Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by StopBup »

Frajla wrote: Wed Jun 24, 2020 9:01 pm
Prso si totalno, samo se pravdas ahahahah ma salim se malo 🤦‍♀️
Koji je tebi Frajlo? Pre si bila normalnija. :) Kad nekog vidiš kao potencijalno dobrog sagovornika, zašto ne objasniti ako je nešto pogrešno napisao u vezi tebe, u ovom slučaju Loki o meni. Objašnjavanje i pravdanje nije isto. Eto mene ne mrzi da objasnim.

Prs'o bogme jesam malo. :) Ukinuh si sve veštačke izvore dopamina, sem cigara, i kafu sam sveo na samo jutarnju, a od pre neki dan sam i cigare smanjio na do 15 dnevno, pre sam pušio preko kutije. Kroz par meseci planiram i njih da se rešim...

Dobro se ja snalazim tokom ovog prsnuća. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Frajla »

StopBup post wrote:
Koji je tebi Frajlo? Pre si bila normalnija. :) Kad nekog vidiš kao potencijalno dobrog sagovornika, zašto ne objasniti ako je nešto pogrešno napisao u vezi tebe, u ovom slučaju Loki o meni. Objašnjavanje i pravdanje nije isto. Eto mene ne mrzi da objasnim.

Prs'o bogme jesam malo. :) Ukinuh si sve veštačke izvore dopamina, sem cigara, i kafu sam sveo na samo jutarnju, a od pre neki dan sam i cigare smanjio na do 15 dnevno, pre sam pušio preko kutije. Kroz par meseci planiram i njih da se rešim...

Dobro se ja snalazim tokom ovog prsnuća. :D
Bila sam tebi normalnija, ali sada mi je drago da sam sebi najnormalnija. Eto objasnila sam ti
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by yasujirozu »

fraki objasnila

ne kači se, stope, mnogi su tako nastradali :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=ZhfWiU8wGCc
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sat Dec 26, 2020 6:29 pm, edited 1 time in total.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sat Dec 26, 2020 6:29 pm, edited 1 time in total.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by xxxana »

Paa dobro, moze se i reci da se tesko prilagodjavam normalnom zivotu, a i nisi me razumeo, vec sam pominjala da mi je tesko pronaci se u nekim stvarima.. Lenja jesam , ali nije da ne radim nista,za sadq kuca -posao - teretana- setnja pasa- ovako neke svakodnevne stvari i upravo razmisljam u koju nedodjiju kasnije da ih vodim da se istrce, posto mi se radi dvoriste..Ne druzim se i osamila sam se i to mi najteze pada..Hocu reci sta god da radim, ne vidim nikakvo zadovoljstvo u tome i to je malo grubo receno,ali ne znam kako bih drugacije rekla,pa cak i kada se desi nesto lepo meni bude puf nista..
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sat Dec 26, 2020 6:30 pm, edited 1 time in total.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by xxxana »

Loki wrote: Wed Jun 24, 2020 8:15 pm
xxxana wrote: Tue Jun 23, 2020 10:11 pm
Loki wrote: Tue Jun 23, 2020 6:46 pm

Iskreno ne znam šta bih to rekao. Sve se menja iz trenutka u trenutak. Kao rolerkoster i fizičkog i psihičkog bola. Još me zeza nesanica i mislim da je ona glavni izvor problema.
Ali ako gledam sveukupno i u poređenju sa prvih 4 nedelje od prestanka Bupa, ovo je sad pesma i problemi su smešni.
Možda sam debil što guram na suvo, ali nije da nisam pre gutao te AD i jednostavno nisu imali funkciju na mene. Možda bi Lirika ili tako nešto pomoglo, ali to mi ne pada na pamet.
Ja sam jedna svinja i prokletnik što se tiče bilo kakve gudre i onda imam izbor ili da ne pipam ništa ili ako padnem ostaje mi samo da nastavim do overa. Nemam ja nikakve granice i zato biram da guram sve na suvo. Plus što sam ja skočio sa preko 10mg na nos i to mi je sigurno najveća glupost u životu, ali sad nakon 2 meseca apstinencije nema pameti da se vratim pa polako skidam. Pojeo sam govno i to je sad to. Da sam spuštao verovatno bih sad bio tip-top.

Kako to guraš? Kako se boriš sa glavom jer pretpostavljam da fizike više nema?
Ne znam kako se usudite da skacete sa takvih doza, meni je postalo jasno o kakvom se leku radi kada sam bila na malim dozama, ali dobro bar po onome sto pises delujes i spremniji i jaci od Stopa i mene zajedno,pa je smesno bilo sta reci,a i ne znam razliku u oporavku sto se tice spustanja sa vecih i manjih doza
Prvi put kada sam se skidala mene je nesanica dovela do ludila i bila je tako dugq da mi je kada sam se konacno probudila ,bilo to sto sam zaspala pravo cudo, e drugi put nisam mogla to da prolazim i bilo je lakse sto se toga tice, Remeron me je uspavljivao, ali nakon nekih 15ak dana,kratko,ali kpet su mi i 2h snaznacila..
Poznajes sebe i meri po tome, najbolje tako..
Mene su takodje ubijala ta promenljiva stanja, sve mi je bilo izmesano da nekad nisam umela ni da prepoznam
Pa osecam se zaglavljeno i kao da ne mrdam,jos jaca je fora da meni nije lose i ne znam sta me koci,zbunjena sqm i to me trenutno najvise zeza, a mislim da me i doktorka ne kapira, ona misli da se meni zuri, a nije, jedino sto jurim je pravac..
Vreme je presudno, a dani dugi,bar meni..
Ja sam morao da skočim sa te doze. Nisam imao izbor jer nisam karakter da smanjujem. Probao sam kao da smanjujem i u 3 nedelje zdrobio 6 kutija osmica i onda sam ostatak bacio u šolju i rešio da prekinem. Znao sam da ovde nemam od koga da kupim i ako poželim da se moram dobro namučiti da bih našao. I ispalo je super. Ako izuzmemo fizički krizu i nesanicu. Kad sam se slomio da bih ipak odustao ja nisam imao fizički snage da odem da potražim šemu ovde. Četiri puta sam se oblačio i kretao da nađem i najdalje sam stigao pola kilometra od stana i morao da se vratim jer sam hteo da umrem i da se raspadnem. Tako da sam malo i srece imao. Kad sam ojačao onda više nisam hteo jer bi bilo debilno da sam se raspadao 3 nedelje i onda da sve zaserem. Tako da se kod mene dosta stvari poklopilo. Da sam bio kući priznajem da ne bih imao šanse da ovo istrpim. Još kad znam da me telefonski poziv deli od privatnika i 4 kutije Bupa tome retko ko može da odoli. Niti bih trpeo taj bol i tu psihičku ludnici u glavi bar da me deca ne gledaju. A realno našao bih ja još stotinu opravdanja. Ovde ih nisam imao i nisam hteo sebi da pravim alibi. Stisnuo sam nekako zube i uz malo sreće sam izgurao sam u jebena četiri zida.

Zanimljivo je kako manje više svi mi imamo iste simptome. Samo je razlika kome šta više smeta. Nekome nemirne noge, nekom nesanica nekome rovac itd. Ja sam isti kap ti što se tiče toga. Od svega najviše me ubija ta nesanica. I evo još je tu posle jebena 2 meseca strejta. Imam ceo dan ispunjen obavezama, radim i zamaram i mozak i telo i opet nema šanse više od 4 sata da odspavam i da se ne budim na svakih pola sata. Čak sam i ishranu prilagodio da bude 100% zdrava i bogata svime da bih postigao balans u telu ali jako teško ide. No rekoh ti. Svaki dan i svaka noć je za nijansu bolje i to me drži na pravom putu.

Što se tebe tiče mislim da nema razloga da se pocenjuješ niti porediš sa bilo kim. Nisam ja jaci od tebe ili Stopa. Možda samo iskusniji za više neuspešnih pokušaja skidanja. I možda što sebe jako dobro poznajem i ne lažem se. Recimo ne zamlaćujem se mišljenjem da se mogu nekad počastii. To kod mene ne postoji. Zato ti kažem gledaj sebe i drži se upravo tako kako si krenula. A što se tiče osećaja da stagniraš, to možda i nije osećaj nego realnost. Po meni 95% ljudi koji žive u Srbiji ili stagniraju ili propadaju. Tako da ti nisam bez veze predložio selidbu u novu zemlju. Mlada si još uvek da možeš svoj život itekako da unovčiš, da dobiješ poštovanje za svoj rad, zdravu sredinu i stabilne finansije. Kad to napraviš onda ćeš lako kupovati zadovoljstva i nećeš stagnirati.
Zato samo hrabro napred. Ja verujem da si sposobna da pobediš.
O tom zadnjem delu i ja cesto razmisljam i misljenja sam da mi za sredjivanje sebe i u glavi i emocionalno manje truda teebalo negde van,nego ovde gde sam..
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by xxxana »

StopBup wrote: Wed Jun 24, 2020 8:20 pm
xxxana wrote: Tue Jun 23, 2020 10:11 pm
Neće biti cepanja stranica srećo. Sad dobro promislim pre nego što nešto isplaniram i kažem, a što se tiče lupetanja, brat bratu, nemam više odakle da lupetam. :D
Ubedljivo najviše sam lupetao kad sam "lečio" sam sebe benzodijazepinima. To su takva govna, da sam doslovno sada stekao onaj usovni Palovljev refleks, sad se bojim psihoaktivnih tableta. :) Dobro, malo se šalim, ali nije to daleko od istine.
Ne kažem ništa za tebe, mislim da si pametno odradila stvar sa tim remeronom, a dobro je i što si odbila da uzmeš nešto za smirenje što ti je doktorka ponudila. Ne treba se vala ni skroz mučiti, ali ni previše olakšavati situaciju hemijom.
Evo sad ja kao papagaj od čaju od kantariona. Izguglah danas da ga u specifičnom periodu, kao što je recimo ovaj moj, treba piti 3 puta dnevno. Tako da ću ja sad još neko vreme da ga pijem, i to 3 puta dnevno. Eto, kad izbaciš remeron, možeš probati sa tim čajem. Ponavljam, ne sme da se meša sa farmaceutskim antidepresivima, i ne znam koliko treba da prođe od ukidanja antidepresiva, da bi moglo bezbedno da se pređe na čaj.
Živo me zanima šta je sa Jurketom. On je nakon izbacivanja bupa pio ksalol, remitru(to je valjda drugo ime za remeron), liriku i hlorpromazin(largaktil), šaka lekova jbt. Zašto hlorpromazin? To je antipsihotik, i piju ga često šizofrenilari koji imaju ozbiljne deluzije. Upamtio sam da je još dok se javljao izbacio hlorpromazin i ksalol, a ostao na lirici i remitri. Lirika je isto zajebana ako se dugo pije. Može da ostavi posledice na potomstvo, dobro, to je on odradio na vreme. :)

Treba naći zanimaciju sem posla, to je bitno. Evo ja sam reparirao onaj bajs što pomenuh, a danas sam nabudžio i svetla na taj bajs, prednje normalno i zadnje crveno, i to ne na bateriju, nego na generator(dinamo), koji pokreće točak bajsa. :) Imam jedan neispravan auto u garaži, pa počeh danas oko njega da se zanimam, ono što mogu sam sređujem, a ono što ne mogu, odradiće majstor, pa uskoro da ga stavim "na noge".

Hahah, evo se ja raspisah o svemu i svačemu. :) Kako si ti, je l' pronalaziš načine za ubijanje dosade? :)
Pa tako se dnevnik ne pise,bas zbog toga sam i rekla sto ovde posle nekog vremena ili u datom momentu sve brises ili svalis na nesto poput lekova ili ko zna cega..
Meni je doktorka dala da napisem sve sto mi se u tom momentu desava pa kako god bilo ikakva mi god misao prodje krozglavu, a ne da razmisljam sta cu da pisem i to je samo deo od onoga sto mi je zadala..
A sto Lika kaze sve radis samo da izbegnes psihica
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by xxxana »

licaninsasela wrote: Thu Jun 25, 2020 2:37 pm
xxxana wrote: Thu Jun 25, 2020 2:06 pm Paa dobro, moze se i reci da se tesko prilagodjavam normalnom zivotu, a i nisi me razumeo, vec sam pominjala da mi je tesko pronaci se u nekim stvarima.. Lenja jesam , ali nije da ne radim nista,za sadq kuca -posao - teretana- setnja pasa- ovako neke svakodnevne stvari i upravo razmisljam u koju nedodjiju kasnije da ih vodim da se istrce, posto mi se radi dvoriste..Ne druzim se i osamila sam se i to mi najteze pada..Hocu reci sta god da radim, ne vidim nikakvo zadovoljstvo u tome i to je malo grubo receno,ali ne znam kako bih drugacije rekla,pa cak i kada se desi nesto lepo meni bude puf nista..
Idi protiv te lijenosti. Ocito ti nesto fali kad si skroz nezadovoljna. To mozes rijesiti prirodnim putem, da se vrati zadovoljstvo.. Znaci ne biti toliko ukalupljena i traziti nesto sto ti ocito fali ili opet farmakologija iz koje si se jedva iscupala. Nije ti dovoljan razlog za srecu sta si cista? Ne cijenis dovoljno svoju situaciju za koju bi vecina danera koji se misle skidati dali lijevu ruku. De malo dijete drago zivni. Jebes poso/kuca/psi/ teretana... Ocito nije dovoljno. I ja sam lijen ali radi sebe se moram kretati. Tako i ti. Svjesna si da si lijena i ok je. Ali sad kad znas da ti je lijenost veliki problem iznadi odnekud snage i trgni se jer na dugorocno nece ispast dobro po tebe. Ovo ti govorim zato sto sam i ja lijen. A lijenost ce nas odvesti u propast opet. Znam sta pricam i zato se trgni dok ti je vrijeme.
Pa upravo to, nije ni do okolnosti problem je u meni i to je definitivno..
Locked