Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Locked
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

[
Last edited by licaninsasela on Sat Dec 26, 2020 5:46 pm, edited 1 time in total.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sat Dec 26, 2020 5:46 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Loki »

Xana, ja sam takođe mislio promena države u smislu da možeš sebi osigurati pristojan život i biti zadovoljan i sobom i plodovima svoga rada. Nažalost to e u Srbiji ne može. I da se promeni grad opet ne vredi jer to nije život nego zivotarenje.
Ovo što ti Lika predlaže NZ je jako dobra priča, naravno ako imaš hrabrosti za tak korak. I ne treba ti niko. Tamo bi se lako integrisala jer engleski sigurno znaš, a za ostalo se brine država. Po meni jedina mana NZ je jer nema šanse da tako često ideš kući kao iz EU. Sad ako si previše vezana za roditelje, onda izvagaj dobro.
I ne treba ti čak ni za EU niko da bi otišla. Ako te zanima procedura za zemlje EU reći ja ću ti objasniti. Nije ništa komplikovano. Čak za skandinavske zemlje je još i lakše.
Stope, imaš pravo na svoje mišljenje i ja ga poštujem. Ali da ti otac nije napravio profitabilno imanje i da radiš u firmi za platu i plaćaš stan sebi i režije je promenio bi pesmu samo tako. Još da imaš porodicu recimo ti, žena i dvoje dece ne da bi bežao preko, nego se ne bi okretao. Tako da je sve individualno i treba pogledati iz više uglova. Xani nisam dao tak predlog bez razloga, nego upravo jer najpozitivnije promene u životu nastaju kad napustimo svoju zonu komfora i promenimo život radikalno. Naročito za nas bivse zavisnike takva promena može da znači novi život. To što je tebi dobro na selu ne znači da se svi zadovoljavaju time. Svako od nas je različit. A poenta svega je totalna promena života. Vidiš dokle je tebe dovelo to okruženje. Zadovoljan si selom i poslom, a svakih mesec dana zvao nas novi recidiv. Ne sudim ti jer nisam ja puno bolji. Sad trenutno sam dobar, ali generalno pre nisam bio puno bolji.
Xana je mlada i skoro ceo život ima pred sobom. Ako već sebe ne nalazi u Srbiji, bilo bi šteta da se ne proba preko gde se ceni rad i pamet. A iz njenih pisanja se vidi veliki intelekt i veoma dobar smer razmišljanja. Pa ako u Srbiji stagnira što ne bi to preko makar naplatila i sebi bar tako pružila zadovoljstva u vidu putovanja, dobre gajbe, dobrog auta i sve ostalo što je njoj zadovoljstvo.
I Stope zapamti ono najvažnije. Niko ne odlazi iz Srbije zato što je mrzi nego zato što nema budućnost. Niti to što mi odemo znači da mrzimo Srbiju, niti to što ti biraš da ostaneš znači da je ti voliš. Ljubav prema zemlji nema veze sa mestom rada i života. Dom ti je tamo gde ti je lepo. Evo ja sam svoju ljubav prema Srbiji dokazao od septembra 98 do septembra 99 na Kosovu. I više nego pošteno od mene. Slazeš li se?
Last edited by Loki on Sat Jun 13, 2020 9:45 pm, edited 2 times in total.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Loki »

licaninsasela wrote: Sat Jun 13, 2020 9:32 pm
StopBup wrote: Sat Jun 13, 2020 5:48 pm Ja lično ne znam nikoga ko se skinuo, otišao preko, pa ostao čist. Svi su popadali, a mnogi su otišli u problemu, pa ga nisu rešili preko. No, ko kako misli za sebe da mu je najbolje.
Nem pojma. Ja nikad ne bih otišao odavde(na dugo, ili stalno). Ovo je moje, takvo je kakvo je. Biće bolje. :) Ovde su moji ljudi, ovde je sve što volim, ovde je moje sve.
"Ostajte ovdje, Sunce tuđeg neba, neće vas grijat' k'o što ovo grije." Aleksa Šantić
Pa kog ces ti znati kad nisi nikad izasa iz NS i sela. Ti znas da se nije niko slinija. Tisuce ljudi su po talijanskim komunama i spanjolskim se skinili.i zive vani ok. Kao i masa ljudi koji su otisli iz ove vukojebine.
Stop mesa ljubav prema domovini sa mestom rada i života. Baš mu to napisah. Niti ja mrzim Srbiju što sam otišao iz nje, niti je on više od mene voli samo zato što je ostao. Njegov stav je obično stav ljudi koji to nikad nisu pokušali, da li zbog manjka hrabrosti ili zbog toga što im je i dole dobro to svako zna za sebe.
A to da se niko nije skinuo ko je otišao preko i da se još više zakačio je notorna glupost koju ne treba ni komentarisati. To su samo Stopova nagađanja da bi njegova tvrdnja protiv odlaska dobila na značaju. To apsolutno nema veze sa istinom. 80% ljudi iz mog života što je preko se skinuli i uspešno apstiniraš, dok oni koji su ostali velika većina je ili u zatvoru ili na groblju ili se još uvek radi. Ama baš niko se dole nije skinuo. Tako da zaista ta tvrdnja nema.blage veze sa istinom.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Jun 13, 2020 8:26 pm
StopBup wrote: Sat Jun 13, 2020 8:03 pm
licaninsasela wrote: Sat Jun 13, 2020 7:08 pm A Frajla? Ne serite ljudi. Drzava nije bitna nego glava. E ste probali ici vani
Frajla je tu gde jeste sada zviznula na dopu, pa zaglavila 9 godina na bupu. Sad je stabilna i svaka čast.

Znači ja sam seljo jer volim svoju zemlju, i vidim u njoj opciju za sebe. Važi.

Nisam nikad probao da radim napolju, možda i hoću, ko zna, a protiv Frajle nemam ništa, i nisam joj nikad rekao "ne seri", kao što si ti juče srao. :)
Vidis li ti sta drugo mimo dopa i padovq? Ako ce to da mi budu jedini ciljevi u zivotu onda bolje da se ubijem.. Ne pricam o tome i to me trenutno ne zanima, ako padnem padnem, bolje i to nego da budem rob strahova dal cu pasti ili necu
Nije mi jasno zašto je pomenuo Frajlu, zato napisah šta je bilo sa njom tamo. I nisam to tebi pisao, nego ovako uopšteno. Inače ne opterećujem se padovima, niti mi je to prepreka u životu.

Ja mrzim ovu državu, mrzim vlast, ali volim zemlju, i uvek ću pre ostati među svojima, ako vidim šansu ovde, nego otići zauvek, na to sam mislio.

Ti sad gde god da si, isto bi ti bilo, tako da lagano. Sredi glavu prvo.
licaninsasela wrote: Sat Jun 13, 2020 9:10 pm

Jedi govna i ne opterecuj ksanu sa glupostima.
Nisam to njoj pisao. Samo rekoh šta mislim.

Najedi se baš, i to hladnih, uzmi i repete.

Ti znaš gde sam ja bio, i koga znam, gde je bio i kako je prošao.
Loki wrote: Sat Jun 13, 2020 9:38 pm
Dosta mojih drugova je otišlo preko, od tih koji su se gudrali, svi su na jebenom bupu. Skoro isti, samo legalni i jeftini ku*ac. I dalje si navučeni papak, zabetoniranog mozga, samo eto možeš da budeš robot i rmbaš bez da se cimaš za pare.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

L
Last edited by licaninsasela on Sat Dec 26, 2020 5:46 pm, edited 1 time in total.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Frajla »

StopBup wrote: Sat Jun 13, 2020 10:14 pm
xxxana wrote: Sat Jun 13, 2020 8:26 pm
StopBup wrote: Sat Jun 13, 2020 8:03 pm

Frajla je tu gde jeste sada zviznula na dopu, pa zaglavila 9 godina na bupu. Sad je stabilna i svaka čast.

Znači ja sam seljo jer volim svoju zemlju, i vidim u njoj opciju za sebe. Važi.

Nisam nikad probao da radim napolju, možda i hoću, ko zna, a protiv Frajle nemam ništa, i nisam joj nikad rekao "ne seri", kao što si ti juče srao. :)
Vidis li ti sta drugo mimo dopa i padovq? Ako ce to da mi budu jedini ciljevi u zivotu onda bolje da se ubijem.. Ne pricam o tome i to me trenutno ne zanima, ako padnem padnem, bolje i to nego da budem rob strahova dal cu pasti ili necu
Nije mi jasno zašto je pomenuo Frajlu, zato napisah šta je bilo sa njom tamo. I nisam to tebi pisao, nego ovako uopšteno. Inače ne opterećujem se padovima, niti mi je to prepreka u životu.

Ja mrzim ovu državu, mrzim vlast, ali volim zemlju, i uvek ću pre ostati među svojima, ako vidim šansu ovde, nego otići zauvek, na to sam mislio.

Ti sad gde god da si, isto bi ti bilo, tako da lagano. Sredi glavu prvo.
licaninsasela wrote: Sat Jun 13, 2020 9:10 pm

Jedi govna i ne opterecuj ksanu sa glupostima.
Nisam to njoj pisao. Samo rekoh šta mislim.

Najedi se baš, i to hladnih, uzmi i repete.

Ti znaš gde sam ja bio, i koga znam, gde je bio i kako je prošao.
Loki wrote: Sat Jun 13, 2020 9:38 pm
Dosta mojih drugova je otišlo preko, od tih koji su se gudrali, svi su na jebenom bupu. Skoro isti, samo legalni i jeftini ku*ac. I dalje si navučeni papak, zabetoniranog mozga, samo eto možeš da budeš robot i rmbaš bez da se cimaš za pare.

Pa nisam ja pala na dopu nedelju dana pa zaglavila na bupu godinama, zato sto sam otisla u drugu zemlju, nego zato sto sam junky! Da sam ostala dole, ne verujem da bi bila ziva sada.
Bila bi kao i ti i Xana, bez ikakvog cilja i budicnosti. Zivela bi kod tate i mame i bilo bi mi “fino” kao i vama. Ali i tome treba doci kraj?
To “ fino” me nikada nije privlacilo, niti me je privlacilo da mi svaki šef zavlaci ruku pod suknju i da napustam svaki posao.
Odlucila sam da zivim od svog rada i tamo gde sam postovana kao osoba, iako smo “ auslanderi” vise smo postovani nego u svojim zemljama.
Tesko je objasniti nekome prednosti zivota u uredjenom drustvu, ako to nisu doziveli.
Recimo da je ovako: Sebe ponekada hvatam kako razmisljam da mi je sve potaman, pa se ugrizem za jezik i ne smem o tome glasno da razmisljam i sve mislim samo da se ne daj boze ne pokvari i to zadovoljstvo cuvam ljubomorno za sebe.
Kada dodjes do tog stadijuma onda znas da si uspeo i zasluzio sve to, svojim radom i trudom. A to se dole ne moze. Kriminal, korupcija, redovi, stres na svakom cosku... ne treba dalje. Treba mirno spavati

Uopste nije tesko napustiti zemlju kada ides u nesto bolje i boris se za sebe
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Sat Jun 13, 2020 10:28 pm Ovo za ksanu ne govorim bez veze. I ja sam mlad otisa i to je ok. NZ je drzava koja se brine za svoje gradane i apsolutno bi se snasla tamo. Europa i USA su robovske drzave a kod nas nema perspektive. Kakav kurac samostan i vjera i selo ili mali grad. Cura ima 20 i par godina, nije udana i nije jako vezana za obitelj. Ideala za nesto novo probati. Novi pocetak. To nije sanjarenje nego moze da se ostvari vrlo lako.
Zar treba cili zivot raditi i gledati ljude koje prezire za 400 eura. Daj ljudi nemojte me jebati. Ima kdana sve predispozicije da uspije u svome naumu i napusti vukojebinu od drzave.
Sta je pumpate sa padovima kad cura vise nije u tom filmu. Izvini esbe ali malo si ogranicen. Sadi u vojvodini lubenice i mirnabosna. Ti to volis ivolis bit vozac i to je tvoj max limit. Kao neske da ide u samostan. Ksana nije za takve stvari 100 posto.
Nakon skidanja, naravno da bih radio I kao vozač. To je samo privremena opcija, jer kad se vratim u grad, naravno da moram imati zaposlenje. Inače, bavim se proizvodnjom i trgovinom povrća na veliko, usput sklapam i prodajem kompjutere, ti znaš koji je moj limit, ti koji ništa sem broda nisi radio, a sprcao u guzicu 46 godina.
Xxxani kako je volja, ja ništa njoj nisam rekao, ni da ide, ni da ne ide, samo rekoh šta mislim.
32 godine ona puni za mesec dana, promaklo ti je to.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Loki »

Frajla wrote: Sat Jun 13, 2020 10:35 pm
StopBup wrote: Sat Jun 13, 2020 10:14 pm
xxxana wrote: Sat Jun 13, 2020 8:26 pm
Vidis li ti sta drugo mimo dopa i padovq? Ako ce to da mi budu jedini ciljevi u zivotu onda bolje da se ubijem.. Ne pricam o tome i to me trenutno ne zanima, ako padnem padnem, bolje i to nego da budem rob strahova dal cu pasti ili necu
Nije mi jasno zašto je pomenuo Frajlu, zato napisah šta je bilo sa njom tamo. I nisam to tebi pisao, nego ovako uopšteno. Inače ne opterećujem se padovima, niti mi je to prepreka u životu.

Ja mrzim ovu državu, mrzim vlast, ali volim zemlju, i uvek ću pre ostati među svojima, ako vidim šansu ovde, nego otići zauvek, na to sam mislio.

Ti sad gde god da si, isto bi ti bilo, tako da lagano. Sredi glavu prvo.
licaninsasela wrote: Sat Jun 13, 2020 9:10 pm

Jedi govna i ne opterecuj ksanu sa glupostima.
Nisam to njoj pisao. Samo rekoh šta mislim.

Najedi se baš, i to hladnih, uzmi i repete.

Ti znaš gde sam ja bio, i koga znam, gde je bio i kako je prošao.
Loki wrote: Sat Jun 13, 2020 9:38 pm
Dosta mojih drugova je otišlo preko, od tih koji su se gudrali, svi su na jebenom bupu. Skoro isti, samo legalni i jeftini ku*ac. I dalje si navučeni papak, zabetoniranog mozga, samo eto možeš da budeš robot i rmbaš bez da se cimaš za pare.

Pa nisam ja pala na dopu nedelju dana pa zaglavila na bupu godinama, zato sto sam otisla u drugu zemlju, nego zato sto sam junky! Da sam ostala dole, ne verujem da bi bila ziva sada.
Bila bi kao i ti i Xana, bez ikakvog cilja i budicnosti. Zivela bi kod tate i mame i bilo bi mi “fino” kao i vama. Ali i tome treba doci kraj?
To “ fino” me nikada nije privlacilo, niti me je privlacilo da mi svaki šef zavlaci ruku pod suknju i da napustam svaki posao.
Odlucila sam da zivim od svog rada i tamo gde sam postovana kao osoba, iako smo “ auslanderi” vise smo postovani nego u svojim zemljama.
Tesko je objasniti nekome prednosti zivota u uredjenom drustvu, ako to nisu doziveli.
Recimo da je ovako: Sebe ponekada hvatam kako razmisljam da mi je sve potaman, pa se ugrizem za jezik i ne smem o tome glasno da razmisljam i sve mislim samo da se ne daj boze ne pokvari i to zadovoljstvo cuvam ljubomorno za sebe.
Kada dodjes do tog stadijuma onda znas da si uspeo i zasluzio sve to, svojim radom i trudom. A to se dole ne moze. Kriminal, korupcija, redovi, stres na svakom cosku... ne treba dalje. Treba mirno spavati

Uopste nije tesko napustiti zemlju kada ides u nesto bolje i boris se za sebe
Ne vredi to Frajla pričati ljudima koji nisu makar pokušali da žive u uređenoj državi i uređenom sistemu. Takvi bi se teško i uklopili ovde jer bi uvek tražili da nas to završe preko veze i ne bi nikad pokušali da vide da stvari mogu da funkcionišu samo od svog rada, truda i poštovanja pravila. Zato je priča uzalzdna. Benefit koje donosi uređen sistem oni ne vrednuju kao benefit i tu je džabe dalje pričati. Tad se uvek i poteže ono Sunce tuđeg neba ne greje. Mene greje i to prilično dobro i kvalitetno. I moju decu takođe. Dok ga u Srbiji nisam ni osetio.
Stope kažeš da Xana puni 32 godine za mesec dana. Smatraš da nema ceo život pred sobom? Ja smatram baš suprotno. Plus što je sad sigurno sazrela da može da ode i da se sama brine o sebi. Ja sam otišao pre 3 godine. Znači u 37. I evo bez problema se asimilirao u ovo društvo ovde i ne osećam se uopšte kao stranac, a što kaže Frajla poštuju me više nego svi u Srbiji zajedno. I plus smatram da čak i ja u 40 imam još uvek ceo život pred sobom. Imam fore još 25 godina da radim i da dočekam punu penziju. I kod mene na pije vodu ona fora ko će dočekati penziju. Kod mene je pitanje, a šta ćeš ako je dočekaš, a ona bude 200 evra? Da se obesiš? A ti buraz polako ako si zadovoljan tu naravno da nećeš ići preko. Samo razmisli kako ćeš porodicu svoju osnovati i da li se možeš o njoj brinuti tu gde sad jesi i kakva će ti biti budućnost za 20 godina. To u stvari koje svakako treba da se zapitaš. Daleko prošlo vreme je kad se iz Srbije išlo preko ako si nekvalifikovani pa ne možeš ništa u Srbiji. Sad se sve obrnulo i nekvalifikovani jako teško mogu da uopšte odu iz Srbije sada. Ovde se samo znanje i iskustvo ceni. Ne trebaju im ljudi da mešaju malter, za to imaju već dovoljno auslendera.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Nesa_neske_01 »

xxxana wrote: Neske, nije vise ni do AD- a, ni do toga kako se osecam, nego sam bez cilja i ni u cemu se ne vidim, ne mislim na drogiranje ili ne drogiranje,vec na realnost..
Ad mi tu ne moze pomoci, samo neka promena..
Realnost nije dobra po nikoga.
Posebno je opasno sto ne vidis cilj.
E sad,
Kako god da okrenes treba ti vreme. Da sam na tvom mestu ne bih donosio odluke jos neko vreme. Rano je.
Treba da ojacas. Strejt da ocajas. To traje...
Nece ti AD nista pomoci u trazenju cilja. Imas pravo.

Pazi se tih prica kako je negde bolje. Zasto?
Jedino mesto gde moze da ti bude dobro je ti sama. Ako si sama sa sobom dobra sve je lakse.
To svet ne moze da ti pruzi. Spoljasnji svet. Unutrasnjost tvoju ne moze da zadovolji svet oko tebe.

Sve je kontra nego sto jeste. Sta to znaci?
Znaci kada sa sobom budes ok, imas mogucnost da zavolis i druge stvari.
Kao sto su posao, hobi, decko itd.

Iz licnog iskustva:
Ne padaj u brigu/strah sta ces i kako ces. Blokira ces sebe.
Nego razumno i polako sa mirom. Taj nacin daje rezultate.
Locked