Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sun Jun 28, 2020 9:18 pm
StopBup wrote: Sun Jun 28, 2020 1:06 pm
xxxana wrote: Sun Jun 28, 2020 12:14 am
Aj sto sam plakala, nego sto sam se drugi put nadala da brod nece potonuti :)
I šta bi drugi put? Totalno razočarenje, srušeni svi snovi, još veće suze? :)

Meni je do jaja bio taj film, i baš mi je ostavilo utisak kako su odradili brod, još 1997.-e. Pa onda ona soba "engine room", kako su dobro odradili onaj ogromni parni motor. Pa zvuk parne mašine...

A ona soba za wireless(jbt brod 1912.-e, imao wi-fi, pa ti vidi). :) Mada nervira me što je u toj sobi za wireless, pisalo "Markoni", a opšte je poznato da je Markoni taj patent ukrao od Tesle, Tesla je izumeo wireless tehnologiju. :)
Haha joj Stope..
Sram ga bilo :) Nemoj da se sekiras
Ma ne sekiram se ja. Zajebi sikiraciju. :D

Ej, danas sam na istoj onoj fešti kao i pre tačno godinu dana, tačnije istim povodom, ne mož' bit' ista jelte kao pre godinu dana, ono ako se sećaš kad sam popio 7-8 malih piva, pa ispravio na 5-6, zato što su bila mala, jer kad se kaže pivo, misli se na 0,5l. :D Jasuđiro naravno video prepravku, pa bila zajebancija na forumu, a tata Like se naravno der'o, hahaaha. :D

Evo danas sam tu, ali potpuno strejt. :) Zadesila se danas preko dana neka buksna u krugu, ali ja nisam pušio, ze'ebi. :)

Idem sad kući, ono, fino mi je bilo, i dosta. 'bem li ga, fino ovo meni ide za sad. Nisam hteo da se hvalim, ali u prethodnih petnaestak dana sam u gradu imao dva slučajna bliska susreta sa gudrom, pa nisam pao, jebem mu mater, daće Bog da ovo više izguram do kraja...

Tebi srećo odlično ide, samo se drži i ne posustaj. Oseti se već neka pozitivnost, vedrina i optimističnost kod tebe. Razbićeš ti to! 'alo bre, pa neće valjda još ovo malo mladosti što nam je preostalo da proživi gudra kroz nas, nego mi! ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by xxxana »

Uuu pa sutra kad ustanes i kazes -kako sam jak
Samo se ti celici momce ;)
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sun Jun 28, 2020 11:38 pm Uuu pa sutra kad ustanes i kazes -kako sam jak
Samo se ti celici momce ;)
Neću, neću, ali hvala na upozorenju, devojko draga. ;)

Znaš kako, ne gledam ono juče kao neko čeličenje. Generalno se slabo viđam sa bilo kim, nedostaje mi društvo, kao i tebi, pa je juče bila prilika. Bilo preko dana raznih manifestacija, folklor, pevanje, izložbe slika, i tako to, pa sam obišao to malo sa mojima, malo sa društvom koje je normalno.

Ono u gradu što sam pominjao, u opšte nisam tražio vraga, samo su mi se jednostavno nacrtale dve situacije u kojima sam se dobro snašao...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Frajla »

Loki wrote: Sun Jun 28, 2020 2:44 pm Ja se sve nešto nadam da je dosta tvrdoglavo gurao svoju priču i način i da je vreme učinilo svoje da popusti i posluša.

Jbg Yasu kad sam nepopravljivi optimista i uvek samo vidim dobro u ljudima. Dosta puta me koštalo, ali ne odustajem. 🤣
Loki, trosis energiju. Ne moze mu niko pomoci. Kada bude odlucio sa sobom da je vreme da upozna sebe, svoje potrebe i sve ono sto ga cini zadovoljnim/ nezadovoljnim, onda mozda i shvati nesto.
Lakse je verovati da je sve dobro i da je na pravom putu, nego da se suoci sa samim sobom. A to suocavanje zna da bude bas bolno i mozda nam se uopste ne svidi to upoznavanje sebe zato vecina i beze od bilo kakve vrste problema.

Ti si sve stavio na papir imam osecaj, shvatio si celu pricu oko bupa i veoma si trezven i resen.
Drzi se kao pijan plota tog puta i nema nazad.
Bice to sjajno
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Loki »

Frajla wrote: Mon Jun 29, 2020 1:09 pm
Loki wrote: Sun Jun 28, 2020 2:44 pm Ja se sve nešto nadam da je dosta tvrdoglavo gurao svoju priču i način i da je vreme učinilo svoje da popusti i posluša.

Jbg Yasu kad sam nepopravljivi optimista i uvek samo vidim dobro u ljudima. Dosta puta me koštalo, ali ne odustajem. 🤣
Loki, trosis energiju. Ne moze mu niko pomoci. Kada bude odlucio sa sobom da je vreme da upozna sebe, svoje potrebe i sve ono sto ga cini zadovoljnim/ nezadovoljnim, onda mozda i shvati nesto.
Lakse je verovati da je sve dobro i da je na pravom putu, nego da se suoci sa samim sobom. A to suocavanje zna da bude bas bolno i mozda nam se uopste ne svidi to upoznavanje sebe zato vecina i beze od bilo kakve vrste problema.

Ti si sve stavio na papir imam osecaj, shvatio si celu pricu oko bupa i veoma si trezven i resen.
Drzi se kao pijan plota tog puta i nema nazad.
Bice to sjajno
Vidim i ja Frajla da otprilike stvarno trošim džabe i vreme i energiju. Nažalost što je to tako. Sa druge strane ne verujem da postoji čovek kome se svislda kad upozna sebe i izvor svojih problema. Kad upoznaš tog bednika u sebi ego puca kao staklo i to niko ne voli. Samo je pitanje imamo li snage sa tim da se suočimo. Ja sam imao snage jer sam sam razbio svoj ego još pre kretanja u borbu.
A što se tiče plana, veliki deo sam zapisao i držim ga se kao blesav. Uz to neke stvari su mi se baš lepo namestilo kao napredak na poslu i samo došle kao nagrada na plan. Tako da čak sad guram za nijansu bolje nego što sam i planirao. Pptrudiću se svim srcem i mozgom da ostanem na ovom putu. Jer mnogo mi više donosi ovakav život, nego pomućena pamet.

Tebi hvala svakako na rečima podrške.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by StopBup »

Loki wrote: Sun Jun 28, 2020 1:15 pm
Evo sad da ti odgovorim na onaj post što si se potrudio da ispišeš.
Što se tiče pisanja, nije to još neki dnevnik, više plan dana, zadavanje sebi nekih zadataka, sagledavanje trenutnog stanja, i neko upoređivanje sa onim u koje hoću da se dovedem. Ono što sam pisao ovde krajem zime i početkom proleća, nije bio dnevnik, nego čisto lupetanje. Sve je to bilo, samo ne dnevnik, možda i jeste u stvari, dnevnik nekog ludila... To nikad nije ni trebalo da bude napisano, ali kad već jeste, neka stoji.
Uveo sam promene u načinu življenja u zadnja 2 meseca, ubacio neke aktivnosti i borim se protiv lenjosti, koja je moj veliki problem. Nije me lenjost odvela do droge, ali me je dobrim, možda i najvećim delom održavala u zavisnosti.
E, kad si pomenuo statističku grešku, ja jesam ta statistička greška. Odmah da se ogradim da ne smatram to nekom prednošću, niti tražim bilo kakvu prednost u odnosu na bilo koga ovde. Statistička greška sam u smislu što hvala Bogu, heroin nije delovao na mene, kao na većinu ljudi, pa me eto nije nikad uzeo pod svoje, i ako sam mu davao šansi i te kako. Čak sam imao nekih 2 meseca devojku navučenu na dop, znao se uraditi sa njom, ali se ni tad nisam navukao, a znaš kako to u glavnom bude ubitačna kombinacija. Bio sam i pre 9 godina u ekipi dilera, pa se ni tad nisam navukao, a znao sam u nekim situacijama i da odbijem čast dopom od ljudi. Ovo sad nedavno je bio jedan kratak kiks, koji ću dati sve od sebe da se ne ponovi. Ako sam takav idiot, da se sa 34 godine navučem na dop, onda to i zaslužujem, ali to se neće desiti!
Imao sam ja i periode sasvim normalnog života, relativno dugo, kad sam eventualno znao po malo da popijem u izlasku. Hoću da kažem da sam prošao dosta toga i normalan u životu.
Smatram svojom srećom ipak to što kad mi je već bila sudbina da se navučem na neki opijat, što je to bio baš bup. Bup je ako se to može reći za neki opijat, ipak najpitomiji, i nekako je poseban. Primetio sam da i mnogi ljudi tek na bupu počnu da razmišljaju o strejt životu. Ja sam jedan od tih.
Sad još sagledavam stvari, priznajem sebi neke činjenice, priznajem sebi svoje mane, slabosti, pa i strahove. Što se tiče strahova, imam jedan prost, ali jako efikasan recept, pa svako može da proba. :) Kad treba da se susretneš sa nekim svojim strahom, kad ti je frka zbog nečega, kad nešto moraš da uradiš, a najradije ne bi u tom trenutku, onda odmah pomisliš na to, šta je najgore što može da se desi u slučaju neuspeha, tada u glavnom vidiš da ipak i ako se desi neuspeh, neće biti nikakva katastrofa, pa uz takav stav, lakše i kreneš u savladavanje nekog svog straha i u borbu sa njim. U nekoj drugačijoj situaciji, pogledaš na to šta dobijaš u slučaju uspeha, pa ti to može dati krila...
Sad sam prosto u fazi kad nemam potrebu ni za kakvom pomoću, pa ni za pomoći doktora, pa prosto ne mislim o tome. Kao što sam rekao, ni najmanje to ne isključujem, i bićete obavešteni kad se desi to.
Hahah, da ja sam sad u fazi nekog "factory reset-a". Ne radim ništa od dodatnih poslova kojima sam popravljao svoj budžet, a dao sam i otkaz u firmi radi svog skockavanja, radim isključivo sada ovaj naš porodični posao. Nemam sad generalno ni sa parama nekog kontakta. Sad trenutno i da hoću, nemam pare za doktora. :) Naravno, ovo je polu šala, da je neka situacija stani-pa'ni, naravno da bih platio doktora novcem iz kućnog budžeta, ali ja sam trenutno siroma' čovek. :)
P.s. Imao sam ja neprijatnu situaciju suočavanja sa sobom, kad sam priznao sebi da sam bio debil,govno, kukavica, ali naravno da me to nije omelo u svojoj nameri, koji ću isterati do kraja. Ipak ja imam mnogo više vrlina, i apsolutno znam da sam dobar čovek pored svih svojih mana, čovek koji je vredan mnogo čega na ovom svetu!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Loki »

StopBup wrote: Mon Jun 29, 2020 6:11 pm
Loki wrote: Sun Jun 28, 2020 1:15 pm
Evo sad da ti odgovorim na onaj post što si se potrudio da ispišeš.
Što se tiče pisanja, nije to još neki dnevnik, više plan dana, zadavanje sebi nekih zadataka, sagledavanje trenutnog stanja, i neko upoređivanje sa onim u koje hoću da se dovedem. Ono što sam pisao ovde krajem zime i početkom proleća, nije bio dnevnik, nego čisto lupetanje. Sve je to bilo, samo ne dnevnik, možda i jeste u stvari, dnevnik nekog ludila... To nikad nije ni trebalo da bude napisano, ali kad već jeste, neka stoji.
Uveo sam promene u načinu življenja u zadnja 2 meseca, ubacio neke aktivnosti i borim se protiv lenjosti, koja je moj veliki problem. Nije me lenjost odvela do droge, ali me je dobrim, možda i najvećim delom održavala u zavisnosti.
E, kad si pomenuo statističku grešku, ja jesam ta statistička greška. Odmah da se ogradim da ne smatram to nekom prednošću, niti tražim bilo kakvu prednost u odnosu na bilo koga ovde. Statistička greška sam u smislu što hvala Bogu, heroin nije delovao na mene, kao na većinu ljudi, pa me eto nije nikad uzeo pod svoje, i ako sam mu davao šansi i te kako. Čak sam imao nekih 2 meseca devojku navučenu na dop, znao se uraditi sa njom, ali se ni tad nisam navukao, a znaš kako to u glavnom bude ubitačna kombinacija. Bio sam i pre 9 godina u ekipi dilera, pa se ni tad nisam navukao, a znao sam u nekim situacijama i da odbijem čast dopom od ljudi. Ovo sad nedavno je bio jedan kratak kiks, koji ću dati sve od sebe da se ne ponovi. Ako sam takav idiot, da se sa 34 godine navučem na dop, onda to i zaslužujem, ali to se neće desiti!
Imao sam ja i periode sasvim normalnog života, relativno dugo, kad sam eventualno znao po malo da popijem u izlasku. Hoću da kažem da sam prošao dosta toga i normalan u životu.
Smatram svojom srećom ipak to što kad mi je već bila sudbina da se navučem na neki opijat, što je to bio baš bup. Bup je ako se to može reći za neki opijat, ipak najpitomiji, i nekako je poseban. Primetio sam da i mnogi ljudi tek na bupu počnu da razmišljaju o strejt životu. Ja sam jedan od tih.
Sad još sagledavam stvari, priznajem sebi neke činjenice, priznajem sebi svoje mane, slabosti, pa i strahove. Što se tiče strahova, imam jedan prost, ali jako efikasan recept, pa svako može da proba. :) Kad treba da se susretneš sa nekim svojim strahom, kad ti je frka zbog nečega, kad nešto moraš da uradiš, a najradije ne bi u tom trenutku, onda odmah pomisliš na to, šta je najgore što može da se desi u slučaju neuspeha, tada u glavnom vidiš da ipak i ako se desi neuspeh, neće biti nikakva katastrofa, pa uz takav stav, lakše i kreneš u savladavanje nekog svog straha i u borbu sa njim. U nekoj drugačijoj situaciji, pogledaš na to šta dobijaš u slučaju uspeha, pa ti to može dati krila...
Sad sam prosto u fazi kad nemam potrebu ni za kakvom pomoću, pa ni za pomoći doktora, pa prosto ne mislim o tome. Kao što sam rekao, ni najmanje to ne isključujem, i bićete obavešteni kad se desi to.
Hahah, da ja sam sad u fazi nekog "factory reset-a". Ne radim ništa od dodatnih poslova kojima sam popravljao svoj budžet, a dao sam i otkaz u firmi radi svog skockavanja, radim isključivo sada ovaj naš porodični posao. Nemam sad generalno ni sa parama nekog kontakta. Sad trenutno i da hoću, nemam pare za doktora. :) Naravno, ovo je polu šala, da je neka situacija stani-pa'ni, naravno da bih platio doktora novcem iz kućnog budžeta, ali ja sam trenutno siroma' čovek. :)
P.s. Imao sam ja neprijatnu situaciju suočavanja sa sobom, kad sam priznao sebi da sam bio debil,govno, kukavica, ali naravno da me to nije omelo u svojoj nameri, koji ću isterati do kraja. Ipak ja imam mnogo više vrlina, i apsolutno znam da sam dobar čovek pored svih svojih mana, čovek koji je vredan mnogo čega na ovom svetu!
Ok Stope. Mnogo si rekao, a u suštini ništa konkretno. Neću te smarati. Samo da znaš da ti zaista želim da uspeš. Napisaću ti samo dve stvari.

1. Dop nema pojma koliko ko ima godina i to ga ni najmanje ne zanima. Prevriće te u 65 ako on to hoće.

2. Nikako mi se nešto ne uklapa iz tvoje priče. Ne mogu da odredim šta da bih ti konkretno rekao, ali cela priča mi se ne sviđa i imam onaj glup osecaj da negde debelo škripi ili fali nešto.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by StopBup »

Loki wrote: Mon Jun 29, 2020 6:57 pm
Lagano. Znam i ja da nisam Bog zna šta napisao, ali dao si truda napisati post, pa sam se ja udostojio da odgovorim. Generalno sada nemam potrebe da pišem nešto puno o sebi, niti imam neke inspiracije.

Samo da ti kažem da ti od sveg srca želim da ostvariš to što si naumio, da ostaneš čist.

Eto, pa se čujemo, svako dobro ti želim!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by xxxana »

Stope tvoje price nidje veze..
O kakvom si str. zivotu razmisljao, kad si se bupom drogirao i zloupotrebljavao ga, a prethodno bio vikendas? Nacin na koji drugi to govore ti ne mozes da razumes,jer je bup mnogima napravio privid normalnog zivota, a u cemu je tebi pomogao ne znas ni ti sam..
A evo , sad tacno zna o cemu Frajla prica i lupi nesto povrsno..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by StopBup »

xxxana wrote: Mon Jun 29, 2020 8:07 pm Stope tvoje price nidje veze..
O kakvom si str. zivotu razmisljao, kad si se bupom drogirao i zloupotrebljavao ga, a prethodno bio vikendas? Nacin na koji drugi to govore ti ne mozes da razumes,jer je bup mnogima napravio privid normalnog zivota, a u cemu je tebi pomogao ne znas ni ti sam..
A evo , sad tacno zna o cemu Frajla prica i lupi nesto povrsno..
Bup je mene odvukao od svega ostalog. Pre bupa, bio sam ja više od vikendaša. Posle nekog vremena na bupu, ja sam se na njemu osećao super normalno, povratio mnoge stare zdrave navike, više se posvetio poslu, raskrstio sa ekipama koje se drogiraju. E naravno, posle su usledile depresije, i polako je počela da se javlja želja za potpuno strejt životnom.
Lokijev post me podsetio na priznavanje samom sebi loših stvari i to neko delimično susretanje sa samim sobom. Naravno da to nije gotovo. Kakva Frajla, ona meni više nije zanimljiv član ovde, i ne obazirem se na njene postove nakon onih nakačivanja raznih epiteta meni bez ikakvih povoda. Nem' pojma, ja prema njoj niti bilo kome ovde nisam bio bezobrazan i nekorektan, pa kad je neko takav prema meni, naravno da ga više ne smatram ozbiljno.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked