Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Marta Tufna »

licaninsasela wrote: Sun Sep 27, 2020 9:26 pm
Marta Tufna wrote: Sun Sep 27, 2020 7:45 am
licaninsasela wrote: Sat Sep 26, 2020 8:13 pm

Hvala Marta, hvala. Vidio i odsluso popodne kod mene pa htio nesto i napisati pa i napisao kad ono nestalo signala i normalno sve mi nestane.
Dobre sam danas volje. Ne udaraju crnjaci po glavi. Zacudo cijeli dan smiren a nije da nije bilo pizdarija. Nekako osto hladne glave e sad kako neznam ni sam. Vratit cu se kuci ne kao divljak ko inace nego turbo na kvadrat divljak. Sad koliko god sam sebi obeco da se necu vise petljati sa curama kako lakog morala tako ni s curama koje su fine guze, sad bi evo bas sada dao 300 dolara za jednu kvalitetnu tajlansku masazu primjerice u kosicangu ili bankoku. Svejedno dal na brodu ili na kraju. Bi bogami da me malo rijesi i bolova i ovog nakupljenog stresa. Budem ko mladic dan poslje nakon full tretmana. Taj dan bi jebo sam sebi sve odreda sta sam uopce pristo da me se totalno demolira ali sutradan sam ko mala beba. Jos ak se ujutro probudim uz maserku onda je to pun pogodak. Pa ako se boravak odulji na tjedan do dva a ona na brodu kod mene lijepo zivi i spava nema veceg veselja. Kabina zenskom rukom ociscena, sve mirisi na zenu, roba mi oprana i opeglana, krevet cist i mirisljav, o kupatilu da ne govorim kako bude sve uredno i cisto i mirisi na razno razne zenske kozmetike. Ma milina. Joj kad cu opet na tajland, borneo ili juznu ameriku. Tocno vidim ja da meni nesto fali. Trebalo mi je dva mjeseca da prokljuvim cega ovdi nikako nema.
Ide numera. Nesmijem vise razmisljati o zlocestim mislima nikako.
Sta ima Marta novoga?
Frajlita kod tebe jos uvijek teska banana ili je bolja situacija. Uf ili na filipine otic tamo u paranaqu blizu manile. Tocno znam di bi me noge i pamet odvele. Joj joj.
https://youtu.be/g1T71PGd-J0
Liko, ti baš malo spavaš?
Kod mene ništa novo.
Juče sam baš bila lenja, gledala seriju ceo dan.
Sad idem na trening, da se namučim lepo kad sam već presedela/preležala dan.

https://youtu.be/kBYHwH1Vb-c
Marta spava bi ja al jednostavno nemam vremena. Evo i veceras pomakli sat tako da je sad 10 do 3 a ja doso u kabinu po starom u 00 45 a to je 1 45. E sad odlucio sam da necu ni leci jer idem opizditi od 4 do 8 ono sto ne mogu kad sam u dezurstvu od 8 do 12. Ubistvo. Ko zakurac nestalo mi soka pa driblam po vodi i onom prasku za redehidraciju jer ima okus po naranci a onako je malo slatko malo slano. E nemoj sad misliti da sam radoholicar ili nespavac nego me muka naterala na ovaj rezim. Imam svoju listu odgovornosti i nikog ne zanima kad ces sve to napraviti a napraviti se mora. Ako se ides zaliti da previse sati radis samo ce ti reci da si profesionalac i da se to mora odraditi. Nema mjesta tu nekom sazaljevanju. Meni ti u ugovoru stoji da tjedno radim 35 sati s tim da imam za odraditi 106 zagarantiranih prekovremenih jer su mi oni vec uracunati u placi na ugovoru.To bi trebalo biti 141 sat mjesecno ali to nije tako. Znaci kad je normalna situacija radim 4 a 8 slobodan. To je 8 puta 30 i vec sam na 240 sati sto moram. E sad jos ovako kad je sve sjebano mislim da cu imati oko 350 do 400 sati. Nevodim nikaku evidenciju jer casnici imaju fiksne place bez obzira radio ne radio. Nizoj posadi se pise overtime i placeno im je. A da volim spavati naravno da volim ali samo kad nemam problema mogu spavati onako pravo. Sad da legnem sat vremena ne isplati mi se. Najbolje mi je o nicemu ne razmisljat nego samo udarit po gasu i raditi. Nemam izbora. Bar colu da sam digo da popim da me malo digne jer kavu nepijem. Tresnit cu jedan crni ili zeleni caj pa cemo vidit jel cemu. Eto tako nekako je to zasto sad malo ili nikako ne spavam. I ja sam teska ljencina. Kad nesto ne moram ja necu to ni napraviti. Normalno.
Znas da kazu neki znanstvenici da je zdravo biti lijen. To nam je svima u genima. Jesi ikad vidila svoju macku da nesto radi? Samo jede spava pisa i kenja. I pomazi se tu i tamo. Ni jedna zivotinja nista drugo ne radi osim sto se hrani i ljencare. Pogledaj medvjeda. On jede jede i onda dode zima i ode spavati par mjeseci. Jedino ljudi rade pizdarije i izmislili su da ljudi moraju raditi. Eno busmani kad ne love i ne jedu samo odmaraju. Nikakve aktivnosti koje nisu potrebne.
Evo vidi koliko je Frajla radila i samo radila i normalno da dode do nekog loma. Nije to normalno. Nije normalno ni ovo kako ja radim definitivno. Cim uhvatim vremena da mogu iz komada pogledati wall pogledat cu ga.
Znaci trening je tebi i te kako koristan. Zanimljivo. Vjerovatno radis neki monotoni kancelarijski poso pa mozda onda nije naodmet biti malo aktivan. Cim si zavrsila faks vjerovatno si osudena raditi u cetiri zida. Divim se svima koji to mogu tako raditi. Ja mislim da bi ja ispalio na zivce nakon dva tjedna do mjesec dana i nekog natamburo i dao otkaz. Previse sam zivcan da bi tako nesto mogo raditi. Eto jedino sto ce mi ostati neispunjena zelja je raditi ko odgojitelj u vrticu. Jebiga. Nesto u zivotu mora ostati neispunjena zelja. Ovako radim medu najvecim divljacima i sadomazohistima na svijetu a i sam sam takav postao. Joj poceo sam opet jesti previse govna ovdje. Puno zuje malo meda. Jel se tako kaze. Kaze se tako. Hm treba naci neku numeru sad. Nemam nista u glavi.
Ovo je Marta lijepo.
https://youtu.be/jbX1BqPPbDw
Jeste lepa pesma. Nisam čula ovo ranije.

Svaka čast. Ja to ne bih umela, a ni mogla. Srušila bih se negde bez problema. Džaba što nešto mora, ako nisam spavala bar 3 sata ne vredi. Neupotrebljiva sam.

Hahahaha, nasmejao si me za mačke. Tačno tačno. Lenštine su. Predivne dlakave lenštine.
Ne radim ja puno, 6 sati mi je smena. I to je dovoljno.

Serija je Ozark, ne znam da li se gledao. Nije spektakl, ali je gledljiva.
Odgledala sam ceo treći serijal u subotu.
Sad planiram da skinem ovu novu Ratched. Trejler me nije nešto oduševio, ali probaću je.
Je l’ gledao neko možda?

E jesi gledao možda onaj argentinski film Wild Tales?
Ako nisi, bolje to gledaj nego The Wall.

Pesma pesma
https://youtu.be/cq0X0mRW1Z0
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Marta Tufna wrote: Mon Sep 28, 2020 7:27 am
licaninsasela wrote: Sun Sep 27, 2020 9:26 pm
Marta Tufna wrote: Sun Sep 27, 2020 7:45 am

Liko, ti baš malo spavaš?
Kod mene ništa novo.
Juče sam baš bila lenja, gledala seriju ceo dan.
Sad idem na trening, da se namučim lepo kad sam već presedela/preležala dan.

https://youtu.be/kBYHwH1Vb-c
Marta spava bi ja al jednostavno nemam vremena. Evo i veceras pomakli sat tako da je sad 10 do 3 a ja doso u kabinu po starom u 00 45 a to je 1 45. E sad odlucio sam da necu ni leci jer idem opizditi od 4 do 8 ono sto ne mogu kad sam u dezurstvu od 8 do 12. Ubistvo. Ko zakurac nestalo mi soka pa driblam po vodi i onom prasku za redehidraciju jer ima okus po naranci a onako je malo slatko malo slano. E nemoj sad misliti da sam radoholicar ili nespavac nego me muka naterala na ovaj rezim. Imam svoju listu odgovornosti i nikog ne zanima kad ces sve to napraviti a napraviti se mora. Ako se ides zaliti da previse sati radis samo ce ti reci da si profesionalac i da se to mora odraditi. Nema mjesta tu nekom sazaljevanju. Meni ti u ugovoru stoji da tjedno radim 35 sati s tim da imam za odraditi 106 zagarantiranih prekovremenih jer su mi oni vec uracunati u placi na ugovoru.To bi trebalo biti 141 sat mjesecno ali to nije tako. Znaci kad je normalna situacija radim 4 a 8 slobodan. To je 8 puta 30 i vec sam na 240 sati sto moram. E sad jos ovako kad je sve sjebano mislim da cu imati oko 350 do 400 sati. Nevodim nikaku evidenciju jer casnici imaju fiksne place bez obzira radio ne radio. Nizoj posadi se pise overtime i placeno im je. A da volim spavati naravno da volim ali samo kad nemam problema mogu spavati onako pravo. Sad da legnem sat vremena ne isplati mi se. Najbolje mi je o nicemu ne razmisljat nego samo udarit po gasu i raditi. Nemam izbora. Bar colu da sam digo da popim da me malo digne jer kavu nepijem. Tresnit cu jedan crni ili zeleni caj pa cemo vidit jel cemu. Eto tako nekako je to zasto sad malo ili nikako ne spavam. I ja sam teska ljencina. Kad nesto ne moram ja necu to ni napraviti. Normalno.
Znas da kazu neki znanstvenici da je zdravo biti lijen. To nam je svima u genima. Jesi ikad vidila svoju macku da nesto radi? Samo jede spava pisa i kenja. I pomazi se tu i tamo. Ni jedna zivotinja nista drugo ne radi osim sto se hrani i ljencare. Pogledaj medvjeda. On jede jede i onda dode zima i ode spavati par mjeseci. Jedino ljudi rade pizdarije i izmislili su da ljudi moraju raditi. Eno busmani kad ne love i ne jedu samo odmaraju. Nikakve aktivnosti koje nisu potrebne.
Evo vidi koliko je Frajla radila i samo radila i normalno da dode do nekog loma. Nije to normalno. Nije normalno ni ovo kako ja radim definitivno. Cim uhvatim vremena da mogu iz komada pogledati wall pogledat cu ga.
Znaci trening je tebi i te kako koristan. Zanimljivo. Vjerovatno radis neki monotoni kancelarijski poso pa mozda onda nije naodmet biti malo aktivan. Cim si zavrsila faks vjerovatno si osudena raditi u cetiri zida. Divim se svima koji to mogu tako raditi. Ja mislim da bi ja ispalio na zivce nakon dva tjedna do mjesec dana i nekog natamburo i dao otkaz. Previse sam zivcan da bi tako nesto mogo raditi. Eto jedino sto ce mi ostati neispunjena zelja je raditi ko odgojitelj u vrticu. Jebiga. Nesto u zivotu mora ostati neispunjena zelja. Ovako radim medu najvecim divljacima i sadomazohistima na svijetu a i sam sam takav postao. Joj poceo sam opet jesti previse govna ovdje. Puno zuje malo meda. Jel se tako kaze. Kaze se tako. Hm treba naci neku numeru sad. Nemam nista u glavi.
Ovo je Marta lijepo.
https://youtu.be/jbX1BqPPbDw
Jeste lepa pesma. Nisam čula ovo ranije.

Svaka čast. Ja to ne bih umela, a ni mogla. Srušila bih se negde bez problema. Džaba što nešto mora, ako nisam spavala bar 3 sata ne vredi. Neupotrebljiva sam.

Hahahaha, nasmejao si me za mačke. Tačno tačno. Lenštine su. Predivne dlakave lenštine.
Ne radim ja puno, 6 sati mi je smena. I to je dovoljno.

Serija je Ozark, ne znam da li se gledao. Nije spektakl, ali je gledljiva.
Odgledala sam ceo treći serijal u subotu.
Sad planiram da skinem ovu novu Ratched. Trejler me nije nešto oduševio, ali probaću je.
Je l’ gledao neko možda?

E jesi gledao možda onaj argentinski film Wild Tales?
Ako nisi, bolje to gledaj nego The Wall.

Pesma pesma
https://youtu.be/cq0X0mRW1Z0
Ma to tako samo na ovakim sljakama se radi. Bar mislim. Jebiga to ti je Marta rezim di ne postoji necu ili ne mogu plus povjerenje medu casnicima. Osam casnika plus elekticar i to je to. Nek se nesto kiksa ili ne odradi svi se mozemo potopit. Nizu posadu ne racunam jer nemaju nikakvu odgovornost. Oso jutros u 4 malo prije doso. Pola 2 je sad. Mislio spavati do 7 kad sastanak u 5. Jucer zaboravio jesti. Danas oso po fantu jer nemam sta piti i uzmem pistacio cipi cips, pastu za zube, sjetio se kumu uzeti dvi steke crvenog marlbora, uzeo si cokolade i naravno zaboravio karton fante uzeti. Pa ne mogu vjerovati.
E nisam nista od navedenog gleda. Nisam ni cuo ni za serije ni film. A mozda bi film moga naci na netu jel? Ako ja to budem zna skiniti. Znam samo na youtubu gledati i to je uglavnom moj maksimum na internetu.
Pa je, ziva istina je to za zivotinje ne samo za macke. I tim naconom zivota nemaju psihicka ostecenja ka mi. Pa ja sebe gledam. Iskompleksiran, uglavnom mrzovoljan, sebican, ljencina, narkoman propali, hipohondar, imam kukcofobiju, nekih se kukaca bojim nekih ne, rangirani su mi u glavi jer se nekih bojim u zatvorenom prostoru a nekih ne a ista vrsta, zajebana fobija, nervozan, panicar, tvrdoglav, neda mi se vise ni nabrajati. I sve to sam si uglavnom sam napravio s godinama super ne kvalitetnog zivota. A da sam primjer neka zivotinja nista od toga ne bi imo nit bi razmisljo o glupistima.
E Lvky ti je odlucan kantautor i jedan od jacih kompzitora u hrvatskoj. Nije medijski eksponiran i nema skandala nego normalan covjek koji radi vrhunsku glazbu.
A ja se sjetio ovih seronja dok nisu jos postali komercijala. Onda ih je vridilo slusat a sad teska nula.
Evo na bembi.
https://youtu.be/7UkvKD56k0w
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Pretpostavljam da ni za ovoga mladica nikad nisi cula Marta. Jako kvalitetan muzicar. Poslusaj.
https://youtu.be/dG_Dn3ya2m4
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

U domacem duhu sam danas. Ide numera
https://youtu.be/YFkB8XSBU-o
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Marta Tufna »

licaninsasela wrote: Mon Sep 28, 2020 8:54 am Pretpostavljam da ni za ovoga mladica nikad nisi cula Marta. Jako kvalitetan muzicar. Poslusaj.
https://youtu.be/dG_Dn3ya2m4
Čula sam ovu pesmu. Autor mi je nepoznat.
Poslušaću.

A da, ja sam zaboravila da ne skidaju svi filmove i serije kao mi ovde. Moja greška.

Hipohondrija?
Pa ja sam svaki tumor imala. Trčala po lekarima i kad mi kažu da je sve u redu, ja ne verujem i tražim drugo mišljenje. Čoveče, kad se samo setim. Koliko to iscrpljuje.
Začarani krug briga i strahova u kojem se kao hrčak samo vrtiš. A nikad nigde ne stigneš. Ko nije doživeo ne zna o čemu pričam. Jurcaš i tražiš bolesti, a zapravo somatizuješ sve. Dok se jednog dana stvarno ne razboliš. Organizam ne može da izdrži više taj tempo.
Preteško je tako živeti. A ne moraš.
Meni su terapije pomogle. U početku i lekovi. Posle, a i dan danas terapije.

Aj kad smo kod domaćih, meni su ovi momci simpatični
https://youtu.be/Qkp5_qTfVBU
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Marta Tufna wrote: Mon Sep 28, 2020 11:03 am
licaninsasela wrote: Mon Sep 28, 2020 8:54 am Pretpostavljam da ni za ovoga mladica nikad nisi cula Marta. Jako kvalitetan muzicar. Poslusaj.
https://youtu.be/dG_Dn3ya2m4
Čula sam ovu pesmu. Autor mi je nepoznat.
Poslušaću.

A da, ja sam zaboravila da ne skidaju svi filmove i serije kao mi ovde. Moja greška.

Hipohondrija?
Pa ja sam svaki tumor imala. Trčala po lekarima i kad mi kažu da je sve u redu, ja ne verujem i tražim drugo mišljenje. Čoveče, kad se samo setim. Koliko to iscrpljuje.
Začarani krug briga i strahova u kojem se kao hrčak samo vrtiš. A nikad nigde ne stigneš. Ko nije doživeo ne zna o čemu pričam. Jurcaš i tražiš bolesti, a zapravo somatizuješ sve. Dok se jednog dana stvarno ne razboliš. Organizam ne može da izdrži više taj tempo.
Preteško je tako živeti. A ne moraš.
Meni su terapije pomogle. U početku i lekovi. Posle, a i dan danas terapije.

Aj kad smo kod domaćih, meni su ovi momci simpatični
https://youtu.be/Qkp5_qTfVBU
Ma da Marta hipohondrija. Ko je nema nezna sta je to. Sve bolesti sam ima od hep a b c d e f, sifilisa, aidsa, tumora, leukemije nema sta ja nisam mislio da imam a na kraju samo kicma i kuk u kurcu i dioptrija ne velika ali dovoljna da puca glava navecer od naprezanja. Imo sam i secer jer mi neka rana nije zarastala i i puknio caj sa secerom i medom pola sata prije lijecnickog pa se iscudavo sam sebi kako ranije nisam primjetio da imam secer. Ludnica. Znao sam ne dolazit kuci kad bi doso s broda par dana dok ne dobijem nalaze na sam negativan na bolestine koje sam mislio da sam usput pokupio. Bogami ubio bi se istog trena. A nikakve bobe ja ne pijem ali ne sad da ih ne mogu dobiti nego jednostavno necu. U komuni sam vidio da tablete stvarno nikome nisu potribne da sredi psihu. I to je istina. Kad sam se skinio iz vojske, odnosno kad su me otpustili iz Vrapca bio sam ko zombi. Onda sam sve te lijekove ostavio na svoju ruku i uhvatio se momacki dopa. Bolje mi je bilo na dopu nego na tim bobama. Bas mrzim te lijekove a mislim da mogu dan danas sta mi padne na pamet podici eto osim suba al on mene niti ne zanima niti je meni dobro na njemu. Teska navlakusa a nikakve koristi od njega. Bar meni. Ma ja sam samo sve zajedno par mjeseci bio na tom govnu i ne bi nikad vise kolko mi se ogadio. Opcenito tablete. Uvjeren sam da se moze bez tih svih boba koje daju raspolozenje ili neku motivaciju ili smirenje. Smatram bobe linijom slabijeg otpora jer osjetio sam sta rade i nisam to ja kad sam na njima.
Neznam di pronalazis te nepoznate meni bendove i muzicare. Ja se izgleda ko pijan plota drzim onoga sta znam i ne istrazujem nove stvari. Mislim da je sve sta je dobro vec napravljeno ocito grijesim. Sad cu se zavalit i idem gledati wall makar trecinu. Tek je jedan a ujutro tek u sest idem raditi. Kabinu sam danas cijelu spicio. Cijela mirisi po kemikalijama a i imam samo tri vrste kemije. Za pod zidove i namjestaj. I to je to. Ne mirise po nicem lijepom nego bas cista ljuta kemija koja sve cisti i od koje vjerovatno ne gine neki rak koze jer sve radim bez rukavica. Odnijela mi kemija jagodice prstiju. Ko da sad nemam otiske. Uzasan osjecaj. Neznam sta ce ici na bembi. Nemam nikakve ideje Marta.
Ajd evo nesto iz 99
https://youtu.be/5gimGb4tQh4
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Jutro jutro na bembi. Prispalo se sat vremena po prvi put. Turbo odmoran. Na deset do 12 sati od australije. Nezna se kad ulazimo dal odmah ili nakon par dana kad produ sve inspekcije i vlasti. Hladno ovdje meni. Valjda im proljece uskoro dolazi koliko kuzim. Sve obiljezeno u znaku covida 19. Od danas medicinske rukavice i obvezna maska bez kontakta sa ljudima koji budu dolazili. Vani na kraj se ne moze a da se moze oso bi u trgovinu nakupovati hrvatskih proizvoda. Bajadere, cedevitu, griote, frankov cips, ledin sladoled, krasove dorina cokolade, kiki i bronhi bonbone, ajvar podravkin i jos necega cega bi se sjetio. Al nema nista od toga.
Numera za dobro jutro
https://youtu.be/cv7NEbacamQ
U australskom duhu naravno.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by sanela »

Pratim šta pišeš i vidim da se suzdržavaš od psovanja, ali na drugoj temi si bez ikakvog razloga napao momka @del i ispsovao mu se pošteno. Iskuliraj Ličanine da te ne bih banovala...
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Marta Tufna »

licaninsasela wrote: Mon Sep 28, 2020 7:12 pm
Marta Tufna wrote: Mon Sep 28, 2020 11:03 am
licaninsasela wrote: Mon Sep 28, 2020 8:54 am Pretpostavljam da ni za ovoga mladica nikad nisi cula Marta. Jako kvalitetan muzicar. Poslusaj.
https://youtu.be/dG_Dn3ya2m4
Čula sam ovu pesmu. Autor mi je nepoznat.
Poslušaću.

A da, ja sam zaboravila da ne skidaju svi filmove i serije kao mi ovde. Moja greška.

Hipohondrija?
Pa ja sam svaki tumor imala. Trčala po lekarima i kad mi kažu da je sve u redu, ja ne verujem i tražim drugo mišljenje. Čoveče, kad se samo setim. Koliko to iscrpljuje.
Začarani krug briga i strahova u kojem se kao hrčak samo vrtiš. A nikad nigde ne stigneš. Ko nije doživeo ne zna o čemu pričam. Jurcaš i tražiš bolesti, a zapravo somatizuješ sve. Dok se jednog dana stvarno ne razboliš. Organizam ne može da izdrži više taj tempo.
Preteško je tako živeti. A ne moraš.
Meni su terapije pomogle. U početku i lekovi. Posle, a i dan danas terapije.

Aj kad smo kod domaćih, meni su ovi momci simpatični
https://youtu.be/Qkp5_qTfVBU
Ma da Marta hipohondrija. Ko je nema nezna sta je to. Sve bolesti sam ima od hep a b c d e f, sifilisa, aidsa, tumora, leukemije nema sta ja nisam mislio da imam a na kraju samo kicma i kuk u kurcu i dioptrija ne velika ali dovoljna da puca glava navecer od naprezanja. Imo sam i secer jer mi neka rana nije zarastala i i puknio caj sa secerom i medom pola sata prije lijecnickog pa se iscudavo sam sebi kako ranije nisam primjetio da imam secer. Ludnica. Znao sam ne dolazit kuci kad bi doso s broda par dana dok ne dobijem nalaze na sam negativan na bolestine koje sam mislio da sam usput pokupio. Bogami ubio bi se istog trena. A nikakve bobe ja ne pijem ali ne sad da ih ne mogu dobiti nego jednostavno necu. U komuni sam vidio da tablete stvarno nikome nisu potribne da sredi psihu. I to je istina. Kad sam se skinio iz vojske, odnosno kad su me otpustili iz Vrapca bio sam ko zombi. Onda sam sve te lijekove ostavio na svoju ruku i uhvatio se momacki dopa. Bolje mi je bilo na dopu nego na tim bobama. Bas mrzim te lijekove a mislim da mogu dan danas sta mi padne na pamet podici eto osim suba al on mene niti ne zanima niti je meni dobro na njemu. Teska navlakusa a nikakve koristi od njega. Bar meni. Ma ja sam samo sve zajedno par mjeseci bio na tom govnu i ne bi nikad vise kolko mi se ogadio. Opcenito tablete. Uvjeren sam da se moze bez tih svih boba koje daju raspolozenje ili neku motivaciju ili smirenje. Smatram bobe linijom slabijeg otpora jer osjetio sam sta rade i nisam to ja kad sam na njima.
Neznam di pronalazis te nepoznate meni bendove i muzicare. Ja se izgleda ko pijan plota drzim onoga sta znam i ne istrazujem nove stvari. Mislim da je sve sta je dobro vec napravljeno ocito grijesim. Sad cu se zavalit i idem gledati wall makar trecinu. Tek je jedan a ujutro tek u sest idem raditi. Kabinu sam danas cijelu spicio. Cijela mirisi po kemikalijama a i imam samo tri vrste kemije. Za pod zidove i namjestaj. I to je to. Ne mirise po nicem lijepom nego bas cista ljuta kemija koja sve cisti i od koje vjerovatno ne gine neki rak koze jer sve radim bez rukavica. Odnijela mi kemija jagodice prstiju. Ko da sad nemam otiske. Uzasan osjecaj. Neznam sta ce ici na bembi. Nemam nikakve ideje Marta.
Ajd evo nesto iz 99
https://youtu.be/5gimGb4tQh4
Meni su lekovi pomogli. Pila sam ih kako mi je rečeno i nikakav problem nisam imala kad sam ih ostavila.
Taj osećaj kao da mi slon sedi na grudima 24/7 je bio grozan. I nisam mogla da se pokrenem od tog slona. I tu su mi lekovi pomogli. Prodisala sam.

Svako bira svoj način i to je ok.

Evo dok si odsutan, da preuzmem kormilo na radiju
https://youtu.be/RrJ7DQojzIY
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Marta Tufna wrote: Wed Sep 30, 2020 8:17 am
licaninsasela wrote: Mon Sep 28, 2020 7:12 pm
Marta Tufna wrote: Mon Sep 28, 2020 11:03 am

Čula sam ovu pesmu. Autor mi je nepoznat.
Poslušaću.

A da, ja sam zaboravila da ne skidaju svi filmove i serije kao mi ovde. Moja greška.

Hipohondrija?
Pa ja sam svaki tumor imala. Trčala po lekarima i kad mi kažu da je sve u redu, ja ne verujem i tražim drugo mišljenje. Čoveče, kad se samo setim. Koliko to iscrpljuje.
Začarani krug briga i strahova u kojem se kao hrčak samo vrtiš. A nikad nigde ne stigneš. Ko nije doživeo ne zna o čemu pričam. Jurcaš i tražiš bolesti, a zapravo somatizuješ sve. Dok se jednog dana stvarno ne razboliš. Organizam ne može da izdrži više taj tempo.
Preteško je tako živeti. A ne moraš.
Meni su terapije pomogle. U početku i lekovi. Posle, a i dan danas terapije.

Aj kad smo kod domaćih, meni su ovi momci simpatični
https://youtu.be/Qkp5_qTfVBU
Ma da Marta hipohondrija. Ko je nema nezna sta je to. Sve bolesti sam ima od hep a b c d e f, sifilisa, aidsa, tumora, leukemije nema sta ja nisam mislio da imam a na kraju samo kicma i kuk u kurcu i dioptrija ne velika ali dovoljna da puca glava navecer od naprezanja. Imo sam i secer jer mi neka rana nije zarastala i i puknio caj sa secerom i medom pola sata prije lijecnickog pa se iscudavo sam sebi kako ranije nisam primjetio da imam secer. Ludnica. Znao sam ne dolazit kuci kad bi doso s broda par dana dok ne dobijem nalaze na sam negativan na bolestine koje sam mislio da sam usput pokupio. Bogami ubio bi se istog trena. A nikakve bobe ja ne pijem ali ne sad da ih ne mogu dobiti nego jednostavno necu. U komuni sam vidio da tablete stvarno nikome nisu potribne da sredi psihu. I to je istina. Kad sam se skinio iz vojske, odnosno kad su me otpustili iz Vrapca bio sam ko zombi. Onda sam sve te lijekove ostavio na svoju ruku i uhvatio se momacki dopa. Bolje mi je bilo na dopu nego na tim bobama. Bas mrzim te lijekove a mislim da mogu dan danas sta mi padne na pamet podici eto osim suba al on mene niti ne zanima niti je meni dobro na njemu. Teska navlakusa a nikakve koristi od njega. Bar meni. Ma ja sam samo sve zajedno par mjeseci bio na tom govnu i ne bi nikad vise kolko mi se ogadio. Opcenito tablete. Uvjeren sam da se moze bez tih svih boba koje daju raspolozenje ili neku motivaciju ili smirenje. Smatram bobe linijom slabijeg otpora jer osjetio sam sta rade i nisam to ja kad sam na njima.
Neznam di pronalazis te nepoznate meni bendove i muzicare. Ja se izgleda ko pijan plota drzim onoga sta znam i ne istrazujem nove stvari. Mislim da je sve sta je dobro vec napravljeno ocito grijesim. Sad cu se zavalit i idem gledati wall makar trecinu. Tek je jedan a ujutro tek u sest idem raditi. Kabinu sam danas cijelu spicio. Cijela mirisi po kemikalijama a i imam samo tri vrste kemije. Za pod zidove i namjestaj. I to je to. Ne mirise po nicem lijepom nego bas cista ljuta kemija koja sve cisti i od koje vjerovatno ne gine neki rak koze jer sve radim bez rukavica. Odnijela mi kemija jagodice prstiju. Ko da sad nemam otiske. Uzasan osjecaj. Neznam sta ce ici na bembi. Nemam nikakve ideje Marta.
Ajd evo nesto iz 99
https://youtu.be/5gimGb4tQh4
Meni su lekovi pomogli. Pila sam ih kako mi je rečeno i nikakav problem nisam imala kad sam ih ostavila.
Taj osećaj kao da mi slon sedi na grudima 24/7 je bio grozan. I nisam mogla da se pokrenem od tog slona. I tu su mi lekovi pomogli. Prodisala sam.

Svako bira svoj način i to je ok.

Evo dok si odsutan, da preuzmem kormilo na radiju
https://youtu.be/RrJ7DQojzIY
Preuzmi kormilo Marta. Ovdje je sad guzva. Poz iz Fremantla, mali gradic od nekih 25 30 iljada ljudi al tu se odmah vidi Pert al daba kad ne mozes napustiti brod. Korona sve zeznila a izaso bi bas malo da pobjegnem od ove sredine.
Evo jedna koja mi odzvanja od jutra u glavi.
https://youtu.be/cv7NEbacamQ
Djecki obecavaju.
Marta meni tablete ne odgovaraju a sad kako ce tko je osobna stvar. Vjerujem da su ti pomogle, a na kraju ti nisi ni narkomanka ni tabletomanka da moras strepiti dal ces se navuci na njih il ne.
E sad Sanela a sta je tu je. Da se opravdavam necu a da mi je naletio bas ko budali samar je. Ocigledno sam bio pid utjecajem " trudne djevojke" jos pa netko je moro naletiti. Nek bude kak bude. Nije prvi put da preuzimam odgovornost i snosim posljedice pa tako i sada. Ima ko odrzati bembu, nece krepucniti pored Marte.
Locked