F70-blaga mentalna retardiranost

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: F70-blaga mentalna retardiranost

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Tue Mar 03, 2020 3:18 pm
StopBup wrote: Tue Mar 03, 2020 2:35 pm
licaninsasela wrote: Tue Mar 03, 2020 12:27 pm Gledaj esbe. Ti si kazes gradski decko. Novi sad. A vidis ja sam svjetski covjek jer nema mjesta na svijetu na obalama svijeta di ja nisam stao svojom nogom i okusio svugdje taj daleki svijet. I sta sad da radimo po tom pitanju? Ja mogu tebi reci sta je Novi sad u usporedbi ajmo rec eto sa Splitom. Koja glupost. Ili ajmo rec sa fortalecom ili santosom, montevideom. Kuzis koje ti gluposti pises?
Nije me bilo na forumu neko vreme, a u međuvremenu sam odlučio da kad se vratim ću pisati sve iskreno, bez prećutkivanja, i da ću pisati mnoge stvari iz prošlosti koje me još uvek tište, da bih olakšao sebi dušu. Znam da nikad neću moći da ih zaboravim, ali prosto ću se naučiti da živim sa njima, da ih prihvatim kao neku svoju pogrešnu prošlost, koju ću se maksimalno potruditi da je ne ponovim.
Hvala ti Like na pisanju, vidim sa si sada ipak bolje nego što si bio pre mesec dana.
Još jednu stvar želim da kažem o sebi.Ja sam zavisnik od svoje 15.-e godine života, ali sam bio u neku ruku poseban, nisam bio sklon navlačenju, jer sam je l' bio mnogo "pametan", što se ono narodski kaže"Hoćeš da se jebeš, a da ti ne uđe", i to me dočeklo tek kad sam imao 28-29godina, i to na najsmrdljivijoj usranoj drogi koju ovde možeš naći, a to je jebeni buprenorfin. Nisam ja bio oduševljen radom, ali zbog nepoznavanja supstance, to jest zbog one sjebanosti koja se javlja 4-5.-i dan posle uzimanja i kad nisi navučen, sam počeo da se popravljam. Prvo dopom, ali me dop drzo prestao raditi, jer nisam znao da ga bup blokira. Posle više od 3 godine bezuspešnog pokušavanja, konačno sam uspeo da ga se rešim. E sad, pošto sam ga ja uzimao na nos, i to velike količine nekih 6 godina, kad sam ga se rešio, i mozak se konačno rešio bupa, prosto mi se javila želja da se pičim dopom... Nisam ga uzimao svaki dan onih mesec dana, nisam imao krizu, ali svestan sam da to ne znači u opšte puno u celokupnoj borbi. Pre 8 dana sam ga uzeo zadnji put, popizdeo sam na celu tu priču sa drogiranjem uopšte, nemam više želju da se drogiram, ali znam da može da se desi da se izrovam. Ponovo sam rekao ćaletu da sam brljao, sve sam mu rekao, dao sam mu i karticu svoju od banke, i ličnu kartu, da ne bih mogao da dižem pare sa računa. Ne umamjujem problem u opšte, znam u kom sam sranju, i godine su mi dodatni motiv, krejem februara sam napunio 34godine. Radim, samoinicijativno sam promenio svoje zaduženje u poslu da me bih imao dodira sa parama. Mislim neću ja više da se drogiram, ali znam da me može pući crv. Sad ću mesec dana još da budem na selu, da radim puno, to već radim, a uveče se viđam sa ekipom koja nema ništa sa drogom. Od aprila se selim za grad, zapošljavam u firmi, i krenuću psihologu. Samo moja volja, želja, htenje i karakter meni može pomoći, bez toga, nikakav psiholog ti me može pomoći, ali ja ću sigurno ići na psihoterapije, jer ovaj put hoću, i želim najviše od svega da se konačno unormalim. Imam sve što mi treba da bih bio istinski srećan, "samo" me još moja glava koči. Delim tvoj stav što se tiče psihijatara, i za mene kod njih nema ništa, hvala Bogu zdrav sam jako, nemam posledica za koje mi trebaju tablete. Sad ću uz moju veliku želju i volju biti čist ceo mart, pa kad se glava slegne, odlazim u grad, u firmu, odlazim majci i odlazim psihologu...
Bogati dragoga kad moram lajati, molim te vise ne pricaj ovdje svoju proslost, ljubavi za kojima zalis, mafijom i ostalim sranjima. Plati nekog covjeka koji ima taj kapacitet da te slusa i ako moze da ti pomogne. Ja napamet vec znam tvoju proslost jer si je isprico iljadu puta vec. Kad ces poceti ziviti dan za danom? Boli me apsolutno kurac za tvoje drogiranje, uvaljivanje curama na nikad gluplje fore, boli me kurac za njene trepavice. Jel kuzis? Boli me kurac. I mene i sav publikon ovdi. Svi su se preko guse naslusali tvojih glupih prica. To idi valjaj klincima u srednjoj skoli a ne nama ofucanim i okorjelim narkomanima koji smo premazani svim mastima. Shvati da ljude boli kurac. Amen.
Ne, nisam mislio o curama da pricam, to mi je tad dosla inspiracija, to jest to mi je tad bilo sveze, a i bas sam se osecao kao idijot, jer mi je falila devojka, pa ja ekspresno zasrao stvar, i eto podelih to sa vama. Naravno da necu pricati ni o curama, ni o dilovanju sto sam radio u ranoj mladosti. Pisacu iskljucivo u svom napretku u apstiniranju, promenama koje radim u zivotu, pa mozda to i nekom drugom pomogne.
Stop okrece novi list, od sad cete od mene cuti samo konkretne i korisne stvari sto se tice borbe protiv zavisnosti. Nema vise pisanja glupsti sa moje strane. Bio sam jako svez, kao sto ti rece zelen u skidanju, pa sam skoro godinu dana pisao nepotrebne stvari, nema vise toga sa moje strane.
Bez obzira na sve, mislim na ono sto si me pre nepotrebno njakao, ja te ponovo postujem, i ako sam mislio da necu vise sa tobom pricati.
P.s. Covek se uci dok je ziv, a ja sam na zalot tek sa 32 godine shvatio da sam postao narkoman, pa je bilo i za ocekivati da stvari ne krenu bas odmah kako traba, ali ja sam covek koji brzo uci, i brzo shvata neke stvari, i covek koji je spreman da prihvati kritiku, i da prizna gresku.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: F70-blaga mentalna retardiranost

Post by StopBup »

Vec 4.-i ili 5.-i put molim da se obrise ova tema! :) Saaaneeelaaa, pleaseee, obrisi ovaj sranje topik, sta te kosta, a meni znaci!

Obrisi bre, plakacu! :( :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: F70-blaga mentalna retardiranost

Post by Lebowski »

Nisam čitao temu ali zvuči zanimljivo... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: F70-blaga mentalna retardiranost

Post by StopBup »

Lebowski wrote: Mon Mar 16, 2020 9:22 am Nisam čitao temu ali zvuči zanimljivo... :D
Imao sam recidiv jbg, od kraja januara do pred kraj februara, sam uzimao jebeni dop. Tu temu, bolje reći baljezgariju sam otvorio kad sam bio na čini mi se četvrtom danu apstinencije, pa srao, jbg pišući gluposti, i sad mi je krivo, a šefica neće da je obriše. :(
P.s. Bolje nemoj čitati, svaki sekund je proteaćen ako se čita ta nazovi tema. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: F70-blaga mentalna retardiranost

Post by Lebowski »

StopBup wrote: Mon Mar 16, 2020 10:52 am Imao sam recidiv jbg, od kraja januara do pred kraj februara, sam uzimao jebeni dop. Tu temu, bolje reći baljezgariju sam otvorio kad sam bio na čini mi se četvrtom danu apstinencije, pa srao, jbg pišući gluposti, i sad mi je krivo, a šefica neće da je obriše. :(
P.s. Bolje nemoj čitati, svaki sekund je proteaćen ako se čita ta nazovi tema. :)
Dobro onda neću čitati, ako ti tako kažeš.
Što se tiče tvojeg recidiva, što da ti kažem, možda stih pjesme od Gibonija: ovo mi je škola i drugi puta ću pametnije... ;)
Ništa drži se i pričaj i dalje što ti se događa na forumu ako ti to čini dobro... Veliki pozdrav! :)
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: F70-blaga mentalna retardiranost

Post by sanela »

Nekome tvoja priča dobro dođe da se prepozna.
Post Reply