Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by StopBup »

Marta Tufna wrote: Sun Sep 20, 2020 1:32 pm Pa da, sve bi hteo, a ne mrdaš. Napravi spisak ciljeva i počni da realizuješ nešto.
Ti si blizu Novog Sada, sigurno možeš da uzmeš privatne časove, ako te mrzi da sam učiš.
Ako stvarno želiš možeš da naučiš.
Samo nemoj harfu. Skupa je.

Jesi gledao možda film The wall?
Ako voliš Pink Floyd, pretpostavljam da jesi.
Pisao sam, pocela mi je krejem avgusta sezona pijacarenja, pa zbog posla zadnjih oko mesec dana zivim i u gradu i na selu. Do decembra necu imati vremena za neke dodatne aktvnosi, eto kao sto je i bavljanje muzikom.

Hvala ti Marta sto si tu, ovde sa nama na forumu, znaci mi dosta pisanje i saveti od nekoga ko je duze vremena cist, i narocito kad je zensko. Eto i ovo je super sto si mi napisala da napravim spisak ciljeva. Ovde na forumu generalno po meni su dosta vrednije zenske price, ali naravno bilo je ranije i muskih koji su odlicno pisali. Ja licno sam uvek sa drugaricama ili devojkom jos kao mladji laske resavao svoje dubioze, lakse mnogo sam se uvek oko licnih problema otvarao zenama, zato sam ovde i pisao, da kad se konacno nakanim da potrazim nekog strucnog oko dodatnog rada na sebi, da bi to bilo pozeljnije da bude zena, mada nije obavezno...

Raspitivao krajem aprila, kad sam izasao iz recidiva za jednu zenu iz Novog Sada, i hteo da supim u kontakt sa njom, koja je bila psihoterapeut, suosnivac i zamenik direktora jednog od najboljih rehabilitacionih centara zavisnika u Srbiji. Ona je inace bila narkonanka 6 godina, "80.-ih, skinula se 1987.-e, izrodila troje dece sa svojim muzem sa kojim je bila zajedno u problemu "80.-ih. Oboje su se zadnjih oko 20 godina bavili rehabilitacijom zavisnika i vodili tu organizaciju za lecenje zavisnosti.

E sad, ja sam sebe "isprograirao" i resio da cu krenuti da trzim nekoga strucnog sa kim cu raditi na sebi kad prodjem to puko skidanje, detoksikaciju i kad stanem koliko toliko cvrsce na noge. To se sada desava, danas ili sutra, nisam siguran se navrsava 5 meseci otkad sam ja cist, dosta mi je bolje, imam "3 ciste" da pricam o svoim problemima, krenuo sam da trazim osobu kojoj bih se obratio, prvo sam pokusao da stupim u kontakt sa pomenutom zenom, a ona jbt umrla! :( Umrla je pocetkom juna, ne znam od cega, mozda od korone. Koja nepravda, ode jako mlada za umiranje, 1967.-o godise. 33 godine cista, troje dece, gomila izlecenih zavisnika uz njenu pomoc. Laka joj zemlja! :(

E sad ja cu dalje da tragam za strucnom osobom sa kojom cu da radim na sebi. Verovatno cu ponovo nazvati organizaciju gde sam bio zimus, pa odustao. Nisam siguran, mozda ce to biti i duhovnik neki koji se bavi zavisnoscu. U glavnom, uskoro cu imati uslove da se posvetim ozbilnije nadam se trajnom resenju svog problema, ozbilnijem radu na sebi, jer sam svestan svoje 34 godine, i da sam mnogo puta kad sam sve gurao sam, padao...

Nisam gledao film za koji si me pitala. Pogledacu uskoro jednu noć pred spavanje...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Marta Tufna »

StopBup wrote: Mon Sep 21, 2020 2:49 pm
Marta Tufna wrote: Sun Sep 20, 2020 1:32 pm Pa da, sve bi hteo, a ne mrdaš. Napravi spisak ciljeva i počni da realizuješ nešto.
Ti si blizu Novog Sada, sigurno možeš da uzmeš privatne časove, ako te mrzi da sam učiš.
Ako stvarno želiš možeš da naučiš.
Samo nemoj harfu. Skupa je.

Jesi gledao možda film The wall?
Ako voliš Pink Floyd, pretpostavljam da jesi.
Pisao sam, pocela mi je krejem avgusta sezona pijacarenja, pa zbog posla zadnjih oko mesec dana zivim i u gradu i na selu. Do decembra necu imati vremena za neke dodatne aktvnosi, eto kao sto je i bavljanje muzikom.

Hvala ti Marta sto si tu, ovde sa nama na forumu, znaci mi dosta pisanje i saveti od nekoga ko je duze vremena cist, i narocito kad je zensko. Eto i ovo je super sto si mi napisala da napravim spisak ciljeva. Ovde na forumu generalno po meni su dosta vrednije zenske price, ali naravno bilo je ranije i muskih koji su odlicno pisali. Ja licno sam uvek sa drugaricama ili devojkom jos kao mladji laske resavao svoje dubioze, lakse mnogo sam se uvek oko licnih problema otvarao zenama, zato sam ovde i pisao, da kad se konacno nakanim da potrazim nekog strucnog oko dodatnog rada na sebi, da bi to bilo pozeljnije da bude zena, mada nije obavezno...

Raspitivao krajem aprila, kad sam izasao iz recidiva za jednu zenu iz Novog Sada, i hteo da supim u kontakt sa njom, koja je bila psihoterapeut, suosnivac i zamenik direktora jednog od najboljih rehabilitacionih centara zavisnika u Srbiji. Ona je inace bila narkonanka 6 godina, "80.-ih, skinula se 1987.-e, izrodila troje dece sa svojim muzem sa kojim je bila zajdno u problemu "80.-ih. Oboje su se zadnjih oko 20 godina bavili rehabilitacijom zavisnika i vodili tu organizaciju za lecenje zavisnosti.

E sad, ja sam sebe "isprograirao" i resio da cu krenuti da trzim nekoga strucnog sa kim cu raditi na sebi kad prodjem to puko skidanje, detoksikaciju i kad stanem koliko toliko cvrsce na noge. To se sada desava, danas ili sutra, nisam siguran se navrsava 5 meseci otkad sam ja cist, dosta mi je bolje, imam "3 ciste" da pricam o svoim problemima, krenuo sam da trazim osobu kojoj bih se obratio, prvo sam pokusao da stupim u kontakt sa pomenutom zenom, a ona jbt umrla! :( Umrla je pocetkom juna, ne znam od cega, mozda od korone. Koja nepravda, ode jako mlada za umiranje, 1967.-o godise. 33 godine cista, troje dece, gomila izlecenih zavisnika uz njenu pomoc. Laka joj zemlja! :(

E sad ja cu dalje da tragam za strucnom osobom sa kojom cu da radim na sebi. Verovatno cu ponovo nazvati organizaciju gde sam bio zimus, pa odustao. Nisam siguran, mozda ce to biti i duhovnik neki koji se bavi zavisnoscu. U glavnom, uskoro cu imati uslove da se posvetim ozbilnije nadam se trajnom resenju svog problema, ozbilnijem radu na sebi, jer sam svestan svoje 34 godine, i da sam mnogo puta kad sam sve gurao sam, padao...

Nisam gledao film za koji si me pitala. Pogledacu uskoro jednu noć pred spavanje...
Ako ti je album the wall dobar, možda će ti biti i film.
Meni je film bio depra.

Glupo mi je da se ponavljam. Sam znaš šta je za tebe dobro i tako radi. Ne znam šta ti tačno znače saveti kad nikoga nisi poslušao do sada. ;)
Jeste tužno za tu ženu.
Ali ako stvarno želiš naći ćeš nekoga.
A šta ti tačno želiš, meni je to enigma. Ali ja sam nebitna. Bitno je da ti znaš šta radiš.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by StopBup »

Marta Tufna wrote: Mon Sep 21, 2020 7:55 pm
Ako ti je album the wall dobar, možda će ti biti i film.
Meni je film bio depra.

Glupo mi je da se ponavljam. Sam znaš šta je za tebe dobro i tako radi. Ne znam šta ti tačno znače saveti kad nikoga nisi poslušao do sada. ;)
Jeste tužno za tu ženu.
Ali ako stvarno želiš naći ćeš nekoga.
A šta ti tačno želiš, meni je to enigma. Ali ja sam nebitna. Bitno je da ti znaš šta radiš.
Jesam poslusao dosta puta savete i upozorenja. Te savete tipa ovog tvog da napravim spisak ciljeva, onda upozrorenje od Xxxane dok sam jos brljao, kad mi je rekla "Dobro razmisli, da li hoces da se dovedes u stanje navucenosti na dop, linija je tanka, a razalika ogromna." Tako nekako mi je napisala dok sam jos brljao, i ja sam za 5 dana nakon toga izasao iz recidiva. Jesam dosta puta sve u svemu poslusao savete sa foruma. Nisam jedino poslusao 2 saveta, to su komuna, i da odem kod psihijatra po lekove. ;) Prosto sam znao da mogu da se skinem bez lekova, i smatram da tome treba pribeci samo u krajnjoj nuzdi, i da je bolje ako mozes da se skines bez njih. Slusam ja, i volim da poslusam, ali naravno da imam i svoj stav i svoj princip.

Odoh na pijacu da isporucim robu. Sad snabdevam tezge na vise, a to se radi preko noci. Aj mozda se cujemo kad se vrnem za jedno sat i po...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Marta Tufna wrote: Mon Sep 21, 2020 7:07 am
licaninsasela wrote: Sun Sep 20, 2020 10:29 pm Evo Marta uzivaj.
https://youtu.be/ZnH9TWgOI2k
Ova mi se vrti u kolima. Vrhunska stvar.

E a probaj ovu, pa javi da li ti se dopala
https://youtu.be/G56DaSAeZfM
Volim Marta poslusat psihodeliju. Uvijek sam volio.
Divim se tebi i svim ljudima koji imate volje savjetovati subica. Posebno zenama. On upija svaku vasu rijec i onda kad mobitel okaci na traktor sve ode u krasni.. Da ne lajem sad.
Eto bogami sam obiso puno toga. Na svim oceanima i uglavnom svim obalnim drzavama plus sta ulasci kroz rijeke u kontinent. Kazu misisipi je super rijeka kad ono meni tako sjebana i nesiroka i nikad prljaviju rijeku nisam vidio. Amazona je predivna. Orinoco mi je najljepsa. Yangce je bogami stvarno zlatno zuta kad povuce taj pijesak. Rijeka Bone u nigeriji. Delta gangesa je nesto ogromno ali turbo zagadena. A jedino je banglades prljaviji od indije.. Nisam za jogu mada sam tamo vidio te jogije stare kako meditiraju. Ima ih po cesti na stazi ako je ima. Po drvecu. Nema di ih nema. A krave na svakom koraku. Nisam nista ni ocekivo od indije nego sam ju tako uvijek i zamisljo. Ne odusevljava mene vise nista po tom svijetu. Sve je to beton. A nigdje nije tako sigurno a i kad bolje razmislim, najbolje je kod nas. Afriku stvarno volim. I da sam mladi i sam tamo bih oso ziviti. Ili na novi zeland. Na juzni otok di je bog reko laku noc. Juzna amerika je super za biti tamo ko turist i ici samo na sigurna mjesta. A ovako ko ja druzit se sa pomorcima i curicama i lutati po njihovim favelama i barrijima je veliki rizik za dobit bolestinu ili da te neko izbode. Opasne drzave. Zena mi je od tamo pa sam malo bolje upoznat sa situacijom. Mozda je opasnije samo u juznoj africi u capetownu. Strahota od grada i kriminala. Imam osjecaj da se sav olos svijeta tamo doselio. Mislim da nisi nista propustila sta nisi bila na puno mjesta vjeruj mi. Kazem sve je to beton i masa ljudi uglavnom losih namjera. Casablanka je grad za pozelit ali dok nisu poceli ameri jest govna pa su sad svi stranci potencijalni agresori. Beirut je jos ljepsi od kasablanke. Nemogu se ja ni sjetiti di sam sve bio. Uglavnom mozda me omasila koja drzava al svuda sam bio. Na svim kontinentima osim na juznom polu ali mislim da on ni ne postoji. A niti brodovi smiju ici po medunarodnoj un konvenciji ispod 62 juzne paralele. Nema dole nista. Juzni pol sigurno nihe takav kakvim ga prikazuju a ni zemlja nije taka kako smo mi ucili. U to sam siguran sto posto. Nikada iz juzne amerike nisam iso dole juzno za australiju nego se penjes gore na indijski ocean ili okolo po pacifiku ali isto prema gore. Logicno da je najkrace ici di je kugla najuza ali takve rute ne postoje kao ni avio letovi. Cudno je sve to.
Ne bi ta knjiga kurca valjala. Nista dobro se tu ne bi moglo pricitati uvjeren sam. Plivanje dva puta u cijeloj godini al odem sa klincima i zenom na plazu ponekad. Drzim se one stare hvali more drz se kraja. Tako i ja. Samo hladovina a more mi je uvijek hladno. Evo vjeruj ti meni da je meni mora preko glave. Evo danas proslo dva mjeseca ja mislim kako sam ovdi a nogom nisam stao na kopno niti cu moci dok nekrenem doma a to je za nekih 40 dana ako ne bude nekih promjena.
Znaci vjezbe za cijelo tijelo? Nisam ni znao da ima i toga i jos da se placa. Jebe me ponekad kuk ali kicma me ubija svaki put kad se dizem iz kreveta. To je strasno kako boli. I onda se kicma valjda ugrije i ne boli opet dok ne ustajem. Cisto me nekad strah ustati koliko boli.
E da. Gledo sam prvih cetiri pet epizoda Novina. I onda odusto jer mi je bilo mrsko cekati sedam dana za novu epizodu. Al je ok serija. U rijeci se sve desava. Kriminal politicki lopovluk i borba sa novinarima kao i borba u samoj redakciji novina. Jako realna serija. Eto nesto da je iz domovine a da valja.
Sat smo veceras opet pomicali. Deset do tri je. Moram ici leci. Eto nista ja nisam pametno napisa a tipkam pola sata.
Ide numera na bembi. Cijeli dan mi se vrti u glavi i jednostavno moram da je stavim. Nekima vjerojatno razocarenje ali sta je tu je.
Moro sam obrisat kad sam vidio da izvodac nije koji treba biti. O bogami nista sad od te pjesme.
Uzas.
Nije live al sta se moze. Nemogu traziti kasno je.
https://youtu.be/eQomPob3uqY
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

I tocno u tri ujutro po mome lokalnom vremenu di more tuce o brod jakom silinom veceras, moj omiljeni kantautor . Mozda se Marta i tebi svidi ak do sada nisi cula il slusala njega.
https://youtu.be/Behl0fsX0dQ
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by StopBup »

Marta Tufna wrote: Mon Sep 21, 2020 7:55 pm
Generalno, dosta mi je pomogao ovaj forum u sagledavanju i resavanju problema. Diskusije sa vama aktivnim clanovima, i citanje starih tema. Citao sam ja ovde mnogo tema, i novijih i starih, i moglo je mnogo da se nauci. E kamo srece da sam pre 10-11 godina nabasao na ovaj forum.

Jedna od jako bitnih stvari koje sam shvatio uz forum je to na primer da je moja zavisnost nastupila kao posledica mojih gresaka, gresaka u karakteru, razmisljanju, gledanju na svet, moje svojeglavosti, tvrdoglavosti, slabosti itd. Znaci moja zavisnost nije uzrok, nego posledica. Naravno kasnije je i drogiranje bilo uzrok mnogih nastalih problema, ali u osnovi, u zavisnost sam upao zbog svojih mana. Pre foruma, u opste nisam tako razmisljao. Smatrao sam da su psihoaktivne supstance moj glavni problem.

P.s. Aj kad navratis na forum, okaci jos neku dobru po tvom ukusu bluz stvar. Svidja mi se mjuza, eto prosirila si muzicke vidike ovom klipanu, to jest meni. ;)

P.p.s. Laka vam noc ljudi, ja odoh u horizontalu. Budite/ostajte zdravo! ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Marta Tufna »

licaninsasela wrote: Mon Sep 21, 2020 10:02 pm I tocno u tri ujutro po mome lokalnom vremenu di more tuce o brod jakom silinom veceras, moj omiljeni kantautor . Mozda se Marta i tebi svidi ak do sada nisi cula il slusala njega.
https://youtu.be/Behl0fsX0dQ
Kako nisam, kad sam bila mala bila sam tužna što se ne zovem Marija. Meni je lepa Sunce tebi sunce meni. I naravno Marija i dan danas.
A od Džonija mi je štićenik među boljima, ali ne mogu da nađem dobar snimak.

Joga je odlična za sve mišiće, ali je meni bilo sporo sve to. Ili sam ja mnogo nervozna. Ne znam. Ali mi nije leglo. Poslali su me na jogu da naučim da dišem, pošto sam disala kao da trčim. I jeste mi pomoglo, ali mi je bilo dosadno. Tražila sam nešto dinamičnije.
Šta kažu lekari za taj problem sa kičmom? Šta treba da radiš?

Mene tvoji doživljaji (ljudi ili mesta) često nasmeju, zato bih rado čitala.

https://youtu.be/OD9fRI_SgAg
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

https://youtu.be/_cmjqxBNcyQ
Ljepa su to vremena bila. Markovic drzo njemacku marku jakom, novaca bilo na lopate a danas cemer i jad. Ljudi bez posla nemaju ne za popit cugu nego nemaju za kiflu. Teska vremena dosla a bit ce jos zajebanije cini mi se. Moram ici leci. U totalnoj komi sam a spuco me sinoc sat naprijed pa kasno lego. Za popizdit vise. Jos sat ili dva pomicemo u ovih tjedan i par dana. Ne mogu razmisljati od umora.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Marta Tufna wrote: Tue Sep 22, 2020 9:45 am
licaninsasela wrote: Mon Sep 21, 2020 10:02 pm I tocno u tri ujutro po mome lokalnom vremenu di more tuce o brod jakom silinom veceras, moj omiljeni kantautor . Mozda se Marta i tebi svidi ak do sada nisi cula il slusala njega.
https://youtu.be/Behl0fsX0dQ
Kako nisam, kad sam bila mala bila sam tužna što se ne zovem Marija. Meni je lepa Sunce tebi sunce meni. I naravno Marija i dan danas.
A od Džonija mi je štićenik među boljima, ali ne mogu da nađem dobar snimak.

Joga je odlična za sve mišiće, ali je meni bilo sporo sve to. Ili sam ja mnogo nervozna. Ne znam. Ali mi nije leglo. Poslali su me na jogu da naučim da dišem, pošto sam disala kao da trčim. I jeste mi pomoglo, ali mi je bilo dosadno. Tražila sam nešto dinamičnije.
Šta kažu lekari za taj problem sa kičmom? Šta treba da radiš?

Mene tvoji doživljaji (ljudi ili mesta) često nasmeju, zato bih rado čitala.

https://youtu.be/OD9fRI_SgAg
Kako to da naucis disati Marta? Nije mi jasno to niti malo. Meni isto ta joga djeluje dosadno. Nije ona za bijelog covjeka i sa potpuno drugacijim nacinom zivota i drugacijom duhovnosti. To se kod nas, mislim na cijelu europu pocelo masovno prakticirati a meni sve to izgleda ko neko silovanje necega sta mi nikada necemo razumit. Pa kako mozes razumit covjeka koji cijeli zivot meditira na drvetu i niti jede niti spava. Neznam. Mozda grijesim.
Ma nista mi doktori nisu rekli. Operiro sam kuk uglavnom radi kicme al isto je sve. Niti bolje niti losije. Ma ja mislim da je to sve ok ovog posla doslo. A i godine me sustizu htio ja to priznati il ne. Koljena isto rasturaju. Ma opceniti svi zglobovi a kako i nece kad ovo nije prirodno za normalnog covjeka. Evo valja nas more zadnjih dana i sve vise se pojacava. Jutros zaspo oko 4 a u pet i nesto me zabilo prvo o muradu( iliti brodski zid) i onda povratni udarac me izbio iz kreveta na pod. Pa hodas prema dole na stepenicama a imas osjecaj ko da se penjes. Ili obratno. A hodas po ravnom pa ti noga ode u prazno. I jos onda hodas ko patka kad ovako jako valja. Pa moraju svi zglobovi bolit onda. A mozda i nezdrav nacin zivota je kumovao mome sada losem fizickom stanju. A o psihi da nepricam kako je najebnucnula. Moram malo odspavati pa cu onda okacit pjesmu.
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Marta Tufna »

licaninsasela wrote: Tue Sep 22, 2020 10:33 am
Marta Tufna wrote: Tue Sep 22, 2020 9:45 am
licaninsasela wrote: Mon Sep 21, 2020 10:02 pm I tocno u tri ujutro po mome lokalnom vremenu di more tuce o brod jakom silinom veceras, moj omiljeni kantautor . Mozda se Marta i tebi svidi ak do sada nisi cula il slusala njega.
https://youtu.be/Behl0fsX0dQ
Kako nisam, kad sam bila mala bila sam tužna što se ne zovem Marija. Meni je lepa Sunce tebi sunce meni. I naravno Marija i dan danas.
A od Džonija mi je štićenik među boljima, ali ne mogu da nađem dobar snimak.

Joga je odlična za sve mišiće, ali je meni bilo sporo sve to. Ili sam ja mnogo nervozna. Ne znam. Ali mi nije leglo. Poslali su me na jogu da naučim da dišem, pošto sam disala kao da trčim. I jeste mi pomoglo, ali mi je bilo dosadno. Tražila sam nešto dinamičnije.
Šta kažu lekari za taj problem sa kičmom? Šta treba da radiš?

Mene tvoji doživljaji (ljudi ili mesta) često nasmeju, zato bih rado čitala.

https://youtu.be/OD9fRI_SgAg
Kako to da naucis disati Marta? Nije mi jasno to niti malo. Meni isto ta joga djeluje dosadno. Nije ona za bijelog covjeka i sa potpuno drugacijim nacinom zivota i drugacijom duhovnosti. To se kod nas, mislim na cijelu europu pocelo masovno prakticirati a meni sve to izgleda ko neko silovanje necega sta mi nikada necemo razumit. Pa kako mozes razumit covjeka koji cijeli zivot meditira na drvetu i niti jede niti spava. Neznam. Mozda grijesim.
Ma nista mi doktori nisu rekli. Operiro sam kuk uglavnom radi kicme al isto je sve. Niti bolje niti losije. Ma ja mislim da je to sve ok ovog posla doslo. A i godine me sustizu htio ja to priznati il ne. Koljena isto rasturaju. Ma opceniti svi zglobovi a kako i nece kad ovo nije prirodno za normalnog covjeka. Evo valja nas more zadnjih dana i sve vise se pojacava. Jutros zaspo oko 4 a u pet i nesto me zabilo prvo o muradu( iliti brodski zid) i onda povratni udarac me izbio iz kreveta na pod. Pa hodas prema dole na stepenicama a imas osjecaj ko da se penjes. Ili obratno. A hodas po ravnom pa ti noga ode u prazno. I jos onda hodas ko patka kad ovako jako valja. Pa moraju svi zglobovi bolit onda. A mozda i nezdrav nacin zivota je kumovao mome sada losem fizickom stanju. A o psihi da nepricam kako je najebnucnula. Moram malo odspavati pa cu onda okacit pjesmu.
Pa plitko sam disala. Kao kad trčiš, pa se zadišeš. E ja sam tako disala i kad sedim i kad ležim. Pa kad su mi rekli osam sekundi udisaj, pa 4 izdisaj, meni je to bila nemoguća misija.
I uspela sam na jogi da to sredim. Naučila i zbrisala.
Ne kapiram ni ja baš najbolje jogu i ceo fazon.
Ponavljam, možda sam ja previše nervozna.

Spavaj, Liko, ništa ne brini za radio, uleteću ja.
Nije live, ali je za spavanje idealna
https://youtu.be/UiHmeHZAc0s
Locked