku kucu. U jeku sezone ima toliko komaraca da ko da si negdje u mocvari i nije mi bilo jasno zasto je to tako. I onda skuzio. 90 posto kuca nine prikljuceno na sustav kanalizacije jer im je to kao skupo jer moraju razbijati kamen pa svi imaju septicke jame. E otud komarci. Roje se u septickim jamama a vlasti se ni ne trude spricati komarce. Kazu oni turistima ljudi nasi dragi ovo vam ja prava i nezagadenavpriroda. Otud komarci. A placaju 100 eura prciju od apartmama i normalno od 5 do 8 nema vode da se ljudi mogu otusirati. I sada svake godine ima sve manje turista. Cude se ljudi pa kako? Sta krivo radimo? A nema vode nema kanalizacije prvi red do mora, ali doslovno svaka kuca govna ispusta navecer kad se ne vidi u more, litra laznog maslinovog ulja u nebesima cijena, cijene na pijaci da nepricam. Kila breskvi u 8 mjesecu 60 kuna. Pivo kod moje susjede u trgovini 12 kuna a u lidlu inace 6 i pol. Al kaze susjeda nek idu u lidl kupit toplo pivo. Mone je uvik hladno iz frizidera. I naravno da svake godine dolaze drugi ljudi jer nisu lhudi ovce za sisanje da ih mozes dva puta zajebati. Pa da daju slavoncima to more ovi bi napravili cudo od tog mora. A ovako bog dao dalmatincu more i sad dalmatinac ljut sta mu se ljudi ne vracaju sljedece godine. Pa mamu ti jebem . ja mu ne bi ni platijavtih deset dana tisucu eura. Bi ali u forintama. Dao bi mu tisucu forinti i nek se lupa nogom u guzicu. Ljudi ako vec planirate na more bjezite sta dalje od dalmacije samo radi tih prokletih ljudi. Inace sam vidio sva mora svijeta i istina je da imamo jedno od najljepsih mora na svijetu. Sta je je. Al daba kad su ljudi dalmatinci pa eve sta valja uniste. Imamo more kakvo nema nitko u svijetu i mjesto da to iskorustumo i gledamo dugorocno oni bi tjeli za tri mjeseca da zarade milijune. Mjesto da se ugledaju na istru koji ni priblizno nemaju tako lijepo more ali ljudi ulazu u torizam i svakog gosta cijene. Ne do bog da srbin dode na splitsku rivu i kaze da je srbin. Jebem ga ja ako ga 90 pisto ljudi ne bi izvostili tamo. Toliko o dalmatinskom turizmu i cijenama
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Jurke wrote: Sat Apr 18, 2020 12:59 pm Zapalo me da ne radim juče i do utorka. Da nije ove zezancije sa sačom nebi znao šta bi od sebe. Ne daju nam ni na ulicu. Policijski čas do utorka.
Uzivaj Jure. Samo uzivaj. Ja moram otic aute prati. Vec mi vise nad glavom svo troje kad cu ih oprati da oni mogu izunutra. Zena kao da i nema vozacku u picku.materinu
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Jurke »

Uživam i danas, a sutra je kod nas Uskrs pa ce opet biti nekog mesa u kaminu na repertoaru. Nabacujem kilazu i blizu sam svojoj telesnoj tezini koja odgovara mojoj visini.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Jurke wrote: Sat Apr 18, 2020 2:00 pm Uživam i danas, a sutra je kod nas Uskrs pa ce opet biti nekog mesa u kaminu na repertoaru. Nabacujem kilazu i blizu sam svojoj telesnoj tezini koja odgovara mojoj visini.
Eto sretan vam svima Uskrs da kojim slucajem ne zaboravim. Ma meni je vise pun klinac te teske hrane sta se jede za Uskrs. Veceras cu si napraviti juhu od povrca da se okrijepim. Mojima to nista ne predstavlja ako nema mesine ili ko danas lignje da prsutom. Svi misle da su lignje lagana hrana a lignje se bas suprotno. Bar meni tesko sjedaju na zeludac. Kupio sam jednom one zamrznite ledine. Kaze domace a ono iz patagonije. Bolje da sam se kamenja nekog najeo nego tih kupovnih. Eto Jurke ako budes imo viska love kupi u ribarnici ali samo ako je riba svjeza. Uzmi snicle od sabljarke ili tunjevine i samo malo baci na zar. Napravi marinadu od bilog vina, persina, bilog luka i maslinovog ulja. E to se isplati pojesti. I mlade blitve, sa par krompira i maslinovim uljem. E to je bogovsko meso koje kad jedes nemas osjecaj da je riba. Znaci debeli komadi tunjevine friske. Samo ni slucajno da je prepeces jel onda ga mozes jebati i sve baciti. Ali kazem ti meni je zakon smud. Pogotovo ako je svjez. I pastrva ali ne iz uzgoja nego iz onih kamenih brzaca. Ma to ne mozes usporediti ni sa jednom morskom ribom. Kazu da je i keciga super ali zadnji put sam ju jeo mislim da ima preko 30 godina tako da se ni ne sjecam. Kazu stari ljudi da je Dunav prije bio krcat sa kecigom a da je sada vise nema. Bas bi to volio probati kad odem opet u baranju ili slavoniju. Volim i saran na rasljama i to da je malo ljuce zacinjen ljutom paprikom. Jeo sam jednom prilikom u vukovaru ali to je bilo kao neka delicija jer smo smuda jeli i ekipa udarala neka bila skupa vina pa nas gazda pocastio dimljenim i susenim saranom. Ja mislio majke mi da jedem neku finu slaninu a on kaze dimljeni i suseni saran. Inace to nema u ponudi restorana nego tako stavi za stol kad vidi da ekipa trosi onda to stsvi na stol. Odusevio sam se iskreno.
Locked