Cigarete- kako prestati

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by Frajla »

Hibrid, dobro si rekao, i ovo je nesto vanredno kod mene cim sam se probudila na sofi u dnevnoj sobi

Nego se razmisljam da se vratim na hasis. Njega sam pusila redovno neke dve godine i vise mi je prijao od ganje, pa ovako za povremene izlete bi bio bolji

Evo ti malo za dusu
https://youtu.be/3ZLWrlYyNnE
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by xxxana »

Frajla wrote: Mon Sep 09, 2019 6:34 pm Anciki mora da je planeta u nekom pogresnom pravcu krenula :)
Ja mislim da Anchi zna odgovore na sva ova pitanja, samo nece da podeli sa nama
Evo ja bih volela znati koji to problem treba da se resi u nama da bi ostavili i pusenje. Bar mi daj hint pa da kazem ovoj mojoj psihijatrici da burgija u tom pravcu

Pliz pliz plizzz
Slusam draga, reci sta te zanima? :D
Pusenje? Zamena nikotina za nikotin?
Pa ne znam sta tebi da odogovorim sad,obzirom da pominjes vec nekoliko puta psihica, koji je rekao da nastavis da pusis momentalno, to je bio zaista vredan argument u korist pusenja
Jbg, nisam ni za kakve zamene,oprosti.. Ili pusis ili ne, nema druge
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by StopBup »

Frajla wrote: Mon Sep 09, 2019 7:51 pm Hibrid, dobro si rekao, i ovo je nesto vanredno kod mene cim sam se probudila na sofi u dnevnoj sobi

Nego se razmisljam da se vratim na hasis. Njega sam pusila redovno neke dve godine i vise mi je prijao od ganje, pa ovako za povremene izlete bi bio bolji

Evo ti malo za dusu
https://youtu.be/3ZLWrlYyNnE
Hasis uvek dobro radi, a trava itekako zna neprijatno da iznenadi, ali dobra stara domaćica je najbolja, baš ovakva kao što sam ja večeras pušio. Nisam se ovako dobro naduvao godinama, hahahaha.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by Frajla »

xxxana wrote: Sun Sep 08, 2019 8:11 pm Frajla ljudi nemaju problem mesec dana, ljudi imaju problema mesecima,cak i godinama, kao zavisnici trebalo bi da je jasno da nije do nikotina i na kom delu treba da se radi, problem sa cigarama nece nestati sve dok se problem ne presece iz korena, a taj deo je u glavi i to i nije mali problem
Ovo me interesuje, veliki problem u glavi
na to sam mislila
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by xxxana »

Frajla wrote: Mon Sep 09, 2019 8:24 pm
xxxana wrote: Sun Sep 08, 2019 8:11 pm Frajla ljudi nemaju problem mesec dana, ljudi imaju problema mesecima,cak i godinama, kao zavisnici trebalo bi da je jasno da nije do nikotina i na kom delu treba da se radi, problem sa cigarama nece nestati sve dok se problem ne presece iz korena, a taj deo je u glavi i to i nije mali problem
Ovo me interesuje, veliki problem u glavi
na to sam mislila
Glavni problem i jeste u glavi,koliko god sarkasticna bila :D
Svako za sebe mora da nadje nacin da se nosi sa tim i sa onom prazninom bez cigare i sa porivom da zapali, jbg,ja sam nekoliko puta prestajala da pusim, nije da sam samo ostavila i cao i nije da mi je bilo opusteno..
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by Frajla »

xxxana wrote: Mon Sep 09, 2019 8:35 pm [quote=Frajla post_id=146455 time=<a href="tel:1568053490">1568053490</a> user_id=12211]
[quote=xxxana post_id=146424 time=<a href="tel:1567966295">1567966295</a> user_id=12720]
Frajla ljudi nemaju problem mesec dana, ljudi imaju problema mesecima,cak i godinama, kao zavisnici trebalo bi da je jasno da nije do nikotina i na kom delu treba da se radi, problem sa cigarama nece nestati sve dok se problem ne presece iz korena, a taj deo je u glavi i to i nije mali problem
Ovo me interesuje, veliki problem u glavi
na to sam mislila
[/quote]
Glavni problem i jeste u glavi,koliko god sarkasticna bila :D
Svako za sebe mora da nadje nacin da se nosi sa tim i sa onom prazninom bez cigare i sa porivom da zapali, jbg,ja sam nekoliko puta prestajala da pusim, nije da sam samo ostavila i cao i nije da mi je bilo opusteno..
[/quote]

Zvucis kao da si Ih onako nonsalantno ostavila a ja čka kojoj nista ne ide :)
Znam ja da je problem u glavi, jer mi se cigareta nije trazila za mojih mesec dana apstinencije, ali su se stvorili grdni problemi u glavi pa reko mozda imas resenje za neki od tih grdnih.
Sa mojom doktorkom, koja je btw vrhunska, upravo radimo na tome.... čačkamo. A to sto mi je rekla da zapalim, veruj mi da je manje stete donelo nego ono stanje u kom sam bila. Zapravo ja sam zapalila vec dan ranije znajuci da to stanje ne vodi nigde.
Nikotin je gudra a ne lizalica, i naravno da utice na receptore tj “ glavu”
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by xxxana »

Frajla wrote: Mon Sep 09, 2019 8:52 pm
xxxana wrote: Mon Sep 09, 2019 8:35 pm [quote=Frajla post_id=146455 time=<a href="tel:1568053490">1568053490</a> user_id=12211]
[quote=xxxana post_id=146424 time=<a href="tel:1567966295">1567966295</a> user_id=12720]
Frajla ljudi nemaju problem mesec dana, ljudi imaju problema mesecima,cak i godinama, kao zavisnici trebalo bi da je jasno da nije do nikotina i na kom delu treba da se radi, problem sa cigarama nece nestati sve dok se problem ne presece iz korena, a taj deo je u glavi i to i nije mali problem
Ovo me interesuje, veliki problem u glavi
na to sam mislila
Glavni problem i jeste u glavi,koliko god sarkasticna bila :D
Svako za sebe mora da nadje nacin da se nosi sa tim i sa onom prazninom bez cigare i sa porivom da zapali, jbg,ja sam nekoliko puta prestajala da pusim, nije da sam samo ostavila i cao i nije da mi je bilo opusteno..
[/quote]

Zvucis kao da si Ih onako nonsalantno ostavila a ja čka kojoj nista ne ide :)
Znam ja da je problem u glavi, jer mi se cigareta nije trazila za mojih mesec dana apstinencije, ali su se stvorili grdni problemi u glavi pa reko mozda imas resenje za neki od tih grdnih.
Sa mojom doktorkom, koja je btw vrhunska, upravo radimo na tome.... čačkamo. A to sto mi je rekla da zapalim, veruj mi da je manje stete donelo nego ono stanje u kom sam bila. Zapravo ja sam zapalila vec dan ranije znajuci da to stanje ne vodi nigde.
Nikotin je gudra a ne lizalica, i naravno da utice na receptore tj “ glavu”
[/quote]
Tako i treba, to je jedino resenje da se skine to sa vrata.. Dobro,radi sa tobom i verovatno zna sto je to rekla..
Meni je u glavi prvi put bio apsolutni haos, pa nervoza sto hocu da prestanem, a i da zapalim bi,pa mi se stomak zgrci kad osetim da je neko zapalio, la izdrzim 5 dana i zapalim, pa sledeci put isto tako,sve to je trajalo i verujem da me je sve to i usmerilo ka potpunom prestanku, shvatis na cemu padas, a i sama odluka jaca posle toliko promasaja i da dodam prvi put kad sam prestajala, koristila zvake,koristila onu olovku, koristila eko-cigare (bez nikotina) i nema tu zamene, vrtis se samo,jer kad bacis sve to opet dolazi nervoza.. Mogu samo da kazem da je navika cudo jedno i da mi se cak desavalo zadnji put na poslu uz kafu sednem i krenem da uzmem sa stola cigare KOJE NEMAM, znaci ne verujem,ovo mi se nekoliko puta desavalo
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by StopBup »

xxxana wrote: Mon Sep 09, 2019 9:24 pm
na poslu uz kafu sednem i krenem da uzmem sa stola cigare KOJE NEMAM, znaci ne verujem,ovo mi se nekoliko puta desavalo
Jesi sanjala da pušiš pljuge kad si prestala da pališ? :D Ja Boga mi jesam, često u prvih mesec dana, onda kad sam prestao na pola godine. :D Jebena je to zavisnost, ali sjebaću je ja. Ako ne uspe iz prve, uspeće iz druge, samo ne treba odustati, i uspeće se...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by xxxana »

StopBup wrote: Mon Sep 09, 2019 11:03 pm
xxxana wrote: Mon Sep 09, 2019 9:24 pm
na poslu uz kafu sednem i krenem da uzmem sa stola cigare KOJE NEMAM, znaci ne verujem,ovo mi se nekoliko puta desavalo
Jesi sanjala da pušiš pljuge kad si prestala da pališ? :D Ja Boga mi jesam, često u prvih mesec dana, onda kad sam prestao na pola godine. :D Jebena je to zavisnost, ali sjebaću je ja. Ako ne uspe iz prve, uspeće iz druge, samo ne treba odustati, i uspeće se...
Sanjala sam svaki porok, pa i cigare :D
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Cigarete- kako prestati

Post by zeleni »

xxxana wrote: Mon Sep 09, 2019 1:10 pm
Oprosti, mozda sam ja glupa,ali ja ne vidim resenje da se nikotin resi zamenom za nikotin..
Privuklo mi je paznju to sto si napisala - sta cu posle zvaka? A tvrdis da si resila i jos si na nikotinu, tako da ne brini,jos ni pauzu nisi napravila :D
Vidi, sve na stranu,ako ti mislis da si problem resila,neka bude tako i neka ti je sa srecom, ja samo iznosim moje misljenje, nista drugo
Za porive pricam uopste vezano za prestanak pusenja, nije se odnosilo na tebe direktno
Oprosteno ti je :)
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Post Reply